Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Powody, dla których należy unikać szablonów stron internetowych typu cookie-cutter

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Powody, dla których należy unikać szablonów stron internetowych typu cookie-cutter

Każda firma potrzebuje strony internetowej na dzisiejszym rynku. Twoja witryna internetowa to Twój dom w Internecie, dzięki któremu Twoi klienci i potencjalni klienci mogą Cię znaleźć. Jest to również jeden z niewielu zasobów, które można w pełni dostosować, aby robić dokładnie to, czego potrzebujesz.

To powiedziawszy, projektowanie stron internetowych to inwestycja. Projektowanie niestandardowej strony internetowej od podstaw często zajmuje więcej czasu i kapitału, niż firma chce zainwestować. Rozwiązaniem dla wielu jest wybór projektu spośród wzorcowych szablonów stron internetowych. Te szablony można szybko i łatwo skonfigurować, dzięki czemu nawet początkujący webmasterzy mogą uruchomić witrynę w ciągu kilku dni.

Szablon strony internetowej może wydawać się świetnym pomysłem, zwłaszcza jeśli masz obawy dotyczące czasu, budżetu lub wiedzy. Lepiej ich jednak unikać z wielu różnych powodów.

1. Szablony stron internetowych nie są unikalne

Szablony są łatwe w użyciu. Kupujesz jeden, a następnie konfigurujesz go na swoim hoście. Nie będziesz musiał dużo kodować, jeśli w ogóle. Można powiedzieć, że wiele szablonów jest gotowych do użycia od razu po wyjęciu z pudełka.

Problem polega na tym, że ponieważ są tak łatwe w użyciu, korzysta z nich również wiele innych firm. Twoja witryna wygląda jak klon dziesiątek innych witryn. Twoja witryna może nawet wyglądać podobnie do witryny konkurencji, jeśli oboje wybierzesz ten sam szablon.

Twoja firma jest wyjątkowa, więc Twoja strona internetowa powinna odzwierciedlać tę wyjątkowość. Szablony stron internetowych nie pozwalają na zaprezentowanie marki Twojej firmy.

2. Może nie działać tak, jak tego potrzebujesz

Szablony stron internetowych mogą nie obsługiwać wszystkich potrzebnych funkcji. Załóżmy, że chcesz umożliwić klientom zakupy w Twojej witrynie. Czy Twój szablon obsługuje e-commerce?

Rekommenderad:  Jak skonfigurować Facebook Kupuj w 2023 roku

Możesz spędzić czas na przeglądaniu opcji szablonów, ale jest mało prawdopodobne, aby znaleźć taki, który naprawdę spełnia wszystkie indywidualne potrzeby Twojej firmy. Niestandardowy projekt rozwiązuje ten problem niemal natychmiast, ponieważ możesz zbudować potrzebne funkcje.

3. Nie możesz właściwie zarządzać SEO

Czy szablon Twojej witryny jest skonfigurowany pod kątem wydajności SEO? Faktem jest, że większość szablonów stron internetowych nie uwzględnia potrzeb SEO. Z kolei Twoja zdolność do korzystania ze strategii SEO jest ograniczona, gdy zastosujesz jeden z tych szablonów.

To ograniczenie sprawia, że ​​Twoja witryna jest niewidoczna wśród konkurencji. Dostosowanie może ponownie rozwiązać problem, zapewniając większą swobodę budowania SEO.

4. Brak własności

Decydując się na przyjęcie szablonu dla swojej witryny internetowej, rezygnujesz z prawa własności do projektu. Jesteś na łasce projektanta. Jeśli zdecydują się zaktualizować szablon, możesz zostać poproszony o jego aktualizację. Jeśli zakończą wsparcie dla szablonu lub niektórych funkcji, możesz znaleźć się na polowaniu na nowy szablon.

Kiedy decydujesz się na niestandardową witrynę internetową, jest ona nie tylko wyjątkowa, ale także posiadasz ją. Aktualizacje i funkcjonalność są określane całkowicie według własnego uznania.

5. Możesz nie mieć wiedzy specjalistycznej

Szablony mają być łatwe w użyciu, ale nadal pomaga mieć pewne doświadczenie w projektowaniu stron internetowych. Jeśli nie znasz ani jednej linijki kodu, zostaniesz uwięziony przez szablon.

Rezultatem końcowym może być amatorski wygląd Twojej witryny biznesowej, ponieważ możesz nie być w stanie odpowiednio dostosować szablonu do tego, co chcesz. Nawet coś tak prostego jak zmiana rozmiaru obrazu może być niemożliwe przy użyciu niewłaściwego szablonu.

Kiedy pracujesz z zespołem projektowym i programistycznym, aby uzyskać niestandardową stronę internetową, te obawy znikają. Twoja witryna będzie wyglądać elegancko i profesjonalnie. Niestandardowa strona internetowa jest znacznie lepszą inwestycją, ponieważ prezentuje unikalną tożsamość Twojej marki.

Rekommenderad:  Jak ukryć swój znak zodiaku na Snapchacie