SZYBKIE PODSUMOWANIE:
Prezentacja agencji to ważne narzędzie prezentacji, które podkreśla, w jaki sposób agencja radzi sobie z wyzwaniami potencjalnego klienta za pomocą ukierunkowanych rozwiązań. Dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego potencjalnego klienta, skuteczny prezentat jest zwięzły, atrakcyjny wizualnie i można go dostosować do różnych formatów, w tym spotkań osobistych lub wirtualnych. Dzielimy się trzema kluczowymi wskazówkami dotyczącymi tworzenia przekonującego dokumentu, wraz z przykładami prezentacji agencji i przypadkami ich użycia.
Nakłonienie nowych klientów do zapisania się na usługi Twojej agencji nie jest łatwym zadaniem i właśnie w tym miejscu pojawia się prezentacja agencji.
Bądźmy realistami – ciężko jest wyróżnić się w morzu alternatyw, a konkurencja o agencje jest duża. Niezależnie od tego, czy potencjalny klient zwraca się do Twojej agencji w celu uzyskania rozwiązania związanego z SEO, czy lepszego zarządzania mediami społecznościowymi, ufaj, że przeprowadza swoje badania. I oczywiście mają kontakt z konkurencją.
Dlaczego zatem Twoja agencja jest najlepszym wyborem? Co wyróżnia Cię na tle innych i dlaczego Twoje usługi są najlepszym rozwiązaniem?
Potencjalni klienci chcą wiedzieć, jak Twoja agencja rozwiąże ich problemy, a Ty musisz mieć przekonujący sposób, aby odpowiedzieć na te pytania.
W tym artykule pokażemy, jak stworzyć skuteczną prezentację dla agencji, która przekona potencjalnych (a nawet obecnych klientów) do wyboru Twoich usług.
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o:
Co to jest prezentacja sprzedażowa?
Mówiąc najprościej, prezentacja sprzedażowa to dokument prezentacyjny, który w skrócie przedstawia wyzwania stojące przed potencjalnym klientem oraz to, w jaki sposób Twoja agencja jest przygotowana do zapewnienia rozwiązania.
Prezentacji sprzedażowej zwykle towarzyszy prezentacja ustna (osobiście lub podczas rozmowy wideo, co może być wygodniejsze).
W zależności od zasobów Twojej agencji lub preferencji potencjalnych klientów może to być również e-mail. Jeśli jednak to możliwe, organizuj spotkania twarzą w twarz lub spotkania wideo z potencjalnymi klientami, aby umożliwić dwukierunkową rozmowę i informacje zwrotne w czasie rzeczywistym.
Dzięki temu nie będziesz musiał wysyłać kolejnych e-maili typu „Cześć! Czy miałeś okazję zapoznać się z ofertą, którą wysłaliśmy miesiąc temu?”
W niektórych scenariuszach Twoja agencja może nawet potrzebować więcej niż jednej prezentacji sprzedażowej (co wyjaśnimy później).
Niezależnie od wybranej metody dostawy, prezentacja sprzedażowa powinna być:
-
Dostosowane do konkretnych potrzeb każdego potencjalnego klienta
-
Rzeczowo i skupiając się wyłącznie na odpowiednich usługach agencyjnych
-
Atrakcyjne wizualnie i łatwe do naśladowania
Dlaczego potrzebujesz prezentacji agencyjnej
Każdy potencjalny klient ma inny problem biznesowy do rozwiązania. Być może nie zdobywają wystarczającej liczby wykwalifikowanych leadów (za dużo osób kopiących opony?), a może ich strategia marketingu przychodzącego wymaga całkowitej zmiany.
W każdym razie muszą wiedzieć, dlaczego Twoja agencja jest realnym rozwiązaniem ich problemów.
Jasne – posiadanie solidnej reputacji marki i dobrze zoptymalizowanej strony internetowej to bardzo dużo. Jednak prezentacja agencji kreatywnej to narzędzie, które wykracza poza uogólnienia i podejście uniwersalne.
Prezentacja agencji kreatywnej powinna:
-
Pokaż, że przeprowadziłeś badania i dołożyłeś należytej staranności, aby zrozumieć wyjątkowe wyzwania biznesowe stojące przed potencjalnymi klientami
-
Jasno nakreśl unikalną propozycję sprzedaży, która pomoże rozwiązać wyzwania biznesowe potencjalnych klientów i przekaż, co wyróżnia Twoją agencję na tle konkurencji
-
Bądź atrakcyjny wizualnie i na temat
-
Dołącz spostrzeżenia i referencje oparte na danych, które zwiększą wiarygodność Twojej agencji
-
Służy jako dokument, który można powielić i który można łatwo dostosować do potrzeb innych potencjalnych klientów o podobnych potrzebach (co jest szczególnie ważne, jeśli rozwijasz swoją agencję)
W zależności od złożoności ścieżki sprzedaży i potrzeb potencjalnych klientów możesz mieć więcej niż jedną prezentację sprzedażową (co omówimy w dalszej części).
Przykłady prezentacji ofert agencji, o których powinieneś wiedzieć
Rozważ poniższy przebieg transakcji (w szczególności fazy odkrywania i propozycji), aby zrozumieć, jak działa prezentacja agencji. Następnie omówimy przykłady prezentacji agencji i różne przypadki ich użycia.
1. Prezentacja Agencji Discovery
Na etapie odkrywania przeprowadziłeś już wstępne badania na temat wyzwań stojących przed potencjalnym klientem (lub nawet przeprowadziłeś rozmowy). Teraz nadszedł czas, aby sięgnąć głębiej, aby odkryć więcej informacji, które pomogą przenieść proces sprzedaży do następnego etapu.
Prezentacja agencji odkrywczej przydaje się, aby przekazać swoje punkty w wizualny i przyjemny sposób.
Powinno to obejmować:
-
Przegląd firmy potencjalnego klienta (tj. jego wizji, zespołu i oferty produktów/usług)
-
Podobny obraz Twojej agencji (tj. misja, zespół, nisza agencji – jeśli jest to odpowiednie dla klienta, lata doświadczenia i osiągnięcia)
-
Agenda spotkania jasno określająca, co będzie omawiane w określonym czasie
-
Odniesienia do wcześniejszych rozmów na temat wyzwań i zainteresowania usługami Twojej agencji
-
Wszelkie ustalenia na poziomie powierzchni na podstawie wstępnych badań
-
Zachęca do otwartej rozmowy na temat bolesnych punktów i wyzwań potencjalnych klientów. Wypisz niektóre z wyzwań, jakie Twoim zdaniem się z nimi wiążą, a następnie przeanalizuj pytania z podręcznika odkrywania, aby odkryć więcej.
-
Krótki przegląd tego, jak dokładnie Twoja agencja poradzi sobie z niektórymi z tych wyzwań
Pamiętaj, aby trzymać się punktu
Chociaż przeniesienie wszystkich informacji o usługach agencji może wydawać się kuszące, pamiętaj, aby Twoja oferta sprzedaży była zawsze dostosowana do potencjalnych klientów. Załóżmy, że Twoja agencja oferuje różne usługi, w tym projektowanie graficzne i zarządzanie wydarzeniami.
Potencjalni klienci zainteresowani usługami związanymi z SEO prawdopodobnie nie będą aż tak zainteresowani wiadomością o Twojej ostatniej udanej kampanii prasowej lub o wielokrotnie nagradzanym e-booku Amazon, który przygotował Twój grafik.
Trzymaj się tego, co najważniejsze i skup się na stworzeniu skutecznej prezentacji sprzedażowej SEO. Przedstaw stojące przed nimi wyzwania (np. niski ruch w witrynie) i dokładnie określ, co zrobisz, aby im sprostać (np. dywersyfikując strategię dotyczącą słów kluczowych).
Użyj pulpitu nawigacyjnego na żywo w ramach oferty sprzedażowej i pokaż, jak będziesz śledzić miesięczne wyniki. Wypróbuj w SimplyTrends – to prawda bezpłatnie przez 14 dni.
2. Prezentacja Agencji Propozycyjnej
Po spotkaniu informacyjnym będziesz w stanie stworzyć bardziej wyrafinowaną prezentację agencji, która skupi się przede wszystkim na Twojej propozycji.
Dlaczego ta dodatkowa prezentacja agencyjna jest konieczna? Być może Twoi potencjalni klienci dali więcej kontekstu na temat konkretnej kwestii, która wcześniej nie była oczywista. Ponadto możesz mieć bardziej dostosowane lub alternatywne rekomendacje po spotkaniu informacyjnym lub konkretne wątpliwości, którymi musisz się zająć po spotkaniu z szerszym zespołem ds. zakupów.
Oprócz bardziej ogólnych elementów prezentacji agencji Discovery, należy również uwzględnić następujące elementy:
-
Podsumowanie problemów, wyzwań i problemów potencjalnego klienta oraz tego, o czym wspomniał podczas spotkania informacyjnego
W zależności od potrzeb potencjalnego klienta przeprowadź diagnostykę, która dostarczy cennych informacji i jednocześnie pokaże, na co stać Twoją agencję (np. audyt SEO lub audyt mediów społecznościowych).
3 wskazówki, jak stworzyć potężną prezentację dla agencji
Opracowanie prezentacji dla agencji kreatywnej składa się z kilku podstawowych kroków. Zbadajmy to dalej.
1. Przeprowadź badania rynku
Zanim zaczniesz działać, najpierw wykonaj badania.
Dzięki temu nie tylko przygotujesz grunt pod skuteczną ofertę sprzedażową, ale także dzięki temu Twoja agencja będzie na bieżąco z tym, czego doświadczają potencjalni klienci.
„Mamy trzech pełnoetatowych pracowników, którzy skupiają się wyłącznie na początkowym etapie analizy konkurencji” – mówi Joshua George z firmy KliknijKawałek. „Może to być nieco przytłaczające, ale musimy przyjrzeć się temu na poziomie szczegółowym, ponieważ dla naszych klientów działa to absolutnie niesamowicie”.
„Za wszystkie analizy pobieraliśmy opłaty z góry” – kontynuuje Joshua. „Ale przyglądając się naszemu procesowi sprzedaży, zauważyłem, że jeśli prosisz klienta z góry o dużo pieniędzy za zrobienie tego, co i tak powinieneś robić, wygląda to na nieszczerość. Bo skąd wiesz, ile obciążysz tego klienta? Nie masz pojęcia, jaką strategię dla nich wdrożyć, więc musisz to zrobić z góry, zanim ten klient stanie się Twoim klientem.
Na tym początkowym etapie potencjalni klienci mogli skontaktować się bezpośrednio z Twoją agencją lub być może nawiązałeś kontakt z bazą w ramach działań informacyjnych. Niezależnie od sytuacji musisz wiedzieć, kim są Twoi potencjalni klienci, o co im chodzi i jakiego rodzaju wyzwań doświadczają.
Ten krok poprzedza spotkanie informacyjne (które omówimy w dalszej części) i stanowi podstawę do przedstawiania ofert potencjalnym klientom.
Aby uzyskać jak najwięcej z tego ćwiczenia:
-
Oceń materiały marketingowe potencjalnych klientów (np. strony w mediach społecznościowych, witrynę internetową, profil firmy w Google)
-
Dowiedz się, jak wypadają na tle konkurencji (tj. jakie są ich unikalne propozycje sprzedaży lub możliwości wyróżnienia się?)
-
Zweryfikuj doświadczenia związane z podróżą klienta, jeśli ma to zastosowanie (np. odwiedzenie sklepu internetowego i wykonanie kroków prowadzących do sfinalizowania transakcji online).
Perspektywy ekranowe przed przejściem do etapu odkrywania
Możliwość sprzedaży swojej oferty jest ekscytująca, ale sprawdź potencjalnych klientów, aby upewnić się, że pasują do Twojej agencji. W końcu nie chcesz skończyć z toksycznymi klientami ani żadnym innym naciągaczem.
Opracuj kryteria kwalifikacyjne umożliwiające przeniesienie potencjalnych klientów do kolejnego etapu transakcji, biorąc pod uwagę takie pytania jak:
-
Jaki mają budżet?
-
Jaki jest ich harmonogram?
-
Czy moja agencja jest w stanie zapewnić potrzebne rozwiązania?
-
Czy podejmowano już wcześniej próby rozwiązania tych problemów? Jeśli tak, jak to się skończyło?
W ten sposób nie będziesz tracić czasu na spotkania odkrywcze z letnimi lub zimnymi perspektywami. W końcu czas jest tutaj najważniejszy.
2. Zorganizuj spotkanie odkrywcze
Na tym etapie chodzi o „odkrycie” wszystkich problemów biznesowych, przed którymi stoi potencjalny klient, oraz sposobu, w jaki Twoja agencja je rozwiąże.
W zależności od potencjalnych klientów istnieją dwie możliwości poprowadzenia spotkania odkrywającego:
-
Przedstaw prezentację agencji odkrywczej (wykorzystując punkty, które przedstawiliśmy powyżej), a następnie bardziej dopracowaną prezentację propozycji
-
Użyj połączenia odkrywczego jako narzędzia konwersacji i Następnie utwórz prezentację dla agencji propozycji
Zastanawiasz się, jaki jest najlepszy wybór? Wszystko zależy od potrzeb potencjalnych klientów, zasobów Twojej agencji i tego, jak wysoka jest stawka.
Jeden z potencjalnych klientów może mieć stosunkowo prosty zakres pracy, który nie wymaga dużo czasu. Z drugiej strony, inny potencjalny klient może mieć wiele elementów zamówienia i wyzwań do rozwiązania. Na przykład:
-
Być może będziesz musiał włożyć wysiłek w stworzenie prezentacji dla agencji odkrywającej dla potencjalnych klientów z wysokimi biletami (szczególnie jeśli zakres projektu jest szeroki i wymagają znacznych inwestycji).
-
Z drugiej strony sama rozmowa telefoniczna może się sprawdzić, jeśli prowadzisz niszową agencję z ograniczoną liczbą usług lub mniejszą agencję z kilkoma dedykowanymi zasobami
Może być konieczna dodatkowa ocena
Nawet po spotkaniu wyjaśniającym może zaistnieć potrzeba głębszego zgłębienia tematu przed opracowaniem propozycji. Na przykład zespół marketingowy, z którym się początkowo spotkałeś, może potrzebować akceptacji decydenta, zanim przejdzie dalej. Oznacza to, że początkowa prezentacja agencji wymaga dopracowania, zanim zostanie dostarczona nowym docelowym odbiorcom.
W takich sytuacjach pamiętaj, aby:
-
Zbadaj struktury organizacyjne potencjalnych klientów
-
Dowiedz się, komu przedstawiasz prezentację, i w razie potrzeby zaktualizuj ICP swoich potencjalnych klientów
-
Wskaż wszelkie potencjalne obawy decydentów i przygotuj plan ich rozwiązania
-
Mów w dolarach i centach – jasno opisz, jak wyzwania, jakie stawiają przed tobą firma, wpływają na wyniki finansowe i dlaczego potrzebne są usługi Twojej agencji
Wskazówka agencji: Aby ustawić podstawy, przygotuj idealny profil klienta (ICP) dla każdej prezentacji sprzedażowej tworzonej przez Twoją agencję. W ten sposób będziesz dokładnie wiedział, z kim rozmawiasz i jakie konkretne spostrzeżenia należy uwzględnić (co pomoże również w zdobyciu większej liczby klientów).
3. Stwórz ofertę szytą na miarę
Jeśli dotarłeś do tego etapu transakcji – gratulacje! Jesteś o krok bliżej do przekształcenia potencjalnego klienta w klienta. Jesteś o krok od wdrożenia nowych klientów i pokazania, do czego jesteś zdolny.
Aby przekazać wiadomość do odbiorców i, miejmy nadzieję, zawrzeć umowę, potrzebujesz przekonującej propozycji, która podniesie poprzeczkę. W tym momencie słyszałeś już wszystko o wyzwaniach stojących przed potencjalnymi klientami i powinieneś dokładnie wiedzieć, czego potrzebujesz.
Zastanawiasz się, jak wywrzeć maksymalny efekt? Oto dokładnie, jak powinieneś zapakować ofertę, aby potencjalni klienci zapytali: „Kiedy mogę podpisać linię przerywaną?”
Zacznij od gotowego szablonu oferty
Nie ma potrzeby wymyślania koła na nowo za każdym razem, gdy przygotowujesz prezentację sprzedażową na etapie transakcji ofertowej.
Skorzystaj z gotowego szablonu propozycji, aby szybko i skutecznie przedstawić swoją opinię.
Użyj dokładnie tego szablonu generowania leadów w ramach oferty sprzedażowej swojej agencji. Wypróbuj już dziś w SimplyTrends – to prawda bezpłatnie przez 14 dni.
Dzięki szablonowi generowania leadów SimplyTrends łatwo jest określić:
-
Podsumowanie, które usługi najlepiej odpowiadają bieżącym wyzwaniom potencjalnych klientów
-
Dlaczego Twoja agencja jest najlepszą opcją (tj. Twoje osiągnięcia, lata doświadczenia, wiedza specjalistyczna i referencje poprzednich klientów)
-
Podsumowanie wszelkich kluczowych ustaleń, które dają namacalny dowód na istnienie problemów (np. przeprowadzenie audytu SEO i wzmianka o problemach związanych ze stroną internetową)
-
Harmonogram projektu wraz z powiązanymi kosztami
-
Podsumowanie końcowe, które powtarza, co się stanie, jeśli te problemy nie zostaną rozwiązane
-
Wezwanie do działania z określeniem terminu podpisania wniosku
Niezależnie od tego, czy tworzysz propozycję SEO, czy propozycję w mediach społecznościowych, dostosuj odpowiednio ten szablon prezentacji agencji i zaoszczędź cenny czas.
Dołącz prezentację na żywo w panelu kontrolnym
Aby uzupełnić ofertę sprzedaży swojej propozycji, użyj panelu SimplyTrends jako narzędzia prezentacji na żywo.
To tak proste, jak wybranie szablonu panelu i kliknięcie „Prezentuj”!
Nie tylko pokazuje możliwości raportowania klientów, ale także utrzymuje zaangażowanie odbiorców przez całą prezentację sprzedażową.
Po złożeniu oferty zastanów się, czy jesteś otwarty na negocjacje i zmianę cen agencji. Określ wcześniej marżę swojej agencji, aby wiedzieć, jak zaplanować ewentualne zastrzeżenia sprzedażowe.
Jak zrobić efektowną prezentację sprzedażową
Masz ograniczony czas na przedstawienie oferty sprzedaży, która naprawdę robi furorę. Niezależnie od tego, czy tworzysz ofertę sprzedaży dotyczącą odkrycia, czy propozycji sprzedaży (lub obu), oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać.
Użyj elementów wizualnych, aby przyciągnąć (i utrzymać) uwagę
Twoja agencja ma krótkie okno, aby przekonać potencjalnego lub istniejącego klienta, że jesteś najlepszą opcją. I nie oszukujmy się – nikt nie lubi slajdów z dużą ilością tekstu, które męczą wzrok.
Aby przekazać wiadomość do odbiorców, dołącz wizualizację danych, która uzupełnia Twoją historię. Weź pod uwagę następującą kwestię: ludzie na ogół zachowują informacje wizualne do trzech dni później (w porównaniu do samych szczegółów słuchowych).
Oznacza to, że słowna oferta sprzedaży nie wystarczy, a tekst bez elementów wizualnych nie przyniesie żadnego pożytku. Nawet jeśli potencjalni klienci nie podpiszą umowy z Twoją agencją od razu, chcesz, aby zapamiętali, co zostało zaprezentowane.
Jak mówi William Smith, założyciel Local Search Technologies LLC, „skoncentruj się na stworzeniu atrakcyjnej prezentacji z odpowiednimi obrazami i grafiką, które wyraźnie ilustrują każdy punkt”.
Uzyskaj dostęp do szeregu atrakcyjnych wizualizacji danych, aby przekazać wiadomość w ciągu kilku sekund. Twórz gotowe do użycia przez klienta dashboardy i raporty w SimplyTrends – to wszystko bezpłatnie przez 14 dni.
Użyj referencji, aby zwiększyć wiarygodność
Aby zbudować zaufanie i zwiększyć wiarygodność swojej agencji, wykorzystaj w prezentacji sprzedażowej referencje poprzednich klientów (oczywiście za ich zgodą).
Czy stworzyłeś propozycję PPC, która przyniosła sprzedaż dotychczasowemu klientowi 1 milion dolarów? Wspomnij o tym (gdy będzie miało zastosowanie do tego, co przedstawiasz).
Powiąż to z ogólną koncepcją opowiadania historii i pozwól, aby wyniki mówiły same za siebie. Skorzystaj ze spostrzeżeń liczbowych i praktycznych danych, które pokażą, do czego jesteś zdolny – weź poniższy przykład.
Czytaj więcej: Jak :Delmain korzysta z SimplyTrends, aby pomóc im skalować agencję marketingu dentystycznego
Skorzystaj z opowiadania historii
Czy jest lepszy sposób na przyciągnięcie uwagi niż opowiadanie historii?
Nie umieszczaj po prostu wskazówek na slajdzie – twórz dynamiczne prezentacje sprzedażowe, które utrzymają potencjalnych klientów w napięciu i skupieniu.
W końcu chcesz, aby Twoja oferta sprzedaży zapadła w pamięć i zainspirowała docelowych odbiorców do podjęcia dalszych działań.
Aby stworzyć fascynującą narrację, pamiętaj o:
-
Zacznij od angażującego wstępu, który od razu opowie o doświadczeniach potencjalnego klienta
-
Staraj się, aby Twoja oferta sprzedaży była trafna i przyjemna (np. używając łatwego do zrozumienia języka i wykazując odrobinę osobowości)
-
Utrzymuj koncentrację – buduj historię w oparciu o dane, ale nie odbiegaj zbytnio od przekazu, który możesz zabrać do domu
-
Wykorzystaj emocje potencjalnych klientów, mówiąc bezpośrednio o ich bolączkach biznesowych
-
Korzystaj z narracji opartej na danych, włączając wymierne dane, aby ulepszyć ogólną prezentację sprzedaży
-
Przygotuj jasne i zarysowane rozwiązanie
Chociaż chcesz stworzyć fascynującą historię, nie sprzedawaj nierealistycznych snów. Jeśli potencjalny klient chce czegoś, czego Twoja agencja nie jest w stanie zapewnić, bądź szczery i zakomunikuj to na wczesnym etapie. W ten sposób na dłuższą metę unikniesz nadmiernych obietnic i niedostatecznych wyników.
W końcu uczciwość jest najlepszą polityką. Jak mówi Kate Thompson, specjalistka ds. strategii cyfrowej w Squidgy: „Zawsze bądź szczery i jasny. Jeśli nie możesz czegoś zrobić lub się z tym nie zgadzasz, mów o tym otwarcie. Potencjalni klienci wolą przejrzystość i uczciwość od bzdur.
Bądź przygotowany na radzenie sobie z typowymi zastrzeżeniami sprzedażowymi
Nawet po przedstawieniu prezentacji agencji kreatywnej Twoja agencja może spotkać się z zastrzeżeniami sprzedażowymi. Właściwie powinieneś się ich spodziewać (to wszystko jest częścią procesu).
Choć sprzeciw wobec sprzedaży może wydawać się rozwidleniem dróg, nie zawsze tak jest. Jest to okazja do zrozumienia bolesnych punktów potencjalnych klientów, rozwiania ich obaw i zapewnienia elastycznych opcji, jeśli to możliwe.
Oto kilka typowych zastrzeżeń sprzedażowych i ich znaczenie:
-
„To były świetne spostrzeżenia, ale nie jestem gotowy na współpracę z Twoją agencją” (brak zapotrzebowania na usługi Twojej agencji)
-
„Dziękujemy za propozycję, ale nie jest to priorytet” (brak pilnych spraw lub innych pilnych spraw)
-
„To jest świetne, ale nie mieści się w naszym budżecie” (ograniczenia budżetowe lub ustalanie zakresu cen konkurencji)
Zamiast sprzedawać za dużo lub kończyć rozmowę, podchodź do zastrzeżeń sprzedażowych, aktywnie słuchając, empatii i przemyślanych odpowiedzi.
Upewnij się, że:
-
Potwierdź i zatwierdź ich obecne wyzwania (np. „Rozumiemy, że masz dużo na głowie”)
-
Poproś o więcej informacji, ale nie nalegaj jeśli nie czują się komfortowo, udostępniając więcej informacji (np. „Czy możesz zapytać, ilu potencjalnych klientów dociera do Twoich kanałów marketingowych?”).
-
Zaproponuj rozwiązanie w oparciu o zastrzeżenia sprzedażowe (np. „Nasza agencja oferuje elastyczne ceny lub możemy dostosować pakiet startowy, aby dać Ci wyobrażenie o tym, czego się spodziewać i jakie korzyści przyniesie to Twojej firmie”)
-
Wiedz, kiedy zakończyć ten dzień. Użyj własnego uznania, aby określić, czy potencjalny klient po prostu nie pasuje do Twojej agencji lub czy nie jest bliski konwersji.
Aby mieć pewność, że nie zostaniesz zaskoczony, rozważ opracowanie podręcznika zastrzeżeń sprzedażowych, który Twoi pracownicy mogliby przyswoić i łatwo do niego odnieść się w razie potrzeby.
Czytaj więcej: Pokonaj typowe zastrzeżenia dotyczące sprzedaży: niezawodny przewodnik dla Twojej agencji marketingowej
Zainwestuj w skuteczne rozwiązanie do raportowania klientów
Nie chodzi tylko o przeprowadzanie rozmów telefonicznych i wysyłanie propozycji. Jasne – to ważna część wdrażania nowych klientów, ale potrzebujesz także strategii, aby ich zatrzymać. W końcu jak udowodnisz wartość swojej agencji i pokażesz realne wyniki marketingowe?
Od przyznawania dostępu do logowania klienta po tworzenie raportów z białą etykietą – SimplyTrends pomaga Ci realizować obietnice sprzedażowe i za każdym razem wykazywać wartość. Nie tylko mów. Z łatwością pokazuj skuteczność działań marketingowych dzięki solidnej platformie raportowania klientów SimplyTrends — wypróbuj ją bezpłatnie przez 14 dni.