Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Łatwe sposoby przesyłania plików z Androida na Maca i odwrotnie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Łatwe sposoby przesyłania plików z Androida na Maca i odwrotnie

Jeśli jesteś osobą, która interesuje się Apple ekosystemie, wiesz, jak wygodny i szybki jest AirDrop. Moją maszyną do pracy jest MacBook Pro i po niedawnym przejściu z iOS na Androida, AirDrop to bez wątpienia jedna z funkcji, za którą tęsknię najbardziej. Ponieważ nagrywam dużo filmów na smartfonie, czasami przesyłanie dużej ilości materiału z Androida na komputer Mac w celu ich edycji jest bolesne i prawdopodobnie też się z tym spotykasz. W oparciu o nasze doświadczenie postanowiliśmy więc sporządzić listę pięciu sposobów przesyłania plików z Androida na Maca lub nawet odwrotnie.

Jak przesyłać pliki z Androida na Maca i odwrotnie

1. Użyj pamięci flash USB i adaptera OTG

Jeśli zamierzasz przesyłać duże pliki z Androida na Maca, na przykład wiele filmów lub zdjęć jednocześnie, ta metoda jest jedną z najbardziej niezawodnych. Jest to oczywiście jedna z bardziej podstawowych metod, ale często jest ignorowana na rzecz nowoczesnych metod bezprzewodowych, o czym również porozmawiamy w dalszej części tego artykułu. Dyski flash to coś, co z pewnością każdy z nas posiada, a jeśli nie masz złącza OTG, możesz je znaleźć naprawdę tanio w Internecie.

Powodami, dla których wolimy używać dysku flash i adaptera OTG do przesyłania dużych plików z Androida na Maca, jest to, że nie zależy to od żadnych czynników zewnętrznych, takich jak prędkość sieci lub to, czy urządzenia znajdują się blisko siebie. Oznacza to, że nie ma ryzyka utraty pakietów, która może mieć miejsce podczas bezprzewodowego przesyłania danych. Korzystanie z napędu flash USB oznacza również znacznie większą prędkość zapisu podczas kopiowania do/z urządzenia w porównaniu z transferem bezprzewodowym.

Jeśli zarówno Twój telefon z Androidem, jak i Mac mają porty USB-C i masz dysk flash USB-C, nie potrzebujesz nawet adaptera OTG, a prędkości transferu będą również większe na USB 3.0. Zwykle używamy tej metody do przesyłania wielu dużych plików wideo, których sumaryczny rozmiar wynosi 5 Do 6 GB, co zajęłoby dużo czasu, jeśli przesyłasz je bezprzewodowo, ale można to zrobić w ciągu kilku minut przy użyciu dysku fizycznego. Można nawet używać przenośnych dysków twardych lub dysków SSD. Ponadto przed użyciem jakiegokolwiek zewnętrznego urządzenia pamięci masowej na komputerze Mac upewnij się, że NIE jest ono sformatowane w systemie plików NTFS, w przeciwnym razie nie będzie można na nim pisać.

2. Przesyłaj i pobieraj za pośrednictwem Dysku Google/Dropbox

Ta metoda jest przydatna tylko wtedy, gdy masz szybkie i niezawodne połączenie z Internetem, najlepiej przez Wi-Fi w domu lub biurze. Nie trzeba dodawać, że nie używaj tej metody w przypadku komórkowej transmisji danych lub hotspotu, ponieważ po pierwsze, będzie to naprawdę powolne, a po drugie, nie chcesz wyczerpać limitu danych poprzez przesyłanie i pobieranie dużych plików. Ta metoda jest również preferowana, jeśli rozmiar pliku nie jest zbyt duży i przesyłasz pojedynczy plik.

Pomysł jest oczywisty. Po prostu prześlij plik, który chcesz przesłać, za pomocą aplikacji Dysk Google (lub innej preferowanej platformy przechowywania danych w chmurze, której używasz) na smartfon z Androidem, a po przesłaniu będziesz mógł pobrać ten sam plik z powrotem na komputer Mac za pośrednictwem witryny Dysku. Kilka domyślnych/standardowych aplikacji do zarządzania plikami jeszcze bardziej upraszcza ten proces, zapewniając dostęp do pamięci w chmurze w samej aplikacji do zarządzania plikami. Na przykład Samsung i OnePlus mają opcję udzielenia domyślnemu menedżerowi plików pozwolenia na dostęp do miejsca na Dysku Google i OneDrive, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do plików bezpośrednio w samej aplikacji, co jest całkiem sprytne. Alternatywą jest użycie serwera NAS lub sieciowej pamięci masowej, do której możesz przesyłać pliki z systemu Android i uzyskiwać do nich dostęp na komputerze Mac lub odwrotnie.

3. Wyślij gdziekolwiek

Wyślij gdziekolwiek to popularna aplikacja, która robi dokładnie to, co mówi jej nazwa – wysyłaj pliki w dowolne miejsce z zachowaniem zgodności między platformami. Aplikacja Send Anywhere jest dostępna jako aplikacja na stronie Google Play Store na Androidzie oraz w App Store na Macu, więc pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest zainstalowanie aplikacji na obu urządzeniach. Gdy już to zrobisz, uruchom aplikację na swoim Androidzie i Macu i wybierz, który z nich jest nadawcą, a który odbiorcą.

Gdy nadawca wybierze pliki do wysłania, Send Anywhere wygeneruje unikalny sześciocyfrowy klucz, który odbiorca musi wprowadzić w aplikacji i rozpocznie się przesyłanie. Send Anywhere wykorzystuje Bluetooth i Wi-Fi Direct do przesyłania plików, podobnie jak AirDrop, z tą różnicą, że jest znacznie wolniejszy. Chociaż funkcja Send Anywhere jest dość niezawodna w przypadku stosunkowo mniejszych/ograniczonych plików, może działać dość wolno, a czasami nawet kończyć się niepowodzeniem, jeśli masz wiele dużych plików do przesłania.

Na przykład wyłączenie ekranu telefonu lub przejście komputera Mac w tryb uśpienia po pozostawieniu go bez nadzoru na dłuższy czas również są czynnikami powodującymi niepowodzenie transferu. Send Anywhere zasadniczo działa jak Shareit, który jest oczywiście znacznie bardziej popularny. Jednak Send Anywhere nie wyświetla reklam prosto w twarz, w przeciwieństwie do aplikacji Shareit na Androida, co czyni ją znacznie czystszą alternatywą.

4. AirDroid

AirDroid jest podobna do Send Anywhere lub dowolnej innej aplikacji/usługi do bezprzewodowego przesyłania plików. Jednak AirDroid ma kilka dodatkowych zalet, które czynią go bardziej użytecznym. Musisz pobrać plik Aplikacja AirDroid na smartfonie z systemem Android i zaloguj się. Gdy już to zrobisz, wystarczy odwiedzić witrynę Airdroid za pośrednictwem preferowanej przeglądarki internetowej na komputerze Mac i zalogować się przy użyciu tych samych danych uwierzytelniających. Note że zarówno Twoje urządzenie z Androidem, jak i Mac muszą być połączone z tą samą siecią Wi-Fi.

Będziesz mieć teraz pełny dostęp do wewnętrznej pamięci telefonu, a także niektórych innych funkcji, takich jak możliwość tworzenia kopii lustrzanej ekranu, uzyskiwania dostępu do zdjęć, aplikacji, kontaktów i różnych innych treści z telefonu na komputerze Mac. Dostępny jest nawet menedżer plików, dzięki któremu uzyskasz dostęp do wszystkich folderów w telefonie, dzięki czemu możesz bezproblemowo kopiować zawartość do/z smartfona z systemem Android.

Największym haczykiem jest jednak to, że w darmowej wersji AirDroid pozwala przesyłać pliki tylko do 200 MB miesięcznie, co jest wstydem, biorąc pod uwagę, jak dobre są te funkcje. Aby zwiększyć limit do 1 GB, będziesz musiał wykupić ich subskrypcję, która również nie pozwala na przesyłanie nieograniczonej liczby plików. AirDroid jest przydatny głównie wtedy, gdy chcesz przesyłać małe dokumenty lub zdjęcia lub korzystać z innych funkcji, takich jak kopiowanie ekranu.

5. Użyj Menedżera plików z klientem FTP

FTP oznacza protokół przesyłania plików i choć istnieje on już od dawna, niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że niektóre menedżery plików w systemie Android mają możliwość działania jako serwer FTP w celu zdalnego dostępu do plików. W Sklepie Play można znaleźć wiele menedżerów plików z dostępem FTP, ale zalecamy korzystanie z menedżera plików Menedżer plików Mi ponieważ jest preinstalowany na wszystkich urządzeniach Xiaomi/Redmi, a na inne urządzenia można go pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play. I tak, nie ma się czym martwić reklamami.

Po wejściu do aplikacji kliknij menu hamburgerów w lewym górnym rogu i wybierz opcję FTP. Następnie naciśnij „Start” i wybierz, czy chcesz, aby połączenie było niezabezpieczone, czy chronione hasłem i wybierz OK. Zobaczysz adres internetowy, który musisz wprowadzić w przeglądarce na komputerze Mac, a także listę wszystkich swoich plików. Następnie możesz pobrać te pliki na komputer Mac. FTP nie jest najszybszym sposobem pobierania plików, ale jest niezawodny i nie potrzebujesz aplikacji innej firmy na komputerze Mac.

Oto kilka metod, których osobiście używamy do przesyłania plików ze smartfona z Androidem na komputer Mac. Ponownie, jeśli masz duże pliki, najlepszym rozwiązaniem jest użycie dysku zewnętrznego. Aby znaleźć tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, możesz wypróbować każdą alternatywę, aby zobaczyć, która zrobi to najszybciej, lub możesz użyć każdej metody w różnych scenariuszach w zależności od rozmiaru pliku lub charakteru plików.