Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

4 Typowe elementy fałszywych zamówień

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 4 Typowe elementy fałszywych zamówień

4 Typowe elementy fałszywych zamówień

Oszustwo może towarzyszyć handlowcowi internetowemu przez długi czas. Korekta to ogromny kłopot i jeszcze większe obciążenie portfela.

Na szczęście dla właścicieli sklepów internetowych dzisiejsza technologia ułatwia wykrywanie oszustw. Jesteśmy teraz wyposażeni w narzędzia, które upraszczają proces identyfikowania i wykrywania oszustów. Niektóre z tych narzędzi ułatwiają również dzielenie się wrażeniami z innymi sprzedawcami w Twojej społeczności.

Oto cztery elementy, których powinieneś szukać w fałszywym zamówieniu. (WSKAZÓWKA: Oszust zazwyczaj spełnia więcej niż jeden z tych warunków.)

#1Zagraniczny lub pośredni adres IP może należeć do oszusta.

Adresy IP są głównymi identyfikatorami użytkowników Internetu. Obecnie mogą pomóc marketerom zlokalizować miejsce na świecie, z którego pochodzą ich klienci, i uzyskać inne korzyści.

Ponieważ adresy IP są łatwe do wyśledzenia, oszust zwykle dba o to, aby jego adres był niewidoczny. Korzystając z adresu IP serwera proxy, złodziej może uniemożliwić Ci identyfikację jego lokalizacji.

W niektórych przypadkach równie niebezpieczne są obce adresy IP. Podjęcie kroków prawnych przeciwko złodziejowi w Europie, na przykład w Ameryce Północnej, jest zbyt trudne.

Lokalizacja odgrywa rolę w identyfikacji oszustw również na inne sposoby.

#2Adresy rozliczeniowe i adresy wysyłki, które się nie zgadzają, są podejrzane.

Nie każdy kupujący odwiedzający Twój sklep będzie miał pasujące adresy rozliczeniowe i wysyłkowe. W wielu sytuacjach dzieje się tak, gdy klient wysyła prezent. W innych może się zdarzyć, że kupujący ma więcej niż jeden adres.

Prawda jest taka, że ​​istnieje wiele powodów, dla których kupujący może podawać różne adresy. Ale jeśli zakup spełnia inne warunki potencjalnego oszustwa, być może warto przyjrzeć mu się bliżej.

Łatwo jest zrozumieć, dlaczego oszust może używać różnych adresów rozliczeniowych i wysyłkowych. Tylko upewnij się, że dołożyłeś należytej staranności przed anulowaniem zakupu.

Rekommenderad:  Potrzebujesz pomocy z SEO? 6 Sposoby poprawy SEO dla Google

Jeden końcowy punkt danych specyficzny dla lokalizacji ma kluczowe znaczenie dla wykrywania oszustw.

#3Numery telefonów z numerami kierunkowymi, które różnią się od adresu wysyłki.

Z wielu tych samych powodów, co powyżej, jest to kolejny punkt danych, który może zidentyfikować nieuczciwy zakup.

online kradzież tożsamości jest częstym zjawiskiem. Oszust może bardzo łatwo wyciągnąć informacje o karcie kredytowej i adresie. Następnie może podać fałszywy numer telefonu. Jeśli martwisz się, że nie pasują do siebie, zwykle dobrym pomysłem jest przyjrzenie się niektórym innym punktom danych na tej liście. Jak zawsze, zanim zdecydujesz się zablokować zakup, będziesz chciał zbudować kompleksową sprawę.

#4Ponadprzeciętne kwoty zamówień od pierwszych klientów.

Duże zamówienia mogą być ekscytujące dla sklepu internetowego. Ale jest to mało prawdopodobne, zwłaszcza w przypadku nowych klientów, którzy chcą wypróbować Twój sklep, zanim dokonają dużych zakupów.

Duże zamówienie może jednak oznaczać, że oszust próbuje dokonać jednorazowego zakupu, zanim ofiara anuluje swoją kartę kredytową lub spróbuje użyć karty. Dzisiejszy system ostrzegania w czasie rzeczywistym o oszustwach związanych z kartami kredytowymi pomaga konsumentom szybciej identyfikować problemy. W rezultacie oszuści zazwyczaj rozumieją, że mają jedną szansę na użycie karty, więc maksymalizują ten zakup.

Prowadź bezpieczny biznes.

Jak zawsze, zanim zablokujesz zakup, upewnij się, że zidentyfikowałeś wiele punktów danych, które mogą być oszustwem. Nie chcesz ryzykować wyobcowania klienta. Ale chcesz chronić swój sklep.

Dowiedz się więcej o oszustwach internetowych w e-commerce i bezproblemowych sposobach powstrzymania oszustwa, zanim do niego dojdzie, pobierając naszego bezpłatnego ebooka poniżej,