Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Powody, dla których nikt nie dba o Metaverse

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Powody, dla których nikt nie dba o Metaverse

Odkąd Facebook przemianowana na Meta, branża technologiczna nie zamyka się na pomysł metaverse, rodzaj cyfrowej utopii, w której możesz być i robić wszystko, co chcesz. Pomysł jest rzeczywiście interesujący, a entuzjaści i twórcy treści na całym świecie wydają się dokładać swoje trzy grosze na temat jego przyszłości.

Jednak wydaje się, że przeciętny użytkownik w ogóle nie przejmuje się metaverse, a awaria akcji Meta też nie budzi zaufania. W tym artykule omówmy, dlaczego większość ludzi nie dba o tę koncepcję.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Słaba grafika i brak immersji

Od samego początku Meta postawiła na ogromne ryzyko: złożyła obietnice, które były zbyt duże, aby można je było spełnić w rozsądnym czasie. Kiedy myślisz o metaverse, wyobrażasz sobie wciągający wirtualny świat, który jest całkowicie wolny od ludzkich ograniczeń.

Jak ujął to dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg: „…marzenie polegało na tym, by czuć się obecnym z ludźmi, na których nam zależy. Czyż nie jest to ostateczna obietnica technologii? Być razem z kimkolwiek, móc teleportować się w dowolne miejsce i tworzyć i doświadczać czegokolwiek?”

Biorąc pod uwagę te oczekiwania, nie jest zaskakujące, że ludzie zareagowali negatywnie, gdy Zuckerberg opublikował poniższe zdjęcie, przedstawiające coś, co wydaje się być wczesnymi renderami Metaverse.

Dla kontekstu, zbudowanie przeciętnej gry AAA o ograniczonym zakresie zajmuje około dwóch do pięciu lat lub więcej. Metaverse ma znacznie, znacznie szerszy zakres. Próbuje być następcą Internetu, jaki znamy, aw niektórych przypadkach zamiennikiem prawdziwego świata.

Ostatecznym celem jest umożliwienie praktycznie wszystkiego, na przykład zakupów, spotkań towarzyskich, pracy, gier, nauki i tworzenia. Ale w obecnym stanie nie robi nic z tego dobrze.

Rekommenderad:  W jaki sposób PUBG mobile India zostało zatwierdzone do ponownego uruchomienia

Sama ilość ludzkiej pracy i czasu potrzebnego do stworzenia takiego świata jest niewyobrażalna iz pewnością nie jest to coś, co można zbudować w ciągu zaledwie kilku lat. Niektórzy twierdzą nawet, że pogoń za metawszechświatem nie ma sensu, ponieważ technologia wyprzedza nasze czasy.

2. Zestawy słuchawkowe VR są drogie i nieporęczne

Drugi problem z Metaverse polega na tym, że po prostu nie jest on jeszcze dostępny dla większości ludzi. Gogle VR są dziś zbyt drogie, nie w pełni wygodne i trudne do przechowywania i przenoszenia.

Oczywiście projekt będzie nieuchronnie ulepszany z czasem, ale cena może spaść tylko wtedy, gdy technologia zostanie przyjęta przez masy, a produkcja znacznie wzrośnie. W tej chwili po prostu nie ma zbyt wielu twardych danych, które dowodzą zmiany trendów.

Ostatecznym celem jest zmniejszenie rozmiaru zestawów VR do zaledwie pary okularów, podobnych do tych, które możesz nosić teraz. W ten sposób rozwiązałoby się wiele problemów; na przykład możesz używać swoich okularów jako urządzenia AR w prawdziwym świecie i przełączać się na VR, gdy chcesz wskoczyć z powrotem do metaverse.

Okulary będą również znacznie lżejsze i mniej męczące niż dzisiejsze nieporęczne zestawy słuchawkowe VR, a przechowywanie również nie będzie problemem, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, to zwykły futerał na okulary. Jednak w tej chwili zestawy słuchawkowe VR po prostu nie są warte swojej ceny dla większości ludzi.

3. Obawy dotyczące bezpieczeństwa i prywatności

Innym powodem, dla którego ludzie unikają idei Metaverse, są nieuniknione zagrożenia, jakie ze sobą niesie w zakresie bezpieczeństwa i prywatności, zwłaszcza gdy jej największy sponsor, Meta, ma długą historię pełną niezliczonych skandali i kilkukrotnego braku ochrony prywatności użytkowników.

Nie zapominajmy też, że aby gogle VR działały, muszą stale słuchać Twojego głosu, śledzić ruchy gałek ocznych i odczytywać mimikę twarzy. Inne bezpłatne gadżety mogą śledzić Twoje ręce i ruchy ciała oraz poznać Twoją ogólną sylwetkę.

Rekommenderad:  Czy konto TeamSnapchat jest nieaktywne?

Jest to konieczne, aby Twój awatar metaverse wyglądał jak żywy i dokładnie Cię reprezentował, ale oznacza to również, że firmy mogą teraz zbierać niewiarygodne ilości wrażliwych danych biometrycznych. Mogą na przykład wykryć Twoje wzorce zachowań i dowiedzieć się, na jakie rzeczy reagujesz pozytywnie lub negatywnie, a następnie wykorzystać te dane do niebezpiecznie bardziej spersonalizowanego kierowania reklam.

Połącz to z danymi, które już o Tobie mają, takimi jak Twój wiek, lokalizacja, płeć, kręgi społeczne, pochodzenie etniczne, historia przeglądania i nawyki związane z wydawaniem pieniędzy, a zobaczysz, dlaczego Metaverse jest przerażający, zwłaszcza jeśli Meta stanie się monopolistą w kosmosie .

4. Kwestie dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa

Zagrożona jest nie tylko Twoja prywatność, ale także Twoje zdrowie, bezpieczeństwo i ogólne samopoczucie. Jeśli odniesie sukces, metaverse będzie miejscem, w którym większość z nas spędzi większość czasu. A to jest niezdrowe psychicznie z tych samych powodów, dla których media społecznościowe są niezdrowe.

Tylko tym razem jest jeszcze gorzej. Metaverse może być bardziej niebezpieczny niż media społecznościowe, ponieważ jest wykładniczo bardziej stymulujący, a przez to bardziej uzależniający. W końcu, jeśli możesz cały czas przebywać w nieskończenie stymulującym środowisku, po co w ogóle zawracać sobie głowę prawdziwym światem?

Metaverse jest również szkodliwy dla twojego zdrowia fizycznego. Zamiast patrzeć na ekran komputera stacjonarnego lub telefonu komórkowego kilka cali od ciebie, gogle VR są noszone na twojej twarzy, co oznacza, że ​​​​ekran w nim znajduje się bardzo blisko twoich oczu, co na dłuższą metę może być niezdrowe.

Nie jesteśmy również pewni, w jaki sposób zestawy VR będą dostosowane do osób z wadami wzroku i niepełnosprawnościami, takimi jak epilepsja światłoczuła. W końcu, jeśli misją jest przeniesienie wszystkich do Metaverse, będzie to wymagało dodatkowej uwagi, aby urządzenia były bardziej dostępne.

Rekommenderad:  Realme GT 2 Pro recenzja: Flagowy zabójca w statku flagowym

5. Zwiększone ryzyko cybernękania i nękania

Nękanie i cybernękanie jest już dużym problemem w Internecie, ale w metaverse jego skutki będą znacznie poważniejsze. Pamiętaj, że celem Metaverse jest sprawienie, abyś czuł się bardziej obecny, i chociaż jest to świetne dla pozytywnych doświadczeń, odbywa się to kosztem negatywnych doświadczeń, które również wywołują niepokój.

Mowa nienawiści, molestowanie seksualne i groźby śmierci będą o wiele bardziej traumatyczne w metaverse, ponieważ możesz faktycznie zobaczyć i usłyszeć osobę przed sobą, w przeciwieństwie do otrzymywania od niej SMS-ów w mediach społecznościowych lub aplikacjach do przesyłania wiadomości.

Metawszechświat jest równie niebezpieczny, co ekscytujący, a ludzie słusznie martwią się o jego wpływ na przyszłość naszego społeczeństwa. Dla pokolenia Z i następnych pokoleń metaverse może być częścią życia w taki sam sposób, w jaki media społecznościowe są częścią życia millenialsów.

Jedyna różnica polega na tym, że metaverse proponuje wszelkiego rodzaju nowe wyzwania, z którymi nasze społeczeństwo nigdy wcześniej nie miało do czynienia, a niepokojące powinno być to, jak firmy, które go popierają, rzadko przedkładają ludzi nad zyski.

Na razie masz luksus unikania Metaverse, ale ostatecznie będzie to nieuniknione. W najlepszym razie może rozwiązać wiele problemów, przed którymi stoimy dzisiaj. Ale w najgorszym przypadku może zmienić współczesne społeczeństwo w prawdziwą dystopię – a wszystko to przy jednoczesnym naliczaniu miesięcznego abonamentu za życie w nim.