Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Hacki produktywności dla marketerów cyfrowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Hacki produktywności dla marketerów cyfrowych

Marketerzy są przytłoczeni swoją pracą i łatwo zrozumieć, dlaczego. Zalew danych, które masz obsłużyć, stale się powiększa, między innymi dlatego, że marketerzy obsługują aż 13 różnych kanałów, a duże zbiory danych osiągnęły rozmiary przypominające tsunami.

Rynki, trendy i oczekiwania konsumentów zmieniają się jak szalone. Kampanie marketingowe muszą być dostosowane do ogólnych warunków ekonomicznych i społecznych, ale one też się zmieniają, ponieważ pandemia wciąż się rozwija.

Tymczasem konkurencja wciąż rośnie, co sprawia, że ​​markom coraz trudniej jest przyciągnąć wzrok, nie mówiąc już o intencjach. „Wielu marketerów zmaga się ze znalezieniem i ustanowieniem wiarygodnego i autorytatywnego głosu dla swoich marek oraz przebiciem się przez szum, aby przyciągnąć uwagę docelowych odbiorców”. mówi Michael Brenner z Marketing Insider Group.

Aby dodać do ogólnego zamieszania, warunki marketingu cyfrowego podlegają ciągłym zmianom. Apple zmienia swoje zasady śledzenia, Google usunął plik cookie, a Meta wciąż zmienia dozwolone reklamy. Rosną podejrzenia dotyczące kwestii prywatności danych, a także rosną obawy dotyczące różnorodności i zrównoważonego rozwoju, co wymaga od marketerów śledzenia wrażliwości rynku.

Wśród całej tej niepewności tylko 23% marketerów jest przekonanych, że śledzą właściwe wskaźniki KPI, a 46% przyznaje, że ma trudności z udowodnieniem zwrotu z inwestycji.

Nie pomaga to, że zakres marketingu cyfrowego stale rośnie, obejmując liczne subdyscypliny, takie jak marketing w mediach społecznościowych, marketing treści, analityka marketingowa, SEO, optymalizacja konwersji, PPC, produkcja multimediów i pielęgnacja leadów. Potrzeba eksperta w każdym obszarze nie jest nierozsądna, ale przeciętne małe lub średnie przedsiębiorstwo nie ma budżetu na zespół tak wielu specjalistów.

„Dziesięć lat temu trzyosobowy zespół ds. marketingu koordynował reklamę, pocztę bezpośrednią i zarządzał prostą stroną internetową „tylko do odczytu”” — zauważa Jen Illiff, wiceprezes agencji marketingowej WunderLand Group. „Dzisiaj ten zespół tej samej wielkości jest proszony o produkcję filmów i animowanych grafik, zarządzanie interaktywnymi stronami internetowymi i aplikacjami firmowymi, projektowanie infografik, tworzenie seminariów internetowych i organizowanie innych wydarzeń oraz tworzenie organicznych treści dla odbiorców na różnych platformach mediów społecznościowych i innych publikacjach internetowych. ”

Rekommenderad:  Praktyczny przewodnik po różnicowym przetwarzaniu sygnałów cyfrowych przy użyciu sieci neuronowych

Mając tak wiele do pokonania, marketerzy mogliby zrobić kilka hacków, które pomogą ci uderzyć powyżej swojej wagi. Przejdźmy więc do rzeczy.


Wykorzystaj w pełni zaawansowaną analizę atrybucji

Dzisiejsze ścieżki zakupowe stają się coraz bardziej złożone, więc jeśli zwracasz uwagę tylko na kanały i zasoby, z którymi kontaktowali się ludzie bezpośrednio przed konwersją, to nie tylko tracisz kluczowe aspekty podróży – pomijasz także przydatne dane od tego, gdzie Twoje działania marketingowe mają największy wpływ.

Davis Mastin, zastępca kierownika produktu w HubSpot, zaleca, aby oszczędzić sobie bólu głowy, automatyzując wielodotykowe raporty atrybucji. „Raporty atrybucji wielodotykowej są cenne, ponieważ pozwalają marketerom dokładnie określić działania marketingowe i sprzedażowe, które doprowadziły do ​​konwersji w kole zamachowym” — mówi. „Korzystając z tych informacji, możesz podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące tego, gdzie zainwestować swój czas i zasoby”.

Ma zatem sens, że odsetek firm stosujących złożone modele atrybucji w ostatnich latach systematycznie rośnie.

Przykład amerykańskich firm korzystających z cyfrowych modeli atrybucji

Istotnie, zrozumienie bardziej wyrafinowanych sygnałów atrybucji jest jedną z głównych zalet korzystania z Google Analytics 4. Możesz też spróbować zintegrować Nielsen Attribution, która stosuje uczenie maszynowe (ML) do modelowania podróży klientów na poziomie szczegółowym. Platforma wyświetla atrybucję na poziomie osoby pochodzącą z analizy słów kluczowych, kreacji displayowych, płatnych reklam społecznościowych oraz danych pobranych ze wszystkich platform, kanałów i urządzeń.

Uzbrojony w te informacje możesz identyfikować bardziej złożone wzorce i odpowiednio ustalać priorytety dla własnych wysiłków.

Zastosuj platformę danych klientów w chmurze (CDP)

W podobny sposób ustalanie priorytetów działań również staje się łatwiejsze, gdy możesz połączyć spostrzeżenia dotyczące dotknięć przed konwersją z tym, co dzieje się z klientami po dokonaniu przez nich zakupu. „Łączenie krytycznych danych, takich jak opinie użytkowników, wskaźniki kampanii i dane dotyczące obsługi klienta, wzmocni Twoją strategię marketingu cyfrowego” — mówi Erin Gilliam Haije, specjalista ds. marketingu treści w firmie Mopinion.

Rozważ przeniesienie danych marketingowych do CDP w chmurze, aby przyspieszyć przetwarzanie zaawansowanych narzędzi do analizy marketingowej, upewnić się, że możesz podłączyć preferowane narzędzie do analizy predykcyjnej i przyspieszyć odświeżanie danych, aby Twoje spostrzeżenia były tak dokładne i aktualne, jak możliwy.

Rekommenderad:  WhatsApp, zabójcze wiadomości powróciły: niebezpieczeństwo dla tysięcy użytkowników
Zastosuj platformę danych klientów w chmurze

W rezultacie Twoje osobowości kupujących staną się bogatsze i bardziej oparte na rzeczywistych zachowaniach, umożliwiając podejmowanie trudnych decyzji dotyczących kanałów i kreacji, które najbardziej poruszają igłę.

Wybierz platformę danych w chmurze, która integruje się z preferowanymi przez Ciebie narzędziami do analizy marketingowej i ma intuicyjny interfejs, z którego mogą niezależnie korzystać wszyscy marketerzy w Twoim zespole, aby zapobiec przekształceniu analityki danych w strażników danych. Niektóre najlepsze opcje to Lytics, Redpoint, Segment i Tealium.

Automatyzuj, automatyzuj, automatyzuj

Automatyzacja to najlepszy przyjaciel marketera, który ratuje Cię przed zadaniami takimi jak ręczne publikowanie w mediach społecznościowych, zarządzanie listami e-mailowymi, selekcja treści, optymalizacja reklam PPC i wiele innych.

Aby rozpocząć, wypisz wszystkie zadania, które chcesz zautomatyzować; często jedno narzędzie może rozwiązać wiele z nich, ale nie będziesz wiedział, czego szukać, jeśli nie masz przed sobą wszystkich swoich problemów. Pomyśl o zadaniach, które są powtarzalne i nie zawierają zbyt wielu niuansów logicznych.

Przykład narzędzia do automatyzacji

Upewnij się, że wybierasz narzędzie do automatyzacji marketingu, które można skalować razem z Tobą, w przeciwnym razie stracisz czas na wdrażanie nowego narzędzia za sześć miesięcy. Zapier jest jednym z pierwszych narzędzi, po które ludzie zwracają się w celu automatyzacji marketingu, głównie ze względu na liczbę platform, z którymi się integruje – 4000 w chwili pisania tego tekstu.

Jak podkreśla Jessica Malnik z Databox, niektóre z najpopularniejszych działań marketingowych obejmują publikowanie linków do nowych artykułów na blogu w mediach społecznościowych, wysyłanie spersonalizowanych notatek do nowych potencjalnych klientów oraz powiadamianie zespołów, gdy potencjalny klient prosi o bezpłatny okres próbny.

Dopasuj do działu sprzedaży i wsparcia

Marketing-sprzedaż-wsparcie to kontinuum, a nie trzy oddzielne działy, więc jeśli nie pracujecie razem, działacie przeciwko sobie.

Poprawa dopasowania sprawia, że ​​wszyscy jesteście bardziej produktywni, ponieważ pozwala przestać marnować czas na przyciąganie odbiorców składających się z osób, które nie konwertują – lub które konwertują, ale ostatecznie są nieszczęśliwymi klientami. Współpraca z tymi innymi zespołami gwarantuje, że wszyscy zgodzicie się co do cech, które identyfikują idealnego klienta, co tylko pomaga w skuteczniejszym przyciąganiu i pielęgnowaniu tych ludzi.

Rekommenderad:  Statystyki SEO na rok 2023, które naprawdę mają znaczenie

Niektóre kroki prowadzące do lepszego wyrównania obejmują:

  • Udostępnianie danych i spostrzeżeń na temat tego, czego potrzebują klienci i jak najlepiej im sprostać.
  • Otwieranie kanałów komunikacji z innymi zespołami w celu koordynowania przesyłania wiadomości.
  • Planowanie regularnych spotkań w celu przeglądania raportów CRM i CDP i utrzymywania wszystkich na tej samej stronie.

Zablokuj swój czas

Blokowanie czasu to doskonały hack produktywności dla wszystkich, ale przeciążeni marketerzy cyfrowi potrzebują go bardziej niż większość.

Istnieje prawdopodobieństwo, że musisz monitorować swoje kampanie e-mailowe, odpowiadać na recenzje, aktualizować ustawienia PPC, sprawdzać komunikatory w mediach społecznościowych i przygotowywać kolejny zestaw postów na blogu, a wszystko to w tym samym czasie. Dzieląc swój czas na sekcje, będziesz w stanie poświęcić każdemu zadaniu pełną uwagę, aby ukończyć je szybciej i lepiej.

Kiedy twoje obowiązki do wykonania są zablokowane, łatwiej jest odmówić innym zadaniom, które tylko odciągną cię od twoich głównych obowiązków. Być może nowy projekt związany z mikrowitryną musi poczekać do następnego miesiąca – trudno powiedzieć, chyba że jesteś świadomy tego, jak bardzo jesteś dostępny, aby się nim zająć.

Przykład, jak zablokować swój czas

Narzędzia takie jak Sunsama i Planyway pomagają zablokować określone pory dnia, tygodnia lub miesiąca, aby skupić się na każdym aspekcie strategii marketingu cyfrowego. Na przykład, być może codziennie sprawdzasz statystyki w mediach społecznościowych, poświęcasz czas raz w tygodniu na sprawdzanie recenzji i blokujesz kilka dni w miesiącu na przygotowanie treści.

Cyfrowa kampania marketingowa

Odzyskaj swoją produktywność marketingową

Czasami marketing cyfrowy może przypominać bieganie po ruchomych schodach, ale odpowiednie hacki mogą przywrócić radość z pracy. Wdrażając automatyzację marketingu, CDP w chmurze, narzędzia atrybucji i blokowanie czasu oraz współpracując ze sprzedażą i wsparciem, możesz usprawnić swoją pracę marketingową i uczynić ją lepszą dla wszystkich.