Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

37 najlepszych pomysłów na zgiełk na 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 37 najlepszych pomysłów na zgiełk na 2023 r

Dodatkowe zajęcia ułatwiają zarobienie dodatkowej gotówki i przepracowanie tylu (lub kilku) godzin, ile chcesz. Niektóre zadania poboczne można łatwo rozpocząć od razu, podczas gdy inne wymagają specjalistycznej wiedzy lub umiejętności, których zbudowanie może zająć trochę czasu.

Jeśli czujesz, że coraz trudniej jest iść do przodu, być może nadszedł czas, aby to zrobić zarób więcej pieniędzy. Ale jeśli nie widzisz, że dzieje się to u ciebie 9-5 pracy, być może będziesz musiał wziąć sprawy w swoje ręce.

Oto dobra wiadomość: dodatkowe zajęcia pozwalają zarobić dodatkową gotówkę przy zachowaniu elastycznego harmonogramu. Niektóre poboczne zadania można rozpocząć szybko, podczas gdy inne wymagają specjalistycznej wiedzy lub umiejętności, których zbudowanie może zająć trochę czasu.

Coraz więcej Amerykanów zdaje sobie sprawę, że 40% (2 poza 5) rozpoczął boczny zgiełk w zeszłym roku wg Zapier.

Jeśli jesteś gotowy, aby zarobić trochę dodatkowych pieniędzy, które możesz wykorzystać, aby wyprzedzić lub nadążyć za rachunkami, czytaj dalej, aby dowiedzieć się o najlepszych pomysłach na dodatkowy zarobek na rok 2023 i później:

1. Ankiety internetowe

Płatne ankiety to jeden z najszybszych sposobów zarabiania pieniędzy i łatwo zrozumieć, dlaczego. Możesz wypełniać ankiety o każdej porze dnia i nocy, aw wolnym czasie pracować na telefonie.

Największą wadą ankiet online jest to, że nie zarobisz dużo. Wiele witryn z ankietami online płaci tylko $1 do $5 za wypełnioną ankietę, a niektórzy płacą jeszcze mniej.

Chociaż każda platforma ankiet online robi różne rzeczy, oto niektóre z najlepszych witryn z ankietami online do rozważenia:

Warto zauważyć, że niektóre witryny z ankietami płacą przelewem na Twoje konto bankowe, podczas gdy inne dokonują płatności tylko za pośrednictwem PayPal lub kart podarunkowych.

Ponadto niektóre z tych platform oferują premię pieniężną tylko za rejestrację. Na przykład Swagbucks daje ci 10 $ w gotówce bonusowej za samo otwarcie konta i wydanie co najmniej 25 $ w sklepie stowarzyszonym ze Swagbucks.

2. Dostarcz jedzenie do DoorDash, UberEats lub Postmates

Jeśli dysponujesz niezawodnym środkiem transportu i chcesz mieć dodatkową zgiełk, którą można łatwo rozpocząć od razu, zawsze możesz dostarczać jedzenie firmom takim jak Doordash, UberEats lub Postmates. Te poboczne działania pracują nad aplikacją, która łączy Cię z potrzebnymi dostawami żywności w Twojej okolicy.

W większości przypadków musisz zarejestrować się jako kierowca i pobrać aplikację. Po udowodnieniu, że spełniasz wymagania każdej firmy, po prostu jedziesz odebrać jedzenie i dostarczyć zamówienia do ludzi w Twojej okolicy.

Dzięki dowolnej z tych aplikacji możesz zarobić 20 USD na godzinę lub więcej, w zależności od każdego występu i kwoty napiwku, którą otrzymujesz. Ponadto możesz wypróbować każdą z nich, aby zobaczyć, która aplikacja do dostarczania jedzenia działa najlepiej w Twoim miejscu zamieszkania.

3. Dostarcz paczki z Amazon Przewód

Praktycznie każdy robi zakupy Amazon.com w dzisiejszych czasach, więc warto rozważyć dodatkową współpracę z firmą. Na szczęście, Amazon Przewód pozwala zarejestrować się jako kierowca i dostarczać paczki w „blokach czasowych”, na które zgadzasz się z wyprzedzeniem.

Amazon Flex mówi na swojej stronie internetowej że kierowcy zazwyczaj zarabiają od 18 do 25 USD za godzinę, chociaż rzeczywiste zarobki będą „zależały od Twojej lokalizacji, otrzymanych napiwków, czasu potrzebnego na ukończenie dostaw i innych czynników”.

Jedną z największych zalet tej dodatkowej pracy jest to, że możesz pracować, kiedy chcesz i wokół innych obowiązków. Możesz także pracować trochę lub dużo, w zależności od tego, ile dodatkowej gotówki chcesz zarobić.

4. Sprzedawaj w serwisie eBay

Sprzedawanie rzeczy w serwisie eBay może być również dochodowe, ale jest to szczególnie prawdziwe, jeśli wiesz, czego szukać i co się sprzedaje. Na przykład wiele osób robi zakupy w ekskluzywnych sklepach z używanymi rzeczami, szukając przedmiotów, które można sprzedać online po znacznie wyższych cenach. Może to być wszystko, od markowych ubrań po antyki; to, co zdecydujesz się sprzedać, powinno zależeć od twojej wiedzy.

Jeśli jesteś ciekawy, jak zarobić na eBayu, sprawdź ten artykuł, który napisałem o najlepszych przedmiotach do obracania dla zysku: Najlepsze przedmioty na wyprzedaż garażową Przerzucanie dla zabawy i zysku

5. Pisanie niezależne

Pisanie niezależne wymaga pewnego poziomu umiejętności, więc może nie być dla wszystkich. Jednak osoby z pewnym doświadczeniem w pisaniu lub chęcią nauki mogą z łatwością zarobić od 20 do 100 USD za godzinę lub więcej. Kolejną zaletą zostania niezależnym pisarzem jest to, że możesz pracować, kiedy i ile chcesz.

Jeśli nie masz portfolio do pisania, najlepszym posunięciem jest stworzenie takiego ze swoim imieniem i nazwiskiem. Możesz zbudować to portfolio, wyszukując płatną pracę na poziomie podstawowym na platformach takich jak praca nadrzędna, Wolny strzelecI FlexJobs.

6. Zostań Wirtualną Asystentką

Zostanie wirtualnym asystentem to kolejna opcja, jeśli masz umiejętności pisania, edytowania lub projektowania i chcesz zarabiać od 25 do 50 USD na godzinę lub więcej (zgodnie z Rzeczywiście.com średnia stawka godzinowa w USA wynosi 27,47 USD za godzinę) Chociaż wirtualni asystenci wykonują wiele różnych rodzajów pracy, ich podstawowe funkcje zawodowe mogą obejmować:

 • Księgowość
 • Obsługa klienta
 • Wprowadzanie danych
 • Zarządzanie pocztą e-mail
 • Projekt graficzny
 • Korekta
 • Zarządzanie mediami społecznościowymi
 • Pomoc techniczna
 • Zarządzanie witryną

Chociaż możesz być w stanie podjąć pracę jako wirtualny asystent za pośrednictwem swojej profesjonalnej sieci, następujące strony internetowe oferują ścieżkę do znalezienia występów na poziomie podstawowym, które mogą pomóc ci zdobyć trochę doświadczenia:

7. Otwórz sklep Etsy

Jeśli wiesz, jak wytwarzać ręcznie robione produkty, które ludzie chcą kupować, zawsze możesz spróbować sprzedać swoje towary za pomocą Sklep Etsy. Jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś zakupów na Etsy, szybkie spojrzenie na tę witrynę może pomóc Ci znaleźć kilka pomysłów. Na przykład przebiegli ludzie używają Etsy do sprzedawania wszystkiego, od niestandardowych T-shirtów po domowe mydła i biżuterię.

Dobrą wiadomością dotyczącą Etsy jest to, że ustalasz cenę. Ponadto, gdy już zbudujesz ekwipunek, ciężka praca twojego pośpiechu jest w większości zakończona.

8. Gospodarz z Airbnb

Jeśli masz pensjonat, mieszkanie w piwnicy, a nawet dodatkową sypialnię, możesz rozważyć wynajem Airbnb. Ta strategia może się sprawdzić, jeśli Twój dom jest w dobrym stanie i nie masz nic przeciwko podejmowaniu kroków, aby uczynić go wygodnym i atrakcyjnym dla gości.

Oczywiście to, ile możesz zarobić, zależy od wynajmowanej powierzchni i lokalnych stawek w Twojej okolicy. Jeśli zastanawiasz się, ile możesz pobierać za noc, zacznij od wyszukania porównywalnych nieruchomości w Twojej okolicy na Airbnb, a nawet na VRBO.com.

Rekommenderad:  SAMSUNG Galaxy S20 FE 5G z chipsetem Snapdragon 865 wprowadzony na rynek w Indiach

9. Opieka nad zwierzętami domowymi

Wędrowiec to ekonomiczna aplikacja, która ułatwia łączenie się z ludźmi w Twojej okolicy, którzy mają psy lub koty wymagające opieki podczas nieobecności ich właścicieli. Rover pozwala ustawić stawki i dostępność, dzięki czemu możesz wybrać, czy chcesz oglądać zwierzęta w niektóre dni, czy nie.

Ile możesz zarobić oglądając zwierzaki na Rover.com? Większość opiekunów zwierząt domowych na platformie pobiera stawkę nocną w wysokości 35 USD za absolutne minimum, chociaż niektórzy mogą pobierać od 50 do 75 USD za noc za zwierzę ze względu na ogólny popyt i obowiązujące stawki w miejscu zamieszkania.

10. Spacery z psem

Jeśli nie podoba ci się pomysł obserwowania psów lub kotów przez noc w domu, możesz także wybrać koncerty na spacery z psami za pośrednictwem Rover lub platformy o nazwie Machać! Obie strony internetowe pozwalają utworzyć profil i wybrać rodzaj pracy, którą chcesz, co może obejmować wyprowadzanie psów podczas przerwy na lunch kilka dni w tygodniu.

Podczas gdy koncerty z psami mogą kosztować tylko od 10 do 20 USD na raz, możesz zarobić więcej pieniędzy, spacerując z wieloma psami naraz lub wybierając kilka koncertów dziennie.

Będziesz także trochę ćwiczyć podczas spacerów z psami po ich dzielnicach, tworząc zdrowy pomysł na zgiełk.

11. Kierowca Ubera lub Lyfta

Jeśli lubisz jeździć i masz nowszy samochód w dobrym stanie, wozisz pasażerów platformami takimi jak Ubera Lub Lyft może pomóc Ci zarobić 25 USD na godzinę lub więcej. Wielu kierowców decyduje się na korzystanie z obu aplikacji, aby zwiększyć częstotliwość przejazdów. Jazda dla Uber lub Lyft jest elastyczna, ponieważ możesz wybrać, kiedy i gdzie pracujesz.

Możesz nawet zarobić więcej dzięki aplikacjom do wspólnych przejazdów, jeżdżąc w godzinach wzrostu cen lub uzyskując regularne premie, które każda firma oferuje od czasu do czasu. Na przykład Uber lub Lyft często dają dodatkowe 20 USD lub 50 USD, jeśli wykonasz określoną liczbę przejazdów w określonym okresie.

12. Kupuj artykuły spożywcze

Jeśli lubisz robić dostawy za pieniądze, ale nie chcesz dostarczać posiłków w restauracji, możesz dostarczać artykuły spożywcze za pomocą Instakart Lub Wysyłka. Te występy z dostawami artykułów spożywczych pozwalają zarabiać do 25 USD za godzinę, chociaż możesz zarobić więcej na podstawie otrzymywanych napiwków.

Instacart i Shipt pozwalają także wybrać dni i godziny, w których chcesz pracować, podobnie jak inne poboczne zadania oparte na aplikacjach. To idealne dodatkowe zajęcie do pracy w wolnym czasie.

13. Zarabiaj na stronie internetowej

Kiedy zarabiasz na stronie internetowej, inwestujesz w cyfrowe nieruchomości; niezależnie od tego, czy budujesz witrynę od podstaw, czy kupujesz już istniejącą. Tak czy inaczej, możesz użyć kilku strategii, aby zwiększyć dochód ze strony internetowej.

Niektóre z najpopularniejszych sposobów zarabiania na blogowaniu to:

 • Marketing afiliacyjny
 • Wyświetlaj reklamy
 • Recenzje produktu
 • Sponsoring
 • Produkty cyfrowe (kursy online, eBooki)

Dla przypomnienia, wiem, że ten poboczny zgiełk działa, ponieważ to zrobiłem! Witryna, którą właśnie czytasz – GoodFinancialCents.com – pomogła mi zarobić miliony dolarów na blogowaniu w nieco ponad dekadę.

Jeśli jesteś ciekawy, jak założyć stronę internetową, na której możesz zarabiać, zapoznaj się z następującym postem na blogu: Jak założyć blog od podstaw i sprawić, by działał

14. Wynajmij swój samochód

Inny poboczny pomysł – wypożyczenie samochodu – nie wymaga prawie żadnej pracy z Twojej strony. Wierz lub nie, ale możesz wypożyczyć swój samochód innym osobom za pomocą platformy o nazwie Turochociaż Twój pojazd musi spełniać minimalne wymagania dotyczące bezpieczeństwa i wieku.

Zarobisz więcej niż przeciętnie, jeśli masz pojazd premium, taki jak Jeep lub Tesla, a także możesz pobierać więcej lub mniej za dzienny wynajem, w zależności od tego, gdzie mieszkasz. To powiedziawszy, dzienne stawki za wynajem samochodu w Turo zwykle wahają się od 50 do 150 USD. Możesz także ustawić swoją dostępność, aby wynajmować samochód tylko wtedy, gdy go nie potrzebujesz.

15. Wynajmij dodatkową przestrzeń

Jeśli masz dodatkową przestrzeń, której nie możesz wynająć na Airbnb lub VRBO.com, to też możesz wynająć. Poprzez Sąsiad.commożesz wynająć powierzchnie takie jak:

 • Garaż lub miejsce postojowe
 • Miejsce do przechowywania łodzi lub samochodu kempingowego
 • Pusta parcela
 • Dodatkowe pomieszczenie na strychu

Platforma Neighbor.com pomaga łączyć ludzi, którzy potrzebują przestrzeni z ludźmi, którzy chcą zarobić dodatkowy dochód. Oferuje również ubezpieczenie, które pomoże Ci chronić się w przypadku uszkodzenia lub kradzieży przedmiotów należących do innych osób.

Najlepsze w tym zgiełku jest to, że jest to dochód pasywny – możesz to robić, zarabiając pieniądze w inny sposób. A jeśli masz dodatkową przestrzeń, dlaczego by jej nie wynająć i zarobić trochę gotówki?

16. Uruchom usługę sprzątania

Jeśli uwielbiasz sprzątać domy i nie masz nic przeciwko pracy, założenie firmy sprzątającej to jeden z najlepszych sposobów na zarobienie pieniędzy w wolnym czasie. Możesz zacząć reklamować swoje usługi na stronach internetowych, takich jak Craisglist.org lub Facebook Marketplace i nie powinno być trudno zdobyć więcej koncertów, gdy masz kilka referencji, którymi możesz się podzielić.

Ile można zarobić na sprzątaniu domów? W zależności od tego, gdzie mieszkasz, powinieneś łatwo zarobić od 25 do 100 USD na godzinę.

17. Złóż meble

Wiele osób kupuje meble IKEA, ale większość nie ma czasu ani umiejętności, aby je złożyć. Tutaj wkraczasz ty. Z witryną taką jak ZadanieKrólikmożna zgłaszać się na koncerty przy składaniu mebli czy wieszaniu obrazów na ścianach.

Występy TaskRabbit mogą obejmować wiele rodzajów pracy, w tym prace na podwórku lub załatwianie spraw, takich jak odbieranie prania chemicznego. Jeśli chcesz zarabiać na boku, wykonując podstawowe zadania, które zajmują kilka godzin lub mniej, rozważ od razu założenie profilu i przeglądanie koncertów na TaskRabbit.

18. Zostań opiekunką domową

Możesz znaleźć pracę jako opiekunka domowa za pośrednictwem stron internetowych, takich jak Care.comlub jeśli chcesz mieć darmowe miejsce na pobyt, możesz znaleźć imprezy typu house-sitting i pet-sitting z darmowym zakwaterowaniem na całym świecie z TrustedHousesitters.com.

Tak czy inaczej, ten boczny zgiełk jest tak łatwy, jak to tylko możliwe. Zazwyczaj wystarczy mieszkać w jakimś miejscu i dbać o jego bezpieczeństwo. Możesz również zostać poproszony o podlewanie roślin, przyniesienie poczty lub zaopiekowanie się kilkoma zwierzętami domowymi, ale to wszystko.

19. Opieka nad osobami starszymi

Opieka nad osobami starszymi to kolejna impreza poboczna, która zyskuje na popularności, głównie ze względu na nasze starzejące się społeczeństwo. Wiele starszych osób chce nadal mieszkać we własnych domach, chociaż mogą potrzebować pomocy, aby tak się stało.

Rekommenderad:  Wix wkracza na nowy poziom wraz z wprowadzeniem Wix Headless

Możesz być w stanie znaleźć pracę w opiece nad osobami starszymi za pośrednictwem Care.com, ale możesz ją również znaleźć, pytając znajomych. Na szczęście ta praca jest zwykle dość łatwa i możesz zarobić od 15 do 25 USD za godzinę lub więcej, robiąc zakupy spożywcze i lekkie sprzątanie.

20. Sprzedawaj biżuterię online

Masz starą obrączkę, której już nie nosisz? Może masz talent do znajdowania niedrogiej biżuterii, którą można łatwo odsprzedać za znacznie więcej niż zapłaciłeś.

Tak czy inaczej, możesz odsprzedawać biżuterię z zyskiem na stronach takich jak eBay, a nawet Godny.com. W szczególności dzięki Worthy możesz sprzedawać biżuterię sieci profesjonalnych nabywców, którzy mogą być gotowi zapłacić najwyższą cenę za najlepsze znaleziska.

21. Odwróć bilety na koncerty

Czy słyszałeś o fiasku biletów Taylor Swift pod koniec 2023 roku? Fani szybko wykupili wszystkie bilety na jej ponad 50 koncertów w całym kraju, powodując awarię strony internetowej Ticketmaster. Wiele z tych biletów jest teraz sprzedawanych po znacznie wyższych cenach na stronach odsprzedaży, takich jak StubHub.com i VividSeats.com.

Chociaż przerzucanie biletów na koncerty może nie wydawać się etyczne, na tym pośpiechu można zarobić pieniądze. W większości przypadków musisz być gotów zainwestować trochę pieniędzy z góry w bilety na programy, o których wiesz, że zostaną wyprzedane. Stamtąd umieść je na stronie odsprzedaży po konkurencyjnej cenie i poczekaj na wyprzedaż.

22. Opieka nad dzieckiem

Oglądanie cudzych dzieci to kolejny sposób na zarobienie od 15 do 25 dolarów za godzinę w wolnym czasie. To kolejny zgiełk, który możesz zdobyć dzięki ludziom, których już znasz, ale możesz też utworzyć profil na Care.com, aby znaleźć koncerty w Twojej okolicy.

23. Zbieraj koncerty na Fiverr

Czy masz jakieś podstawowe umiejętności pisania lub edytowania? Może lubisz projektować newslettery lub masz smykałkę do projektowania graficznego.

W każdym razie strona internetowa o nazwie Fiverr.com może pomóc Ci w podjęciu pracy na koncertach, którą możesz wykonywać w domu. Podczas gdy stawki, które pobierasz, mogą być niskie przy pierwszym uruchomieniu (nawet tak niskie, jak $5 za koncert na Fiverr), profesjonaliści, którzy regularnie pracują na Fiverr, mogą z czasem zwiększyć swoje stawki.

24. Napisz e-booka

Jeśli masz pomysł na historię lub jesteś naturalnie kreatywny, możesz użyć programu Microsoft Word lub Dokumentów Google do napisania książki i przekształcenia jej w produkt, który możesz sprzedawać za pomocą CreateSpace.com. Ta platforma może pomóc Ci sformatować książkę, abyś mógł ją sprzedawać jako e-book, co eliminuje problemy związane z drukowaniem i przechowywaniem książek.

Chociaż możesz zarobić tylko $7 do 20 USD za każdą sprzedaną książkę, dobrą wiadomością na temat e-booków jest to, że wykonujesz tę pracę raz i możesz ją sprzedawać w kółko. CreateSpace oferuje dodatkowe funkcje, takie jak bezpośrednie Kindle publikowanie i drukowanie na żądanie, więc niebo jest granicą tego, dokąd może cię zaprowadzić ten zgiełk.

25. Ucz angielskiego online

Jeśli pracowałeś jako nauczyciel w przeszłości lub obecnie uczysz, być może będziesz mógł podjąć dodatkową pracę, ucząc angielskiego studentów z zagranicy online. VIPKid.com pomaga ułatwić ten proces, a roszczenia strony internetowej że nauczyciele zarabiają od 14 do 22 dolarów za godzinę pracy w domu.

VIPKid.com pozwala ustawić godziny i dostępność, podobnie jak inne dodatkowe atrakcje z tej listy. Oznacza to, że możesz używać platformy do pracy tylko w te dni, w które chcesz, zwłaszcza że platforma nie ma wymogu minimalnej liczby godzin.

26. Rób i sprzedawaj zdjęcia seryjne

Czy lubisz robić zdjęcia? Jeśli tak, możesz wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę do robienia profesjonalnych zdjęć, które możesz później sprzedawać.

Faktem jest, że wiele witryn internetowych nieustannie poszukuje nowych zdjęć, które można sprzedać do użytku online. Obejmuje to strony internetowe, takie jak Depositphotos I iStockZdjęciez których obie kupują wysokiej jakości zdjęcia i klipy wideo zgodne z ich specyfikacjami.

27. Rozpocznij działalność malarską

Założenie firmy malarskiej to świetny sposób na zarabianie w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin. Jest to szczególnie prawdziwe teraz, biorąc pod uwagę, że wiele pracochłonnych koncertów jest niezwykle trudnych do obsadzenia.

Możesz próbować odbierać koncerty malarskie za pośrednictwem sieci lokalnej, ale możesz też założyć profil na ThumbTack.com. Thumbtack jest nie tylko bezpłatny, ale otrzymujesz wsparcie techniczne, a platforma zajmuje się wszystkimi płatnościami w Twoim imieniu.

28. Zostań korektorem

Jeśli szukasz łatwego sposobu na zarobienie $1,000 lub więcej miesięcznie, korekta może zapewnić ci stałą pracę. Ten występ wymaga przeczytania treści w celu sprawdzenia błędów ortograficznych i gramatycznych, a często płaci od 15 do 25 USD za godzinę.

Jeśli jesteś ciekawy, co trzeba zrobić, aby znaleźć pracę jako korektor, możesz zajrzeć do kursów na stronach internetowych, takich jak Korekta w dowolnym miejscu. Ta strona oferuje nawet bezpłatne warsztaty, dzięki którym możesz sprawdzić, czy masz to, czego potrzeba, aby zostać profesjonalnym korektorem.

29. Utwórz kurs online

Może masz jakieś szczególne umiejętności lub talent, których chcesz nauczyć innych, czy to pieczenie pięknych wypieków, czy inwestowanie dla zysku. W obu przypadkach możesz stworzyć kurs online raz i sprzedawać go ludziom wielokrotnie.

Platformy lubią Teachable.com ułatwiają ten proces, ponieważ mogą zorganizować Twój kurs i zająć się płatnościami w Twoim imieniu. Według platformy, niektóre z najpopularniejszych kursów na sprzedaż dotyczą takich tematów jak:

 • Garncarstwo
 • Malarstwo akwarelowe
 • Pieczenie i dekorowanie ciast
 • Język obcy
 • Projekt graficzny

Możesz także pobierać dowolne opłaty za kurs, więc potencjał zysku jest nieograniczony.

30. Przerzucaj strony internetowe dla zysku

Jeśli masz oko do wartości i pewną wiedzę na temat cyfrowych nieruchomości, możesz zarabiać, przerzucając strony internetowe i nazwy domen dla zysku. Internetowy rynek tzw Flippa.com sprawia, że ​​strona odsprzedaży równania jest dziecinnie prosta, ponieważ pozwala umieścić swoją witrynę i zabiegać o oferty od potencjalnych nabywców.

Możesz kupić lub sprzedać dowolną istniejącą domenę lub witrynę generującą przychody. Oczywiście ostatecznie najwięcej zarobisz, sprzedając nazwy domen premium i strony internetowe, które już przynoszą zyski.

31. Uruchom podcast

Podcasting stał się kolejnym popularnym źródłem dochodów dla wielu przedsiębiorców internetowych i łatwo zrozumieć, dlaczego. W końcu dość łatwo jest skonfigurować podcast i nagrać go samodzielnie, a także możesz spędzić czas na organicznym powiększaniu grona odbiorców bez wydawania mnóstwa pieniędzy z góry.

Rekommenderad:  Wszystko

Gdy Twój podcast osiągnie wystarczająco duży zasięg, możesz zacząć zarabiać dzięki sponsoringowi i płatnym reklamom. Jeśli szukasz przykładu, mój własny podcast to historia sukcesu, którą warto sprawdzić.

32. Zbuduj YouTube Kanał

Budować YouTube kanał może również pomóc Ci zarobić więcej pieniędzy, jeśli lubisz rozmawiać przed kamerą i nie masz nic przeciwko występowaniu na wideo. Ciekawostka dot YouTube jest to, że możesz także zmienić przeznaczenie nagranej treści wideo w podcast. Mając to na uwadze, ta dodatkowa praca może pełnić „podwójne obowiązki” i pomóc Ci zarobić więcej pieniędzy w miarę upływu czasu.

Po raz kolejny wiem, że ten boczny zgiełk działa z własnego doświadczenia. Zacząłem mojego Wealth Hackera YouTube kanał kilka lat temu i urósł do ponad 400 000 subskrybentów.

Mój poradnik Jak zarabiać na YouTube może pomóc Ci zrobić dokładnie to, co zrobiłem, więc upewnij się, że to sprawdzisz!

33. Zostań majsterkowiczem

Jeśli masz umiejętności, które dobrze przekładają się na posiadanie domu, możesz również rozważyć podjęcie pracy jako majsterkowicz w wolnym czasie. Możesz zostać poproszony o wykonanie zadań, które obejmują wieszanie telewizorów z płaskim ekranem, zmianę opraw oświetleniowych i składanie małych mebli. Możesz jednak przyjmować tylko te prace, które chcesz i ustalać stawki.

Po raz kolejny ThumbTack.com to świetne miejsce do stworzenia profilu i znalezienia pracy jako majsterkowicz. Możesz także szukać koncertów na stronach internetowych, takich jak Facebook Marketplace lub Craigslist.org i zapytaj znajomych, czy potrzebują pomocy.

34. Rozpocznij usługę czyszczenia basenu

Jeśli chcesz koncertu, który pozwoli ci spędzić czas na świeżym powietrzu, możesz również rozważyć założenie firmy zajmującej się czyszczeniem basenów. To kolejny, w którym możesz reklamować swoje usługi na stronach takich jak Facebook Marketplace lub Craigslist.org lub poszukaj ofert pracy u właścicieli puli, których być może już znasz.

ThumbTack.com to kolejna platforma, która może pomóc w sprzątaniu basenów i występach serwisowych.

35. Oddaj osocze

Jeśli masz wolny czas i nie masz nic przeciwko ukłuciu igłą, oddanie osocza może pomóc Ci zarobić trochę gotówki. Miejsca, w których można oddać osocze, można znaleźć na stronie internetowej DonatingPlasma.org. Wiele centrów krwiodawstwa płaci do 100 USD za pierwszą donację i do 50 USD za każdą następną.

Chociaż możesz oddawać osocze tylko kilka razy w tygodniu, możesz wykorzystać ten pośpiech, aby zarobić kilkaset dolarów miesięcznie.

36. Przetestuj nowe produkty

Jeśli w wolnym czasie chcesz testować nowe produkty lub usługi, jest to kolejny sposób na zarabianie pieniędzy. Znajdziesz różne strony internetowe, które mogą pomóc Ci połączyć się z koncertami. Niektóre z najlepszych obejmują:

W większości testowanie produktów i usług jest łatwe. Zwykle musisz utworzyć konto online i możesz zgodzić się na przetestowanie produktów lub usług oraz odpowiedzieć na pytania po fakcie. Nie zarobisz mnóstwa pieniędzy na tym pobocznym występie, ale może uda ci się wycisnąć $5 do 10 $ za godzinę, w zależności od tego, jak bardzo jesteś oddany.

37. Wywóz śmieci

Wiele osób ma stosy śmieci do pozbycia się, dlatego wszędzie znajdziesz firmy zajmujące się wywozem śmieci. Ludzie potrzebują również przeniesienia innych przedmiotów, w tym mebli lub wanien z hydromasażem, kiedy przenoszą się z jednego miejsca do drugiego.

Tak czy inaczej, rozpoczęcie działalności transportowej jest łatwe; potrzebujesz tylko ciężarówki i kilku dodatkowych rąk. Możesz reklamować się, zlecając wydrukowanie wizytówek lub profil na ThumbTack.com. Możesz również zobaczyć, kto może potrzebować pomocy lokalnie, korzystając z witryn takich jak Facebook Marketplace i Craigslist.org.

Dolna linia – najlepsze pomysły na poboczne zgiełk

Proszę bardzo, najlepsze pomysły na poboczne zajęcia na rok 2023. Piękne jest to, że większość z nich możesz rozpocząć w ciągu najbliższych kilku tygodni. Możesz także być w stanie żonglować więcej niż jedną stroną jednocześnie i zarobić więcej gotówki w krótszym czasie.

Jeśli szukasz innych sposobów na zarabianie większych pieniędzy, zapoznaj się z poniższymi przewodnikami:

Często zadawane pytania dotyczące Side Hustle

Co jest najbardziej dochodowym pobocznym zajęciem?

Opłacalne poboczne działania zależą od kilku czynników, takich jak lokalizacja, umiejętności i doświadczenie danej osoby, dostępny czas i dostęp do zasobów.

Na naszej liście znajdują się niektóre z najbardziej dochodowych zajęć pobocznych, takie jak prowadzenie samochodu dla firmy oferującej wspólne przejazdy, zostanie wirtualnym asystentem, udzielanie korepetycji i świadczenie usług opieki nad zwierzętami.

Od jakich pobocznych spraw najłatwiej zacząć?

Łatwe (i opłacalne) poboczne zadania na początek obejmują pisanie na zlecenie, pracę wirtualnego asystenta, korepetycje online, sprzedaż przedmiotów eBay Lub Etsyopieka nad zwierzętami domowymi/wyprowadzanie psów, bycie kierowcą, blogowanie i świadczenie usług projektowania graficznego.

Pamiętaj, że będziesz musiał rozwinąć umiejętności niezbędne do niektórych pobocznych zadań.

Jak mogę rozpocząć poboczny zgiełk bez pieniędzy?

Rozpoczęcie pobocznego zgiełku bez pieniędzy jest możliwe. Jeśli masz do sprzedania usługę, taką jak projektowanie stron internetowych, pisanie itp., możesz znaleźć klientów na zewnętrznych platformach handlowych, takich jak Fiverr I praca nadrzędnaktóre nie obciążają Cię z góry.

Możesz również rozważyć wymianę swoich usług na towary lub usługi, których potrzebujesz. Na koniec rozważ założenie sklepu internetowego za pośrednictwem platform takich jak Shopify, które wymagają niewielkiego kapitału początkowego.