Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

4 powody, dla których firmy działające w oparciu o technologię powinny rozważyć poradę prawną

4 powody, dla których firmy działające w oparciu o technologię powinny rozważyć poradę prawną

Może się zdarzyć, że regulacje prawne nie dotyczą firm technologicznych i cyberprzestrzeni, jest to jednak jeden z głównych powodów, dla których regulacje te są mieczem obosiecznym. Regulacje prawne, choć chronią klientów, z drugiej strony mogą utrudniać innowacje.

Spójrzmy na przykład na przypadek Ubera. Ta popularna aplikacja gwarantuje użyteczną usługę, startup natomiast spotkał się z oskarżeniami o łamanie prawa pracy. Z analiz niektórych firm technologicznych wynika, że ​​główny problem ma swoje źródło w przestarzałych modelach biznesowych. Dzięki temu model firmy stacjonarnej może utrzymać innowacje.

Zgodnie z definicją jest to najlepsze środowisko dla przedstawicieli prawnych, aby zrównoważyć działalność gospodarczą i istniejące przepisy, wraz ze wszystkimi wspierającymi je przepisami i politykami, w celu znalezienia najlepszej zasady, która przyniesie rezultaty. Oto tylko kilka powodów, dla których firmy technologiczne powinny rozważyć doradztwo prawne.

Firmy oparte na technologii

1. Unikalne modele biznesowe

Większość firm technologicznych funkcjonuje według unikalnych modeli biznesowych. Mianowicie firmy technologiczne działają za pośrednictwem aplikacji, takich jak aplikacje randkowe lub aplikacje monitorujące nasze zdrowie, jednak wszystkie gromadzą nasze dane osobowe, przez co nasza prywatność jest zagrożona, a nasze życie staje się bardziej cyfrowe. Że jest to również alarm mając na uwadze zwodnicze przepisy dotyczące cen ponieważ niektórzy dostawcy usług internetowych mogą stosować więcej niż jedną zwodniczą technikę ustalania cen, aby wyłudzić więcej pieniędzy, niż pierwotnie zamierzałeś dać.

To samo dotyczy firm, które posiadają wszystkie nasze dane. W tym kierunku na przykład Google przekształciło się ostatnio w Alphabet Inc. i tym samym rozszerzyło swoją działalność na przemysł samochodowy, Internet Rzeczy i nauki biologiczne. Najbardziej uderzająca jest ekspansja Internetu rzeczy Google, która wymaga połączenia wielu urządzeń, co wzbudziło pewne obawy związane z prywatnością, dlatego większość użytkowników szczególnie martwi się tym, że firma monitoruje wszystkie ich działania i przechowuje je jako dane.

Dlatego klienci mają tendencję do odtwarzania istniejącej działalności, naruszając w ten sposób prawo obowiązujące w firmie. To jest ta część, w której prawnicy mają chronić interesy firmy, prawnicy muszą także dostosować modele biznesowe i są gotowi definiować nowe zbiory zasad.

2. Firmy technologiczne mają inny cel

Czasami wymiar sprawiedliwości wydaje się być zbyt powolny w stosunku do błyskawicznego tempa działania firm technologicznych, które potrzebują szybkiego i skutecznego rozwiązywania problemów. Dlatego większość firm technologicznych zmuszona jest zmienić kierunek, aby znaleźć idealne miejsce na rynku lub zapewnić lepszą obsługę klienta.

Mówiąc konkretnie, odnosi się to do firm, które przenoszą swoją uwagę z legalności produktu na produkt bardziej zachwycający, który zadowoli ich klientów. Dlatego firmy technologiczne bardziej skupiają się na fascynujących produktach i usługach, niż na sprawdzaniu legalności produktu. Większość firm technologicznych wytwarza produkt i myśli o jego zatwierdzeniu prawnym później, co jest niezwykle problematycznym podejściem, ponieważ przedstawiciele prawni muszą pomyśleć o zbudowaniu niszy, w której produkt lub usługa będzie legalna.

firmy technologiczne mają inny cel

3. Odmienna kultura firm technologicznych

Firmy technologiczne mają kulturę, która różni się od innych typów firm ze względu na ich wszechstronność. Firmy technologiczne funkcjonują płynnie, mają otwarty system funkcjonowania i ugruntowane kanały komunikacji. Jednak te szybkie kanały mogą być dość problematyczne dla prawników, ponieważ przyzwyczajenie się do tego systemu zajmuje sporo czasu i wymaga mnóstwo pracy ze względu na szybkość i nieprzewidywalność spraw.

W tym właśnie tkwi problem, ponieważ interakcja międzyfunkcyjna może być źródłem ewentualnych problemów prawnych, chociaż z drugiej strony dla prawników może być całkiem korzystne kultywowanie doświadczeń z różnych gałęzi funkcjonowania biznesu.

4. Innowacje

Kolejnym bardzo ważnym aspektem uzyskania przedstawiciela prawnego ds. technologii jest innowacje. Większość firm technologicznych ma tendencję do wymyślania innowacji, które należy uznać za własność intelektualną. Stąd też prototypy te wymagają ochrony prawnej już w początkowej fazie projektu. Służy to również temu, dlaczego już na początku warto zatrudnić przedstawiciela prawnego. Prawnicy będą chronić Twoje innowacje czy patenty za pomocą przepisów objętych konkretnym prawem lub ukształtować je w sposób, który najlepiej chroni Twoją własność.

Branża Tech to ogromna przestrzeń rozmaitych innowacji, które dysponują różnymi zasobami, a co za tym idzie, mają różną strukturę prawną. Posiadanie prawnika, który pomoże Ci zrozumieć wszystkie Twoje prawa i sprawdzi, w jakim stopniu Twoje innowacje cyfrowe są prawnie zatwierdzone, to jedna z kluczowych kwestii, które musisz wziąć pod uwagę przed wprowadzeniem czegoś na rynek.