Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

4 Typowe problemy z systemem MacOS Mojave i sposoby ich naprawienia

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 4 Typowe problemy z systemem MacOS Mojave i sposoby ich naprawienia

Piętnasta coroczna aktualizacja dot Applekomputerowego systemu operacyjnego MacOS Mojave jest obecnie udostępniany na wszystkich zgodnych komputerach Mac. I jak w przypadku każdej innej aktualizacji oprogramowania, oprócz wprowadzenia szeregu nowych funkcji, również i ona wiąże się z szeregiem niedogodności. Oto poprawki do czterech z nich.

Zaplanuj tryb ciemny w systemie MacOS Mojave

Tryb ciemny to jedna z głównych funkcji systemu MacOS Mojave i choć sam motyw robi wrażenie, Apple przegapiłem uwzględnienie jednego kluczowego, oczywistego ustawienia — planowania. Nie można skonfigurować trybu ciemnego tak, aby włączał się, gdy zegar wybije godzinę wieczorną. Na szczęście istnieje już narzędzie innej firmy, które pozwala łatwo osiągnąć tę funkcjonalność.

Nazywa się NightOwl (z jasnego powodu) i jest to bezpłatna aplikacja na Maca z paskiem menu. Oprócz możliwości szybkiego przełączania między jasnym i ciemnym motywem, NightOwl pozwala także zaplanować oba. Ponadto dostępna jest opcja, która po włączeniu automatycznie zmienia tryby zgodnie z czasem zachodu i wschodu słońca w Twojej lokalizacji.

Pobierz NightOwl

Alternatywa dla kofeiny na MacOS Mojave

Popularne narzędzie Mac, Caffeine, które zapobiega uśpieniu komputera, wydaje się niezgodne z aktualizacją Mojave i niestety nie działa. Dostępnych jest jednak wiele innych, równie kompetentnych i bezpłatnych alternatyw. A najlepszym, moim zdaniem, jest KeepingYouAwake.

KeepingYouAwake to bezpłatne narzędzie o otwartym kodzie źródłowym dla komputerów Mac, które umożliwia ominięcie dziwnych ograniczeń systemu operacyjnego w zakresie trybu gotowości, dzięki czemu komputer nie będzie aktywny tak długo, jak chcesz. Podobnie jak Caffeine, KeepingYouAwake ma prosty interfejs, a także preferencje dotyczące czasu trwania i przełącznik paska menu.

Pobierz KeepingYouAwake

Napraw dziwne czcionki w systemie MacOS Mojave

Dzięki aktualizacji Mojave Apple rezygnuje z przestarzałej techniki renderowania pikseli w systemie MacOS, mimo że jego najlepiej sprzedający się komputer, MacBook Air, nadal na niej polega. Dlatego jeśli zauważyłeś bardziej rozmyty tekst na komputerze Mac innym niż Retina, nie jesteś sam. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu.

  • Na początek upewnij się, że w ustawieniach jest włączona opcja „Wygładzanie czcionek LCD”. Znajduje się na dole Preferencji ogólnych.
  • Następnie uruchom terminal i wykonaj polecenie „”.
  • Uruchom ponownie komputer i gotowe.

Dodatkowy pasek na stacji dokującej

Po aktualizacji do systemu MacOS Mojave być może zauważyłeś, że w stacji dokującej znajduje się dodatkowy pasek. To nie jest błąd, to funkcja, która istnieje w systemie MacOS od jakiegoś czasu, a aktualizacja po prostu ją aktywuje niezależnie od ustawień w High Sierra. Linia oddziela aplikacje przypięte do stacji dokującej od tych, które niedawno uruchomiłeś. Jeśli chcesz, możesz ręcznie wyłączyć tę opcję, przechodząc do Preferencji Docka i odznaczając ostatnią opcję „Pokaż najnowsze aplikacje w Docku”.