4 Witryny internetowe do zmiany formatów plików

4 Witryny internetowe do zmiany formatów plików 1

Wiedza o tym, jak zmienić format pliku, może się przydać, ponieważ wcześniej czy później będzie to coś, co musisz zrobić. Być może otrzymałeś zgłoszenie w określonym formacie i nie masz programu, który mógłby go otworzyć.

Bez względu na przyczynę, poniższe strony pomogą ci zmienić format pliku za darmo. Proces ten jest przyjazny dla początkujących, ale najpierw musisz wiedzieć, w jakim formacie jest Twój plik.

1. Skonwertuj pliki

4 Witryny internetowe do zmiany formatów plików 2

Skonwertuj pliki to darmowy konwerter plików, który pozwala albo przesłać z komputera obraz, który chcesz przekonwertować, albo dodać adres URL, z którego chcesz go pobrać.

Pierwszym polem konwertera jest przesłanie pliku z komputera. Kliknij przycisk Przeglądaj i wybierz plik, którego format chcesz zmienić. Aby pobrać plik z innego miejsca, wklej adres URL, pod którym obraz znajduje się w drugim polu od góry.

Niezależnie od tego, jak dodasz obraz, nie zapomnij dodać nowego formatu, który ma mieć obraz. Pole formatu wyjściowego będzie po prawej stronie. Kliknij menu rozwijane, aby wybrać spośród wielu różnych formatów.

4 Witryny internetowe do zmiany formatów plików 3

Istnieje również opcja wysłania linku do pobrania na swój e-mail. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych informacji kliknij przycisk Konwertuj, czy możesz zacząć. Witryna zawiera również sekcję z najczęściej zadawanymi pytaniami, więc jeśli masz pytania dotyczące działania tego konwertera plików, sprawdź tę sekcję.

2. Zamzar

4 Witryny internetowe do zmiany formatów plików 4

Jeśli chcesz ułatwić sobie pracę i dobrze wyglądać, spróbuj Zamzar. Witryna poprowadzi Cię w konwersji plików w trzech łatwych krokach. Zacznij od kroku pierwszego, który polegałby na dodaniu pliku, a następnie na drugiej fazie i wybraniu formatu wyjściowego. Trzecim i ostatnim krokiem będzie konwersja pliku.

Tuż pod łukiem kroków zobaczysz postęp konwersji pliku. Po zakończeniu przetwarzania pliku Zamzar wyświetli niebieski przycisk pobierania. Kliknij tę opcję i misja wykonana.

4 Witryny internetowe do zmiany formatów plików 5

Konwerter plików Zamzar ma również wersja płatna usługi. W przypadku różnych opłat na koniec miesiąca możesz cieszyć się nieograniczoną konwersją plików, bez czekania w kolejce, konwertowaniem plików większych niż 2 GB, pięciokrotnie szybszym pobieraniem plików i zapisaniem do 100 GB plików.

3. CloudConvert

4 Witryny internetowe do zmiany formatów plików 6

W przeciwieństwie do Zamzara CloudConvert możesz dodać plik ze źródeł takich jak Dysk Google, Dropbox, OneDrive, Box, URL i ze swojego komputera. Po założeniu bezpłatnego konta możesz konwertować pliki o wielkości nawet 1 GB.

CloudConvert może nie mieć tak wielu opcji formatu jak Zamzar, ale oferuje te najbardziej popularne. CloudConvert ma prosty i łatwy w użyciu interfejs użytkownika, który sprawia, że ​​zmiana formatu jest przyjemniejsza.

4. Mały plik PDF

4 Witryny internetowe do zmiany formatów plików 7

Last but not least, jest Mały PDF. Jeśli często zajmujesz się plikami PDF, to narzędzie do konwersji plików PDF będzie przydatne. Ten konwerter plików pozwala wykonywać takie czynności, jak wyjęcie jednej strony pliku PDF, połączenie dwóch plików PDF, konwersja do formatów takich jak JPEG, plik Word, plik PowerPoint, plik Excel i odwrotnie.

Konwertując plik PDF na plik PDF, kompresujesz plik, dzięki czemu wysyłanie go jest wygodniejsze. Mały plik PDF ma również opcję przesyłania większej liczby zdjęć, nawet jeśli wstępne przesyłanie już się rozpoczęło.

Wniosek

Wcześniej czy później otrzymasz plik, którego nie możesz otworzyć, ponieważ nie masz niezbędnego programu. Dzięki wspomnianym wcześniej konwerterom plików możesz w końcu otworzyć ten plik. Do jakiego formatu pliku konwertujesz? Daj mi znać w komentarzach poniżej.