Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Eksperymentalne flagi przeglądarki Edge, które warto włączyć

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Eksperymentalne flagi przeglądarki Edge, które warto włączyć

Obecnie najczęściej używanym oprogramowaniem dla zdecydowanej większości ludzi jest przeglądarka. Za pośrednictwem przeglądarki pracujemy, czytamy, uczymy się i komunikujemy. I dlatego, w przeciwieństwie do pierwszych przeglądarek, ich współcześni bracia nie ograniczają się do wyświetlania tekstu i hiperłączy.

Nowoczesne przeglądarki mogą również odtwarzać multimedia, wykorzystywać GPU do prezentowania fantazyjnej grafiki 3D, „przyspieszać” wideo i wiele więcej. Z każdą nową wersją ich zestaw funkcji rozszerza się, ulepsza i potencjalnie powoduje awarię całej przeglądarki.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Ten ostatni „awaria” jest powodem, dla którego najnowsze, najnowocześniejsze (i niektóre starsze, ale niezbyt przetestowane) funkcje są zwykle wyłączone w większości nowoczesnych przeglądarek, w tym Microsoft Edge. Są dostępne dla nielicznych, odważnych, śmiałych, którym niestraszna jest okazjonalna awaria. Jeśli jesteś wśród nich, dołącz do nas, gdy włączamy niektóre z najbardziej korzystnych „ukrytych funkcji” za pomocą eksperymentalnych flag przeglądarki Edge.

Gdzie znaleźć flagi w Microsoft Edge

Aby uzyskać dostęp do strony flag Edge, kliknij pasek adresu i zamiast typowego adresu URL wpisz „edge://flags” i naciśnij Wchodzić.

Edge wyświetli stronę ze wszystkimi dostępnymi flagami i ostrzeżeniem, że wiele z nich to funkcje eksperymentalne, które mogą zagrozić Twojemu bezpieczeństwu lub prywatności.

Flagi w tym artykule nie są związane z bezpieczeństwem ani prywatnością, prawie eliminując wszelkie szanse na takie problemy. Mogą one jednak utrudniać lub wręcz zakłócać przeglądanie.

Tak więc, jeśli zdecydujesz się je wypróbować, sugerujemy, abyś nie majstrował przy więcej niż dwóch lub trzech flagach za każdym razem. Przygotuj się również na cofnięcie ostatnich poprawek, jeśli któraś z Twoich ulubionych witryn przestanie działać zgodnie z oczekiwaniami.

Ponieważ lista flag Edge’a jest dość długa, zamiast próbować zlokalizować konkretną flagę na liście przez przewijanie, użyj pola wyszukiwania u góry strony.

1. Eksperymentalny JavaScript w celu poprawy wydajności

JavaScript to technologia napędzająca współczesną sieć, którą można dziś znaleźć w prawie każdej witrynie. Dlatego możesz uprościć większość witryn, poprawiając wydajność JavaScript w przeglądarce.

Rekommenderad:  Jak włączyć czułość na nacisk w programie Photoshop?

Przeglądarka Microsoft Edge oferuje dwie flagi do włączania eksperymentalnych funkcji JavaScript. Czasami mogą one zwiększyć wydajność witryny lub zmniejszyć zapotrzebowanie przeglądarki na zasoby.

Aby znaleźć te flagi, użyj pola wyszukiwania u góry strony Flagi Edge, aby wyszukać „Eksperymentalny JavaScript”. Użyj menu rozwijanego po prawej stronie, aby ustawić oba Eksperymentalny JavaScript I Eksperymentalna pamięć współdzielona JavaScript Do Włączony.

2. Przyszłe funkcje V8 dla lepszej wydajności JavaScript

Ponieważ mówimy o JavaScript, oto kolejna modyfikacja, którą możesz wypróbować. Silnik JavaScript w Google Chrome i każdej innej przeglądarce, która korzysta z tej technologii, w tym Edge, nazywa się „V8”.

V8, mówiąc laikiem, to „platforma w przeglądarce”, na której działa cały kod JavaScript. Edge oferuje flagę do włączania nadchodzących i eksperymentalnych – ale także w dużej mierze nieprzetestowanych – funkcji V8, które potencjalnie mogą również prowadzić do lepszej wydajności JavaScript.

Aby znaleźć tę opcję, wyszukaj „V8” i włącz Przyszłe funkcje maszyn wirtualnych V8.

3. WebAssembly w celu zwiększenia wydajności aplikacji internetowych

Jeśli korzystasz z zaawansowanych aplikacji internetowych w swojej przeglądarce, warto włączyć flagi WebAssembly przeglądarki Edge i sprawdzić, czy zwiększają one wydajność Twojej ulubionej aplikacji internetowej.

WebAssembly to stosunkowo nowa technologia, która umożliwia uruchamianie aplikacji zbudowanych przy użyciu technologii „nieprzyjaznych dla sieci”, takich jak języki programowania Python i Rust, w przeglądarce internetowej. Wiele aplikacji internetowych, z których część być może już używasz, takich jak AutoCAD Web, Ableton’s Learning Synths, Figma i Google Earth, korzysta z WebAssembly.

Aby znaleźć te flagi, użyj pola wyszukiwania na stronie Flagi Edge, aby wyszukać „WebAssembly”. Następnie włączaj je pojedynczo, za każdym razem sprawdzając ich wpływ na ulubione aplikacje internetowe.

Zarówno Firefox, jak i Chrome, a także wszystkie przeglądarki, które opierają się na ich silnikach – w tym Edge, używają silnika Google Almost Native Graphics Layer Engine (ANGLE) do wyświetlania grafiki na Windows. ANGLE to warstwa translacji, która konwertuje w locie grafikę zaprojektowaną dla sieci (WebGL) do natywnego API graficznego platformy bazowej.

Rekommenderad:  Gdzie najlepiej wysłać swoich klientów

W zależności od sprzętu, zmieniając interfejs API używany przez ANGLE w Microsoft Edge, możesz uzyskać niezły wzrost przyspieszenia wydajności multimediów. Jak wspomniano w opisie flagi, warto wypróbować OpenGL zaplecza, jeśli masz procesor graficzny NVIDIA, ponieważ może to prowadzić do lepszego wykorzystania baterii i pamięci podczas odtwarzania wideo.

Aby znaleźć to ustawienie, użyj pola wyszukiwania, aby wyszukać „OpenGL” lub „ANGLE”.

Wszystko na stronie internetowej można uznać za „grafikę”, ponieważ przeglądarka musi wizualizować każdy pojedynczy element, abyśmy mogli go zobaczyć i z nim wejść w interakcję. Ten proces nazywa się „rasteryzacją” i może być dość wymagający, zwłaszcza gdy zwiększa się złożoność strony i ilość danych.

Po co więc robić to na procesorze, skoro nasze nowoczesne procesory graficzne mogą przyspieszyć ten proces? Racjonalną odpowiedzią byłoby „ponieważ alternatywa zawiera błędy, które mogą zepsuć wiele witryn”. Mimo to, używając GPU zamiast procesora do rasteryzacji, zauważysz znaczny wzrost szybkości i responsywności w prawie każdej witrynie. To znaczy, jeśli się nie zepsuje.

Aby znaleźć te opcje, wyszukaj „GPU” i włącz obie Rasteryzacja GPU i Rasterizer bez kopiowania.

5. VP8 dla lepszej jakości wideo

Kolejna modyfikacja związana z mediami, która może prowadzić do poprawy jakości wideo lub lepszej wydajności, pozwala określić, kiedy przeglądarka używa akceleracji sprzętowej dla VP8.

Chociaż może to brzmieć podobnie do V8, silnika JavaScript Edge’a, o którym wspominaliśmy powyżej, VP8 jest zupełnie inny. Jest to kodek multimedialny typu open source do kompresji wideo, taki jak bardziej znany HEVC lub H.264.

VP8 jest uważany za standardowe rozwiązanie do przesyłania strumieniowego wideo za pośrednictwem standardu WebRTC, który z kolei jest używany w wielu rozwiązaniach komunikacyjnych, takich jak rozmowy wideo w sieci Microsoft Teams.

Na podstawie różnych czynników domyślne ustawienia Edge automatycznie wybierają, czy wideo VP8 powinno być kodowane programowo, czy przy użyciu akceleracji sprzętowej. Można jednak wymusić kodowanie sprzętowe, co może prowadzić do poprawy wydajności multimediów strumieniowych i zmniejszenia wymagań sprzętowych. Przynajmniej jeśli twój sprzęt obsługuje przyspieszane sprzętowo kodowanie VP8.

Rekommenderad:  Przetwarzanie brzegowe: co to jest? Korzyści, ryzyko i więcej

Aby znaleźć tę flagę, wyszukaj „VP8” i upewnij się Przełącz przyspieszane sprzętowo kodowanie wideo VP8 dla przesyłania strumieniowego Cast jest ustawione na Włączony.

Pamiętaj, aby ponownie uruchomić Edge, aby flagi zaczęły obowiązywać

Chociaż wiele flag, które widzieliśmy, ma natychmiastowy efekt, inne działają dopiero po ponownym uruchomieniu przeglądarki. Jeśli wymagane jest ponowne uruchomienie przeglądarki, Edge poinformuje Cię o tym i zaoferuje dużą, przyjazną Uruchom ponownie przycisk, aby to zrobić.

Po kliknięciu tego przycisku lub ręcznym zamknięciu i ponownym uruchomieniu Edge wszystkie zmiany wprowadzone w ukrytych flagach przeglądarki powinny być aktywne. Spróbuj odwiedzić kilka witryn z dużą ilością JavaScript, zagrać w niektóre gry w przeglądarce i przesyłać strumieniowo niektóre filmy, aby upewnić się, że wszystko działa tak, jak powinno, i sprawdzić, jak Edge działa po tych poprawkach. Jeśli chcesz pójść o krok dalej, istnieje wiele innych flag Microsoft Edge, które usprawnią przeglądanie.

Bleeding Edge Performance z eksperymentalnymi flagami Edge

Niemożliwe jest, aby flagi, które widzieliśmy, w jakiś sposób uszkodziły Twój komputer, a nawet instalację systemu operacyjnego. Najgorszy scenariusz jest taki, że niektóre witryny mogą nie wyświetlać się poprawnie lub przeglądarka może ulec awarii, gdy jedno z poprawionych ustawień zacznie działać (np.

W związku z tym może być konieczne przywrócenie niektórych ustawień do ich pierwotnych wartości. To cena za znaczne zwiększenie wydajności przeglądarki (w zależności od wyświetlanej treści i posiadanego sprzętu). Chcesz jeszcze bardziej wzbogacić swoje wrażenia? Istnieje wiele innych flag Edge, które możesz włączyć.