4 Najlepsze oprogramowanie do tworzenia wideo (zamienniki Movie Maker)

4 Najlepsze oprogramowanie do tworzenia wideo (zamienniki Movie Maker) 1

Od tego czasu minęły ponad dwa lata Windows Program Movie Maker został wycofany. Istnieje jednak wiele alternatyw, z których można wybierać, a to również jest bezpłatne. Który z nich będzie dla Ciebie najlepszy, będzie zależeć od twoich potrzeb technicznych.

Spójrz na następujące Windows Alternatywy dla Movie Maker i przekonaj się, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia. Wszystkie opcje na tej liście są bezpłatne, więc nie musisz zajmować się irytującym procesem zwrotu pieniędzy.

1. Avidemux

4 Najlepsze oprogramowanie do tworzenia wideo (zamienniki Movie Maker) 2

Jeśli szukasz prostoty, jeśli chodzi o Windows Alternatywa dla Movie Maker, daj Avidemux próba. Jego celem w życiu jest bezpłatne filtrowanie, wycinanie i kodowanie.

Oprogramowanie obsługuje typy plików, takie jak ASF, AVI, MP4, DVD, MPEG. Avidemux ma również oś czasu, której liczby można regulować ręcznie, podobnie jak Movie Maker, a także można zmieniać rozmiar i powiększać filmy. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze światem edycji wideo, jest to doskonała opcja na początek.

2. Shotcut

4 Najlepsze oprogramowanie do tworzenia wideo (zamienniki Movie Maker) 3

Pierwsza opcja może być zbyt podstawowa dla większości użytkowników, więc jeśli szukasz czegoś bardziej kompletnego, spróbuj Shotcut. Jedną z wielu wspaniałych funkcji jest możliwość importowania filmów z takich miejsc, jak dysk sieciowy, pamięć w chmurze, dysk twardy, karta SD aparatu oraz funkcja przeciągania i upuszczania.

Shotcut jest również bezpłatny i jest open-source i wieloplatformowy. Jeśli więc musisz używać więcej niż jednego systemu operacyjnego, korzystanie z edytora wideo nie będzie problemem. Korzyści nie kończą się na tym, ponieważ są one również niezależne od kodeków, co zwiększa możliwości korzystania z wielu platform.

Lista opcji zawiera podstawowe opcje przycinania, takie jak wyciszanie ścieżki, kopiowanie, wklejanie, wycinanie, cofanie, ponawianie, ukrywanie i blokowanie. Istnieją również skróty klawiaturowe. Do wyboru masz kilka efektów wideo. Na przykład ma tryby mieszania, ściemniania, filtrów, efektów prędkości i czyszczenia.

3. Animotica

4 Najlepsze oprogramowanie do tworzenia wideo (zamienniki Movie Maker) 4

Tworzysz wideo na urządzeniu z ekranem dotykowym? Oprogramowanie, które będzie dla Ciebie działać, jest Animotica. Jest bezpłatny i działa z urządzeniami dotykowymi i bezdotykowymi. Możliwe jest także łączenie zdjęć i filmów oraz dodawanie różnego rodzaju przejść, takich jak odbicie, przesuwanie do góry, mikser i inne.

Inne wspaniałe funkcje obejmują możliwość rozmycia tła, podkładu głosowego, efektu barwy, niestandardowej muzyki, pokazów slajdów, obracania wideo, udostępniania w sieciach społecznościowych. Darmowa wersja wideo oferuje dobre opcje, ale przy jednorazowym zakupie 11,99 USD.

4. Zdjęcia Microsoft

4 Najlepsze oprogramowanie do tworzenia wideo (zamienniki Movie Maker) 5

Mimo że osie czasu na wielu ścieżkach nie są funkcją w Zdjęciach Microsoft, nadal warto je rozważyć. Ma różne filtry i efekty 3D, które możesz dodać do swoich filmów. Możesz na przykład dodawać efekty, takie jak iskierki serca, jesienne liście, najświeższe informacje, balony i wiele innych.

Możliwe jest również przycinanie i dodawanie zdjęć i innych filmów do swojego dzieła. Znajdziesz także opcję dodania podkładu muzycznego lub jeśli wolisz niestandardowy dźwięk. Możesz korzystać ze Zdjęć Microsoft na Windows 8 i 10.

Istnieją również opcje udostępniania filmów Skype, OneNote i YouTube. Aby uzyskać dostęp do Zdjęć Microsoft, po prostu wyszukaj go na komputerze, jest już zainstalowany.

Wniosek

Najlepszy edytor wideo będzie zależał od tego, czego szukasz w jednym. Wcześniej wspomniane opcje są doskonałymi opcjami i warto je sprawdzić. Który chcesz najpierw wypróbować?