Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

31 porad dotyczących budżetu na miesiąc miodowy od ekspertów finansowych i nauczycieli online

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 31 porad dotyczących budżetu na miesiąc miodowy od ekspertów finansowych i nauczycieli online

Czy w najbliższej przyszłości są weselne dzwony? Jeśli jesteś zaręczony i czytasz ten artykuł, prawdopodobnie masz wiele pytań.

Jak zaplanować niezapomniane wesele? Czy powinniśmy od razu jechać w podróż poślubną? Gdzie będziemy mieszkać po ślubie? Czy powinniśmy połączyć nasze finanse?

Myślenie o tych wszystkich pytaniach może wydawać się przytłaczające. Pomysł wyjazdu na ekstrawagancki miesiąc miodowy może wydawać się zasłużoną nagrodą za przetrwanie tego stresującego okresu.

Ale zanim wyciągniesz kartę kredytową i zaczniesz rezerwować loty pierwszą klasą i 5-gwiazdkowy hotel na Tahiti, weź głęboki oddech i zamknij oczy, aby wyobrazić sobie swoje życie po powrocie. Czy rachunek za kartę kredytową, którego spłacanie może zająć lata, brzmi zachęcająco? Podczas gdy twoja tropikalna opalenizna zniknie w ciągu zaledwie kilku tygodni, finanse twojej rodziny mogą być zdewastowane przez lata i uniemożliwić ci prowadzenie stylu życia, którego pragniesz.

Na szczęście jest wielu ludzi, którzy weszli w twoje buty z prawdziwymi doświadczeniami i profesjonalnymi spostrzeżeniami, które pomogą ci zaplanować miesiąc miodowy, który zapamiętasz na zawsze, bez rozbijania banku.

Poprosiliśmy ekspertów finansowych i edukatorów online, aby podzielili się wskazówkami dotyczącymi budżetu na miesiąc miodowy, abyś mógł spędzać mniej czasu na zastanawianiu się, jak zapłacić, a więcej na myśleniu o tym, jak będziesz grać (trzymając jednocześnie wystarczającą ilość pieniędzy w banku na czarną godzinę).

Uruchom fundusz miodowy

Świetnym sposobem na zaoszczędzenie na miesiącu miodowym jest dodanie rejestru nowożeńców do listy opcji prezentów dla gości. Jeśli jesteście parą, która przedkłada doświadczenia nad rzeczy, to, aby goście wnieśli wkład w wymarzoną podróż poślubną, nie ma się nad czym zastanawiać. Witryny takie jak Honeyfund umożliwiają gościom wpłacanie środków pieniężnych do wykorzystania w podróży poślubnej. Mogą dorzucić się do wszystkiego, od hoteli po loty, a nawet przyczynić się do określonych działań lub wycieczek!

Jessica Biskup | Budżetowa panna młoda

Unikaj zadłużania się, aby zapłacić za miesiąc miodowy

Planowanie miesiąca miodowego należy uznać za wczesne ćwiczenie przeciwpożarowe dla nowożeńców. Wiele można się dowiedzieć o kondycji waszej komunikacji wokół pieniędzy i waszej wzajemnej gotowości do odraczania gratyfikacji w razie potrzeby.

Nie ma scenariusza, w którym przy planowaniu miesiąca miodowego należałoby zaciągnąć dług. Posiadanie funkcjonalnego budżetu domowego i zdrowego funduszu awaryjnego będzie bardziej miękkie niż poduszki w jakimkolwiek ośrodku.

Russ Kefauver, AWMA, CRPC | Planowanie finansowe Kefauver

Przygotuj budżet na podróż poślubną

Nawet tak wyjątkowa podróż, jak miesiąc miodowy, może być stresująca, jeśli masz ograniczony budżet. Martwienie się o pieniądze to ostatnia rzecz, którą powinieneś robić podczas świętowania ze swoim nowym współmałżonkiem.

Zanim zarezerwujesz wyjazd, zastanów się, jakie koszty poniesiesz i oszacuj kwoty. Połącz wszystkie informacje, aby stworzyć budżet na podróż, który będzie działał jak mapa drogowa, która poprowadzi Cię przez proces planowania i oszczędzania na miesiąc miodowy.

Poświęcenie trochę więcej czasu na przygotowanie budżetu na podróż pozwoli Ci skupić się na cieszeniu się podróżą poślubną, zamiast czuć się przytłoczonym, ile to będzie kosztować.

Krystyna Kamienie | Centy i cel

Zapakuj inteligentną torbę podręczną

Zapakuj bagaż podręczny z niezbędnymi rzeczami na wypadek zagubienia bagażu. Dorzuć parę sandałów, kostium kąpielowy, szczoteczkę do zębów, sukienkę i koszulę nocną na pierwszą noc poślubną i wszystko inne, co zmniejszy zmartwienie, co zrobić, jeśli Twój bagaż zaginie lub opóźni się o kilka dni.

Wiktoria | Równowaga życia macierzyńskiego

Wykorzystaj punkty i mile

Planowanie ślubu i miesiąca miodowego może powodować stres związany z pewnymi kosztami. Ludzie chcą jechać na zabawne i egzotyczne przygody, ale wiesz, że pieniądze muszą skądś pochodzić, kiedy jedziesz. Jeśli lubisz hakować podróże, możesz obniżyć koszt miesiąca miodowego. Jednym ze sposobów jest zbieranie punktów i mil poprzez umieszczanie wszystkich wydatków na ślub na nowych kartach kredytowych z nagrodami podróżniczymi, takich jak Chase Sapphire Reserve lub karta Capital One Venture X. Następnie możesz wykorzystać zgromadzone mile i punkty, aby opłacić podróż.

Steve’a Cummingsa | Oszczędny emigrant

Kup ubezpieczenie podróżne

Większość planuje zaoszczędzić pieniądze na podróżach, wyżywieniu i zakwaterowaniu podczas przygotowań do miesiąca miodowego, ale często nie udaje im się zabezpieczyć swojego planu dobrym ubezpieczeniem podróżnym. Kosztuje tylko ułamek całkowitej wartości podróży i zabezpiecza przed niepewnością, taką jak odwołanie lub przerwanie podróży, opóźnienia i wydatki medyczne. Twoja obecna karta kredytowa może już mieć niektóre z tych korzyści. Jeśli tak nie jest, najlepszym hackiem na podróż poślubną jest znalezienie takiego, który oferuje wszystkie te korzyści związane z podróżowaniem i ogromny bonus za rejestrację.

Ram Chakradhar | Dolar za centa

Skorzystaj z Lotów Google

Wybór miejsca docelowego jest prawdopodobnie najtrudniejszą decyzją, jaką podejmiesz podczas planowania miesiąca miodowego. A ponieważ inflacja sieje obecnie spustoszenie w branży turystycznej, koszt biletu lotniczego może być głównym czynnikiem decydującym o miejscu docelowym.

Jednym z hacków na podróż poślubną, o którym większość ludzi nie wie, jest Google Flights – Explore. Wprowadź miejsce docelowe odlotu, ramy czasowe i maksymalną cenę, a mapa Eksploruj pokaże Ci, ile będzie kosztować lot na główne lotniska na całym świecie. Stamtąd możesz zastosować filtry, aby dokładniej przeanalizować wymarzone miejsce na miesiąc miodowy.

Google Flights Explore to proste, ale skuteczne narzędzie do planowania podróży, które może być potężnym sprzymierzeńcem w poszukiwaniu tanich biletów lotniczych.

Aleksandra Sumuel | Wędruj z Alexem

Miesiąc miodowy bliżej domu

Rozważ pozostanie bliżej domu, aby pomóc w pokryciu kosztów lotu. Mamy piękne plaże i zabawne miasta do zwiedzania właśnie tutaj, w USA! Zapewniamy klientom Abundo Wealth wskazówki dotyczące podróży, oprócz planowania finansowego afordancji. Na przykład dolar jest teraz bardzo silny, więc rozważ skorzystanie z tego, podróżując do kraju takiego jak Argentyna.

Rekommenderad:  Tryb Overdrive w Cyberpunku 2077 nadal nie jest powodem do zakupu nowego GPU

Eric Simonson, CFP, CRPC, CLTC | Obfite bogactwo

Miesiąc miodowy poza sezonem

Jedź poza sezonem docelowym. Może to pomóc na wiele sposobów. Na początek będzie tam mniej ludzi, więc będziesz mógł mniej czekać w kolejce i uzyskać większy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki, w zależności od tego, dokąd się udasz. Oznacza to również, że wszystko prawdopodobnie będzie tańsze. Pokoje hotelowe, samochody do wynajęcia, a nawet bilety lotnicze mogą być tańsze, gdy w danej lokalizacji nie ma dużego ruchu.

Jeff Cooper | Niech Twoje dolary mają sens

Czas jest wszystkim

Ważne jest, aby zrozumieć, jak zaoszczędzić pieniądze podczas miesiąca miodowego. Kilka łatwych wskazówek to kupowanie biletów lotniczych w porze roku, kiedy jest to najbardziej przystępne cenowo. Kayak.com ma kilka świetnych narzędzi, które pomogą Ci opracować strategię obniżenia kosztów biletów lotniczych, w tym oprogramowanie do śledzenia cen, które może ostrzegać Cię, kiedy jest najtaniej.

Jeśli możesz pracować zdalnie, często wylot we wtorek i powrót we wtorek lub czwartek nie tylko pomaga uniknąć czasu oczekiwania na TSA, ale także może zaoszczędzić setki na biletach lotniczych.

Dodatkowa wskazówka: często wynajmując dom na Airbnb podczas miesiąca miodowego, możesz zarobić prawie tyle, ile kosztuje hotel (zwłaszcza jeśli masz duży dom, a hotel jest mały).

Blaine Thiederman, MBA, CFP | Postępowe zarządzanie majątkiem

Skorzystaj z nagród kart kredytowych

Jeśli Twoje serce jest nastawione na kultowe miejsce na miesiąc miodowy, zaplanuj z wyprzedzeniem i wykorzystaj nagrody z kart kredytowych, aby zapłacić za podróż. Możesz użyć karty lojalnościowej, aby zapłacić za swój ślub i czerpać słodkie nagrody podczas rezerwacji podróży poślubnej.

Nie pozwól jednak, aby łatwy dostęp do kredytu nadwyrężył Twój budżet. Trzymaj się swojego planu wydatków i spłacaj kartę kredytową pod koniec każdego miesiąca. Wesela są drogie, ale możesz wykorzystać ten koszt, aby opłacić idealny miesiąc miodowy!

Melanie Allen | Partnerzy w ogniu

Powiedz wszystkim, że jesteś na miesiącu miodowym

Nie wstydź się; powiedz ludziom, że jesteś na miesiącu miodowym! Powiedz wszystkim – kiedy wchodzisz na pokład samolotu, meldujesz się w hotelu, przyjeżdżasz na kolację lub zajęcia i tak dalej. Ludzie uwielbiają celebrować nowożeńców. Często robią to z bezpłatnym szampanem, deserami, ulepszeniami miejsc i nie tylko. To Twoja wyjątkowa podróż, więc daj znać innym i daj im szansę świętowania z Tobą!

Sam | Mądrzejszy i trudniejszy

Zamień kolacje przy świecach na lunch

Miesiąc miodowy może przywodzić na myśl obrazy romantycznych kolacji przy świecach z nowym współmałżonkiem. Jeśli szukasz luksusu za mniej, spróbuj zamiast tego lunchu.

Ukradnij ulubioną wskazówkę dotyczącą niedrogich podróży i udaj się na lunch do przyjemnej restauracji. Wiele restauracji ma menu lunchowe prix-fixe lub specjalne dania lunchowe zaprojektowane tak, aby przyciągnąć klientów do drzwi przed kolacją. Zaoszczędzisz dużo na tym samym jedzeniu, które serwują na obiad, lub będziesz mógł jeść w restauracjach, na które w innym przypadku mógłbyś nie mieć budżetu.

Pieniądze, które zaoszczędziłeś na jedzeniu poza domem, przeznacz na inne wyjątkowe przeżycie podczas miesiąca miodowego.

Carley | Dom w Hawanie

Zatrudnij konsultanta ślubnego, aby obniżyć koszty i zaplanować mini-księżyc

Korzystanie z konsultanta ślubnego może potencjalnie obniżyć całkowite koszty ślubu, aby uwolnić więcej pieniędzy na miesiąc miodowy i zapewnić poczucie finansowego spokoju. Planista będzie pracował, aby zmieścić się w budżecie i przewidzieć koszty, których możesz nie być świadomy lub których nie planowałeś. Często mają preferowanych dostawców, z którymi mogą Cię połączyć ze zniżką lub być świadomi miejsc i opcji, które są bardziej przyjazne dla budżetu.

Nietradycyjne miejsca przyjęć weselnych lub opcje cateringowe mogą obniżyć koszty. Razem z mężem obsłużyliśmy nasze wesele food truckami. To stworzyło niezapomniane wrażenia dla naszych gości w 1/2 koszt tradycyjnego cateringu.

Miniksiężyc to krótka wycieczka, bliżej domu, która pozwala na poślubną dekompresję bez kosztów i czasu na planowanie tradycyjnego miesiąca miodowego. Planowanie większych wakacji może dodać dodatkowego stresu w już i tak pracowitym i stresującym okresie. Ponadto wiele par wspiera finansowo swoje własne wesela i pomocne może być odłożenie wydatków na większe wakacje.

Emily Rassam, CFP, CRPS, AIFA, NSSA, starszy planista finansowy | Zarządzanie inwestycjami Archer

Miesiąc miodowy w sezonie barkowym

Planujesz podróż poślubną i szukasz sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy? Następnie rozważ odwiedzenie tego epickiego miejsca w sezonie, nawet jeśli oznacza to czekanie na podróż poślubną. Sezon barkowy to pora roku między wysokimi i niskimi sezonami dla określonej lokalizacji. W rezultacie ceny są niższe niż w szczycie sezonu, ale nadal możesz cieszyć się wszystkimi wspaniałymi rzeczami, jakie ma do zaoferowania miejsce docelowe. Najprawdopodobniej pokonasz też tłumy i będziesz miał okazję doświadczyć pięknych miejsc tylko dla siebie. Na przykład odwiedzenie Maui, popularnego miejsca na miesiąc miodowy w okresach przejściowych, oznacza mniej tłumów, zniżki na atrakcje turystyczne oraz tańsze zakwaterowanie i bilety lotnicze.

Ashlee Fechino | Funkcja szczęścia

Zaskocz swojego małżonka drobnym upominkiem

Miesiąc miodowy to czas wolny, wspólne spędzanie czasu i odkrywanie nowych miejsc, ale to nie znaczy, że nie możesz zabrać ze sobą odrobiny domu! Mały romantyczny prezent dla współmałżonka może sprawić, że miesiąc miodowy będzie jeszcze bardziej niezapomniany. Poza tym zawsze miło jest zaskoczyć swoją drugą połówkę wyjątkowym prezentem, kiedy najmniej się tego spodziewa. Może to być przemyślany i romantyczny gest, który będzie trwał dłużej niż sam miesiąc miodowy.

Nadii | W punkcie

Omiń hotel i znajdź wypożyczalnię Airbnb

Kluczem do wspaniałego miesiąca miodowego i nie rozbijania banku jest maksymalizacja wartości twoich pieniędzy. Kup apartament dla nowożeńców w hotelu i kup Airbnb lub VRBO, aby zapewnić sobie ten apartament za mniejsze pieniądze.

Rekommenderad:  14 sposobów, dzięki którym Twój sklep detaliczny może wygrać święta

Hotele są nadal bardzo miłe, gdy wspominasz, że to twój miesiąc miodowy i dorzucą butelkę mistrza lub podniosą standard pokoju na noc. Pamiętaj tylko, że im popularniejsze miejsce na miesiąc miodowy wybierzesz, tym mniej otrzymasz nagrody i może się okazać, że zapłacisz nawet więcej, niż się spodziewałeś.

Uważam, że nowożeńcy otrzymują więcej za swoje pieniądze, wybierając sieć wspólnego domu. Możesz znaleźć równie piękne miejsce na pobyt i za lepszą cenę. Za dodatkowe pieniądze możesz kupić kilka bukietów kwiatów, aby nadać temu miejscu wyjątkowy charakter, wybrać się na wycieczkę lub po prostu zatrzymać pieniądze w kieszeni na swój pierwszy dom.

Nie pozwól, aby pieniądze stały się problemem w twoim związku, zacznij wcześnie budować zdrowe nawyki komunikacyjne.

Nathan Mueller, MBA | Finanse BlackBird

Zrównoważ bezpłatne i płatne działania

Kiedy wybierasz się w podróż poślubną, wiedz, jakie są twoje priorytety. Chociaż cudownie jest zatrzymać się w luksusowym hotelu i polecieć pierwszą klasą, czy naprawdę tego chcesz, jeśli masz mało pieniędzy? Wiedz, gdzie chcesz zaoszczędzić pieniądze i kiedy chcesz je wydać.

Na przykład chcesz pojechać na Hawaje. Możesz zdecydować się na pobyt w Airbnb na niektórych wyspach i robić darmowe rzeczy, takie jak piesze wędrówki i chodzenie na plażę. Możesz zatrzymać się w ośrodku w ostatnim miejscu docelowym i robić fajne zajęcia. Zrównoważone podejście jest idealne, aby jak najlepiej wykorzystać swój miesiąc miodowy!

Marjolein Dilven | Radykalny Ogień

Ciesz się darmowym śniadaniem

Jednym z naszych ulubionych hacków podróżniczych jest zapewnienie, że nasz hotel oferuje bezpłatne śniadanie. Chociaż leżenie w łóżku przez cały dzień ze swoim nowym współmałżonkiem może być kuszące, rozpoczęcie dnia z nowożeńcem od pysznego śniadania może zaoszczędzić czas i pieniądze. Hotele często pobierają opłatę za śniadanie lub go nie oferują, więc dołożenie należytej staranności przed dokonaniem rezerwacji może się opłacić. Mimo że wielu chce wyjechać na całość podczas miesiąca miodowego, dostęp do bezpłatnego śniadania zapewni Ci więcej pieniędzy i czasu na inne zajęcia.

Marek Patryk | Pielgrzymka finansowa

Bądź przygotowany na nieznane

Jednym z kluczy do udanego małżeństwa jest przygotowanie się na nieznane. Jeśli podróżujesz za granicę, ukąszenia komarów mogą być jedną z tych niewiadomych. W zależności od lokalizacji może wystąpić ryzyko wirusa Zika, dengi lub malarii. Ponadto nie wiesz, co będzie dostępne, gdy dotrzesz do miejsca docelowego i gdzie to znajdziesz.

Sporządzanie domowych środków odstraszających komary (balsamy są najlepsze w podróży, ponieważ aerozole i płyny mają ograniczenia w samolotach) może zmniejszyć pewne ryzyko. I najprawdopodobniej pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze w porównaniu z zakupem w innym kraju.

Davin | Natura domu

Zaplanuj i uzgodnij sposób podziału wspólnych wydatków

Po pierwsze, upewnij się, że ty i twój przyszły współmałżonek czujecie się swobodnie rozmawiając o pieniądzach i uzgodnijcie, jak podzielić wspólne wydatki. Następnie uwzględnij koszt miesiąca miodowego w planie oszczędności weselnych, ale zaplanuj z góry wszystko, co możesz, aby wyjaśnić koszty z góry, pozostawiając jednocześnie miejsce na nieprzewidziane wydatki.

Adam Kol, prezes | Trener finansowy dla par

Zaoszczędź pieniądze na kosztach żywności

Planując miesiąc miodowy z ograniczonym budżetem, rozważ wynajęcie mieszkania z w pełni wyposażoną kuchnią, aby zaoszczędzić na kosztach jedzenia. Wypróbuj planowanie posiłków przed podróżą, aby nie myśleć o czasie posiłków podczas wakacji. Jeśli jedziesz do miejsca docelowego samochodem, możesz przygotować posiłki z wyprzedzeniem, aby je zamrozić i zabrać ze sobą. Lub zaplanuj odbiór sklepu spożywczego po przyjeździe, aby cieszyć się świeżą żywnością. Wspólne przygotowywanie posiłków jako nowa para to świetny sposób na nawiązanie więzi, a jednocześnie uwolnienie pieniędzy na inne niezapomniane zajęcia lub doświadczenia podczas miesiąca miodowego.

Lisa | Dostosuj swoje dolary

Miesiąc miodowy w tanim państwie

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na miesiąc miodowy, rozważ podróż do jednego z najniższych kosztów utrzymania w stanach USA, takich jak Arkansas, Mississippi i Wirginia Zachodnia, które oferują różnorodne zajęcia dla par z ograniczonym budżetem.

Możesz na przykład wybrać się na pieszą wycieczkę lub biwakować w Ozarks, odwiedzić zoo w Memphis lub wybrać się na malowniczą przejażdżkę przez Appalachy. Ponadto przekonasz się, że hotele i restauracje w tych stanach mają bardzo przystępne ceny. Na pewno będziesz mieć niezapomnianą i niedrogą podróż.

Izajasz Webby | Zdobądź łup

Zaoszczędź na wynajmie od właściciela nieruchomości w oznaczonym czasie

Według ankiety przeprowadzonej przez HoneymoonGoals.com, Hawaje są najpopularniejszym miejscem na miesiąc miodowy na świecie. Ale kiedy zobaczysz, że średnia cena za noc w hotelu na wszystkich wyspach wynosi 287,76 USD, a na Maui aż 467,09 USD, Twój wymarzony miesiąc miodowy może wydawać się poza zasięgiem.

Jeśli chcesz spędzić miesiąc miodowy w nadmorskim kurorcie na plaży Kaanapali, jednej z najpiękniejszych plaż na świecie, możesz wynająć pokój hotelowy od właściciela nieruchomości w oznaczonym czasie i sporo zaoszczędzić. Rezerwując pokoje tej samej globalnej marki hotelowej od właściciela nieruchomości w oznaczonym czasie, możesz zaoszczędzić około 50% bezpośredniej ceny hotelu, a nawet ceny na stronie z ofertą turystyczną. Na przykład w serwisie Timeshares dopiero niedawno pojawiły się oferty klubu plażowego Kaanapali, ośrodka wypoczynkowego wybieranego przez podróżnych na stronie Tripadvisor. Mieszkanie z jedną sypialnią, salonem, główną sypialnią typu king-size i częściową kuchnią. Najlepsza cena rezerwacji online to 543 USD za noc, ale można ją wynająć od właściciela nieruchomości w oznaczonym czasie za 275 USD za noc.

Monika Ryba | Planista w sercu

Uzyskaj duży bonus powitalny z nowej karty kredytowej Travel Rewards

Popyt na podróże gwałtownie rośnie w świecie postpandemicznym, co jest dobrą wiadomością dla opcji na miesiąc miodowy, ale potencjalnie złą wiadomością dla Twojego budżetu. Jednym ze sposobów na cieszenie się wymarzonym miesiącem miodowym bez rozbijania banku jest zapisanie się na karty kredytowe z nagrodami podróżniczymi. Wiele z nich oferuje bonusy powitalne w wysokości 500 USD lub więcej, jeśli wydasz określoną kwotę w ciągu pierwszych kilku miesięcy, które można wymienić na bilety lotnicze, hotele i inne korzyści związane z podróżą.

Rekommenderad:  Twitter jest moją ulubioną wyszukiwarką

Potrzebujesz wskazówek, jak osiągnąć próg wydatków? Przy średnim rachunku weselnym, który według The Knot wynosi 28 000 $, zarówno mąż, jak i przyszła żona nie powinni mieć problemu z zarobieniem premii na czas, aby zaplanować spektakularny miesiąc miodowy.

Andrzej Herrig | Bogaty nikiel

Zapakuj przekąski

Zapakuj przekąski! Niezależnie od tego, czy utkniesz w korku w drodze na lotnisko, czy długo tam czekasz, znalezienie zdrowych przekąsek na lotnisku lub nawet na wakacjach może być trudne i kosztowne. Trzymaj przekąski, takie jak te czekoladowe kęsy energii, pod ręką, gdy poczujesz głód lub potrzebujesz zastrzyku energii.

Nadia Tahir | Ta mama jest w ogniu

Wybierz drogę mniej uczęszczaną

Marzysz o dwóch tygodniach błogiego miesiąca miodowego w odległej tropikalnej scenerii? Dzięki wspaniałej błękitnej wodzie i odosobnionym plażom nic dziwnego, że Malediwy są trzecim najpopularniejszym kierunkiem dla nowożeńców. Wiąże się to również z pokaźną ceną. Według budgetyourtrip.com, strony, która wykorzystuje prawdziwe dane podróżnych do kompilacji liczb, średni koszt dwutygodniowej luksusowej wycieczki dla dwojga na Malediwy wynosi 16 001 USD.

Doświadczone pary mogą znacznie zaoszczędzić na kosztach podróży, wybierając mniej popularne miejsce na miesiąc miodowy. Na przykład, według tej samej strony, dwutygodniowa luksusowa wycieczka dla dwojga na piękną plażę w Tajlandii kosztuje 9486 dolarów. Możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, decydując się na tropikalne, luksusowe wakacje w Wietnamie. Nadal będziesz cieszyć się nieskazitelną wodą, eleganckimi pokojami i widokami na plażę, aby Twój miesiąc miodowy był naprawdę niezapomniany.

Karee | Nasza utkana podróż

Opóźnij swój miesiąc miodowy tylko trochę

Każdy, kto planuje ślub, rozumie ogrom przekształcenia tej jednej chwili w wspomnienia na całe życie. Możesz mieć swoje serce na czerwcowym weselu, drogiej porze roku. Nie idź od razu. Twój ślub mija tak szybko. Zamiast tego w pełni ciesz się tym czasem, biorąc krótki miniksiężyc na romantyczny wypad. Opóźnij swój miesiąc miodowy o kilka miesięcy, kiedy masz trochę oszczędności i czas na zaplanowanie tego, na co zasługujesz. Może pozwolić ci wyjechać w sezonie po szczytowych cenach, aby zaoszczędzić pieniądze i nadal cieszyć się celem swoich marzeń.

Linda | Centy Pieniędzy

Jedz zdrowo przed podróżą poślubną

Spożywanie zdrowych posiłków przez tygodnie poprzedzające miesiąc miodowy pomoże Ci czuć się wspaniale, mieć energię i czuć się mniej ospałym przed nadchodzącymi podróżami. Wszyscy mamy tendencję do pobłażania sobie podczas podróży, a dbanie o zdrowie przed podróżą poślubną pomoże Ci jeszcze bardziej docenić pyszne jedzenie, które zjesz.

Annie Brown | Sprytny Miód

Wynajmij fotografa na sesję zdjęciową dla nowożeńców

Sesje zdjęciowe z okazji miesiąca miodowego stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Wiele par zatrudnia lokalnych fotografów w miejscu ślubu, ponieważ praca z profesjonalnym fotografem gwarantuje niezapomniane zdjęcia.

Nie tylko uchroni Cię to od martwienia się o to, czy dobrze wyglądasz, czy złapania przechodzącej nieznajomej osoby, aby zrobić jej zdjęcie w odpowiednim momencie, ale także możesz mieć oszałamiającą sesję zdjęciową ze świetnym oświetleniem i modnymi strojami.

Nicole Graham | Kobiety

Zaplanuj miodowy rejs

Rejsy mogą być świetnym sposobem na utrzymanie kontroli nad kosztami podczas miesiąca miodowego. Ponieważ miejsce docelowe może nie być najważniejszym aspektem rejsu, możesz wybrać te, które obecnie mają świetne ceny. Moim ulubionym aspektem jest to, że ponieważ są all inclusive i mają z góry ustalony plan podróży, jest mniej do zaplanowania rejsu niż na innych wycieczkach. Ponieważ rejsy są all-inclusive, możesz nawet zaplanować wycieczki z wyprzedzeniem, będziesz mieć znacznie lepszy obraz całkowitego kosztu miesiąca miodowego przed dokonaniem rezerwacji. Współpracują również z nietradycyjnymi weselami, w przypadku których port wylotu jest w rzeczywistości miejscem docelowym ślubu.

Tylera Weavera | Bezlitosne finanse

Dolna linia

Bez względu na to, dokąd zaprowadzi Cię podróż poślubna lub jeśli zdecydujesz się opóźnić lub zrezygnować z wydatków, te wskazówki pomogą Ci rozpocząć nowe życie, czując się finansowo sprawny i gotowy na wszystko, co życie rzuci Ci na drogę.