5 Najlepsze praktyki w mediach społecznościowych, które powinieneś znać


najlepsze praktyki w mediach społecznościowychKredyt obrazu: https://www.lyfemarketing.com

Media społecznościowe, jedna z fantastycznych zalet technologii, rozwinęły się przez lata i będą się nadal rozwijać. Udoskonalenie koncepcji globalizacji i przekształcenie całego świata w globalną wioskę zostało ogromnie poparte przez media społecznościowe. Poza tym nadal pozostajemy w kontakcie z naszymi drogimi przyjaciółmi, krewnymi żyjącymi z dala od siebie kontynentów, kiedy tylko chcemy. W każdej chwili możemy też zobaczyć, czego chcą!

Dzisiaj mile nie są już barierą. Ale oczywiście media społecznościowe to bardzo aktywna platforma, na której przyciągasz tysiące ludzi i wywierasz na nie wpływ, używając tylko niektórych słów i zdjęć, a nawet filmów. Lepiej więc, aby była to właściwa treść i poprawnie propagowała Twój pomysł. Mając to na uwadze, oto kilka sugestii, dzięki którym Twój profil w mediach społecznościowych stanie się jednym z najbardziej inspirujących!

WYBIERZ PLATFORMY, KTÓRE NALEŻY UŻYWAĆ I KTÓRE NALEŻY Zignorować

W dzisiejszych czasach sieć WWW jest zalewana przez setki platform mediów społecznościowych. Jest więc całkiem naturalne, że można się pomylić, gdzie udostępniać swoje treści. Wiele osób gryzie więcej niż jest w stanie przeżuć, rozpowszechniając swoją obecność na każdej znanej platformie społecznościowej.

Zamiast tego powinieneś wybrać odpowiednie platformy, na których będziesz obecny. Jeśli zastanawiasz się, na jakich platformach powinieneś być, pozwól, aby badania zabrały głos. Rzuć okiem na niektóre z poniższych informacji:

Facebook: Zacznijmy od jednego z największych gigantów mediów społecznościowych

 • Więcej aktywnych użytkowników niż cała populacja kraju.
 • Średnio 1.2 do 1.4 miliard użytkowników dziennie i więcej 2.12 są aktywnymi użytkownikami miesięcznymi.
 • Grupa wiekowa 21-34 lata jest największą przepustowością dla użytkowników w USA.

O czym należy pamiętać:

 • Nie publikuj tej samej treści na obu Facebook i Twitter. Tak, to jest wygodne. Ale krzyczy, że jesteś leniwy. Należy pamiętać, że oba są różnymi platformami, mają różnych odbiorców i atmosferę o różnych celach. Na przykład limit znaków wynoszący Twitter dopuszcza tylko 280 znaków, podczas gdy takich nie ma Facebook.
 • Jeśli absolutnie konieczne jest umieszczenie tego samego na obu platformach, odpowiednio je wytworz.

Twitter:

 • Większa, zwarta i polityczna platforma.
 • Ponad 330 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.
 • Ponad 45% nowych użytkowników ma wykształcenie wyższe.

Instagram:

 • Ponad miliard użytkowników, z ponad 500 milionami aktywnych użytkowników dziennie.
 • 74% Amerykanów w wieku 18-24 lata jest aktywnych.
 • Codziennie publikowanych jest ponad 95 milionów zdjęć i filmów.

O czym należy pamiętać

 • #hashtagi: Hashtagowanie postów umożliwia dotarcie treści do większej liczby użytkowników.
 • Przyjemność wizualna: Instagram chodzi o zdjęcia. Aby Twój profil był interesujący, publikuj atrakcyjne wizualnie posty i układy. Dodaj kolory do swojego profilu. Podświetl swoje zdjęcia.
 • Aby Twoja Insta była bardziej estetyczna, musisz rozważ obrazy wizualne. Fotografie, ilustracje i animacje są kreatywne i łatwo dodają smaku Twojemu Instagram strona bez dodatkowej pracy. Gdy znajdziesz swój ton, publikowanie zdjęć stockowych na Insta jest świetną strategią budowania wizualnie uwodzicielskiego kanału.

TAK. TWÓJ GŁOS MEDIÓW SPOŁECZNYCH JEST WAŻNY, NALEŻY UŻYWAĆ GO PRAWIDŁOWO

Łącząc się z ogromną liczbą osób w tym samym czasie, zyskujesz także dużą grupę odbiorców. Są ludzie, którzy przeżywają trudne sytuacje, niezdolni do otrzymania pomocy od istniejących kontaktów.

Media społecznościowe to najlepsze miejsce, w którym można szybko zwrócić uwagę na ten problem, na przykład chorzy wymagający transfuzji krwi lub darowizn, osoby wymagające ogromnej kwoty pieniędzy, aby uratować dziecko przed straszną chorobą, to osoby wymagające natychmiastowego działania ze strony jak największa liczba odbiorców.

Chociaż dzisiaj stało się trendem publikowanie wszelkich niesprawiedliwości w mediach społecznościowych, nawet jeśli nie stanowi to większego problemu. Niektóre kobiety zostały również fałszywie oskarżone o molestowanie niewinnych mężczyzn, którzy zostali najpierw surowo ukarani, ale później zostali uniewinnieni po znalezieniu fałszywych zarzutów. Rozpowszechnianie fałszywych wyobrażeń o grupach religijnych lub nieprawdziwych poglądach na temat innych ludzi jest również potępione.

USTAW CELE I STRATEGIZUJ

Posiadanie konta w mediach społecznościowych nie jest celem; utrzymanie go jest dobre. Zwłaszcza jeśli masz konto firmowe, zwiększ swoją świadomość na temat swojej firmy lub marki. Współdziałaj z obserwującymi, którzy wydają się potencjalnymi klientami lub rzecznikami. Ponadto, jeśli jesteś wpływowym podmiotem, który jest zarabianie pieniędzy w Internecie za pośrednictwem mediów społecznościowych strategia działania jest dla Ciebie koniecznością.

Zamieść linki do swojej strony głównej i opisz w skrócie swoją markę i jej cel, aby była wystarczająco atrakcyjna i otrzymywała maksymalną liczbę akcji i tym podobne, zapewniając również czytelność. Analizuj komentarze i reakcje jako informacje zwrotne, aby ulepszyć swoje usługi i korzyści, dzięki czemu trafią one do większej grupy odbiorców.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SWOJEJ ODBIORCE

Znajomość wieku, języka, ich lokalizacji itp. Dałaby ci dobrą wiedzę na temat tego, jakiego rodzaju postów oczekuje twoja publiczność, aby mogli się z Tobą skontaktować i pomysłów. Ale to nie znaczy, że musisz przybrać fałszywą osobowość. Oczywiście bądź sobą, ale (tyle, ile potrzeba, znowu).

Nigdy nie sprawiaj, by ktokolwiek z twoich odbiorców czuł się osobiście zaatakowany, mówiąc lub wspominając jakiekolwiek stronnicze oświadczenia, memy lub zdjęcia. Pamiętajcie, ludzkość jest jedyną religią i dla wszystkich jest lepiej, jeśli możemy wzrastać we wzajemnym szacunku i przywiązaniu do siebie. Zranienie czyichś sentymentów, by przekonać cię, że masz rację, nigdy nie jest tego warte. Być może nigdy tego nie wiesz, ale może to bardzo źle wpłynąć na kogoś w sposób, w jaki nigdy sobie nie wyobrażałeś. Jesteś tutaj, aby uczynić świat lepszym miejscem.

NAJWAŻNIEJSZE, INTERAKUJ Z SWOIM ODBIORNIKIEM!

Dopóki reagujesz wystarczająco szybko, twoja publiczność będzie się powiększać. Głównym punktem mediów społecznościowych jest komunikacja. Wskazane jest wchodzenie w interakcje z innymi osobami (oczywiście w miarę potrzeby w takiej sytuacji).

Ignorowanie czyichś komentarzy wcale nie jest dobrym pomysłem. Jeśli czujesz się zaatakowany przez kogoś lub nie chcesz z nim rozmawiać, zawsze możesz przestać go obserwować, a nawet zablokować – opcja dostępna we wszystkich gigantach mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp. Ale te, które istnieją na twojej liście, odpowiadają na nie.

NIE WYSTAWIAJ ZA DUŻO

Publikuj treści w ilości niezbędnej do wyrażenia swojej opinii. Nie publikuj zbyt wiele, zwłaszcza jeśli temat i treść są do siebie bardzo podobne. Twoi obserwatorzy oczywiście chcieliby wiedzieć o twoim dniu, ale nie na tyle, by ich nudzić (ponieważ wszyscy są zajęci robieniem czegoś).

Dzielenie się szczęśliwymi lub zabawnymi chwilami jest przyjemne dla publiczności, to prawda, ale spamowanie może sprawić, że będą się nudzić lub zazdrościć (na przykład, jeśli treść postu jest zbyt duża o zakupionych fantazyjnych restauracjach lub biżuterii lub 20 takich samych zdjęć najnowszy iPhone).

W rzeczywistości pamiętaj, że zawsze jest przycisk „przestań obserwować”, który można nacisnąć. Pamiętaj, że celem bycia w mediach społecznościowych jest wymiana dobrych pomysłów, szerzenie pozytywnego nastawienia, nie wywoływanie zazdrości lub wzbudzanie niższej pewności siebie wśród swoich obserwujących.

Pamiętaj, że konkurencja nie jest zdrowym nawykiem, jeśli rozwija się ze względu na tysiąc postów Twojego znajomego. Jest bardzo możliwe, że ma większą liczbę obserwujących itp., Co nie jest powodem do rywalizacji. Media społecznościowe to nie jedyna rzeczywistość.