Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

5 dziwnych cech programisty-samouka

Pomogłem setkom programistów-samouków, udostępniając im odpowiednie zasoby. Rozmawiałem z nimi, kiedy brakowało im motywacji i chcieli rzucić pracę.

Nauczyłem się je kodować. Jakie błędy popełniają na początku swojej kariery?

Które problemy mają najwięcej problemów do rozwiązania? Po rozmowach z setkami programistów-samouków mogę teraz stwierdzić, czy programista-samouk ma doświadczenie, czy nie.

5 dziwnych cech programisty-samouka

1. Próbują wybierać podobne zestawy technologii.

Większość samouków wybiera ten sam zestaw technologii. Nie są gotowi wyjść ze swojej strefy komfortu i nie chcą uczyć się niczego nowego.
Jeśli kierownictwo poprosi ich o naukę nowego języka, próbują przekonać menedżera i zespół, dlaczego język, który już znają, jest lepszy dla projektu.

Jeśli zostaną poproszeni o nauczenie się frameworka React, ale czują się komfortowo z Angularem, spróbują wziąć udział w projektach, które będą wykorzystywać framework Angular.
Nie są gotowi stawić czoła niesprzyjającym sytuacjom. Jako programista nigdy nie rozwiniesz się w branży, jeśli nie będziesz mógł wyjść ze swojej strefy komfortu.

2. Mają nastawienie „i tak to zrobimy”.

Jego programiści-samouki nie dbają o jakość kodu i nie skupiają się na swoim stylu kodowania. Chcą stworzyć pożądaną funkcję w oprogramowaniu. Jeśli potrafią zrobić to, czego chce firma, czują się produktywni.
Jeśli nie wykonają swoich zadań w wyznaczonym terminie, mają poczucie, że ich wysiłki poszły na marne, a wszystkie dni pracy poszły na marne.
Nie rozumieją, że czasami programiści potrzebują więcej czasu na napisanie wysokiej jakości kodu i w takich przypadkach kodują do ostatniej minuty terminu.
Jeśli programiści napisali kod, który nie był łatwy do odczytania i utrzymania, mogliby ukończyć projekt przed terminem.

Jakość kodu jest kluczowa.
Programiści czasami potrzebują więcej czasu na ukończenie projektu, aby zapewnić czytelność kodu. Nie oznacza to jednak, że godziny spędzone na tworzeniu wysokiej jakości kodu są zmarnowane.

3. Piszą powtarzalny kod.

Żaden programista nie chce utrzymywać źle napisanego projektu. Jeśli baza kodu zawiera kod, który został opublikowany tysiące razy, zarządzanie nim staje się trudne.
Programiści-samouki powtarzają dużo kodu. Uważają, że jeśli oprogramowanie działa poprawnie, nie ma potrzeby usuwania zduplikowanego kodu.
Zapominają, że kopiując i wklejając ten sam kod, powiększają bazę kodu i informują, że uruchomienie całego dodatkowego kodu zajmie tylko kilka sekund.
Ale aplikacja internetowa, w przypadku opóźnienia wynoszącego jedną milisekundę, przyniesie pracodawcy duże straty. Z każdą niepotrzebną linijką kodu klient potrzebuje coraz więcej miejsca na serwerze.
Dobra baza kodu, która jest dobrze napisana i wymaga niewielkiej liczby powtórzeń, zapewnia, że ​​program działa szybciej i zajmuje mniej miejsca.

4. Nie wykonują żadnych testów jednostkowych.

Programiści-samouki zakładają, że ich kod nie zostanie złamany żadną metodą testowania oprogramowania. Sprawdzają swój kod jedynie poprzez wywołanie kodu wraz z testami ręcznymi.
Z łatwością wchodzą w interakcję z dowolną stworzoną przez siebie aplikacją internetową. Jeśli to działa dobrze, zachowują się tak, jakby wszystko było w porządku i nie ma potrzeby przeprowadzania automatycznych testów.
Po rozmowach z programistami mogę Ci doradzić, abyś w miarę możliwości stosował podejście programistyczne oparte na testach. Tylko w ten sposób możesz zaufać swojemu kodowi.
Nawet jeśli zapomnisz o ręcznym przetestowaniu po wprowadzeniu zmian w kodzie, ten rozwój oparty na testach zapewni wysoką jakość Twojego kodu. Jest również uważany za dokument, który zawsze istnieje obok kodu.

5. Poszukują najatrakcyjniejszej technologii.

To jest najzabawniejsze. Jeśli widzę programistę-samouka poszukującego najnowocześniejszej technologii, uznaję go za niedoświadczonego. Możesz mnie nazwać trochę stronniczym.
Zauważyłem, że niedoświadczeni programiści zazwyczaj mówią o kolejnej wielkiej rzeczy, a każdy chce pracować z najnowszą technologią.
Kiedy mniej doświadczony programista widzi kogoś pracującego ze starszym językiem programowania, takim jak PHP, patrzy na tego programistę z pogardą.
Uważają, że jeśli programista nie pracuje z najnowszym językiem i środowiskiem komputerowym, marnuje życie.
Ci samoucy, niedoświadczeni programiści często korzystali z samouczków wideo na temat najnowszych technologii. Po obejrzeniu filmu uważają się za eksperta w tej dziedzinie.
Ale aby zostać ekspertem, musisz stworzyć projekt w świecie rzeczywistym, a nie to, że właśnie ukończyłeś szkolenie.

W podsumowaniu:

1. Próbują wybierać podobne zestawy technologii.
2. Mają nastawienie „i tak to zrobimy”.
3. Piszą powtarzalny kod.
4. Za bardzo ufają swojemu kodowi.
5. Poszukują najatrakcyjniejszej technologii.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy kurs on-line