Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Niesamowite aplikacje i rozszerzenia AI na lepsze YouTube Doświadczenie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Niesamowite aplikacje i rozszerzenia AI na lepsze YouTube Doświadczenie

Gorącą nowością w świecie technologii jest sztuczna inteligencja (AI) i jej liczne zastosowania. Jest też wiele rzeczy, które możesz zrobić z ChatGPT, a inne technologie uczenia maszynowego tylko zwiększą zakres zastosowań.

Już teraz programiści używają sztucznej inteligencji do tworzenia YouTube lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, zarówno dzięki rozszerzeniom przeglądarki, jak i aplikacjom internetowym. Dzięki mocy sztucznej inteligencji możesz uzyskiwać natychmiastowe transkrypcje i streszczenia, „czatować” z filmem, aby zadawać mu pytania, automatycznie tworzyć fiszki i sterować odtwarzaniem za pomocą gestów.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Czat YouTube (Internet): Zadawaj pytania w dowolnym YouTube Wideo jak ChatGPT

Czat YouTube “zegarki” dowolne YouTube wideo, abyś nie musiał. Możesz po prostu zadać botowi pytania dotyczące treści wideo, tak jak w ChatGPT. Oczywiście wykorzystuje OpenAI do robienia tego wszystkiego na zapleczu.

Załaduj dowolny film na czacie YouTube i daj aplikacji kilka minut na przetworzenie. Następnie otworzysz okno czatu, najpierw z podsumowaniem tego, o czym jest wideo, a także trzema potencjalnymi pytaniami, które możesz zadać botowi.

Oczywiście nie jesteś ograniczony do tych potencjalnych pytań. Załadowaliśmy naszą recenzję MSI Stealth 16 Studio w aplikacji, a następnie zadaliśmy kilka pytań, na przykład, jak laptop radzi sobie z chłodzeniem i jakie ma porty. Czat YouTube potrafił udzielić zwięzłej i rzeczowej odpowiedzi. Nie tylko transkrybuje to, co zostało powiedziane w filmie, ale dodaje własny język naturalny, aby odpowiedzieć na zapytanie.

2. ExpoReader (sieć): Włącz YouTube Wideo w czytelne, udostępniane strony internetowe

Są chwile, kiedy zamiast oglądać długi film, może być lepiej i łatwiej przeczytać tę samą treść. ExpoReader daje ci tę łatwą opcję. Kopiuj-wklej dowolne YouTube wideo na stronę internetową, a w ciągu kilku minut utworzy czytelną wersję wszystkiego, co zostało powiedziane w filmie.

Rekommenderad:  The 5 Najlepsze aplikacje do uruchomienia w 2020 roku (iPhone i Android)

Strona „czytelna” ma również swój własny adres URL, który możesz udostępnić innym osobom, aby mogły zapoznać się z odpowiednią sprawą. Nadal zawiera oryginalne wideo osadzone na stronie, dzięki czemu odbiorcy mogą je oglądać zamiast czytać.

ExpoReader dokonuje transkrypcji i czyści język, aby był czytelny przy użyciu GPT. Jeśli masz własny klucz API OpenAI, możesz wprowadzić go na ostatniej stronie, aby poprawić gramatykę i dodać interpunkcję do posta, dzięki czemu będzie bardziej przypominał artykuł niż transkrypcję.

3. You-TLDR (sieć): Transkrypt, podsumowanie i czat oparty na sztucznej inteligencji YouTube Filmy

Istnieje kilka doskonałych rozszerzeń Chrome do podsumowania YouTube wideo z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Jeśli nie chcesz niczego instalować lub korzystasz z innej przeglądarki, You-TLDR wykonuje to samo zadanie, co samodzielna aplikacja internetowa. Kopiuj-wklej dowolne YouTube wideo, daj mu kilka minut na przetworzenie, a pojawi się nowe okno z trzema sposobami interakcji z wideo:

  • Transkrypcja: You-TLDR tworzy podstawową transkrypcję całego filmu ze znacznikami czasu. Możesz kliknąć dowolny znacznik czasu, aby przejść do tego punktu w osadzonym filmie, a nawet wyszukać słowa kluczowe w transkrypcji.
  • Streszczenie: Korzystając z OpenAI, You-TLDR tworzy krótkie podsumowanie najistotniejszych punktów filmu. Ponownie możesz przeszukać podsumowanie pod kątem dowolnych słów kluczowych.
  • Czat: Jak Czat YouTube, możesz zadawać pytania You-TLDR, aby uzyskać odpowiedzi podobne do ChatGPT na temat filmu. Załadowaliśmy ten sam film i zadaliśmy te same pytania, i chociaż odpowiedzi były podobne, nie były takie same.

W ustawieniach You-TLDR możesz dostosować czasy interwałów transkrypcji i wybrać automatyczne odtwarzanie wideo. Możesz także bezpłatnie pobrać pełną transkrypcję lub podsumowanie jako plik CSV, TXT lub DOC.

4. Freeze (Chrome): Sterowanie gestami oparte na sztucznej inteligencji dla YouTube Odtwarzanie nagranego dźwięku

Oglądanie wideo na YouTube i chcesz go wstrzymać, wyciszyć lub pominąć, ale nie masz wolnych rąk? Freeze dodaje proste sterowanie gestami do przeglądarki Chrome, korzystając z połączenia kamery internetowej i technologii sztucznej inteligencji.

Rekommenderad:  Czy pozwolić AI wybrać następną nazwę domeny?

Po aktywowaniu opcji Zamrożenie włączone YouTube, będziesz mógł sterować odtwarzaniem wideo, wykonując znaki ręką przed kamerą internetową. Wykonaj znak „rock’n’roll” (znany również jako diabelskie rogi), aby odtworzyć lub wstrzymać wideo, zaciśnij pięść, aby wyciszyć dźwięk, i migaj znakiem V jak zwycięstwo, aby przejść do następnego filmu. Działa zaskakująco płynnie i jest fajnym narzędziem, jeśli dużo oglądasz YouTube podczas jedzenia lub trochę daleko od klawiatury.

Zamrożenie pomaga również ulepszyć Netflix w Chrome, używając tych samych znaków ręcznych do sterowania filmami i programami telewizyjnymi. Podczas gdy pierwsze dwa znaki mają tę samą funkcję, znak V jak zwycięstwo pozwala pominąć wstępy.

Pobierać: Freeze dla Chrome (bezpłatny)

5. Wisdolia (Chrome): automatycznie generuj fiszki z filmów za pomocą sztucznej inteligencji

Fiszki to sprawdzony sposób na sprawdzenie, jak dobrze zrozumiałeś dany temat lub temat, poprzez sprawdzenie go. Wisdolia wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatycznego generowania kart flash z dowolnego YouTube wideo, a także dowolną stronę internetową lub przesłany plik PDF.

Jest prosty w użyciu. Podczas oglądania dowolnego filmu kliknij ikonę rozszerzenia, zaloguj się na swoje konto i kliknij opcję generuj fiszki. Wisdolia przeanalizuje wideo i za kilka sekund zacznie pokazywać fiszki z pytaniami. Nie możesz pisać odpowiedzi w Wisdolii, ale kiedy będziesz gotowy, dotknij „Ujawnij odpowiedź”, aby sprawdzić, czy miałeś rację, czy nie.

Wisdolia pozwala zapisać dowolną kartę flash na koncie, aby wrócić do niej później. Możesz także zapisywać karty flash bezpośrednio na swoim koncie Anki, jednej z najlepszych aplikacji do szybszej nauki i przechowywania informacji. Wreszcie, istnieje możliwość wysłania kart flash do siebie.

Pobierać: Wisdolia dla Chrome (bezpłatny)

Chociaż niektóre z tych narzędzi mają nakładające się aplikacje, nadal powinieneś wypróbować je wszystkie. Przekonasz się, że różne narzędzia AI generują różne wyniki, nawet jeśli używają tej samej bazy, co OpenAI. Metodą prób i błędów powinieneś znaleźć swój ulubiony.

Rekommenderad:  Dlaczego warto włączyć TikTokers do swojej strategii sprzedaży detalicznej

I bez względu na to, które narzędzie sztucznej inteligencji lubisz najbardziej, nie uzależniaj się od niego całkowicie. Chociaż obecne modele sztucznej inteligencji są doskonałe, nie są one nieomylne w przypadku błędów lub utraty jakości. Nadal musisz używać własnego mózgu i nie możesz całkowicie przenieść przetwarzania na maszyny.