Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Kluczowe wnioski z AmazonKonferencja AWS re:Invent

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Kluczowe wnioski z AmazonKonferencja AWS re:Invent

Amazon Web Services podczas konferencji programistów re:Invent przedstawiło szereg zaawansowanych platform obliczeniowych, aby wzbogacić swoją ofertę w chmurze. Wraz z unowocześnionymi stacjami roboczymi i technologiami sieciowymi dla dużych przedsiębiorstw, Amazon ujawnili także coś, co można uznać za największy nacisk na sztuczną inteligencję w ostatnich latach dla zewnętrznych twórców. Dlatego oto pięć najważniejszych wydarzeń, o których powinieneś wiedzieć.

Uznanie

Pierwsza usługa ogłoszona pod AmazonParasol AI to technologia rozpoznawania obrazów i obiektów. Zasadniczo jest to to, co inne konglomeraty, takie jak Microsoft i Google, robią już od lat. Zatytułowane „Rozpoznawanie” wykorzystuje algorytmy głębokiego uczenia maszynowego do analizowania treści i odpowiedniego zwracania wyników. Programiści mogą go również używać do rozpoznawania twarzy i Amazon twierdzi, że ich platforma jest wystarczająco potężna, aby rozróżniać różne rasy psów. Co więcej, klienci będą musieli płacić wyłącznie za przetworzone obrazy. Dlatego też nie będzie żadnych kosztów początkowych. Jednakże, Amazon obecnie nie ujawnił dokładnego modelu cenowego.

Polly

Następna w kolejce jest Polly, która jest sztucznie inteligentną usługą zamiany tekstu na mowę. Proces ten był dość prosty dla programistów, ponieważ musieli jedynie wysłać tekst za pośrednictwem pakietu SDK, a Polly wyświetliła dane wyjściowe. Według Amazontwierdzeń Polly może dokładnie zrozumieć homografy. Na przykład wygeneruje osobne dźwięki dla wyrażeń takich jak „Mieszkam w Seattle” i „Na żywo z Nowego Jorku”. Obecnie Polly obsługuje 47 głosów męskich i żeńskich oraz 24 języki.

Lex

Najważniejszym składnikiem AmazonUsługi AI to jednak Lex, technologia, która napędza Amazonwłasnego wirtualnego asystenta Alexa. Lex umożliwi programistom tworzenie interfejsów konwersacyjnych w oparciu o głos lub tekst. Te aplikacje lub chatboty będą obsługiwane przez technologię automatycznego rozpoznawania mowy (ASR) i rozumienia języka naturalnego (NLU), którą wykorzystuje Alexa. Dzięki funkcjom Lexa obsługującym sztuczną inteligencję programiści mogą skonfigurować go do przetwarzania naturalnych interakcji, a następnie zadawać pytania uzupełniające.

Boty skonfigurowane przez Amazon Lex można wdrożyć na większości platform, w tym na aplikacjach internetowych, Slacku, Facebook Komunikator i wiele więcej. Lex jest również wyposażony w AWS Lambda, który może wywołać wymagane połączenie z backendem, takie jak usługa rezerwacji lotów i szablony uwierzytelniania, dzięki czemu kody nie muszą ich tworzyć.

Powiązane informacje: Jak zmienić język na Amazon aplikacja i strona internetowa

Żagiel świetlny

Do walki z wygodniejszymi dostawcami usług wirtualnej chmury prywatnej, takimi jak DigitalOcean, Amazon uruchomił także podobną platformę o nazwie „Lightsail” (przyznajmy to wszyscy Amazon jest najlepszy, jeśli chodzi o nazewnictwo produktów). Aby przyciągnąć klientów, Amazon sprawiło, że proces instalacji jest prosty i użytkownicy mogą rozpocząć pracę za pomocą zaledwie trzech kliknięć. Lightsail działa na chmurze AWS, co w zasadzie pozwala firmom rozszerzać swoje projekty o łączenie się z bardziej zaawansowanymi usługami Amazon. Ceny lekkich żagli zaczynają się od oszałamiających dolarów5 na miesiąc.

Skuter śnieżny AWS

Najbardziej zaskakujące odsłonięcie nastąpiło, kiedy Amazon wjechał na halę 45-metrowy ciągnik siodłowy, który intuicyjnie nazywany jest „skuterem śnieżnym AWS”. Snowmobile mieści kontener o pojemności 100 petabajtów danych i jest przeznaczony dla dużych firm, które planują przenieść swoją ogromną pamięć masową do chmury. Ciężarówka może łączyć się z centrum za pomocą kabli światłowodowych i przesyłać dane z szybkością 40 GB na sekundę. Pamiętaj o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem. Amazon będzie również łaskawie zaoferować dedykowanych ochroniarzy i eskortę pojazdu.

Komentując premierę, dyrektor generalny AWS Andy Jassy powiedział na scenie: „”

To jest zdecydowanie Amazonnajwiększe wejście firmy do bardziej zaawansowanego sektora i wdrożenie usług sztucznej inteligencji za pomocą pakietu chmurowego z pewnością zwiększy jej działalność wartą 12 miliardów dolarów. Jednak ich konkurenci, w tym Google i Microsoft, już obsługują takie platformy. Dlatego ciekawie będzie zobaczyć, w jaki sposób umocnią się one na pozycji lidera na rynku.

Table of Contents