Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

4 Łatwe ćwiczenia improwizacyjne dla lepszej kreatywnej burzy mózgów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 4 Łatwe ćwiczenia improwizacyjne dla lepszej kreatywnej burzy mózgów

Wymyślenie kolejnego świetnego pomysłu nie musi być torturą

Czas na twórczą burzę mózgów…

Dla wielu marketerów, dyrektorów, twórców produktów, a nawet twórców, słowa te budzą skrajny terror. Ich skóra zaczyna cierpnąć na myśl o niekończącym się siedzeniu w sali konferencyjnej i desperackiej próbie wymyślenia świetnego pomysłu, tylko po to, by im się nie udać i wybrać coś mało inspirującego.

To nie musi być w ten sposób.

Jako dyrektor kreatywny agencji marketingu cyfrowego, której obsesją jest pomaganie klientom w opowiadaniu mocnych historii, które budują głębsze relacje z klientami, prowadzę DUŻO kreatywnych burz mózgów. I to może być najbardziej satysfakcjonująca część mojej pracy.

Aby ułatwić wielkie burze mózgów, które prowadzą do fantastycznych, nieszablonowych pomysłów, musisz nadać odpowiedni ton, skierować umysły ludzi we właściwe miejsce i pielęgnować ducha otwartej współpracy. Aby to wszystko zrobić, używam kilku różnych ćwiczeń, których nauczyłem się, studiując komedię improwizowaną.

Oto niektóre z ćwiczeń, które stosuję:

Popraw ćwiczenie #1. The Clover: idealne do burz mózgów skupionych na przesyłaniu wiadomości

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie nie ma lepszego pośpiechu niż uczucie po stworzeniu świetnego sloganu, historii marki lub podstawowej propozycji wartości. Potężne wiadomości, takie jak ta, pomagają tworzyć natychmiastowe, głębokie połączenia z potencjalnymi i obecnymi klientami.

Ale wbrew powszechnej opinii, wybitne wiadomości nie często pojawiają się znikąd. Nawet jeśli tak się dzieje, zwykle wynika to z wielkiej burzy mózgów.

Aby opracować niezwykłe wiadomości i historie, podczas burzy mózgów potrzebujesz zróżnicowanego zestawu perspektyw i zestawów umiejętności. Idealnie byłoby, gdybyś miał myślicieli strategicznych, kreatywnych, taktycznych i praktycznych, którzy spotykają się, otwierają swoje umysły i naprawdę słuchają się nawzajem.

Najlepszym sposobem na skupienie umysłów i energii wszystkich na stworzeniu podstaw dla niewielkiej ilości świetnej kopii jest rozpoczęcie od Koniczyny.

Koniczyna to ćwiczenie, którego nauczyłem się na zajęciach Improv 201 Steve’a Kleinedlera w Philly Improv Theatre. Podczas tego ćwiczenia zespół zaczyna od zasugerowania dowolnego słowa, a następnie uwalnia współpracowników od tego słowa.

Tak więc, jeśli ktoś zasugeruje „kurczak”, następna osoba może powiedzieć „jajko”. Następnie następna osoba wykrzykuje słowo inspirowane słowem „jajko”. Innymi słowy, musisz odpowiedzieć na ostatnie słowo, które usłyszałeś, a nie na pierwotną sugestię.

Ćwiczenie kończy się, gdy ktoś z twojego zespołu spontanicznie wypowie pierwsze słowo w odpowiedzi na poprzednie słowo, które usłyszał. Kluczem jest upewnienie się, że wszyscy reagują na ostatnie słowo, które usłyszeli, a nie na pierwsze sugerowane słowo.

Rekommenderad:  6 Niesamowite miejsca, w których blogerzy mogą znaleźć bezpłatne zdjęcia stockowe dla swojej zawartości

Kiedy robimy to dla naszych klientów w Square 2 marketingu, zazwyczaj zwracam się do klienta lub osoby bardzo bliskiej klientowi, aby zasugerował słowo, które ich zdaniem jest związane z tym, co sprawia, że ​​klient jest wyjątkowy. Następnie uruchamiamy nasz strumień słów i dokumentujemy każdy po drodze.

Pomaga to zbudować podstawę słów, które można uwzględnić w naszych wiadomościach, podkreśla wspólne tematy i pomaga kierować nasze umysły w nieoczekiwane miejsca. Ale co ważniejsze, wszyscy w pokoju aktywnie słuchają się nawzajem.

Dzięki tej podstawie swobodnego kojarzenia i słuchania jesteśmy w znacznie lepszym miejscu do tworzenia wiadomości, które tworzą silne więzi z potencjalnymi klientami i klientami.

Popraw ćwiczenie #2. Trzy pokoje: idealne do wizualnej burzy mózgów

Wybór obrazów, które są zgodne z przekazem, może być jedną z najtrudniejszych rzeczy do przeprowadzenia burzy mózgów.

Wybrane obrazy i ton wizualny muszą wzmacniać przekaz, który próbujesz przekazać, bez odwracania od niego uwagi. Twoje obrazy nie mogą sprawiać wrażenia zbyt „naciąganych”, ale nie mogą też sprawiać, że widzowie będą się zastanawiać, w jaki sposób łączą się z historią, którą próbujesz opowiedzieć.

Na szczęście istnieje ćwiczenie improwizacji, które bardzo dobrze sprawdza się w skłonieniu ludzi do myślenia wizualnego i dywergencyjnego.

Kiedy regularnie występowałem z niezależną trupą improwizowaną Bad Kitten, zaczynaliśmy nasze występy od utworu otwierającego o nazwie Three Rooms. Jeden z nas prosił publiczność o zaproponowanie jednego słowa, a następnie używaliśmy zaproponowanego przez nich słowa do „zbudowania” trzech różnych pomieszczeń.

Tak więc, jeśli publiczność zasugerowała ananasa (co robili wiele, wiele razy), jeden z naszych członków szedł wtedy na środek sceny i podawał, gdzie jesteśmy.

„Jesteśmy na hali produkcyjnej ogromnej fabryki soków”.

Następnie reszta zespołu pracowała razem, aby pojedynczo opracować szczegóły pokoju.

„Na środku pokoju znajduje się długi przenośnik taśmowy”.

„Na taśmie przenośnika znajduje się kilka dużych grejpfrutów”.

„W rogu jest maszyna do dziurkowania kart drogowych”.

„Na podłodze jest mała kałuża soku. Nikt nie wie, jak się tam dostał”.

Kontynuowaliśmy, aż uznaliśmy, że pokój został w pełni zrealizowany, a potem przechodziliśmy do budowania innego pokoju.

To ćwiczenie można łatwo przenieść ze sceny do sali konferencyjnej. Sprzyja silnemu poczuciu zabawy i pomaga wszystkim myśleć bardziej wizualnie. Często używamy go podczas burzy mózgów nad koncepcjami strony głównej w ramach naszych usług projektowania witryn.

Wzywam różne osoby z zespołu, aby zasugerowały słowa, które kojarzą się z klientem i jego przekazem. Następnie budujemy trzy różne pokoje w oparciu o trzy różne słowa. Dużo się śmiejemy, ale wpadamy też na lepsze pomysły, niż mielibyśmy bez burzy mózgów.

Rekommenderad:  12 najlepszych książek dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą

Od czasu do czasu zdjęcia z ćwiczenia trafiają na stronę główną klienta. Ale tak naprawdę nie o to chodzi. Prawdziwym celem jest sprawienie, by wszyscy czuli się głupio i myśleli inaczej, tworząc podstawę dla świetnych pomysłów.

Popraw ćwiczenie #3. Prezentacja postaci: świetne do burzy mózgów skupionej na osobach kupujących

Jeśli jesteś zaznajomiony z marketingiem generującym popyt, wiesz, że budowanie solidnych osobowości kupujących jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, próbując rozwijać swoją firmę poprzez sprzedaż i marketing.

Dobry profil osoby kupującej dokumentuje stanowiska, cele, pytania, wiek, poziom wykształcenia, problemy i potrzeby Twoich idealnych klientów. Czasami jednak trzeba zejść jeszcze głębiej i spróbować spojrzeć na świat oczami potencjalnych nabywców.

I tu właśnie pojawia się funkcja Character Spotlight. To świetna gra do grania podczas pracy nad dopasowaniem sprzedaży i marketingu lub podczas burzy mózgów dotyczącej kampanii skierowanej do jednej konkretnej osoby.

Na początek zbierz zespół międzywydziałowy. Idealnie byłoby, gdybyś miał przedstawicieli ds. sprzedaży, marketingu, produktów, usług i obsługi klienta. Poproś wszystkich, aby pomyśleli o osobie, do której celujesz, i wyobrazili sobie ją jako prawdziwą osobę. Następnie poproś ich, aby dopracowali szczegóły życia tej osoby, zarówno zawodowo, jak i poza pracą.

Kiedy wszyscy będą mieli kilka minut na zebranie myśli, wezwij jednego z członków swojego zespołu. Niech wszyscy w grupie po kolei proszą tę osobę o odpowiadanie na pytania jako postać, którą sobie wyobrazili.

Każdy, kto idzie do środka koła, musi „znać” wszystkie odpowiedzi na zadane mu pytania. „Nie wiem” nie jest prawidłową odpowiedzią. Jeśli nie wiesz, nadrób zaległości.

To ćwiczenie zmusza wszystkich członków twojego zespołu, by na chwilę stali się twoimi personami. Po przejściu przez to ty i twój zespół zaczniecie widzieć swoje osobowości poza tym, jak i dlaczego mogą chcieć kupować twoje produkty i usługi. Zobaczysz ich jako ludzi, którzy mają rodziny, hobby, ulubione jedzenie, marzenia i cele, które nie mają nic wspólnego z pracą, nie mówiąc już o twoich produktach lub usługach.

Innymi słowy, to ćwiczenie wzmacnia empatię dla potencjalnych klientów. A empatia jest oczywiście niezwykle ważna w budowaniu silnych relacji.

Popraw ćwiczenie #4: Policz do 30: Świetne do sesji strategicznych z silnymi osobowościami

Pozwól, że zrównam się z tobą: na spotkaniach dużo rozmawiam i mam coś, co taktownie określono jako zdecydowane opinie. Ale świetne pomysły i strategie wymagają więcej niż jednego umysłu lub jednego głosu. Świetne pomysły i strategie zależą od skutecznej współpracy i prawdziwego aktywnego słuchania.

Czasami trzeba podjąć zdecydowane środki, aby oswoić silne osobowości i sprawić, by słuchały się nawzajem. W tym miejscu pojawia się Count To 30.

Rekommenderad:  Zrozumienie filtrowania treści: przewodnik dla użytkowników Internetu

Rozpocznij to ćwiczenie od poproszenia wszystkich uczestników spotkania o zamknięcie oczu i wzięcie kilku głębokich oddechów. Następnie poproś ich, aby policzyli do 30, jedna osoba na raz, bez ustalonej kolejności. Haczyk polega na tym, że jeśli dwie osoby mówią w tym samym czasie, musisz zacząć od nowa.

To bardzo proste, ale zaskakująco trudne do wykonania. Większość zespołów będzie musiała zacząć od pięciu lub więcej razy, zanim dotrze do 30 bez jednoczesnego rozmawiania.

Liczenie do 30 zmusza wszystkich do zwolnienia tempa i czekania z szacunkiem, aż inni się wypowiedzą. Stanowi wyzwanie dla zespołu burzy mózgów, aby głęboko i radykalnie wysłuchał się nawzajem. To otwiera więcej miejsca na oddychanie podczas spotkania. Z kolei zachęca cichsze głosy do mówienia więcej, a głośniejsze do mówienia mniej.

Kiedy stworzysz środowisko przygotowane do aktywnego słuchania, pozwolisz nowym i różnym pomysłom wejść do pokoju i stworzyć przestrzeń dla ludzi, którzy będą grzecznie kwestionować pomysły. Zapewnienie przestrzeni do kwestionowania pomysłów jest niezbędne do opracowywania strategicznych i taktycznych planów działania.

Zorganizowanie lepszej kreatywnej burzy mózgów

Większość projektów rozpoczynających się od burzy mózgów nie ma luksusu bycia wyłącznie kreatywnym.

Twoja strona główna musi ułatwiać określone przepływy użytkowników. Twoja reklama displayowa ma wymagania dotyczące rozmiaru i formatu. Innymi słowy, podczas burzy mózgów prawdopodobnie będziesz musiał omówić sprawy biznesowe. Nic nie zakłóca przepływu burzy mózgów Twojego zespołu bardziej niż nagłe zatrzymanie kreatywności i poruszenie wymagań biznesowych projektu.

Omów wszystkie wymagania biznesowe na początku spotkania, zanim rozpoczniesz właściwą burzę mózgów jednym z tych ćwiczeń. W ten sposób nie zakłócisz rozbieżnego myślenia wszystkich zbieżnym myśleniem.

Dzięki solidnym podstawom zabawy i skupieniu się na nieszablonowym myśleniu burza mózgów może być spotkaniem, na które ludzie czekają z niecierpliwością, a nie strachem. A co ważniejsze, może to prowadzić do świetnej pracy, która pomoże Ci podnieść poziom Twojej marki, pogłębić kontakt z potencjalnymi klientami i klientami oraz rozwinąć firmę.

Table of Contents