Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

5 najlepszych internetowych skanerów antywirusowych

W tym praktycznym samouczku przedstawimy 5 najlepszych witryn antywirusowych, które skanują Twój komputer za darmo i online. Chociaż większość użytkowników jest podłączona do świata Internetu, są oni bardziej narażeni na wirusy, dlatego zapewnienie bezpieczeństwa systemu, choć trudne, jest niezbędne. Zmniejsza się szybkość i wydajność systemu. Nie instalują ich, ale wciąż szukają sposobu, aby mieć pewność, że ich system nie zostanie zainfekowany, a istniejące pliki są czyste.

Wstęp:

Jednym z niezbędnych programów są programy antywirusowe. Są chwile, gdy albo zainstalowany program antywirusowy zawiedzie, albo unikasz natychmiastowej instalacji wirusa ze względu na spowolnienie niektórych programów i teraz musisz przeskanować system. W takich przypadkach możesz przeskanować swój plik lub system online. Producenci programów antywirusowych wyszli naprzeciw potrzebom wielu użytkowników, tworząc i publikując usługi skanowania online. I nie ma potrzeby instalowania oprogramowania ani cracków.

Jeśli podejrzewasz, że Twój system jest zainfekowany i z jakiegoś powodu nie jest zainstalowany w Twoim systemie program antywirusowy, najlepszym sposobem jest skorzystanie z bezpłatnych usług antywirusowych online. W przypadku tych usług w systemie instalowany jest bardzo mały program (około kilku megabajtów), który umożliwia skanowanie za pomocą potężnego programu antywirusowego. Jedną z największych zalet bezpłatnego programu antywirusowego online jest to, że nie wymaga on aktualizacji, ponieważ jest zawsze dostępny i aktualizowany online.

Chmura antywirusowa

Internetowy program antywirusowy opiera się na chmurze obliczeniowej.

Kiedy korzystasz z programu antywirusowego działającego online lub w chmurze, zostaniesz przekierowany na jego stronę internetową — na przykład ESETU Skaner online lub Bitdefender QuickScan. Na stronie, która się otworzy, znajduje się przycisk o nazwie Skanuj, który musisz kliknąć. Następnie program antywirusowy zostanie pobrany na Twój komputer. W niektórych przypadkach skaner może używać ActiveX (dla przeglądarki Internet Explorer) lub Java do działania w przeglądarce, ale w obu przypadkach zostanie wyświetlony komunikat, który należy potwierdzić.

CZYTAĆ:  Animowana tapeta jak wprowadzenie do filmu Marvel dla iPhone’a!

Wady antywirusów online

1. Brak obsługi trybu skanowania w czasie rzeczywistym: Największą wadą programu antywirusowego online jest to, że nie może on działać w tle systemu. Pamiętaj, że w naszym systemie w tle działają tysiące programów, ukrytych przed Twoim wzrokiem. Jeśli któreś z tych działań będzie destrukcyjne i nie będziemy tego świadomi, wydarzy się coś, czego się nie spodziewaliśmy. W takich przypadkach potrzebny będzie program antywirusowy, który będzie w stanie monitorować działanie każdego programu w tle systemu i reagować na zagrożenia.

2- Całkowita eliminacja złośliwego oprogramowania

Korzyści z antywirusa online

  • Szybkie skanowanie komputera
  • Ciągłe aktualizacje
  • Używaj do ciężkiej pracy
  • Nie ma potrzeby instalowania ani spowalniania komputera

Jak zapewne wiesz, zazwyczaj nie jest możliwe jednoczesne zainstalowanie wielu programów antywirusowych, ponieważ wzajemnie się zakłócają. Jednak, jak powiedzieliśmy, bezpłatny program antywirusowy online nie działa w tle systemu, dlatego do skanowania systemu można użyć dowolnego z nich.

Minimalne wymagania systemowe umożliwiające korzystanie z darmowego antywirusa online:

  • System operacyjny: Microsoft Windows 7/Vista/XP/2000/NT
  • Przeglądarka: Explorer w wersji 5 lub nowszej, Firefox, Chrome, Safari lub…
  • Pamięć: 60 MB
  • Dysk twardy: co najmniej 15 MB

Strona pierwsza: Skaner online ESET

Ten darmowy skaner antywirusowy online udostępniany przez popularną firmę ESET korzysta z tego samego skanowania, a technologia sztucznej inteligencji, którą można znaleźć w innych produktach zabezpieczających ESET, skutecznie zabezpiecza Twój system i usuwa trojany i złośliwe oprogramowanie. To niszczy. Ta usługa ma bardzo mały wolumen i można ją skanować za pomocą przeglądarki.
Odwiedź stronę www.eset.com/us/online-scanner. Na stronie, która się otworzy, kliknij Skanuj teraz. Następnie na tym etapie w Twoim systemie zostanie zainstalowany mały program, który umożliwia wykrywanie wirusów online przez potężny program antywirusowy Eset Nod32. Podczas uruchamiania tego narzędzia zaloguj się jako administrator.

CZYTAĆ:  Top 15 najlepszych alternatyw KissAnime 2024 Strony z anime, takie jak Kissanime

Druga strona: BitDefender

BitDefender to jeden z najlepszych programów antywirusowych, który zdobył nagrodę Antivirus Software Award. Ten program antywirusowy skanuje Twój system w sześćdziesiąt sekund i wymaga jedynie połączenia z Internetem. To oprogramowanie jest najlepszym skanerem antywirusowym. Nawet jeśli Twój komputer nie jest zainfekowany, powinieneś spróbować.

Wpisz ten adres w swojej przeglądarce. Wejdź na stronę Quickscan.bitdefender.com w swojej przeglądarce. Na nowej stronie, która się otworzy, kliknij przycisk Skanuj teraz. W Twoim systemie zainstalowana jest mała wtyczka i możesz skanować swój system online za pomocą potężnego programu antywirusowego BitDefender.

Trzecia witryna: F-Secure

Chociaż ta marka programów antywirusowych nie jest zbyt popularna, można powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych i najpotężniejszych programów antywirusowych, który może usuwać wirusy i niebezpieczne oprogramowanie szpiegujące z dysków twardych online i za darmo. Dla systemów Windows Vista i 7 jest również zoptymalizowany i kompatybilny ze wszystkimi przeglądarkami. Należy tylko pamiętać, że istnieje potrzeba zainstalowania JAVA w systemie użytkownika, jak większość oprogramowania online. Po zakończeniu skanowania zainstaluj bezpieczne rozwiązanie dla swojego systemu. Zakażenie wirusowe może uszkodzić dokumenty, filmy, obrazy i dysk twardy.

Przejdź do tej witryny, pobierz mały plik i przeskanuj system, uruchamiając go.

Czwarta witryna: TrendMicro

Przeskanuj swój system za pomocą www.trendmicro.com i pozbądź się złośliwego oprogramowania. Po prostu wybierz swój system w sekcji Rozpocznij bezpłatne skanowanie swojej platformy, a następnie pobierz mały plik i uruchom go! Ten skaner online potrafi wykryć wiele wirusów i trojanów oraz obsługuje większość wersji systemu operacyjnego Windows i najpopularniejsze przeglądarki. Po zalogowaniu się do tej usługi możesz łatwo przeskanować swój system w poszukiwaniu wirusów.

Piąta strona: Kaspersky

Kaspersky Lab udostępnia kolejny popularny i potężny skaner online. Za pomocą narzędzi online tej usługi możesz identyfikować i usuwać pliki na swoim komputerze: wirusy, trojany, złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie szpiegujące itp. Ta usługa jest dostępna we wszystkich wersjach. Windows działa dobrze. https://www.kaspersky.com/free-virus-scan Wprowadź adres witryny w przeglądarce i następnie zeskanuj.

CZYTAĆ:  Aplikacja TikTok uruchamiana na telewizorach LG

Infekcja wirusowa może uszkodzić dokumenty, filmy, obrazy i dysk twardy. Powyższe pomoże Ci ich uniknąć.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz motywy WordPress za darmopłatny kurs udemy do pobrania za darmo