Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

4 Sposoby Headless Commerce optymalizują doświadczenie klienta

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 4 Sposoby Headless Commerce optymalizują doświadczenie klienta

Aby wyprzedzić konkurencję, firmy e-commerce starają się zapewnić klientom najlepsze doświadczenia omnichannel. Inteligentne firmy zawsze szukają nowych możliwości, aby dotrzeć tam, gdzie to możliwe. Może to oznaczać różne nowe strategie.

Od wdrażania najnowocześniejszych rozwiązania contact center do oferowania czatu na żywo, celem jest utrzymanie klientów zachwyconych ich marką. Więcej zakupów odbywa się teraz poza witryną — od urządzeń mobilnych po serwisy społecznościowe i nie tylko — a platformy e-commerce mają trudności z nadążaniem za tymi nowymi punktami styku i dostosowywaniem się do nich.

Dlatego tak wielu sprzedawców internetowych i innych firm coraz częściej przechodzi na rozwiązania „handlu bez głowy”. Przyjęcie rozwiązania „headless commerce” zapewnia firmom e-commerce kolejną okazję do poprawy jakości obsługi klienta.

W tym poście postaramy się wyjaśnić, czym jest system handlu bezobsługowego — i omówić, w jaki sposób może on zoptymalizować obsługę klienta.

Czym dokładnie jest „handel bez głowy”?

Według Siły sprzedażyjego:

„Rozdzielenie frontendu i backendu aplikacji e-commerce. Ta architektura pozwala każdemu działać niezależnie, dzięki czemu zmiany na jednym końcu nie wymagają wzajemnych zmian na drugim”.

Źródło: Pimcore

Zalety handlu bez głowy

Ponieważ oba systemy są rozdzielone, oznacza to, że zmiany na froncie (zmiany zorientowane na użytkownika, tj. interfejs, handel społecznościowy, IoT itp.) mogą być wprowadzane niezależnie. Oznacza to, że zmiany mogą zachodzić szybciej — ponieważ nie wymagają równoczesnych zmian w zapleczu systemu.

W przypadku handlu bezobsługowego procesy działające w tle udostępniają dane oddzielnym aplikacjom frontendowym. Elementy zaplecza, w tym infrastruktura, ceny, realizacja transakcji i zabezpieczenia, działają w sposób niewidoczny, podczas gdy obie aplikacje komunikują się za pośrednictwem interfejsów API lub innych narzędzi.

Handel bezgłowy oferuje większą elastyczność

Wszystkie firmy musiały szybko dostosować się do szybko zmieniających się czasów. Pracownicy już widzą A Konferencja wideo jako normalny sposób komunikowania się. Systemy telefoniczne VoIP dla małych firm są obecnie raczej normą niż wyjątkiem. To był przypadek dostosowania się lub porażki.

W ten sam sposób firmy muszą szybko się dostosowywać i zapewniać klientom lepszą obsługę, jeśli mają przetrwać. Firmy e-commerce, które stosują handel bezobsługowy, mają większe szanse na zadowolenie klientów i utrzymanie się na rynku.

Handel bezgłowy ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi systemami, ponieważ umożliwia firmom nadążanie za szybko zmieniającymi się punktami styku i doświadczeniami użytkowników.

Tradycyjna architektura spowalnia pracę, ponieważ konieczne jest wprowadzenie zmian zarówno w przedniej, jak i tylnej części systemów. Oznacza to, że zespół IT potrzebuje więcej czasu, co jest kosztowne, a system wolno reaguje na zmieniające się wymagania klientów.

Chociaż zbudowanie nowego, bezobsługowego systemu e-commerce wymaga znacznych inwestycji, po jego uruchomieniu zespoły techniczne zaoszczędzą znaczną ilość czasu i pieniędzy.

Dzięki mniejszej liczbie kosztownych firm deweloperskich projekt i interfejs użytkownika nie stanowią już problemu dla inżynierów zaplecza — teraz inne działy mogą być zaangażowane w aktualizacje. Dzięki możliwości szybkiego wprowadzania nowych witryn na rynek firmy mogą wykorzystać możliwości, które w przeciwnym razie zostałyby utracone.

Inne zalety handlu bez głowy to:

  • Łatwiejsze przyjęcie przez pracowników: Prostota technologii oznacza niewykwalifikowany lub równy pracowników tymczasowych może łatwo zaktualizować frontend. Pracownicy o bardziej kreatywnych umiejętnościach mogą być zaangażowani w tworzenie interfejsów — najlepiej wykorzystując swoje umiejętności.
  • Brak konieczności prowadzenia spraw przez zespół IT: Użytkownicy mogą pominąć dział IT i wdrożyć własne zmiany.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy: Pozwala zespołowi IT zająć się krytycznymi zadaniami.
  • Krótszy czas wprowadzenia na rynek: Nowe doświadczenia frontendowe można wdrożyć natychmiast.
Rekommenderad:  19 najlepiej płatnych miejsc pracy w obsłudze klienta

Źródło: Rdzeń DNA

Jak headless commerce wpływa na klienta?

W tradycyjnym bezgłowym systemie handlowym klient może mieć chaotyczne doświadczenie. Na przykład ceny, promocje i zapasy nie będą synchronizowane „w czasie rzeczywistym” we wszystkich punktach styku.

Ponadto, gdy systemy i dane znajdują się w silosach, podróż klienta nie będzie płynna. Klient może nie być w stanie zobaczyć informacji o swoim koncie na telefonie komórkowym lub zakończyć transakcji na tym urządzeniu. Oznacza to, że być może będą musieli rozpocząć podróż od nowa — lub, co bardziej prawdopodobne, zdecydować się na zakupy gdzie indziej.

Dla kogo jest handel bez głowy?

Czy powinieneś rozważyć wdrożenie rozwiązania do handlu bezobsługowego? Odpowiedź brzmi „tak”, jeśli poniższe warunki dotyczą Twojej firmy:

  • Jesteś marką opartą na treści.
  • Kierujesz się doświadczeniem i szukasz sposobu na wdrożenie personalizacji, sztucznej inteligencji lub rozszerzonej rzeczywistości.
  • Chcesz zapewnić swoim klientom bezproblemową obsługę cyfrową we wszystkich punktach kontaktu i na wszystkich urządzeniach.
  • Masz wymagania dotyczące międzynarodowych/wielu witryn, obsługujących wiele środowisk frontendowych obsługiwanych przez ten sam backend.
  • Korzystasz z CMS i chcesz dodać rozwiązanie handlowe.
  • Sprzedajesz online i masz oddzielną witrynę z treściami, ale chcesz je połączyć.

Przejdźmy teraz do tego, jak handel bezobsługowy optymalizuje obsługę klienta:

1. Najnowsze projekty są natychmiast odzwierciedlane

Witryny zbudowane w oparciu o tradycyjną architekturę potrzebują minut, jeśli nie godzin, na aktualizację, aby odzwierciedlić nową zawartość firmy. Dzięki handlowi bezobsługowemu zmiany i optymalizacje mogą nastąpić niemal natychmiast. Dzięki temu użytkownicy mogą zapoznać się z nowymi projektami marki znacznie szybciej niż wcześniej.

Dzięki możliwości szybszego i bardziej elastycznego działania detaliści internetowi mogą oferować funkcjonalność i wydajność, które zapewniają kupującym doświadczenie „najlepszej marki”. Pozwala to również sprzedawcy detalicznemu wyprzedzić konkurencję. W marketingu często chodzi o to, „kto może się tam dostać pierwszy”, więc możliwość szybkiego wdrażania nowych witryn lub nowych stron może zmienić reguły gry.

Marketerzy mogą również dynamicznie zmieniać swoje strategie w oparciu o pojawiające się możliwości rynkowe, trendy lub inicjatywy. Oprócz szybkiego uruchamiania nowych mikrowitryn, blogów i sklepy internetowe które łączą się z jedną platformą e-commerce.

Bezgłowy handel może również sprawić, że dodawanie integracji handlowych będzie bułką z masłem. Oznacza to na przykład nowe API, aplikacje czy systemy. Łatwiej jest również tworzyć koszyki na zakupy w celu tworzenia nowych linii produktów lub synchronizacji z rozwiązaniem do automatyzacji marketingu.

Twórz unikalne doświadczenia klientów

Ścieżka klienta obejmuje wiele aplikacji i platform, od strony internetowej i urządzeń mobilnych po media społecznościowe i nie tylko. The marketingu e-commerce zespół musi być wystarczająco elastyczny, aby projektować, budować i wdrażać witryny sklepowe obsługujące wszystkie te kanały.

Bezgłowy handel ułatwia to dzięki elastycznej infrastrukturze. Wiele integracji i zmian można przeprowadzić płynnie, bez zakłócania działania backendu.

Rekommenderad:  Oto limit słów ChatGPT i jak go obejść

Pozwala to na większy stopień personalizacji. Dane przechowywane w backendzie wiedzą, co kupił klient. System może korzystać z tych danych do personalizacji CMS, aplikacji mobilnych i mediów społecznościowych. A personalizacja w wielu kanałach staje się standardowym wymogiem dla użytkowników.

Starsze platformy z ich predefiniowanymi komponentami doświadczenia użytkownika stają się przestarzałe. Nieelastyczne szablony banerów, formularze i układy interfejsów, choć często zoptymalizowane pod kątem UX, wciąż oferują niewiele miejsca na dostosowanie.

Ponadto zazwyczaj są w stanie dostarczać treści tylko do jednego, może dwóch kanałów komunikacji, takich jak sklep internetowy i aplikacja mobilna. Użytkownicy często doświadczają błędów na innych platformach.

Systemy bezgłowe pokonują te ograniczenia, umożliwiając programistom swobodne projektowanie i zarządzanie doświadczeniem użytkownika. Dzięki możliwości tworzenia wielu frontendów, które są dołączone do jednego backendu, mogą obsługiwać szeroką gamę ekranów i urządzeń.

2. Spójne zintegrowane doświadczenie

Integracja jest kluczem do handlu bezobsługowego i może rozwiązać złożone integracje podrzędne we wszystkich kanałach w cyklu życia klienta e-commerce (jak pokazano poniżej).

Źródło: Inteligentne spostrzeżenia

Warstwa API, która jest wbudowana w bezgłowy system, kieruje informacje z platformy handlowej i prezentuje je wszystkim punktom styku. Dodanie nowego interfejsu ma minimalny wpływ na system zaplecza, a klienci mają spójne wrażenia we wszystkich kanałach. Nie ma to znaczenia, jakiej aplikacji lub urządzenia używają do interakcji z marką.

Bezgłowy handel może dostarczać produkty i usługi bezpośrednio do konsumentów w dowolnym formacie, bez nękania wcześniejszymi ograniczeniami projektowymi. Dzięki możliwości rozwoju w ten sposób firmy e-commerce mogą dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zwiększyć sprzedaż.

Ulepszone techniki geolokalizacji

W przypadku wchodzenia na nowy obszar geograficzny handel bezobsługowy umożliwia utworzenie nowej witryny w ciągu kilku dni, a nie miesięcy. Firmy muszą tylko raz ustawić motyw CMS, a on będzie nadzorował wszystkie publikacje.

Dzięki systemowi handlu bezobsługowego firmy mogą dostosowywać się do różnych regionów. Wartości produktów różnią się w zależności od regionu, dlatego firmy muszą zmienić przekaz swoich produktów lub usług, aby dopasować go do docelowych odbiorców.

Bezgłowe systemy handlowe mogą tworzyć podzbiory treści stron dla aplikacji i witryn. Istniejące w zapleczu bezgłowego systemu CMS umożliwiają różnym kanałom, specyficznym dla lokalizacji, dopasowanie komunikatów do odpowiednich odbiorców. Poprawia to doświadczenia klientów i zwiększa ich prawdopodobieństwo zakupu.

Pomóż pokonać bariery językowe

Używanie Tłumacza Google do czytania stron może być pomocne w razie potrzeby, ale rzadko daje profesjonalne rezultaty.

Źródło: Mnożnik

W szczególności język angielski jest złożony i wymaga między innymi modyfikatorów czasowników. Kiedy oprogramowanie tłumaczy pewne wyrażenia — na przykład na język francuski — tłumaczenie może być bardzo niewygodne.

Handel bezgłowy umożliwia twórcom treści dokładne tłumaczenie języków przed dystrybucją treści. Potrafią też kodować treści odpowiednimi znakami i alfabetem.

3. Bogatsze doświadczenie użytkownika

Teraz, gdy firmy e-commerce mogą łatwiej kontrolować elementy, z którymi użytkownicy wchodzą w interakcje, mogą być bardziej kreatywne w zakresie treści, które publikują na stronach internetowych. Mogą wprowadzić eksperymentalny projekt i zapewnić użytkownikom nowe i lepsze doświadczenia.

Uniwersalna kompatybilność handlu bezobsługowego zapewnia również bezproblemowe działanie witryny niezależnie od urządzenia lub formatu przeglądania. Dział IT nie ma już impetu do tworzenia responsywnych projektów, aby uniknąć znikania elementów lub nieprawidłowego wyświetlania na różnych urządzeniach.

Rekommenderad:  6 Sposoby naprawy błędu serwera Verizon

4. Bezgłowy handel zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i mniej przestojów

Bezgłowy handel oferuje również znaczącą korzyść w postaci wyższego poziomu bezpieczeństwa — którego aspektów często brakuje w tradycyjnym systemie. Na przykład interfejs API używany do dostarczania treści jest często bardziej odporny na zagrożenia internetowe niż inne systemy oprogramowania.

W tradycyjnych systemach komponenty i funkcje są umieszczane razem. Niewielka zmiana tylko w jednym elemencie może mieć wpływ na cały system bezpieczeństwa.

Ponadto sekcja administracyjna rozwiązania bezobsługowego jest przechowywana na innym serwerze i domenie. W systemie bezgłowym funkcjonalność CMS może być ukryta pod warstwami kodu — zamiast być bezpośrednio eksponowana, jak to ma miejsce w tradycyjnym systemie CMS.

Kolejną zaletą handlu bezgłowego jest to, że może on zaoszczędzić pieniądze firm. Sprzedawcy e-commerce, którzy nie radzą sobie ze skalowaniem w okresach szczytowego ruchu, stają w obliczu chaosu i kryzysu PR. Kiedy strony internetowe nie radzą sobie z dużym natężeniem ruchu, ulegają awarii.

Bezgłowa architektura została zaprojektowana do natychmiastowego skalowania, aby zapobiec awariom systemu spowodowanym skokami ruchu. Dzięki dynamicznym możliwościom skalowania użytkownicy mogą cieszyć się nieprzerwaną, bezbłędną obsługą, nawet gdy robi się tłoczno. Łatwiej jest również dodać więcej przepustowości do koszyków i systemów płatności w godzinach szczytu — zapewniając w ten sposób płynność obsługa klienta.

(Istnieje również możliwość zmniejszenia pojemności, gdy rzeczy są wolniejsze).

Bezgłowy system handlu umożliwia firmom skalowanie i dodawanie nowe technologie, aplikacje, kanały i punkty styku zgodnie z wymaganiami. Możliwość aktualizowania doświadczenia użytkownika frontendu ma kluczowe znaczenie – ale zapewnia również marketerom lepsze zarządzanie swoimi danymi.

Handel bezgłowy integruje treść i handel oraz obniża CAC

Starsze systemy mają lukę między treścią napędzającą ruch (która obniża koszty pozyskiwania klientów – CAC) a procesem, który przekształca odwiedzających w klientów.

Headless commerce to sposób na obniżenie kosztów pozyskiwania klientów. Dzięki możliwości umieszczania wartościowych, angażujących treści w swoich sklepach internetowych, firmy przyciągają więcej ruchu organicznego. Oferując odwiedzającym bezproblemową cyfrową podróż, coraz częściej stają się klientami.

Projektanci i programiści zaplecza mają różne nastawienie. Wdrażając handel bezobsługowy, kreatywne zespoły frontendowe mogą skoncentrować się na tym, co robią najlepiej: optymalizacji doświadczenia użytkownika i interfejsu w celu zwiększenia zaangażowania i konwersji.

Z drugiej strony programiści mogą nadać priorytet krytycznym ulepszeniom zaplecza.

Źródło: Planeta UX

Najważniejsze

Obecnie klienci oczekują coraz większej wygody podczas zakupów online. Chcą mieć dostęp do zadań i wykonywać je za pomocą kilku kliknięć. Ta presja spowodowała, że ​​detaliści i inne firmy zwróciły się w stronę handlu bezgłowego. Korzyści płynących z takiego postępowania jest wiele. Razem pomagają markom budować doskonałą i bezproblemową obsługę klienta.