Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

4 Sposoby, w jakie specjalistyczne sklepy spożywcze przynoszą korzyści markom bardziej niż dużym detalistom

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 4 Sposoby, w jakie specjalistyczne sklepy spożywcze przynoszą korzyści markom bardziej niż dużym detalistom

Czy Twoja marka żywności lub CPG chce być w specjalistycznych sklepach spożywczych? Jeśli specjalizujesz się w przewozie wyjątkowych lub wartościowych artykułów spożywczych, ta kategoria sprzedaży detalicznej może być idealnym wyborem, aby dotrzeć do docelowego konsumenta. Oczywiście przejście do nowej kategorii sprzedaży detalicznej może być czasochłonne i przerażające. Ważne jest, aby rozważyć korzyści, zanim zdecydujesz się poświęcić czas i wysiłek — dlatego rozmawialiśmy z ekspertem branżowym i zebraliśmy wszystkie korzyści, jakie Twoja marka może zyskać na obecności w specjalistycznych sklepach spożywczych.

Co to jest specjalistyczny sklep spożywczy?

Jak można się domyślić, specjalistyczny sklep spożywczy to taki, który specjalizuje się w przewożeniu specjalistycznej żywności. Chamberlinana przykład szczyci się tym, że jest „jednym z najbardziej innowacyjnych sprzedawców naturalnej żywności w USA”. Innym przykładem specjalistycznego sklepu spożywczego jest Targ Erewhon, sieć z siedzibą w Kalifornii, której misją jest „udostępnianie wszystkim zdrowej, czystej, bogatej w składniki odżywcze żywności i produktów”. Specjalna żywność może być trudna do zdefiniowania, ale większość produktów należących do tej kategorii ma kilka charakterystycznych cech. Zwykle są nieco droższe niż standardowe artykuły spożywcze, biorąc pod uwagę ich droższe składniki i wyższe koszty pracy.

Klienci często skłaniają się ku specjalistycznym produktom spożywczym, które ich zdaniem mają wyjątkowe zalety, i są skłonni pójść o krok dalej do specjalnego sklepu spożywczego, aby dokonać tych zakupów. Na przykład klient szukający bezglutenowych przekąsek lub smakołyków prawdopodobnie będzie miał więcej szczęścia w znalezieniu ich w specjalistycznym sklepie spożywczym niż w dużym sklepie detalicznym.

Jakie są korzyści?

1. Specjalistyczne sklepy spożywcze oferują świetny sposób na wejście na rosnący rynek

Rynek żywności specjalistycznej stale się rozwijał w ostatnich latach, rosnąc o ok 18.4% od 2011 do 2013 roku i ponad 88 USD.3 miliard. Znacznie, 80% sprzedaży żywności specjalistycznej odbywa się na poziomie detalicznym. Jeśli to nie wystarczyło, aby Cię przekonać, sklepy specjalistyczne spożywcze odnotowały również największy wzrost sprzedaży w segmencie detalicznym: 42.4%.

Rekommenderad:  6 Sposoby na lepsze planowanie emerytury (oszczędności)

2. Specjalistyczne sklepy spożywcze lepiej rozumieją priorytety swoich marek.

Biorąc pod uwagę ich doświadczenie w sprzedaży specjalistycznych artykułów spożywczych, sklepy z żywnością specjalistyczną często lepiej rozumieją, co marka chce traktować priorytetowo. „Naprawdę wspierają rzemiosło, które stoi za rzemieślniczą i specjalistyczną żywnością” — powiedział nam Hector Saldívar, założyciel i właściciel Tia Lupita Foods. „W moim przypadku ostry sos, który produkujemy, jest wytwarzany w małych partiach, pozyskiwany od lokalnych rolników i nie spieszymy się, aby go zrobić”. Specjalistyczne sklepy spożywcze mogą zaoferować Twojej marce wsparcie i kanały niezbędne do przekazania konsumentom wyjątkowych cech Twoich produktów.

3. Kupujący w specjalistycznych sklepach spożywczych są zadowoleni z wyższych przedziałów cenowych.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, produkcja specjalistycznej żywności często kosztuje więcej, a zatem wymaga wyższej ceny sprzedaży. Podczas gdy klienci dużych sklepów detalicznych mogą być przez to zniechęceni, klienci specjalistycznych sklepów spożywczych są do tego przyzwyczajeni i gotowi wydać kilka dodatkowych dolarów za wyjątkowe korzyści, jakie oferuje Twoja marka. Hector z Tia Lupita potwierdził tę korzyść: „Kupujący wiedzą również, że płacą więcej za coś lepszego. Zajmujemy się sprzedażą detaliczną [our product] w $699, a nie moglibyśmy tego zrobić w większym supermarkecie”.

4. Specjalistyczne sklepy spożywcze oferują markom elastyczność.

Hector pochwalił również fakt, że istnieje „większa elastyczność” w procesach przeglądania i kupowania produktów w specjalistycznych sklepach spożywczych. Specjalistyczne sklepy spożywcze oferują również elastyczne układy, dzięki czemu Twoja marka może mieć większy wpływ na to, w jaki sposób Twoje produkty są prezentowane kupującym. Dzięki temu możesz poświęcić czas na rozważenie materiałów marketingowych w sklepie, które naprawdę wyróżnią Twój produkt wśród klientów, którzy już polują na wyjątkowe produkty o wysokiej wartości. W ten sposób masz większe szanse na pozyskanie ich jako lojalnych fanów Twojego produktu.

Rekommenderad:  Korzyści z tworzenia szkieletu projektu

Jakie są kolejne kroki?

Jeśli zalety specjalistycznych sklepów spożywczych brzmią zachęcająco dla Twojej marki, nadszedł czas, aby podjąć kolejne kroki. Najlepszy sposób, aby zaopatrzyć się w produkty w specjalistycznych sklepach spożywczych, to także dobry sposób na załatwienie większości spraw w świecie biznesu: pośpiech. „Jeśli wiesz, że kupujący odwiedza targ rolniczy, idź na targ rolniczy i ustaw stoisko. Chodź na pokazy kulinarne — czasami warto w to zainwestować, jeśli naprawdę wierzysz, że masz wyjątkowy produkt” — zasugerował Hector z Tia Lupita.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wymyśleniu inspo dla swojego stoiska targowego, znajdziesz to na tym blogu.

Przede wszystkim nie zniechęcaj się! Najtrudniejszą częścią zdobycia specjalistycznych sklepów spożywczych jest przyciągnięcie uwagi kupującego. Specjalistyczne sklepy spożywcze otrzymują wiele próśb o nowe produkty, ale możesz pomóc swojej sprawie, wykazując się kreatywnością w swoim zgiełku. „LinkedIn stalking, pojawianie się w biurze kupujących i przedstawianie im produktu, 30-sekundowe prezentowanie produktu i zostawianie go u nich… tak dostałem mój produkt w pierwszych sklepach” — radził Hektor.

Gdy Twoja marka pojawi się w specjalistycznych sklepach spożywczych, możesz przyjrzeć się innym metodom rozpowszechniania informacji i zachęcania konsumentów do kupowania Twoich produktów. W Statusphere możemy pomóc Ci wykorzystać partnerstwa mikroinfluencerów i zbudować lojalną publiczność wyspecjalizowanych smakoszy w mediach społecznościowych. Kliknij tutaj, aby rozpocząć czat z jednym z naszych oddanych członków zespołu już dziś!