5 Innowacyjne trendy i pomysły na rozwój aplikacji mobilnych na rok 2020

Zapotrzebowanie na aplikacje mobilne rośnie wraz ze wzrostem liczby użytkowników smartphones dla wszystkich swoich działań online. Zakupy, gry, zarządzanie biznesem i interakcje społecznościowe są możliwe za pośrednictwem telefonów komórkowych.

5  Innowacyjne trendy i pomysły na rozwój aplikacji mobilnych na rok 2020

Duże i małe firmy szybko dostosowują się do nowych trendów i pomysłów na tworzenie aplikacji mobilnych, gdy świat zmierza w kierunku cyfryzacji. Ponadto aplikacje mobilne są bramą do dotarcia do użytkowników smartfonów, którym łatwo jest wykonywać codzienne zadania, gdy są poza domem.

Każda aplikacja mobilna jest inna, a trendy i pomysły na rozwój aplikacji mobilnych będą ewoluować nawet w 2020 roku.

Rzućmy okiem na trendy w rozwoju aplikacji internetowych i mobilnych:

Trend nr1: Augmented Reality (AR) i Virtual Reality (VR)

Aplikacje mobilne z obsługą AR i VR mają ogromny wpływ na arenę gier i wideo. W 2020 roku AR i VR będą powiązane z innymi praktycznymi celami, takimi jak opieka zdrowotna, edukacja, nawigacja i wiele innych.

Producenci smartfonów, tacy jak Samsung, Motorola, Huawei, Xiaomi, planują partnerstwo w celu uruchomienia technologii AR smartphones. Jednocześnie wielkie giganty technologiczne, takie jak Google i Apple pracują nad innowacyjnymi pomysłami. Na przykład Google koncentruje się na funkcji AR dla map Google, która umożliwiałaby aparatom telefonicznym pomoc w kierowaniu.

AR i VR podbiją rozwój aplikacji mobilnych.

Trend nr2: Blockchain

Blockchain ma się rozwijać w 2020 r. W zakresie rozwoju aplikacji mobilnych. Wraz z groźnym wzrostem liczby cyberprzestępstw, takich jak oszustwa i hakowanie, użytkownicy boją się wymieniać dane przez Internet.

Właśnie tam pojawia się Blockchain. Technologia ta służy do zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych i wrażliwych danych dla użytkowników. W 2019 r. Blockchain był używany przez banki i aplikacje płatnicze w celu zapewnienia bezpiecznych transakcji. W 2020 r. Zostanie wdrożony w większej liczbie aplikacji mobilnych w celu zwiększenia bezpieczeństwa oraz śledzenia i kontroli jakości.

Inne zalety korzystania z Blockchain to:

    Opłacalność: nie musisz polegać na podmiotach zewnętrznych w zakresie udostępniania danych użytkownika, ponieważ możesz polegać na danych przechowywanych w blockchain. Struktura danych tylko do dołączania:

Oznacza to, że danych nie można zmienić ani usunąć, co sprawia, że ​​dane Blockchain są wiarygodne.

    Lepsza kontrola jakości: jeśli w systemie występuje błąd, system Blockchain może doprowadzić cię do jego pochodzenia. Umożliwia programistom aplikacji mobilnych usuwanie błędów w czasie. Zwiększona wydajność:

Automatyzacja procesu prowadzenia rejestrów za pomocą Blockchain przyspiesza efektywnie transakcje.

Aby się chronić, użytkownicy będą skłonni pobierać aplikacje mobilne korzystające z technologii Blockchain.

Trend nr3: Sterowanie za pomocą jednego kliknięcia – aplikacje mobilne z obsługą IoT

IoT (Internet przedmiotów) to szeroko związana sieć gadżetów za pośrednictwem Internetu. Umożliwia łatwe przesyłanie danych i informacji.

Najlepszym przykładem Internetu rzeczy jest Smart Home. Zapotrzebowanie na inteligentne domy szybko rośnie, ponieważ coraz więcej osób skłania się ku niezawodnym opcjom. W każdym inteligentnym domu z obsługą Internetu Rzeczy smartfon pełni funkcję centralnego centrum. Wszystkie urządzenia, takie jak klimatyzatory, kamery bezpieczeństwa, inteligentne telewizory itp. Są połączone za pomocą technologii chmurowej.

Smart Homes to tylko jeden przykład IoT. W miarę postępu w erze technologii środowiska obsługujące Internet przedmiotów staną się również powszechne w sektorze przemysłowym.

Dzięki aplikacjom mobilnym z obsługą Internetu Rzeczy pracownicy biznesowi mogą monitorować sprzęt bez konieczności opuszczania miejsc.

    Monitoruj produktywność: aplikacje obsługujące Internet Rzeczy mogą pomóc szefom firm monitorować produktywne godziny pracowników pod kątem dotrzymywania terminów. Bezpieczeństwo w miejscu pracy: aplikacje obsługujące Internet Rzeczy mogą przewidywać potencjalne wpadki i usterki urządzenia. Dane można wykorzystać, aby uniknąć zagrożeń dla pracowników pracujących w środowiskach wysokiego ryzyka. Dane są gromadzone za pośrednictwem noszenia z obsługą IoT przekazywanego pracownikom.

W 2020 r. Popyt na aplikacje mobilne z technologią IoT wzrośnie, ponieważ użytkownicy wolą zdalny dostęp do wszystkich swoich gadżetów za pomocą smartfona.

Trend nr4: The Best of Chatbots

Chatboty odegrały istotną rolę w obsłudze klienta. Jednym z przykładów jest Facebook. Właściciel firmy na Facebook może skonfigurować automatyczne odpowiedzi wysyłane do nowych klientów. Wiadomości mogą być pozdrowieniami, listą usług lub nawet interaktywną sesją obsługiwaną przez strony internetowe, takie jak Mobile Monkey.

Chatboty to przyszłość i podstawa obsługi klienta w 2020 r. Wynika to z tego, że chatboty rozumieją ludzkie zachowanie i będą mogły pomagać klientom.

Chatboty szybko wkraczają do aplikacji mobilnych w nowym roku. Aplikacje mobilne, takie jak dostawa żywności, usługi taksówkowe wprowadziły technologię szybkiego reagowania na zapytania klientów. Są szanse, że chatboty będą znacznie wydajniejsze niż przedstawiciele klientów, ponieważ boty zapewnią precyzyjne odpowiedzi.

Trend nr5: Aplikacje Rise of Cloud

Aplikacje w chmurze stają się coraz popularniejsze. Mobilne aplikacje w chmurze lub aplikacje w chmurze są rozwiązaniem dla ograniczonej pamięci ROM. Osoby, które mają problemy z pamięcią masową w swoich telefonach, z przyjemnością wiedzą, że aplikacje w chmurze nie zajmują miejsca.

Aplikacja mobilna w chmurze działa ze zdalnego serwera i jednocześnie zapisuje dane na serwerze. Jest to aplikacja, którą można pobrać bez smartfona. W 2020 r. Twórcy aplikacji mobilnych skłaniają się ku tworzeniu aplikacji chmurowych, podobnych do Dysku Google i Dropbox.

Wzrost liczby aplikacji mobilnych obsługujących chmurę przynosi korzyści zarówno użytkownikom, jak i programistom. Aplikację w chmurze można opracować szybciej niż zwykłe aplikacje mobilne, a ponadto jest opłacalna. Jest to trend, który z pewnością rozwinie się w 2020 roku.

Czy jesteś gotowy na trendy w 2020 roku?

Cyfryzacja przejmuje świat! W przypadku oprogramowania ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi technologiami i trendami. Pozostanie na bieżąco pomoże im w tworzeniu lepszych i innowacyjnych aplikacji mobilnych. Ponadto, jeśli zastosujesz najnowsze trendy, będzie to pozytywny rozwój dla Ciebie i Twojej firmy.

Rozwój aplikacji mobilnych postępuje wraz z pojawieniem się nowych trendów każdego roku. Trendy, o których wspomniałem powyżej, to tylko garstka w świecie tworzenia aplikacji mobilnych. Kto wie, może w roku 2021 będą dostępne nowe technologie do zabawy.

Przyszłość tworzenia aplikacji mobilnych jest urzekająca i myślę, że dynamika aplikacji mobilnych właśnie zaczęła się zmieniać!