Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

4 sposoby na zatrzymanie aktualizacji systemu Windows 11 (i zapobieganie korzystaniu z Internetu)

Domyślnie firma Microsoft automatycznie pobiera i instaluje aktualizacje systemu Windows 11. W tym artykule opisano cztery sposoby zapobiegania takiej sytuacji. Zostań z nami!

Wraz z wprowadzeniem systemu Windows 11 firma Microsoft wprowadziła znaczące zmiany w dobrze znanej funkcjonalności systemu Windows. Jednak kluczowa część systemu Windows 10 pozostała silna i takie jest podejście systemu Windows 10 do aktualizacji.

Domyślnie system Windows 11 automatycznie pobiera i instaluje różne aktualizacje. Możesz tego nie zauważyć, dopóki nie wyłączysz urządzenia, ponieważ konieczne będzie ponowne uruchomienie komputera w celu przeprowadzenia dalszych aktualizacji.

Możesz jednak preferować większą kontrolę nad tym, które aktualizacje są instalowane na komputerze i kiedy są pobierane. Niezależnie od tego, czy chcesz zatrzymać aktualizacje na krótki czas, czy na stałe, istnieją cztery sposoby wyłączenia automatycznych aktualizacji w systemie Windows 11.

Pierwsza metoda: z sekcji ustawień

Metoda ta jest niemal najprostsza, ale jednocześnie najbardziej restrykcyjna. Jeśli obecnie jesteś bombardowany aktualizacjami, ale nie chcesz ich cały czas konfigurować ręcznie, warto spróbować:

1-Otwórz Ustawienia.

2- Wybierz opcję Windows Update po lewej stronie. Ta opcja znajduje się zwykle na końcu listy.

3- W sekcji „Więcej aktualizacji” znajdziesz opcję zatrzymania aktualizacji. Kliknij przycisk „Wstrzymaj na tydzień”. Następnie automatyczne aktualizacje będą kontynuowane ponownie.

Jednak to ustawienie wyłącza aktualizacje na siedem dni lub do czasu ich włączenia. W przeciwieństwie do innych metod opisanych w tym artykule, nie ma możliwości kontynuowania ich ręcznej konfiguracji.

Druga metoda: za pośrednictwem usług Windows

Jeśli szukasz czegoś, co wybawi Cię od aktualizacji na dłuższy czas, inną opcją są Usługi Windows:

1- Naciśnij klawisz Windows + R, aby otworzyć okno Uruchom.

2- Wpisz „usługi. MSC” w polu i naciśnij Enter.

3- W obszarze Usługi (lokalne) przewiń listę w dół, aby znaleźć usługę Windows Update i kliknij ją dwukrotnie.

4- Na karcie „Ogólne” w otwartym oknie Właściwości kliknij menu rozwijane obok „Typ uruchomienia” i wybierz „Wyłączone”.

5- Kliknij „Zastosuj” i „OK”, aby zapisać zmiany.

Automatyczne aktualizacje zostaną teraz wyłączone, ale nadal możesz je włączyć ręcznie w Ustawieniach. Powtórz proces i wybierz „Ręczny” lub „Automatyczny”, jeśli chcesz włączyć je ponownie.

Trzecia metoda: Ustaw połączenie internetowe na połączenie taryfowe

Połączenie taryfowe to połączenie internetowe ograniczające ilość danych, których możesz użyć. Jak można się spodziewać, skonfigurowanie ograniczonego połączenia w systemie Windows 11 oznacza, że ​​aktualizacje nie będą automatycznie pobierane w tle. Sposób wykonania tego ustawienia jest następujący:

1- Otwórz Ustawienia i wybierz „Sieć i Internet” w lewym oknie.

2- W górnej części ekranu kliknij „Właściwości” obok sieci, z której korzystasz.

3- Kliknij przycisk obok „Połączenie taryfowe”, aby je włączyć.

4- Następnie kliknij „Windows Update” po lewej stronie i „Opcje zaawansowane”.

5- W następnym kroku, w sekcji „Pobierz aktualizacje przez połączenia taryfowe” kliknij klawisz, aby go włączyć.

Nie powinieneś mieć żadnych problemów podczas pracy z systemem Windows bez ustawienia limitu połączenia taryfowego. Oczywiście inne działania w tle zależne od Internetu mogą również zostać wyłączone.

Czwarta metoda: edycja rejestru

Czwarta i ostatnia metoda polega na dokonaniu zmian w rejestrze. Dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność i dokładnie wykonać następujące kroki:

1- Naciśnij klawisz Windows + R, aby otworzyć okno Uruchom.

2- Wpisz „regedit.exe” w polu i naciśnij Enter.

3- W wyskakującym oknie kliknij „Tak”, aby potwierdzić zgodę na wprowadzenie zmian.

4- Nad wszystkimi folderami znajduje się pasek adresu. Usuń wszystko, co widzisz i zastąp je „HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU” przed ponownym naciśnięciem Enter.

5- Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne miejsce w prawej połowie strony i wybierz Nowy > Wartość DWORD (32-bitowa).

6- Nadaj mu nazwę NoAutoUpdate i naciśnij Enter.

7- Kliknij dwukrotnie tę nową wartość i ustaw jej „Dane wartości” na 1.

8- Kliknij „OK”, aby potwierdzić, a następnie uruchom ponownie urządzenie, aby zastosować zmiany.

Jak widać, istnieje wiele opcji wyłączenia automatycznych aktualizacji w systemie Windows 11. Wszystkie z nich są odwracalne, co oznacza, że ​​można je łatwo aktywować ponownie, jeśli wygaśnie proces ręcznej aktualizacji.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lenevoPobieranie premium motywów WordPressbezpłatny kurs online