Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Powody, dla których kabel jest dobrze i naprawdę martwy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Powody, dla których kabel jest dobrze i naprawdę martwy

Trudno sobie przypomnieć świat, w którym nie wszyscy subskrybowaliśmy Netflix, a nasze własne tablety, telefony i laptopy ułatwiały oglądanie programów i filmów w dowolnym miejscu i czasie.

Cóż, cofnij zegar o około 15 lat, a dla wielu z nas była to rzeczywistość. Jasne, mogliśmy mieć własnego Sony Ericssona lub Blackberry, ale z pewnością nie wracaliśmy do oglądania naszych ulubionych treści na tych urządzeniach. W tamtych czasach polegaliśmy na telewizji kablowej, aby zapewnić sobie rozrywkę.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Ale już tego nie robimy, a usługi przesyłania strumieniowego rządzą grzędą. Dlaczego więc telewizja kablowa umiera?

Dlaczego ludzie oglądali telewizję kablową?

Telewizja kablowa była przez dziesięciolecia ulubioną metodą rozrywki dla ludzi na całym świecie. Zrewolucjonizował rozrywkę telewizyjną i uczynił ją dostępną dla przeciętnego człowieka. Ale gdzie to wszystko się zaczęło?

Telewizja kablowa została po raz pierwszy udostępniona amerykańskiej publiczności w 1948 roku, ponad siedemdziesiąt lat temu. Nie trzeba było długo czekać, aby kabel stał się masowo popularny, biorąc pod uwagę, że całkowicie zmienił sposób, w jaki ludzie mogli się bawić, i sprawił, że siła sygnału była znacznie silniejsza niż metody połączeń bezprzewodowych, które były bardzo zawodne w niektórych obszarach.

Pod koniec lat pięćdziesiątych dostawcy usług mogli uzyskiwać dostęp do sygnałów z większych odległości, co oznaczało, że obok programów lokalnych mogli oferować ogólnokrajowe programy telewizyjne.

To jeszcze bardziej wyniosło telewizję kablową na szczyt popularności. Do 1989 roku ponad 53 miliony amerykańskich gospodarstw domowych miało abonament na telewizję kablową. Uważa się, że liczba abonamentów telewizji kablowej w Ameryce osiągnęła szczyt na przełomie wieków, kiedy prawie 70 milionów gospodarstw domowych odbierało telewizję kablową.

Jednak od 2000 roku i później, przemysł kablowy był w zasadzie z górki.

Rekommenderad:  WhatsApp : 7 alternatywy dla bezpiecznego czatowania

W latach 2000-2015 liczba abonentów amerykańskiej telewizji kablowej spadała o około milion rocznie, z dziwnym wzrostem co jakiś czas. W rezultacie mniej niż połowa wszystkich gospodarstw domowych w USA ma teraz kablówkę, a liczba abonamentów jest niższa niż przez ponad czterdzieści lat.

Jak więc ten gigantyczny przemysł upadł tak znacząco? Dlaczego telewizja kablowa przeszła z konieczności do przeszłości?

1. Rozwój usług przesyłania strumieniowego online

Większość osób czytających ten artykuł prawdopodobnie ma jakąś formę subskrypcji rozrywki strumieniowej.

Czy to Netflix, Hulu, HBO Max, czy jakakolwiek inna usługa przesyłania strumieniowego, większość Gen-Zers, Millennials, a nawet Baby Boomers zarejestrowała się w jednej lub kilku z nich. Usługi te oferują tysiące programów telewizyjnych i filmów, z których wiele jest oryginalnych i dostępnych wyłącznie w tych usługach, które możesz oglądać w dowolnym miejscu i czasie.

Wiele niezwykle popularnych programów telewizyjnych zostało wyprodukowanych w ramach usług abonamentowych, takich jak Orange Is The New Black, Ozark, The Boys i Bojack Horseman.

Tak więc usługi przesyłania strumieniowego oferują nie tylko szereg znanych filmów i programów telewizyjnych, ale także produkują własne treści, które można oglądać bez dodatkowych kosztów w ramach oryginalnej subskrypcji.

Ale telewizja kablowa to wszystko robi, prawda? Oferuje filmy, programy telewizyjne, wiadomości, więc jaka jest różnica? Jednym z głównych powodów, dla których ludzie wolą usługi przesyłania strumieniowego, jest to, że nikt nie próbuje im niczego sprzedać.

Powiązane: Czy Netflix wchodzi na rynek gier wideo? Co wiemy do tej pory.

2. Zawsze z reklamami

W dzisiejszych czasach nikt nie ma czasu na reklamy.

Bycie reklamowanym jest teraz czymś, z czego powinniśmy być w stanie wykupić się. Właśnie dlatego wiele głównych usług abonamentowych nie korzysta z reklam.

Jasne, od czasu do czasu pojawi się zwiastun nowego filmu lub programu telewizyjnego, ale nigdy nie zobaczysz reklamy samochodu, perfum ani nowej niskokalorycznej przekąski w tych usługach przesyłania strumieniowego .

Rekommenderad:  Najpopularniejsze przemówienia TED wszechczasów, które są warte więcej niż studia MBA

Tu telewizja kablowa się myli. W przypadku telewizji kablowej płacisz za usługę rozrywkową, jednocześnie oglądając długą kolejkę reklam co 20 minut. I nie ma opcji, że kabel zapewnia, gdzie można pozbyć się tych reklam.

Tak więc dla tych, którzy chcą uniknąć reklam w swojej rozrywce, wybór między kablówką a transmisją strumieniową jest naprawdę prosty.

3. Płacenie za niechciane treści

Kolejnym frustrującym elementem telewizji kablowej jest to, że płacisz za setki różnych kanałów, z których większość nigdy nie jest używana. Powiedz, że nie interesuje Cię sport ani filmy dokumentalne? To eliminuje ogromną część usługi, za którą płacisz. W takim razie płacisz za kanały informacyjne, kiedy możesz teraz uzyskać dostęp do wszystkich wiadomości, których możesz potrzebować za darmo online.

Dla wielu okazuje się, że płacenie za kabel oznacza, że ​​płacisz za oglądanie niewielkiej części oferowanych treści. Istnieje po prostu zbyt wiele kanałów lub rodzajów treści, do których można teraz uzyskać dostęp gdzie indziej, co sprawia, że ​​płacenie za telewizję kablową jest prawie bezcelowe.

4. To jest po prostu zbyt drogie

Mówiąc prościej, kabel jest o wiele za drogi w stosunku do tego, co oferuje.

W dzisiejszych czasach możesz mieć subskrypcje wielu usług przesyłania strumieniowego po niższych kosztach niż subskrypcja tylko jednej usługi kablowej. Oznacza to, że możesz dosłownie uzyskać dostęp do dziesiątek tysięcy filmów i programów telewizyjnych z wielu usług i nadal płacić mniej niż koszt kabla. I ludzie z pewnością to złapali.

Aby przedstawić to w liczbach, rozważ to: subskrybujesz Netflix, Hulu, Amazon Prime i HBO Max jednocześnie (korzystając z planu podstawowego/jednoekranowego każdej usługi). Kosztowałoby to łącznie 38,97 USD miesięcznie, co nadal jest tańsze niż większość, jeśli nie wszystkie, miesięcznych planów telewizji kablowej oferowanych w USA.

Rekommenderad:  Przygotowanie danych ludzkich do uczenia maszynowego wymaga dużych zasobów: te dwa podejścia mają kluczowe znaczenie dla obniżenia kosztów

Tak więc, z finansowego punktu widzenia, wybór między usługami kablowymi a usługami przesyłania strumieniowego jest dość jasny.

5. Nie możesz zabrać telewizora do parku

Kolejną wielką zaletą usług przesyłania strumieniowego jest to, że możesz uzyskać do nich dostęp w dowolnym miejscu. Jeśli masz telefon, tablet lub laptop i przyzwoite połączenie internetowe, możesz z łatwością oglądać filmy i programy telewizyjne bez konieczności korzystania z połączenia przewodowego.

Kabel, jak sama nazwa wskazuje, nie może tego zaoferować.

Jasne, wspaniale jest otulić się kocem na kanapie i obejrzeć film, ale wielu z nas lubi wygodę oglądania programów w łóżku, w wannie, w pociągu lub w dowolnym innym miejscu, które nam odpowiada. A kabel po prostu nie może zaspokoić tej potrzeby.

Powiązane: Która usługa przesyłania strumieniowego ma najlepsze klasyczne i starsze treści?

Rzeczy się zmieniają i tak właśnie jest

Kabel jest daleki od pierwszej usługi lub produktu, który kiedyś był okrzyknięty koniecznością, a który od tego czasu stał się czymś w rodzaju wspomnienia dla wielu osób. Automatyczne sekretarki, telefony obrotowe, odtwarzacze CD; jest tak wiele elementów technologii, które są po prostu przestarzałe w naszym obecnym świecie.

Telewizja kablowa to po prostu kolejna z długiej listy i z pewnością są rzeczy, bez których nie moglibyśmy teraz żyć, a które pewnego dnia staną się daremne. Chociaż łatwo jest wspominać przeszłość i tęsknić za tym, co było, z pewnością w świecie technologii nadchodzą ekscytujące rzeczy, które zadziwią nas wszystkich.

A więc na przyszłość!