Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

4 świetne wskazówki, jak przezwyciężyć problemy z komunikacją w firmach wielooddziałowych

4 świetne wskazówki, jak przezwyciężyć problemy z komunikacją w firmach wielooddziałowych

Bycie właścicielem małej firmy to już ogromny sukces, nie mówiąc już o posiadaniu firmy wielooddziałowej. Może to być bardzo ekscytujące i pokazać, jak ciężko pracowałeś, aby osiągnąć coś takiego.

Otwarcie nowej lokalizacji biznesowej pozwala zatrudnić jeszcze więcej osób i przenieść swój biznes na wyższy poziom. Niezależnie od tego, jak ekscytująca może to być cała sprawa, może również sprawić, że niektóre aspekty Twojej firmy będą nieco trudniejsze.

Mówimy o komunikacji. Niestety czasami może to być ogromny problem, ale z bardziej pozytywnego punktu widzenia jest wiele rzeczy, które możesz wdrożyć, które pomogą Ci przetrwać ten problem bezproblemowo. Zobaczmy, co możesz zrobić!

uruchomienie

Doskonałe sposoby na uproszczenie komunikacji międzyoddziałowej

Zdecyduj się na wideokonferencje

Wideokonferencje to z pewnością jeden z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów na nawiązanie wysokiej jakości komunikacji ze swoimi kolegamijednocześnie dodając coś bardziej osobistego niż zwykłe rozmowy.

Pamiętaj, że nie komunikujesz się wyłącznie słowami. Język ciała może również wiele powiedzieć o Twoim aktualnym nastroju, zamiarach i wielu innych rzeczach, dlatego dodanie elementów wizualnych do rozmów biznesowych może znacznie poprawić jakość komunikacji.

Co więcej, nie zaszkodzi rozważyć skorzystanie z narzędzi konferencyjnych, ponieważ mogą one pomóc w bezpiecznym sposobie dzwonienia. Ich zaletą jest to, że pracownicy mogą dzwonić z określonej przestrzeni (np. ekranu biura) i kamery oraz komunikować się z każdym pracownikiem firmy bez konieczności korzystania z komputera.

Ponadto sieć połączeń wideo gwarantuje, że każdy może szybko skontaktować się z każdym członkiem zespołu, po prostu wybierając ustalony numer. To z pewnością usprawnia wszystko, ponieważ nie musisz już znajdować i dzwonić do określonych osób, ponieważ możesz po prostu wyszukać biura lub skorzystać z książki telefonicznej.

A co z routingiem bezpośrednim w Microsoft Teams?

W dzisiejszych czasach wiele osób pracuje zdalnie, co oznacza, że ​​coraz więcej firm jest zmuszonych polegać na technologiach komunikacyjnych, aby wszystko działało normalnie. Wielu z nich próbuje znaleźć sposób na komunikację z ludźmi zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.

Wiele firm korzysta obecnie z usługi Microsoft Teams Direct Routing. Co w tym takiego dobrego? Mianowicie potrafi łączyć systemy komputerowe i umożliwiać im komunikację między sobą.

Jak więc możesz z tego skorzystać? Dzięki niemu nie musisz już męczyć się z wymianą całego systemu telefonicznego, ale dzięki systemowi telefonicznemu IP-PBX będziesz mógł uzyskać dostęp do funkcji Direct Routing poprzez Microsoft Teams.

Co więcej, dzięki funkcji Direct Routing nie musisz już używać sprzętu do przenoszenia połączeń (CCE), jeśli jednak nadal chcesz korzystać ze sprzętu fizycznego, możesz to zrobić za pośrednictwem Wdrożenie SBC i routingu bezpośredniego co jest również świetną opcją. Jeśli chodzi o SBC, możesz hostować SBC w chmurze usługodawcy lub samodzielnie zarządzać lokalnym SBC.

Jakie są inne opcje?

Upewnij się, że używasz tych samych narzędzi w różnych oddziałach

Komunikacja wizualna to świetny sposób na nawiązanie bezpośredniej komunikacji ze współpracownikami, istnieje jednak szereg narzędzi, które mogą pomóc w nawiązaniu również komunikacji pośredniej.

Jeśli to właśnie chcesz osiągnąć, musisz upewnić się, że wszyscy korzystają z tych samych narzędzi i procesów. Dzięki temu każdy pracownik będzie dokładnie wiedział, jak dane zadanie zostało wykonane, gdzie zostało zakończone i jak funkcjonują procesy.

Poza tym, jeśli każdy pracownik będzie korzystał z tych samych narzędzi, udostępnianie wszystkich ważnych dokumentów i plików w całej firmie będzie znacznie łatwiejsze. Jeden zespół może po prostu kontynuować pracę tam, gdzie inni ją przerwali, a współpraca będzie ogólnie znacznie uproszczona,

Zbyt wiele linii komunikacyjnych może nie być najmądrzejszym pomysłem

Wiele osób uważa obecnie, że nigdy dość Komunikacja jeśli chodzi o komunikację między biurami. Cóż, to podejście może nie być najmądrzejsze. Dlaczego? Mianowicie, jeśli w Twojej firmie dostępnych jest wiele sposobów komunikacji, każdy wybierze swój ulubiony, może przerazić się liczbą opcji, zapomni je sprawdzić, a następnie przegapi kilka bardzo ważnych komunikatów.

Dlatego też zaleca się, aby każdy korzystał z kilku dedykowanych linii komunikacyjnych, aby mieć pewność, że każdy zobaczy każdą wiadomość.

Komunikacja
Rozwój firmy, więcej biur i oddziałów to wszystko, co tylko pokazuje, jak bardzo osiągnąłeś sukces. Ale niosą ze sobą także pewne problemy związane z komunikacją. Jeśli więc chcesz ich uniknąć, po prostu postępuj zgodnie ze wszystkimi wskazówkami, które zostały tutaj wymienione.