Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

35 najlepszych firm na start z 5 tys [Start Today]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 35 najlepszych firm na start z 5 tys [Start Today]

Chcesz założyć firmę, ale obawiasz się, że nie masz wystarczającego kapitału? Uruchomienie start-upu może nie zająć wiele czasu. W większości przypadków jest to kwestia określenia, czego chcesz, a będziesz mieć odpowiedni biznes na początek z 5 tys.

Rozpoczęcie działalności za jedyne $5,000 może być proste, jeśli Twój plan jest zgodny z Twoją pasją i umiejętnościami. Poświęć trochę czasu na zbadanie przedsięwzięcia, które chcesz realizować. Istnieje wiele firm o niskich nakładach inwestycyjnych, a jedna z nich może być dla Ciebie idealna.

W tym artykule wymieniono kilka pomysłów na małe firmy, które pomogą Ci rozpocząć podróż jako przedsiębiorca. Zaczynajmy!

35 firm, które możesz zacząć od 5 tys

Oto ponad 30 firm, które możesz zacząć od zaledwie 5 tys.:

1. Blogowanie

Blogowanie to forma prowadzenia dziennika online, w której ludzie piszą o swoich przemyśleniach, doświadczeniach i pomysłach. Zazwyczaj blogi są pisane w sposób bardziej nieformalny. Są często używane do generowania dyskusji lub budowania społeczności wokół tematu lub zainteresowania.

Jeśli jesteś zainteresowany blogowaniem, oto przewodnik krok po kroku jak założyć własnego bloga. Dla początkujących, Bluehost to tania opcja i bardzo popularna platforma hostingowa. To platforma, z której korzystałem przez lata, budując tę ​​platformę.

Za pomocą mój link, otrzymasz 60% zniżki na Bluehost. Dodatkowo dołączona jest bezpłatna nazwa domeny (o wartości 15 USD).

Wymagania: Utwórz stronę internetową lub skorzystaj z platformy blogowej, takiej jak WordPress, zdobądź domenę i wybierz motyw blogowania. Zacznij pisać artykuły i dołączaj zdjęcia lub filmy.

Oczekiwany dochód: 69 510 USD rocznie

2. Dostawa

Usługa dostawy to świetny biznes na początek od 5 tys.

Firma świadcząca usługi dostawcze dostarcza towary do klientów. Może również dostarczać towary ze sklepu lub producenta oraz oferować dostawę towarów do firm.

Jeśli chcesz rozpocząć działalność w zakresie usług dostawy, oto przewodnik jak rozpocząć działalność transportową z jednym vanem.

Jeśli nie jesteś zbyt chętny do kupna furgonetki i rozwijania w ten sposób swojego biznesu, wiele innych platform może ci tutaj pomóc. To są:

  • DrzwiDash. Jedź, dostarczaj i zarabiaj! Zarabiaj dostarczając jedzenie samochodem lub rowerem. Dzięki DoorDash możesz zarobić nawet 500 $ tygodniowo. Sprawdź naszą pełną recenzję DoorDash, aby uzyskać więcej informacji.
  • Koledzy z poczty. Ta aplikacja do dostarczania płaci Ci za różne zadania, w tym odbieranie i dostarczanie jedzenia, napojów, a nawet pranie chemiczne dla klientów. Porównaj jego koncerty z DoorDash w naszej pełnej recenzji DoorDash vs. Postmates.
  • Instakart. Możesz dostać koncert dostarczający artykuły spożywcze za pośrednictwem Instacart. Plus: możesz wybrać swój harmonogram.

Wymagania: Doskonałe umiejętności organizacyjne, wielozadaniowość, duża dbałość o szczegóły, ważne prawo jazdy i czysty rekord jazdy

Oczekiwany dochód: 47 399 USD rocznie

3. Wyprowadzacz psów

Możesz rozpocząć A spacer z psem biznes. Będziesz odpowiedzialny za opiekę nad psem, zapewnianie mu ruchu i zapewnianie mu dobrych wrażeń.

Osoby wyprowadzające psy zwykle pobierają opłaty za godzinę i mogą świadczyć inne usługi, takie jak karmienie lub kąpiel.

Platformy lubią Wędrowiec może pomóc Ci rozpocząć przygodę z wyprowadzaniem psów.

Wymagania: Doświadczenie z psami i wygodne obchodzenie się z nimi

Oczekiwany dochód: 28 730 USD rocznie

4. Wirtualny asystent

Wirtualni asystenci zapewnić klientom pomoc administracyjną, techniczną lub kreatywną. Możesz pracować zdalnie dla osób fizycznych, firm lub organizacji.

Coś, na co w tej chwili jest duże zapotrzebowanie i stosunkowo szybko można się tego nauczyć, staje się Pinterest Wirtualny asystent. Kristin i Gina mają BEZPŁATNE webinarium możesz śledzić, aby rozpocząć.

Ten bezpłatne szkolenie Cię nauczy wszystkie podstawy potrzebne do rozpoczęcia Pinterest biznes WA.

Wymagania: Doskonałe umiejętności organizacyjne i komunikacyjne, biegła znajomość pakietu Microsoft Office i innych programów.

Oczekiwany dochód: 58 057 USD rocznie

5. Księgowy

Lubisz liczby lub masz doświadczenie w księgowości? Księgowość może być pomysłem na biznes, który warto wypróbować. To praca, którą możesz wykonywać online, ustalać godziny pracy i pracować z dowolnego miejsca.

Księgowość rejestruje transakcje finansowe i jest integralną częścią każdej firmy. Pomaga firmom śledzić ich dochody i wydatki oraz zapewnia, że ​​ich finanse są w porządku.

Sprawdź tę bezpłatną serię, która pokazuje, jak odnieść sukces jako księgowy!

Wymagania: Zorganizowany i dokładny, zorientowany na szczegóły i rozumiejący koncepcje finansowe.

Oczekiwany dochód: 45 560 $ rocznie

6. Korektor

Korektorzy są odpowiedzialni za przegląd materiałów pisemnych w celu zapewnienia dokładności, jasności i spójności stylu. Często pracują z rękopisami, książkami, artykułami i innymi dokumentami. Zwracają uwagę na błędy gramatyczne, interpunkcyjne, ortograficzne i użytkowe.

Rekommenderad:  Wartość netto Peytona Manninga w 2023 roku: najbogatsi gracze NFL w historii?

Jeśli poważnie myślisz o zostaniu korektorem, przydałby się kurs Korekta w dowolnym miejscu, popularny trening Caitlin Pyle. Caitlin zarabiała ponad 36 000 $ rocznie w niepełnym wymiarze godzin jako korektorka, więc ta praca ma potencjał wysokiego dochodu.

Jeśli czujesz, że utknąłeś w miejscu i chciałbyś zarobić dodatkowe pieniądze, wypróbuj ją całkowicie BEZPŁATNE warsztaty. Dowiesz się, jak rozpocząć korektę i, co najważniejsze, gdzie znaleźć klientów.

Wymagania: Doskonałe oko do szczegółów, wykształcenie wyższe w języku angielskim i znajomość przewodników po stylach publikacji.

Oczekiwany dochód: 63 350 USD rocznie

7. Nieruchomość

Działalność związana z nieruchomościami to proces kupowania, sprzedawania lub wynajmowania nieruchomości. Zwykle obejmuje negocjowanie i zajmowanie się umowami prawnymi. Może to być jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka osobowa lub korporacja.

Tu są najlepiej płatnych miejsc pracy w REIT-ach jeśli chcesz mieć podstawową wiedzę o ludziach pracujących w branży nieruchomości.

Wymagania: Dobre umiejętności negocjacyjne, znajomość systemu prawnego, licencja.

Oczekiwany dochód: 48 770 USD rocznie

8. Opieka nad zwierzętami domowymi

Opieka nad zwierzętami może być biznesem w niepełnym wymiarze godzin, aby zacząć od 5 tys. Jest to stała opieka nad zwierzętami, zazwyczaj we własnym domu. Może obejmować karmienie, podlewanie, spacery i sprzątanie po pupilu.

Wymagania: Znajomość zachowań zwierząt, umiejętności rozwiązywania problemów i pierwszej pomocy.

Oczekiwany dochód: 28 730 USD rocznie

9. Korepetycje

Korepetycje to zajęcia uzupełniające, które zapewniają studentom dodatkowe wsparcie akademickie poza salą lekcyjną. Zwykle odbywa się w trybie jeden na jeden lub w małej grupie i może być dostosowany do potrzeb poszczególnych uczniów.

Wymagania: Ekspert w dziedzinie, której udzielasz korepetycji, tytuł licencjata, dobre umiejętności komunikacyjne i cierpliwość.

Oczekiwany dochód: 51 345 USD rocznie

10. YouTuber

YouTuberzy to ludzie, którzy tworzą filmy i publikują je online, aby inni mogli je oglądać. Istnieją różne rodzaje YouTuberów, ale większość YouTuberów tworzy filmy o swoim życiu, hobby lub czymś, co ich interesuje.

Zanim się na to zdecydujesz, musisz wiedzieć ile naprawdę zarabiają YouTuberzy.

Wymagania: Dobra kamera i mikrofon, oprogramowanie do edycji wideo, doskonałe opowiadanie historii i komunikacja.

Oczekiwany dochód: między $2 i 12 dolarów za 1000 wyświetleń

11. Opieka nad dziećmi

Usługi opieki nad dziećmi są niezbędne dla pracujących rodziców, aby zapewnić dzieciom opiekę podczas pracy.

Usługi te mogą obejmować opiekę dzienną, opiekę nad dziećmi i opiekę nad dziećmi. Mogą one obejmować zarówno proste usługi opieki nad dziećmi, jak i pełne centrum opieki dziennej.

Wymagania: Co najmniej 18 lat, dyplom ukończenia szkoły średniej lub równoważny, może zapewnić resuscytację krążeniowo-oddechową i certyfikat pierwszej pomocy.

Oczekiwany dochód: 27 490 USD rocznie

12. Produkcja mydła

Możesz zainwestować swoje oszczędności w biznes produkujący mydło. W dzisiejszych czasach najlepszym biznesem jest dostosowywanie mydeł o różnych kolorach, aromatach, teksturach i wielu innych.

To trochę dziwna pracaale jest idealny, jeśli lubisz tworzyć piękne zapachy, jednocześnie będąc kreatywnym.

Wymagania: Podstawowe wyposażenie, chemikalia, kolory, zrozumienie mydła.

Oczekiwany dochód: 38 941 USD rocznie

13. Trener osobisty

Trener osobisty to profesjonalista fitness, który zapewnia zindywidualizowane instrukcje i wskazówki, aby pomóc klientom osiągnąć ich cele fitness. Pracują z klientami indywidualnie lub w małych grupach.

Wymagania: Certyfikat od uznanej w całym kraju organizacji, takiej jak National Academy of Sports Medicine (NASM) lub American College of Sports Medicine (ACSM)

Oczekiwany dochód: 40 700 $ rocznie

14. Instruktor ćwiczeń

Instruktor fitness to ktoś, kto pomaga ludziom zachować zdrowie i aktywność poprzez ćwiczenia. Pracują w siłowniach, centrach fitness i innych obiektach związanych ze zdrowiem.

Wymagania: Podstawowa wiedza w zakresie fitnessu lub żywienia oraz certyfikaty akredytowanej organizacji.

Oczekiwany dochód: 40 700 $ rocznie

15. Firma cateringowa

Firma cateringowa to usługa dostarczająca żywność i napoje na specjalne okazje lub wydarzenia. Ta mała firma zwykle działa w komercyjnej kuchni, ale możesz ją prowadzić z domowej kuchni.

Wymagania: Licencje na kuchnię komercyjną, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i pozwolenia na prowadzenie działalności.

Oczekiwany dochód: 43 438 dolarów rocznie.

16. Klient osobisty

Możesz zostać osobistym klientem, aby pomóc swoim klientom znaleźć i kupić niezbędne ubrania i akcesoria.

Wymagania: Dobre wyczucie mody i wiedza, skuteczna komunikacja, żywa osobowość.

Rekommenderad:  12 najlepszych miejsc, w których można zdobyć biznesowe kartki świąteczne

Oczekiwany dochód: 44 476 USD rocznie

17. DJing

Disc jockey lub DJing to miksowanie muzyki w celu stworzenia unikalnego dźwięku, który można wykonać na żywo lub z wcześniej nagranymi utworami. Perfekcyjne DJowanie wymaga wielu umiejętności i doświadczenia i może być satysfakcjonującym hobby lub zawodem.

Wymagania: Podstawowy sprzęt, taki jak gramofon, mikser i słuchawki, dobra znajomość teorii muzyki.

Oczekiwany dochód: 45 810 $ rocznie

18. Usługi autodetailingu

Możesz rozpocząć działalność w zakresie usług auto detailingu, mając tylko 5 tys. Usługa zazwyczaj obejmuje dokładne oczyszczenie karoserii i wnętrza samochodu oraz polerowanie i woskowanie lakieru.

Wymagania: Dyplom ukończenia szkoły średniej lub równoważny, prawo jazdy, szkolenie techniczne, narzędzia i materiały eksploatacyjne.

Oczekiwany dochód: 46.880 $ rocznie

19. Masażysta

Masażyści używają dotyku do manipulowania mięśniami i tkankami miękkimi. Używają dłoni, palców, łokci, przedramion i kolan do wywierania nacisku i uderzeń.

Możesz rozpocząć ten biznes z domu, obniżając koszty, takie jak czynsz, wystrój itp.

Wymagania: Zrozumienie i odpowiednie przeszkolenie w zakresie anatomii i fizjologii człowieka, wiedza na temat olejków i balsamów do masażu.

Oczekiwany dochód: 46 910 USD rocznie

20. Planowanie wydarzeń

Planiści wydarzeń są odpowiedzialni za organizację i koordynację wydarzeń. Współpracują z klientami w celu ustalenia celu i zakresu wydarzenia, a następnie opracowują plan jego realizacji.

Wymagania: Silne zdolności organizacyjne, dobra komunikacja, rozwiązywanie problemów, wielozadaniowość i znajomość logistyki.

Oczekiwany dochód: 49 470 USD rocznie

21. Koordynator Imprez

Koordynator wydarzeń to profesjonalista, który planuje i realizuje wydarzenia specjalne. Współpracują z klientami, aby stworzyć wizję wydarzenia i urzeczywistnić ją.

Wymagania: Stopień w zakresie planowania wydarzeń lub pokrewnej dziedziny oraz bycia zorganizowanym i zorientowanym na szczegóły.

Oczekiwany dochód: 49 470 USD rocznie

22. Projektowanie graficzne

Projektowanie graficzne to proces tworzenia komunikacji wizualnej. Grafik może pracować z tekstem, obrazami, logo i innymi elementami, aby stworzyć element, który skutecznie przekazuje wiadomość.

Jest często używany w reklamie, brandingu i marketingu.

Wymagania: Udokumentowane doświadczenie w projektowaniu graficznym, oko do szczegółów i estetyki, komunikatywność i znajomość oprogramowania, takiego jak InDesign, Illustrator, Photoshop itp.

Oczekiwany dochód: 50 710 USD rocznie

23. Produkcja świec

Wytwarzanie świec jest popularnym biznesem pobocznym, który zaczyna się od 5 tys. Jest to proces topienia wosku i wlewania go do formy w celu stworzenia świecy.

Istnieje wiele rodzajów świec i wiele różnych metod ich wytwarzania.

Wymagania: Pojemnik na świecę, różne rodzaje wosku, źródło ciepła i sprzęt do mieszania

Oczekiwany dochód: 52 168 $ rocznie

24. Pieczenie i dekorowanie ciast

Piecz ciasta od podstaw lub z mieszanki ciast, ponieważ dekorowanie ciast obejmuje proste techniki, takie jak dodawanie lukru i posypki, lub bardziej złożone techniki. Możesz zrobić wiele różnych smaków ciast i lukier, dzięki czemu jest to idealny biznes na początek od 5 tys.

Wymagania: Blachy do pieczenia, foremki, szpatułki, miarki, atrakcyjna strategia reklamowa, wiedza o piekarnictwie

Oczekiwany dochód: 53 788 dolarów rocznie

25. Firma sprzątająca

Firmy sprzątające świadczą usługi sprzątania zarówno nieruchomości mieszkalnych, jak i komercyjnych. Mogą specjalizować się w określonym rodzaju sprzątania, takim jak kształtowanie krajobrazu, czyszczenie dywanów lub sprzątanie budynków.

Wymagania: Silny plan marketingowy, doskonała obsługa klienta, niezbędne materiały i sprzęt

Oczekiwany dochód: 55 730 $ w ciągu roku

26. Usługi majsterkowiczów

Złota rączka to wygodny biznes, aby zacząć od 5 000, aby wykonać drobne naprawy i zadania w domu bez poszukiwania i zatrudniania wykwalifikowanej osoby. Typowe usługi to malowanie, stolarstwo, instalacja wodociągowai prace elektryczne.

Wymagania: Doświadczenie z narzędziami, podstawowe zrozumienie usług, które świadczysz

Oczekiwany dochód: 57 777 dolarów rocznie.

27. Naprawa komputerów

Naprawa komputera polega na naprawie lub przywróceniu komputera lub urządzenia do stanu roboczego. Może obejmować usuwanie wirusów, złośliwego oprogramowania i innych szkodliwych programów oraz wymianę lub naprawę uszkodzonego lub uszkodzonego sprzętu.

Wymagania: Znajomość sprzętu i oprogramowania, silne techniczne umiejętności obsługi komputera i skuteczna komunikacja.

Oczekiwany dochód: 57 910 USD rocznie

28. Projektowanie wnętrz

Projektowanie przestrzeni wewnętrznych polega na stworzeniu funkcjonalnego i estetycznego środowiska w strukturze. Może to być do domu, biura lub innego pomieszczenia.

Wymagania: Kreatywne myślenie, dbałość o szczegóły i dobre umiejętności komunikacyjne.

Oczekiwany dochód: 60 340 $ rocznie

29. Konsultant mediów internetowych

Konsultant ds. mediów jest odpowiedzialny za pomoc firmom w tworzeniu i utrzymywaniu solidnej obecności w Internecie. Opracowują i zarządzają cyfrowymi kampaniami marketingowymi, projektowaniem stron internetowych i strategiami w mediach społecznościowych.

Wymagania: Specjalizuje się w social media marketingu, copywritingu i analityce.

Oczekiwany dochód: 60 591 USD rocznie

Rekommenderad:  Wskazówki dotyczące oceny jakości Google: Jak Google dokładnie ocenia Twoją witrynę

30. Pisanie niezależne

Aby odnoszący sukcesy biznes zaczął się od 5 000, niezależne pisanie jest idealne. Freelancer może pisać artykuły, posty na blogu, a nawet książki.

Najlepszą częścią niezależnego pisania jest wybieranie godzin i pisanie o tym, co Cię pasjonuje.

Wymagania: Silne umiejętności pisania, dbałość o szczegóły i chęć dzielenia się pracą z innymi

Oczekiwany dochód: 66 935 dolarów rocznie

31. Kupujący przesyłką

Nabywca wysyłkowy to osoba lub firma, która zgadza się na zakup przedmiotów od sprzedawcy w przesyłce.

Wymagania: Dowód zdolności do sprzedaży przedmiotów, doświadczenie w handlu detalicznym lub hurtowym oraz lista aktualnych zapasów.

Oczekiwany dochód: 75 410 USD rocznie

32. Uruchom Airbnb

Prowadzenie Airbnb to świetny biznes na początek z 5 tys. Umożliwia wynajem pokoi lub apartamentów, które można wykorzystać zarówno na pobyty krótkoterminowe, jak i długoterminowe.

Wymagania: Miejsce do wynajęcia, rejestracja jako gospodarz Airbnb.

Oczekiwany dochód: 90 000 $ rocznie

33. Rozwój aplikacji

Rozwój aplikacji tworzy aplikacje na urządzenia mobilne, takie jak smartphones i tabletki. Proces tworzenia aplikacji zazwyczaj obejmuje konceptualizację, projektowanie, programowanie, testowanie i wdrażanie.

Wymagania: Znajomość języków programowania, co najmniej licencjat

Oczekiwany dochód: 110 140 $ rocznie

34. Marketing cyfrowy

Marketing cyfrowy to forma marketingu wykorzystująca urządzenia elektroniczne, takie jak komputery, Internet i telefony komórkowe, aby dotrzeć do konsumentów.

Wymagania: Zrozumienie technologii cyfrowych i sposobów ich wykorzystania do promocji produktu lub usługi, licencjat

Oczekiwany dochód: 133 380 USD rocznie

35. Firma ochroniarska

Możesz założyć firmę świadczącą usługi ochrony, takie jak ochrona, systemy alarmowe, monitoring wideo.

Wymagania: Ubezpieczenie OC, sprzęt ochronny, licencja, min 1-letnie doświadczenie

Oczekiwany dochód: 40 000–60 000 USD na ochroniarza rocznie

Często zadawane pytania (FAQ) – biznes na początek z 5 tys

Jak mogę zarabiać pieniądze z $5000?

Możesz zainwestować tę kwotę w rozpoczęcie własnego biznesu, przynosząc z czasem więcej pieniędzy.

Czy 5K wystarczy, aby założyć firmę?

Istnieje wiele opcji biznesowych, które można rozpocząć od 5 000, w tym blogowanie, wyprowadzanie zwierząt domowych itp. To więcej niż wystarcza, aby rozpocząć działalność w dzisiejszych czasach.

Jaka jest najtańsza firma, którą możesz założyć?

Możesz spróbować dowolnego z wyżej wymienionych biznesów, szczególnie tych, które nie wymagają dużych nakładów kapitałowych lub wymagają inwestycji w wysiłek fizyczny, technologię lub umiejętności, które już posiadasz. Na przykład zakładanie firm związanych z marketingiem cyfrowym, copywritingiem, tworzeniem aplikacji, masażami, opieką nad zwierzętami domowymi, wyprowadzaniem psów i tym podobne.

Jaki biznes mógłbym zacząć od 10 tys.

Za 10 000 USD możesz inwestować w firmy, które wymagają większych nakładów kapitałowych, takie jak ciężarówki z jedzeniem, pielęgnacja zwierząt domowych oraz import / eksport.

Wniosek – biznes na początek z 5 tys

Po podjęciu decyzji o tym, jaki biznes prowadzić, zainwestowanie 5 tys. Będzie łatwe. Pamiętaj, że kwota Twojej inwestycji nie jest wprost proporcjonalna do Twojego sukcesu. Liczy się to, jak postawisz te $5,000 na dobry użytek, abyś mógł mieć dochodowy biznes.

Bez względu na to, jaki rodzaj start-upu założysz, czy to biznes w domu, usługa online czy zdalne doradztwo, te imperatywy są stałe: solidny biznesplan, innowacyjność, determinacja i ciężka praca.

Zrób to!

Te powiązane artykuły mogą okazać się przydatne:

Table of Contents