4 ukryte opcje, aby w pełni wykorzystać możliwości Androida

Urządzenia mobilne są skonfigurowane i gotowe do użycia po wyjęciu z pudełka. Jednak te ustawienia fabryczne nie wykorzystują 100% potencjału sprzętu, a nawet wielu opcji sistema Są one domyślnie ukryte, biorąc pod uwagę, że wiele z nich jest eksperymentalnych i jest to korzystniejsze dla wygody użytkownika, ponieważ jest niedostępne. Istnieje jednak kilka opcji, które warto włączyć, aby usprawnić korzystanie ze smartfona.

W tym sensie przedstawimy Ci szereg regulacji, które możesz aktywować na swoim urządzeniu, aby uzyskać dodatkowe funkcje. Dostęp do kilku z tych opcji można uzyskać poprzez menu programisty. Aby je włączyć, należy przejść do sekcji „Informacje o telefonie”, zlokalizować „Numer kompilacji” lub „Numer wersji” i dotknąć go 5 Czasami zaraz po tym znajdziesz menu programisty na ekranie ustawień.

Wymuś renderowanie przez GPU

4 ukryte opcje, aby w pełni wykorzystać możliwości Androida 1

Ta opcja jest zalecana dla urządzeń średniej i wyższej klasy, ponieważ w urządzeniach o niższych parametrach może poważnie wpłynąć na wydajność. Ta opcja zapewnia GPU pełną kontrolę nad wszystkimi procesami animacji i procesami 2D. Oznacza to, że wszystko związane z prezentacją animacji będzie miało lepszą wydajność.

Aby go zlokalizować, wystarczy wprowadzić opcje programisty i włączyć je, zmieniając przełącznik.

Wyłącz głośność bezwzględną

4 ukryte opcje, aby w pełni wykorzystać możliwości Androida 2

Aktywacja tej opcji pozwoli rozwiązać niektóre problemy związane z urządzeniami audio Bluetooth. W tym sensie, jeśli masz słuchawki lub głośniki, których głośność nie wydaje się być maksymalna lub masz problemy z kontrolowaniem ich ze smartfona, włączenie tej opcji może ci pomóc.

Podobnie jak poprzednia opcja, aby ją zlokalizować, wystarczy przejść do opcji programisty i włączyć ją stamtąd.

Zawsze dostępna mobilna transmisja danych

4 ukryte opcje, aby w pełni wykorzystać możliwości Androida 3

Gdy korzystamy z połączenia Wi-Fi, urządzenie domyślne wyłącza mobilne dane, co oznacza, że ​​po przerwaniu połączenia bezprzewodowego urządzenie zostanie odłączone od całej sieci, dopóki dane nie zostaną ponownie aktywowane.

W tym sensie ta opcja sprawia, że ​​komórkowa transmisja danych pozostaje aktywna, nawet przy użyciu sieci Wi-Fi. W ten sposób uzyskamy znacznie większą stabilność, ponieważ jeśli sieć WiFi ulegnie awarii, dane mobilne natychmiast przyjdą na ratunek.

Podobnie jak w pozostałych opcjach, możesz go zlokalizować z menu programisty.

Zaawansowane resetowanie

Zaawansowany restart jest bardzo interesującą opcją i jest idealny dla zaawansowanych użytkowników, którzy są przyzwyczajeni do instalowania ROM i przeprowadzania procesów z menu uruchamiania urządzenia. Zasadniczo, aby wprowadzić te opcje, należy nacisnąć kombinację klawiszy, jednak aktywując tę ​​opcję, możesz uruchomić urządzenie bezpośrednio w menu szybkiego rozruchu.