Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

4 szablony e-mail marketingu dla każdej firmy

Najlepsze aplikacje do e-mail marketingu zawierają szablony, których możesz użyć, ale są one skoncentrowane na projektowaniu. Oczywiście musisz wypełnić te projekty słowami.

Oczywiście słowa, których użyjesz, będą unikalne dla Twojej firmy, ale odkryłem, że rozpoczęcie od szablonu może pomóc mi wyjść z rutyny, od czego zacząć i upewnić się, że omówię wszystkie moje podstawy ( i nie zapominając o numerze zamówienia lub wezwaniu do działania).

Tutaj podzielę się czterema łatwymi do dostosowania i prostymi szablonami marketingu e-mailowego, których używam do generowania skutecznych, motywujących do działania wiadomości e-mail dla moich klientów — i podam kilka przykładów, jak możesz je ożywić.

Powitalny szablon wiadomości e-mail

Powitalny e-mail zawiera podziękowania dla użytkowników za zarejestrowanie się jako subskrybent i dosłownie wita ich na liście e-mailowej. Powinien zawierać informację, na co czekają użytkownicy, a jeśli zarejestrowali się w celu uzyskania zachęty, takiej jak kod rabatowy, ten e-mail również powinien to zawierać.

Oto powitalny szablon e-maila:

Hej [name]!

Dziękujemy za dołączenie do naszej listy mailingowej. Tu na [brand name]My [brand unique selling point (USP)]. [What you can expect from the email list.]

[Take action] z [offer] Teraz.

[Expiration date for offer]

A oto przykład tego, jak ten szablon wygląda w akcji:

Cześć Elżbieto! Dziękujemy za dołączenie do naszej wspaniałej listy mailingowej! W LoveBeauty priorytetowo traktujemy organiczne składniki, które pokocha Twoja skóra i pokocha ziemia. Śledź nasze e-maile, w których dzielimy się poradami kosmetycznymi od profesjonalistów!

Przy pierwszym zakupie z kodem rabatowym LASHBLAST wypróbuj nasz tusz pogrubiający rzęsy gratis.

Kod kuponu ważny do godz 8/1.

Szablon wiadomości e-mail po zakupie

Szablony wiadomości e-mail wysyłanych po zakupie informują użytkowników, że ich zamówienie jest w toku, i udostępniają w międzyczasie przydatne informacje.

Dobrze jest trzymać je oddzielnie od wiadomości e-mail z potwierdzeniem zamówienia, aby uniknąć przeładowania klienta informacjami — w tym przypadku chodzi bardziej o przekazanie mu istotnych informacji, które pomogą mu w pełni wykorzystać Twój produkt. Może również pomóc im wiedzieć, czego się spodziewać i zwiększyć ich podekscytowanie, a obie rzeczy mogą pomóc w zwiększeniu zadowolenia klientów.

Rekommenderad:  Google i Apple przedstawić nowy sistema -19 system wykrywania dla Androida i IOS

Możesz dostosować ten do wykorzystania w przypadku usługi (gdy nie ma prawdziwej „realizacji zamówienia”), koncentrując się na kolejnych krokach i tym, jak mogą w pełni wykorzystać Twoją usługę.

Oto szablon wiadomości e-mail wysyłanej po zakupie:

[Celebratory remark]!

[Order in progress status]. Ale [waiting acknowledgment], [extended version of email subject line].

[Product use suggestions, tips for making the most of the service, or tutorial for a specific use case]

Możesz [take action] uczyć się więcej.

[Optional: product cross-sell within copy or at bottom of email].

A oto przykład tego, jak ten szablon wygląda w akcji:

Woohoo!

Twoje zamówienie jest w drodze do Ciebie. Wiemy, że z niecierpliwością czekasz na swoje nowe serum koloryzujące skórę, ale podczas gdy nasze wróżki dostarczające zamówienia pracują nad swoją magią, tutaj możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak uzyskać ten zroszony, promienny wygląd, którego pragniesz.

Pamiętaj by:

  • Zawsze zaczynaj od czystej twarzy

  • Użyj wysokiej jakości pędzla (takiego jak nasz pędzel do podkładu Smooth Skin!)

  • Wykończ go miękkim pudrem wykończeniowym (sprawdź nasz transparentny puder utrwalający Soft Glow)

Nie zapomnij skontaktować się z naszymi specjalistami ds. urody w przypadku jakichkolwiek wątpliwości tutaj lub jeśli potrzebujesz pomocy w doborze dodatkowych produktów, aby uzyskać blask, na jaki zasługujesz!

Szablon e-maila dotyczącego promocji treści

Promocja treści za pośrednictwem poczty e-mail to solidna strategia dystrybucji treści — i może pomóc w edukacji klientów — ale musisz mieć pewność, że celujesz w konkretny problem i oferujesz rozwiązanie. Nie możesz wysyłać treści tylko po to, by uzyskać kliknięcia.

Oto szablon wiadomości e-mail dotyczącej promocji treści:

[Address customer’s pain point]

[Offer content as a solution]

[Explain what the user will learn within the content, and highlight its value]

[Provide the link, and encourage users to click, sign up, download, etc.]

[Optional: include links to other content]

A oto przykład tego, jak ten szablon wygląda w akcji:

Masz dość zaschniętego, zbyt gęstego podkładu? Nie wiesz, dlaczego Twój wygląd jest bardziej niefrasobliwy niż promienny?

W większości przypadków ludzie w domu, którzy walczą o uzyskanie zroszonego wyglądu, popełniają jeden z czterech typowych błędów, takich jak używanie niewłaściwego pędzla lub nierozpoczęcie od nawilżenia skóry.

W naszym nadchodzącym seminarium internetowym będziemy współpracować ze znaną wizażystką Dellą Dans, aby pokazać Ci najlepszy sposób stosowania serum korygującego skórę, aby podkreślić Twoje naturalne piękno.

Nauczysz się:

  • Które produkty działają na różne odcienie skóry

  • Jak ukryć niedoskonałości i nie wyglądać tandetnie

  • Jakich narzędzi użyć, aby uzyskać ten błyszczący wygląd

  • Które produkty pomogą Ci przenieść swój wygląd na wyższy poziom

Zapisz się na to bezpłatne webinarium tutaj!

W międzyczasie, jeśli szukasz innych wskazówek i wskazówek, jak wyglądać najlepiej, zapoznaj się z naszymi najnowszymi samouczkami tutaj.

Szablon e-maila z opiniami klientów

Wszyscy wiemy, że recenzje mogą być siłą napędową firm i są bezpośrednio powiązane z większą liczbą kliknięć w profile Twojej firmy, lepszą widocznością w wyszukiwaniu i większą liczbą zamówień. Ale w rzeczywistości uzyskanie opinii lub recenzji klientów wymaga celowego zabiegania — często klienci nie myślą o przesłaniu.

Rekommenderad:  Linux Foundation sprawia, że ​​korzystanie z niego jest jeszcze łatwiejsze dla agencji ochrony zdrowia AppleSystem powiadamiania o narażeniu na COVID-19

Ten szablon służy do uzyskiwania recenzji produktów, usług lub ogólnie Twojej marki; lub w celu uzyskania informacji zwrotnej po czymś w rodzaju wymiany obsługi klienta.

Oto szablon wiadomości e-mail z opiniami klientów:

Hej, [name]!

[Acknowledge the customer experience / interaction / purchase that happened recently]

[Explain the value of feedback]

[Provide in-email links to provide feedback]

[Include link for customer support if needed]

A oto przykład, jak go użyć:

Hej Elżbieto!

Mamy nadzieję, że uwielbiasz swój krem ​​nawilżający Skin Perfection odkąd go otrzymałeś.

Chętnie poznamy Twoją opinię, ponieważ wykorzystujemy opinie klientów, aby nasze produkty i Twoje wrażenia były jak najlepsze.

Podziel się swoimi przemyśleniami Tutaj.

Potrzebujesz pomocy z ostatnim zamówieniem? Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. obsługi klienta tutaj.

Jak dostosować te szablony marketingu e-mailowego

W powyższych przykładach użyłem jednej wymyślonej marki, aby zachować spójność, ale szablony można (i należy!) dostosowywać w oparciu o język marki, który pokochają twoi odbiorcy. „Kto”, „co”, „jak”, „kiedy” i „dlaczego” mają znaczenie, a wiedza o tym, jak przemawiać do użytkowników na różnych etapach podróży kupującego, jest ważna.

Aby uzyskać dodatkową inspirację, przyjrzyjmy się kilku różnym markom, które tworzą wyróżniające się e-maile marketingowe podobne do szablonów, które udostępniłem tutaj.

Powitalny e-mail od ILIA

Powitalny e-mail od ILIA jest bardzo zbliżony do mojego szablonu; natychmiast wita użytkowników na liście e-mailowej i ma zabawny, pewny siebie komunikat „Uważamy, że spodoba ci się tutaj”. Uwidaczniają swój USP, a następnie dołączają wezwanie do działania obok kodu rabatowego.

E-mail po zakupie od Who Gives a Crap

Ponieważ klienci nie potrzebują szczegółowych instrukcji dotyczących pielęgnacji papieru toaletowego, e-mail od Who Gives a Crap po zakupie przypomina użytkownikom o dobru, jakie zrobili na świecie, kupując. Jest to inny rodzaj odwołania, który zwiększa ich zadowolenie z produktu, zanim jeszcze produkt otrzymają.

Rekommenderad:  Dlaczego SkillUp 2021 to obowiązkowa pozycja dla osób aspirujących do nauki o danych

E-mail dotyczący promocji treści AdEspresso

Ten e-mail promujący treści od AdEspresso zachęca użytkowników do zapisania się na nadchodzące seminarium internetowe. Wyjaśniają dokładnie, czego będzie dotyczyć seminarium internetowe i jakie korzyści przyniesie ono użytkownikom, a także dołączają ładne, duże wezwanie do działania na dole wiadomości e-mail.

E-mail z opiniami klientów Vuori

Ten e-mail jest zorganizowany nieco inaczej niż szablon, którego używam, ale zawiera te same podstawowe informacje. Pytają, jak ci się podoba produkt (i pokazują zdjęcie dla pewności!), wyjaśniają znaczenie opinii, a następnie zbierają opinie bezpośrednio w samej wiadomości e-mail.


Uwielbiam moje szablony marketingu e-mailowego, ponieważ można je w dużym stopniu dostosowywać — nigdy nie utworzę dwa razy tego samego e-maila — ale nadal pomagają mi za każdym razem trafiać w ważne punkty. Jeśli pracujesz z zespołem, możesz także użyć szablonów, aby zapewnić spójne wyniki, nawet jeśli nad różnymi kampaniami pracuje wiele osób.