Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

37 powodów, dla których czyszczenie treści pomaga w SEO

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 37 powodów, dla których czyszczenie treści pomaga w SEO

Oczyszczanie treści jest istotnym krokiem w każdym audycie treści, ponieważ pozwala sprawdzić, jaki rodzaj treści najlepiej pasuje do Twojej witryny i nie powoduje zmęczenia czytelników nadmiarem podobnych artykułów. Im bardziej skoncentrowany ruch dociera do Twoich drzwi z wyszukiwarek, tym lepsze są Twoje współczynniki konwersji i, ostatecznie, większa sprzedaż. Przycinanie treści pomaga w SEO, ponieważ koncentruje się na tworzeniu nowych treści i eliminacji elementów o niskiej wydajności.

Pierwszym krokiem podczas planowania audytu treści lub przeprojektowania witryny jest podjęcie decyzji, które elementy chcesz zachować, a które wymagają więcej pracy (lub są po prostu nadwyżką). Następnym krokiem jest znalezienie nowych słów kluczowych i tematów, które przyciągną dodatkowy ruch do Twojej witryny.

Po zidentyfikowaniu nowych możliwości dotyczących treści możesz ustalić harmonogram pisania i rozpocząć fazę wdrażania treści. Postępując zgodnie ze ścisłym procesem i identyfikując możliwości związane z treściami, które przyniosą ruch, w nadchodzących miesiącach i latach będziesz nadal odnotowywać organiczny wzrost.

Poniżej znajduje się 37 powodów, dla których oczyszczanie treści jest ważną częścią Twojej strategii marketingowej online:

Zwiększa wiarygodność w oczach wyszukiwarek i użytkowników

Najprawdopodobniej odwiedzą Twoją witrynę użytkownicy, którzy już szukali rozwiązania swojego problemu i trafili na Ciebie. Chcą wiedzieć, że wiesz, o czym mówisz, więc na podstawie szeregu kryteriów ocenią, czy jesteś na tyle godny zaufania, że ​​pojawili się w Twojej witrynie. Mogą zwracać uwagę na takie rzeczy, jak jakość Twojej strony, czy zawiera ona spamowy tekst, czy jej jakość jest wystarczająco wysoka i czy obchodzi ich, co masz do powiedzenia? Jeśli nie określisz takich szczegółów, Twoje techniczne SEO nie będzie miało większego znaczenia.

Inne rzeczy, takie jak recenzje klientów, długość i jakość treści – i tak, oczyszczanie treści – mogą mieć wpływ na Twoją witrynę z punktu widzenia wiarygodności. Audyt treści to świetny sposób na ustalenie i poprawę wiarygodności Twojej witryny oraz zbliżenie jej do zerowego progu podejmowania ryzyka w oczach potencjalnych konsumentów.

Poprawia prędkość ładowania strony

Jedną z rzeczy, której wyszukiwarki bardzo nie lubią, jest zbyt długie oczekiwanie na stronach zawierających nieistotną treść. Jeśli masz wiele artykułów, które nie generują wystarczającego ruchu, możesz je wyeliminować bez szkody dla kampanii SEO, przekierowując ten ruch przez powiązane posty lub statyczne linki z powrotem do menu głównego. Pomaga to również w optymalizacji doświadczenia użytkownika, ponieważ do osiągnięcia celu końcowego potrzeba mniej kliknięć.

Zapewnia zadowolenie wyszukiwarek i poprawia indeksowalność

Angażując się w oczyszczanie treści, poprawiasz indeksowalność, pozbywając się stron, które nie mają sensu w ogólnej architekturze Twojej witryny. Usuwając strony, które nie mają sensu, tworzysz bardziej spójne i wszechstronne źródło informacji, które Google będzie chętniej uznawać za autorytet w Twojej dziedzinie. Upewnij się, że audyt treści identyfikuje i oczyszcza słabsze strony na rzecz silniejszych.

Pomaga poprawić poziom obsługi klienta

Posiadając więcej treści związanych z popularnymi tematami, możesz lepiej zaspokoić potrzeby odwiedzających. Kiedy ludzie myślą, że znaleźli usługę, która może pomóc im szybko i łatwo rozwiązać ich problem, prawdopodobnie zostawią pochlebne recenzje, które przydadzą się również podczas kampanii czyszczenia treści.

Zmniejsza koszty utrzymania witryny internetowej

Jeśli nikt nie czyta Twoich starych treści, możesz bezpiecznie usunąć je z witryny, nie szkodząc SEO ani wygodzie użytkownika. Możesz zidentyfikować tę starą treść w Google Analytics, sprawdzając, czy pojawia się ona podczas jakichkolwiek wizyt, które mogły mieć miejsce w przeszłości. Jeśli te wizyty nie osiągną ustalonego wymaganego progu, możesz usunąć tę treść i przekierować adres URL do najodpowiedniejszej strony.

Zwiększa współczynniki konwersji poprzez odświeżenie witryny

Im mniej kliknięć potrzeba, aby ktoś mógł dotrzeć do określonego zasobu w Twojej witrynie, tym większe są szanse, że zostanie on nowym klientem. Czyszczenie treści – przeprowadzane strategicznie – może pomóc potencjalnym klientom wcześniej poruszać się po Twojej witrynie i docierać na strony, które są odświeżone i zawierają treści wyższej jakości niż Twoja witryna mogła znajdować się wcześniej. Pracując nad ulepszaniem istniejącej treści i usuwając treści, które już nie działają, możesz zachować świeżość swojej witryny i zainteresowanie potencjalnych klientów.

Pomaga w nawigacji witryny

Jest to pomijana zaleta czyszczenia treści. Usuwając artykuły generujące zbyt mały ruch, możesz zmniejszyć długość menu głównego i zaoszczędzić miejsce na artykuły o większej skuteczności (lub całkowicie usunąć te sekcje o gorszych wynikach z wyników wyszukiwania). Tak czy inaczej, efekt końcowy jest podobny: możesz czerpać korzyści z mniejszej liczby artykułów, ale za to o wyższej jakości, co spowoduje konwersję Twoich czytelników w płacących klientów.

Zmniejszając liczbę artykułów, możesz przenosić linki i zwiększać ich dostępność, nie marnując miejsca, a także łatwiej będzie opracować hierarchię architektoniczną z priorytetami. Jest to przydatne nie tylko pod względem estetycznym, ale także do celów optymalizacji wyszukiwarek: gdy ktoś dotrze do strony w Twojej witrynie z Google i będzie musiał przewinąć wiele stron, zanim znajdzie to, czego szuka, prawdopodobnie nie będzie miał ochoty wracać ponownie w najbliższej przyszłości. Z drugiej strony łatwiejszy system nawigacji, który pozwala czytelnikom łatwo znaleźć potrzebne informacje, może – bardzo szybko – zaowocować powtarzającymi się transakcjami.

Pomaga właścicielom witryn internetowych w dążeniu do ustalonych celów

Wiedząc, która treść najlepiej odpowiada potrzebom Twojej witryny, jesteś lepiej przygotowany do podejmowania trudnych decyzji dotyczących tego, które elementy treści należy usunąć lub przerobić. Nawet jeśli nie pozbędziesz się wszystkiego, dobry audyt treści pozwoli przynajmniej zobaczyć, co zrobiłeś dobrze, a co może wymagać poprawy. Pomaga także w ustaleniu punktu bazowego tego, gdzie jesteś teraz, dzięki czemu wiesz, dokąd musisz się udać później.

Zapewnia listę treści do promowania

Istnieje wiele sposobów promowania treści, w tym udostępnianie w mediach społecznościowych, optymalizacja wyszukiwarek, komentowanie i blogowanie. Oczyszczanie treści zapewnia istniejącą listę sprawdzonych treści, których można użyć, aby ułatwić szybsze i skuteczniejsze udostępnianie lub optymalizację.

Umożliwia nadanie priorytetu treściom o wyższej jakości

Niekoniecznie potrzebujesz wielu stron z treścią, aby dobrze plasować się w wynikach wyszukiwania. Chcesz, aby Twoje treści były spójne, pozbawione puchu i miały odpowiednią długość, aby kompleksowo objąć Twój temat. Twoja witryna powinna podkreślać to, w czym jest najlepsza, i promować te elementy, umieszczając wewnętrzne linki do najskuteczniejszych dostępnych treści.

Redukuje czas i koszty alternatywne budowania linków

Przy założeniu, że wszystkie pozostałe czynniki są takie same, dłuższy fragment treści może spowodować, że więcej osób przeczyta tę treść, co może spowodować, że treść stanie się wirusowa. Będzie również bardziej prawdopodobne, że zdobędzie naturalne linki z innych stron internetowych, ponieważ stanie się stroną, do której będą częściej odwoływać się ludzie z Twojej branży. Z tego powodu regularne czyszczenie treści (zakładając, że na początku Twoja witryna nie miała solidnej strategii dotyczącej treści) to świetny sposób na pozbycie się bałaganu i skupienie się na świetnej treści.

Pomaga znaleźć wartościowe treści

Przycinanie treści to świetny sposób, aby mieć pewność, że Twoje treści zawsze będą na najwyższym poziomie. Znajdując najcenniejsze treści, masz pewność, że Twoi czytelnicy zawsze będą mieli możliwość łatwego znalezienia i wykorzystania tych treści. Ta wartościowa treść musi wyróżniać się z tłumu i inspirować nowych gości do pozostawienia opinii na temat Twoich usług lub produktów. Znalezienie tych elementów podczas audytu treści jest znacznie łatwiejsze niż losowe wyszukiwanie ich w nadziei, że najpierw znajdzie je ktoś inny.

Nie musisz się martwić o zduplikowaną treść

Jeśli masz wiele subdomen lub innych stron, do których prowadzą linki w Twojej witrynie, czasami może być trudno ustalić, które z nich zawierają zduplikowaną treść. Kiedy zmniejszysz liczbę ogólnych tematów poruszanych w każdym poście, problemy te staną się znacznie łatwiejsze do zauważenia i odpowiedniego rozwiązania.

Zapewnia większą różnorodność źródeł ruchu

Wiedząc, kto odwiedza Twoją witrynę i czego szuka, możesz łatwiej promować treści, które najprawdopodobniej będą dla niego atrakcyjne. Pozyskiwanie ruchu z wielu źródeł pomaga uzyskać rankingi w wyszukiwarkach i zapewnia lepszą obsługę użytkownikom, którzy nie czytają regularnie Twojego bloga. Oczyszczanie treści pozwala zidentyfikować te źródła ruchu i zwiększyć różnorodność tych źródeł w hierarchii architektonicznej Twojej witryny, która ma priorytetowe znaczenie.

Pomaga innym blogerom ocenić ich treść

Jeśli współpracujesz z innym blogerem nad wspólnymi tematami lub współpracujesz przy swojej witrynie ze współpracownikami – czy to poprzez udostępnianie prywatne, czy większy panel administracyjny witryny – łatwiej jest zobaczyć, które posty odniosły sukces, a które wymagają przeróbki lub całkowitego usunięcia. I nie musisz zdradzać wszystkich sekretów swojej witryny. Po prostu wskaż im swoje menu, a będziesz mógł pokazać im treści, które się sprawdziły. Dzięki temu będą mogli częściej pisać treści odpowiadające Twoim wymaganiom.

Oszczędza miejsce na serwerze

Gdy witryny internetowe staną się zbyt duże, w pewnych okolicznościach mogą wystąpić problemy podczas próby ich załadowania. Skrócenie długości artykułów to łatwy i skuteczny sposób na zmniejszenie kosztów i utrzymanie pojemności pamięci masowej dostawcy usług hostingowych.

Pomaga łatwiej znaleźć Twoje treści

Niezależnie od tego, jak dobrze są napisane i zoptymalizowane, niektóre strony znajdujące się głęboko w witrynie mogą nie przyciągać tak dużej uwagi wyszukiwarek. Zmniejszenie liczby artykułów poprzez umieszczenie ich w bardziej widocznym miejscu może pomóc zachęcić odwiedzających do natychmiastowego przeczytania artykułów, zamiast konieczności ich późniejszego szukania.

Poprawia doświadczenie użytkownika

Jeśli chcesz dotrzeć do nowych klientów i powiedzieć im, co sprawia, że ​​Twoja witryna jest świetna, nie ma potrzeby dezorientować ich ani frustrować zbyt wieloma wyborami. Grupowanie powiązanych elementów pod jednym tytułem postu pomaga użytkownikom przeprowadzić badania i znaleźć dokładnie to, czego szukają, nawet jeśli jest to tylko jeden konkretny temat.

Poprawia SEO

Dostarczając użytkownikom więcej treści związanych z określonymi wyszukiwanymi hasłami, pokazujesz Google, że Twoja witryna jest trafna i użyteczna. Może to oznaczać nie tylko większy ruch z różnych źródeł, ale także ogólnie lepsze rankingi reszty Twojej witryny.

Pomaga uniknąć powielania treści

Trzymając razem artykuły na podobne tematy, można uniknąć filtrowania wielu stron przez wyszukiwarkę w celu ciągłego używania tego samego lub podobnego tekstu. Zduplikowana treść może skutkować niższymi pozycjami, jeśli nie zostanie właściwie potraktowana. Należy jednak pamiętać: nie ma kary za powielanie treści. Jest to filtr tzw Google wyjaśnia:

„Zduplikowana treść w witrynie nie stanowi podstawy do podjęcia działań w tej witrynie, chyba że wydaje się, że zamierzeniem zduplikowanej treści jest wprowadzenie w błąd i manipulowanie wynikami wyszukiwania. Jeśli w Twojej witrynie występują problemy z powielaniem treści i nie stosujesz się do powyższych porad, dobrze się spisałeś, wybierając wersję treści, która będzie wyświetlana w naszych wynikach wyszukiwania.

Google nie nakłada kar za powielanie treści. Innymi słowy, Google chce pokazać swoim czytelnikom najbardziej unikalną wersję artykułu o najwyższej jakości. Jeśli Twój artykuł jest zbyt podobny do innych artykułów na ten sam temat, Google może nie uwzględnić go w wynikach wyszukiwania.

Przydatne podczas edytowania dużej ilości treści

W zależności od tego, ile postów masz już w swojej witrynie, całkowite oczyszczenie może zająć trochę czasu. Grupując podobne artykuły przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian, łatwiej będzie wykryć elementy wymagające ponownej obróbki lub całkowitego usunięcia. Może to zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku później. Nazywa się to zwykle centrum tematycznym. Hub będzie głównym tematem tej sekcji, a szprychy z centrum będą stronami tej sekcji. Z tej organizacyjnej perspektywy pomocne może być utworzenie architektury witryny typu „hub-and-szprychy”.

Pomaga sformatować Twojego bloga w bardziej interesujący sposób

Jeśli martwisz się o ogólny wygląd i styl swojej witryny, czyszczenie treści jest dla Ciebie. Pomaga to nie tylko dostosować pewne aspekty formatowania do poszczególnych autorów lub typów tematów, ale także znacznie ułatwia czytanie postów, eliminując bałagan i czyniąc treść tak zwięzłą, jak to tylko możliwe.

Pomaga wyeliminować nadmiarowość

Nadmiar informacji może dezorientować użytkowników, jeśli podczas wyszukiwania odpowiedzi znajdą dwie różne ścieżki prowadzące do tego samego tematu. Tego typu problemy mogą się dodatkowo zaostrzyć w wyniku nieprawidłowego czyszczenia treści. Aby temu zapobiec, pamiętaj o ponownym przeczytaniu każdego artykułu przed opublikowaniem go w swojej witrynie i upewnij się, że proces czyszczenia treści jest zorganizowany i zarządzany przez jedną osobę.

Pomaga to uniknąć syndromu „zbyt wielu kucharzy w kuchni”, kiedy każdy może mieć inne zdanie na temat tego, co powinno się stać z witryną. Nie chodzi o to, że wszyscy się mylą, czasami istnieje wiele rozwiązań tego samego problemu. Aby uniknąć problemów związanych z rozszerzaniem zakresu zadań (wraz z dramatyzmem), posiadanie jasno ustalonego harmonogramu z jasno przydzielonymi zadaniami działa cuda.

Daje pisarzom przestrzeń do rozwoju

Umożliwienie nowym współpracownikom rozwijania własnych umiejętności pisania i stylu publikowania oznacza również, że nie muszą brzmieć dokładnie tak samo jak inni autorzy. Pomaga im to wyrobić sobie własny głos i zyskać reputację, a jednocześnie sprawia, że ​​witryna jest ogólnie bardziej interesująca.

Pomaga lepiej wykorzystać optymalizację wyszukiwarek

Dodając powiązane słowa kluczowe i frazy pod tytułami, użytkownicy mają większe szanse na znalezienie tego, czego szukają, korzystając z wyszukiwarek. Dzięki temu nie tylko łatwiej dotrzesz do zainteresowanych czytelników, ale także ułatwisz Google identyfikację Twojej witryny jako przydatnego zasobu. Należy jednak pamiętać, że metaopisy (tekst strony pojawiający się pod tytułami stron na stronach wyników wyszukiwarki Google) nie są wykorzystywane do ustalania rankingu.

Pomaga stać się mniej zagmatwanym

Nawet jeśli Twoje treści są zawsze oparte na faktach i istotne, pisanie na zbyt wiele tematów jednocześnie może być mylące. Grupując podobne artykuły, czytelnikom łatwiej jest określić, czego chcą, bez przytłoczenia opcjami.

Utrzymuje porządek w wynikach wyszukiwania na stronie

Czasami, gdy artykuły są rozproszone na wielu stronach lub w wielu kategoriach, odwiedzającym może być trudno znaleźć na stronie wyników wyszukiwania dokładnie to, czego szukają. Pomaganie użytkownikom w szybszym dotarciu do artykułu poprzez umieszczenie ich w tym samym miejscu pomoże również poprawić Twoje rankingi, jednocześnie upewniając się, że użytkownicy nie będą odwracani uwagi od innych treści na stronie.

Pomoże Ci znaleźć nową publiczność

Po oczyszczeniu treści i zaktualizowaniu witryny możliwe, że przyciągniesz nowych klientów. Jeśli masz już do czynienia z dużą liczbą odwiedzających, może to być szczególnie pomocne.

Pomaga użytkownikom szybciej znajdować informacje

Nawet jeśli czytelnicy próbują znaleźć coś, co nie jest bezpośrednio związane z innym tematem w tej samej witrynie, zgrupowanie podobnych artykułów pomoże im to znacznie szybciej. Może to również potencjalnie prowadzić do zwiększonego ruchu z linków lub wyszukiwań innych tematów napisanych przez Ciebie i inne osoby, które również publikują posty.

Może sprawić, że artykuły będą bardziej zapadające w pamięć

W niektórych przypadkach ludzie odwiedzają Twoją witrynę, ponieważ pamiętają, że czytali wcześniej na określony temat lub widzieli o nim wzmiankę w innym miejscu. Grupując powiązane artykuły, możesz sprawić, że Twoje treści będą bardziej zapadające w pamięć użytkownikom, co pomoże im ponownie odwiedzić Twoją witrynę i ułatwić im znalezienie tego, czego potrzebują.

Poprawia formatowanie

Zła organizacja treści może prowadzić do różnych konsekwencji. Nie tylko powoduje to zamieszanie wśród użytkowników próbujących znaleźć to, czego szukają, ale może również wpłynąć na rankingi w wyszukiwarkach, w zależności od tego, jak dobrze witryna jest zaindeksowana. Jednak poprzez uporządkowanie powiązanych postów znacznie łatwiej jest zidentyfikować brakujące lub zduplikowane informacje, a także szybko zaktualizować stare pliki.

Pomaga zapobiegać uszkodzonym linkom

Jednym ze sposobów, w jaki od czasu do czasu zdarza się awaria wielu stron internetowych, jest sytuacja, gdy pojawia się i znika zbyt wiele rzeczy na raz. Zakłóca to wygodę użytkownika i powoduje, że linki szybko stają się nieaktualne. Znalezienie tych błędnych referencji zanim zrobią to Twoi czytelnicy, może być trudne; grupowanie podobnych artykułów pomaga zlokalizować te problemy i zapobiec ich wystąpieniu.

Pomaga skrócić czas edycji

Jeśli Twoje treści są zdezorganizowane, znacznie trudniej je edytować, ponieważ może się okazać, że piszesz o czymś, co zostało już omówione w poprzednim poście. Jednak czyszcząc archiwum, możesz z łatwością wrócić i rozwiązać te problemy.

Może ułatwić udostępnianie artykułów

Grupowanie powiązanych postów nie tylko sprawia, że ​​lepiej zapadają w pamięć użytkownikom rozpoczynającym poszukiwania informacji, ale także ułatwia udostępnianie. Oznacza to, że inne osoby prawdopodobnie przekażą link znajomym lub członkom rodziny, którzy również mogą być zainteresowani tym, co napisałeś.

Poprawia użyteczność Twojej witryny

Ciągłe czytanie tych samych treści może doprowadzić ludzi do szaleństwa. Dzięki systemowi, który grupuje podobne posty, Tobie i innym czytelnikom znacznie łatwiej będzie znaleźć dokładnie to, czego szukają, bez rozpraszania się wszystkim innym, co już napisałeś. Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy dopiero poznają Twoją witrynę, ponieważ zmniejsza prawdopodobieństwo, że zostaną przytłoczeni zbyt dużą ilością informacji na raz.

Może pomóc poprawić Twój ranking w wyszukiwarkach

Jeśli nie możesz ogarnąć całej treści aktualnie publikowanej w Twojej witrynie, znalezienie czegoś wartościowego może być bardzo trudne. Prowadzi to do mniejszego ruchu i ogólnie słabych rankingów. Jednak zmniejszenie tej liczby znacznie ułatwia użytkownikom znalezienie w odpowiedni sposób informacji, których szukali.

Przycinanie treści może pomóc w zwiększeniu wydajności i ogólnej jakości wyników

Tworząc skuteczny i wydajny proces czyszczenia treści, możesz oczyścić mniej efektywne strony ze swojej witryny i zadbać o to, aby strony o wyższej jakości były lepiej skupione.

Podczas pracy nad tym procesem niezwykle istotne jest upewnienie się, że Twoje treści są stale ulepszane i warte uwzględnienia.

Czyszczenie treści to kluczowe przedsięwzięcie mające na celu utrzymanie dobrego komfortu korzystania z witryny zarówno dla odwiedzających, jak i dla wyszukiwarek.
Jeśli nigdy wcześniej nie przeprowadzałeś audytu treści, najwyższy czas!

Jak planujesz wykorzystać funkcję czyszczenia treści w swojej witrynie?

Table of Contents