Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Oszczędne, minimalistyczne hobby, które są niesamowite

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Oszczędne, minimalistyczne hobby, które są niesamowite

Czy hobby zawsze wydaje ci się zbyt drogie? Tu są 5 oszczędne i minimalistyczne hobby, które są bardzo przyjemne.

W ciągu ostatnich kilku lat przechodziłem od wydawania pieniędzy, aby zadowolić innych ludzi, do oszczędnego życia. To była dla mnie świetna zmiana i wiele mi dała!

Wybieram oszczędne życie i dobrze mi służył. Bardzo dobrze.

Ostatnie dwa lata spędziłem na oszczędzaniu pieniędzy i inwestowanie tony, ponieważ dążę do niezależności finansowej.

Co więcej, bardzo uporządkowałem mój dom – co sprawiło, że mam dużo więcej psychicznej i fizycznej przestrzeni do wypróbowania nowych rzeczy. Przyjmuję i próbuję minimalistycznego stylu życia, co oznacza, że ​​uczę się żyć mając mniej.

Mam mniej mebli, mniej ubrań i ogólnie mniej bałaganu.

Na co dzień sprzątam, daję rzeczy przyjaciołom i rodzinie oraz oddaję rzeczy, których już nie potrzebuję.

To, co robię, to radykalny styl – żadna dziedzina mojego życia nie pozostała nietknięta. Zastanawiałem się, jakie relacje chciałbym utrzymać i jakie hobby najbardziej by mi odpowiadało.

Moje dawne hobby

Kiedy byłem dzieckiem, uwielbiałem kolekcjonować różne rzeczy. Niezależnie od tego, czy były to znaczki pocztowe, karty Pokémon, naklejki czy muszle – miałem je wszystkie. Kiedy dorosłam, te rzeczy nie miały już dla mnie żadnej wartości. W ogóle przestałem się nimi interesować.

Mama zauważyła, że ​​przestałem się nimi przejmować i wszystkie te rzeczy oddałem. Oczywiście byłam zaskoczona, gdy dowiedziałam się o tym po latach – ale fakt, że nie tęskniłam za nimi przez tak długi czas, mówi sam za siebie.

Po tym, jak zdałem sobie sprawę, że nie potrzebuję ani nie chcę tych rzeczy w moim życiu, zauważyłem, że posiadanie mniejszej liczby rzeczy oznacza, że ​​nie trzeba się zbytnio martwić.

Rekommenderad:  Co to jest trafficking reklam i czy traffickowanie reklam jest łatwe w 2023 r.?

Uznałem, że porządki dobrze mi zrobią, na tym skończyło się zbieranie wszystkich rzeczy.

Innym moim hobby było czytanie. Chodziłem do biblioteki 2x w tygodniu i czytałem 10 książek tygodniowo – nie żartuję. Prosiłabym też o książki na urodziny lub inne uroczystości. Wynik? Miałabym całą szafę wypełnioną książkami.

To kolejne hobby, z którego musiałam zrezygnować, ponieważ zajmowało zbyt dużo miejsca w moim pokoju.

Moje oszczędne i minimalistyczne hobby

Po odrzuceniu niektórych moich starych zainteresowań przyszedł czas na coś nowego. Coś, co nie zajmowało tyle cennej przestrzeni w moim małym domu.

Jednocześnie dobrze jest widzieć, że hobby, które zajmuje mniej miejsca, pozwala mi również zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Oto niektóre z moich hobby!

1. Czytanie

Jak już powiedziałem, uwielbiałem czytać, kiedy byłem dzieckiem. Wciąż robię. Uwielbiam zanurzać się w książkach i czytać godzinami. Przez większość mojego dorosłego życia kończyłem gdzieś pomiędzy 30-50 książek.

Czytanie to hobby, które może być nawet całkowicie bezpłatne, jeśli polegasz na lokalnej bibliotece w zakresie książek. Ale jeśli kupisz każdą książkę, którą chcesz przeczytać zupełnie nową, może stać się dość drogim hobby.

Jeśli trzymasz się tego, co jest dostępne w lokalnej bibliotece i nie kupujesz książek, chyba że wiesz, że absolutnie je przeczytasz, wszystko będzie dobrze.

Obecnie zabieram ze sobą e-czytnik na moją czteromiesięczną mini-emeryturę, gdzie zaoszczędziłem około 100 książek. Dostałem je głównie od znajomych, czyli nic mnie nie kosztowały.

Moje ulubione książki do tej pory:

2. Blogowanie

Cóż, ten na pewno nie zajmuje dużo miejsca! Wszystko, czego potrzebujesz, aby założyć bloga, to działający komputer. Może biurko, w przeciwnym razie łóżko działałoby dobrze.

Zasadniczo wszystko, czego potrzebujesz, to komputer i trochę czasu, to wszystko. Mam to szczęście, że mam dostęp do obu tych rzeczy.

Rekommenderad:  Ten ogromny exploit menedżera haseł może nigdy nie zostać naprawiony

Założyłem bloga w grudniu 2018 roku z Bluehost i tak dobrze mi służył.

Blogowanie pomaga mi nawet zarobić trochę pieniędzy – co jest miłe. To nie tak, że dostaję tysiące miesięcznie z blogowaniem, ale od 100 do 150 dolarów miesięcznie. To więcej, niż bym się spodziewał, kiedy zaczynałem.

Jeśli chcesz zbudować dochód poza bieżącą pracą, sprawdź mój przewodnik po zakładaniu bloga!

Jeśli jesteś zainteresowany blogowaniem i zarabianiem na blogowaniu, polecam zapoznanie się z Making Sense of Affiliate Marketing. Tutaj dowiesz się dokładnie, jak zarabiać na blogowaniu za pomocą marketingu afiliacyjnego, promując wśród odbiorców produkty, które kochasz.

Osobiście uczęszczałem na kurs i całkowicie go uwielbiam, tak wiele mi przyniósł! Nigdy bym nie pomyślał, że możesz zarabiać na blogu w tak łatwy i naturalny sposób.

Jeśli jesteś zainteresowany, przeczytaj więcej o tym, jak zrozumieć marketing afiliacyjny tutaj.

3. Gry planszowe

Granie w gry planszowe to coś, co uwielbiam robić z przyjaciółmi lub rodziną. Często gram w gry planszowe, kiedy spędzam wieczór z przyjaciółmi. W zależności od lokalizacji gramy w różne gry planszowe.

Granie w gry planszowe może stać się drogie, gdy chodzi raczej o to, by dość często zdobywać nowe gry planszowe. Kiedy skupiasz się na graniu w gry zamiast ich kupowaniu, nie jest to takie drogie hobby.

Jeśli wybierasz się ze znajomymi w różne miejsca na gry planszowe, nie musisz kupować ich wszystkich samodzielnie. Oznacza to, że nie musisz ich również przechowywać.

Klasyczne gry, w które gramy, to Monopol Lub Ryzyko. Inni faworyci to m.in Ticket to Ride, Osadnicy z Catanu, a ostatnim ulubieńcem jest Era kamienia łupanego.

Ponadto gry planszowe są łatwo dostępne online. Zagraj w niektóre klasyki, takie jak Yahtzee, klasyczna gra w kości, która polega na rzucaniu kostką 13 razy i zdobyciu jak największej liczby punktów w różnych kombinacjach, która jest dostępna na Solitaired.com.

Rekommenderad:  Które części do odzyskania ze starego laptopa

4. Turystyka piesza

Gwoli wyjaśnienia: przez piesze wędrówki rozumiem spacery i poznawanie zielonych terenów przyrodniczych. Niezależnie od tego, czy spacerujesz 30 minut w lesie w pobliżu domu, wybierasz się z plecakiem do parku narodowego i wszystkiego pomiędzy. Uważam to za wędrówkę.

Jest to hobby, które wiąże się z niewielkimi kosztami i jest bardzo relaksujące. Jest to spokojne hobby, które można uprawiać niemal wszędzie. Wszystko czego potrzebujesz to ładny park lub teren leśny, gdzie możesz spacerować lub wędrować.

Uwielbiam spędzać czas na łonie natury. To świetny sposób na ucieczkę od zgiełku, który jest naszą codziennością.

To prostota, która naprawdę mnie przekonuje. Wystarczy wyjść na spacer, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, słońca i rozruszać swoje ciało.

Podczas wędrówek po stosunkowo płaskich obszarach o niskiej intensywności możesz po prostu robić to w zwykłych ubraniach, które już posiadasz.

Kiedy wspinasz się pod górę po nierównym terenie, możesz chcieć kupić buty turystyczne. To wszystko, czego potrzebujesz. Mam kilka fajnych butów do wędrówek, w których przeszedłem sporo gór na kilku kontynentach. Nadal trwają.

5. Fotografia

Dziś możesz zacząć od fotografii. To coś, co kocham bezgranicznie, chociaż muszę przyznać, że moje materiały nie należą do najlepszych z najlepszych.

Za każdym razem, gdy wyjeżdżam na wakacje, wycieczki, czy mam jakieś imprezy, uwielbiam robić zdjęcia.

Zdjęcia to świetny sposób na zachowanie wspomnień i zapamiętywanie miejsc, które odwiedziłeś!