4 Aplikacje Android do kompresji plików

4 Aplikacje Android do kompresji plików 1

Jeśli ciągle wysyłasz duże pliki, na pewno zdarza się chwila, gdy plik był po prostu zbyt duży, aby wysłać. Ilekroć tak się stanie, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to skompresować plik, aby go zmniejszyć.

Ponieważ prawdopodobnie robisz prawie wszystko na urządzeniu z Androidem, oto lista aplikacji na Androida, które pomogą Ci skompresować pliki. Aplikacje z listy są bezpłatne i łatwe w użyciu.

1. WinZip – Zip UnZip Tool

WinZip to jedna z najpopularniejszych aplikacji na Androida do kompresowania plików. Ma kilka zakupów w aplikacji, ale opcje kompresji plików są bezpłatne.

Aby skompresować pliki, otwórz aplikację i przejdź do miejsca, w którym znajduje się plik, który chcesz skompresować. Aplikacja wyświetli opcje dostępu do karty SD lub zewnętrznej karty SD. Wyszukaj plik i upewnij się, że wybierzesz odpowiedni plik, dotknij go.

4 Aplikacje Android do kompresji plików 2

Następnie WinZip użyje aplikacji, którą powinieneś już mieć w telefonie, aby pokazać plik, który chcesz skompresować. Jeśli masz właściwy, wróć o jeden i naciśnij długo plik. Opcja spakowania pliku pojawi się na dole.

Musisz także wybrać, gdzie chcesz skompresować plik. Możesz wybierać spośród opcji takich jak:

Storage My Files Server (zakup w aplikacji $1.99) DropBox (zakup w aplikacji $1.99) Dysk Google (zakup w aplikacji $1.99)

Po wybraniu miejsca, w którym chcesz skompresować plik, dotknij niebieskiego przycisku Zip Here w prawym dolnym rogu. Proces ten powinien zająć tylko kilka sekund.

2. RAR

RAR jest nie tylko dobry do kompresji plików, ale jest także doskonałym wyborem do rozpakowywania. Aplikacja działa również jak podstawowy eksplorator i menedżer plików. RAR może kompresować pliki jako TAR, RAR, ZIP, GZ, BZ2, 7Z, XY, ISO i ARJ.

4 Aplikacje Android do kompresji plików 3

Aby skompresować plik, otwórz aplikację i przejdź do pliku, który chcesz skompresować. Upewnij się, że pole obok pliku jest zaznaczone i dotknij ikony ze strzałką skierowaną w górę (znajdującą się u góry). Musisz ustawić opcje archiwizacji, ale po tej konfiguracji możesz zacząć.

3. 7Zipper – Eksplorator plików

Kolejna popularna aplikacja, której możesz użyć do skompresowania i rozpakowania plików 7Zipper. Po zainstalowaniu aplikacji wyjaśnisz, co może zrobić każda z opcji. W ten sposób nie pozostawiasz nic przypadkowi i nie wybierasz złego wyboru.

4 Aplikacje Android do kompresji plików 4

Możesz szybko skompresować plik, przechodząc do jego miejsca i przytrzymując go długo. Nowe okno z dużą różnorodnością opcji, takich jak:

Wybierz tryb Kopiuj Przenieś Usuń Zmień nazwę Szczegóły Otwórz jako Wyślij do Utwórz zip

Aplikacja może również działać jako przeglądarka tekstu, kalendarz zdjęć, skaner multimediów i inne przydatne rzeczy. Aplikacja jest bezpłatna z nieinwazyjnymi reklamami.

4. Łatwe rozpakowywanie, rozpakowywanie i zip

4 Aplikacje Android do kompresji plików 5

Kompresowanie plików jest również łatwym zadaniem Łatwe Unrar. Aplikacja jest przyjazna dla początkujących i nie bombarduje Cię zbyt wieloma funkcjami lub reklamami.

Po pierwszym otwarciu aplikacji zobaczysz opcje Wyodrębnij spakowany plik lub utwórz własny. Aby skompresować pierwszy plik, dotknij opcji Utwórz plik zip, a każdy plik nagle będzie miał pole wyboru obok nich.

Wybierz plik, który chcesz skompresować, i dotknij znacznika wyboru w okręgu. Zobaczysz także opcje szyfrowania pliku i dodania hasła. Po zakończeniu konfiguracji dotknij OK, a proces zajmie tylko kilka sekund.

Wniosek

Kompresując plik, możesz zaoszczędzić sporo miejsca, co znacznie ułatwi proces wysyłania. Którą aplikację wypróbujesz najpierw? Daj mi znać w komentarzach poniżej.