5 Problemy z Google Glass: prywatność i inne problemy

Kiedy inteligentne okulary Google wejdą na rynek, ludzie, którzy nagle zaczną rozmawiać ze swoim urządzeniem lub zezują jednym okiem, aby wejść na ekran, zaczną widzieć na ulicy.

Od czasu jego premiery problemy Google Glass Przewidują, szczególnie jeśli chodzi o prywatność. Może to być trudna sytuacja dla pierwszych użytkowników, którzy nabyli urządzenie, ale prawdopodobne jest, że pionierzy będą musieli stawić czoła innym dyskomfortom. Pomyśl tylko o wrażeniu, które spowodowałoby zachowanie doświadczonego użytkownika z soczewkami smartfonów w dowolnej przestrzeni publicznej.

Chociaż okulary Google wciąż są dalekie od sprzedaży, już wzbudzają urazy. Widzieliśmy je tylko podczas oficjalnych prezentacji i pokazów w komisja petit niektórych programistów, którzy zaczęli z nimi pracować. Ale… jego funkcje są wystarczająco znane aby dowiedzieć się, jaki będzie Twój odbiór wśród konsumentów.

Nie mówimy o sprzedaży, ale o korzystaniu z urządzenia i trudnościach, jakie mogą napotkać jego użytkownicy na początku. Oto pięć możliwych problemów z Google Glass.

Zbanowany w niektórych miejscach publicznych

W miejscach, w których zabronione jest robienie zdjęć i nagrywanie filmów, zbanowanie urządzenia będzie kwestią czasu. Osoby odpowiedzialne za kina, muzea lub budynki użyteczności publicznej Będą chcieli upewnić się, że użytkownik nie włączy funkcji aparatu, a będzie to możliwe tylko wtedy, gdy nie nosisz okularów.

Inne strony mogą zostać zmuszone do zawetowania Google Glass z powodu niedogodności, jakie mogą stanowić dla klientów, na przykład w toaletach w sklepie. Był to bar w Seattle, który zasłynął z tego, że jako pierwszy wprowadził zakaz używania tego urządzenia, a zasada ta pojawia się jako pierścień do palca zaprojektowanego przez niego plakatu Zatrzymaj Cyborgi.

problemy ze szkłem google

Nie odrywaj wzroku od ekranu

Tak się dzisiaj dzieje z smartphones, bez względu na czas i miejsce, niektórzy ludzie nie odrywają wzroku od ekranu, nawet gdy są w trakcie rozmowy. Problem ten prawdopodobnie zostanie przekazany użytkownikom Google Glass, którzy będą mieli dostęp do stałego przepływu informacji bardzo blisko ich oczu, więc trudno będzie pokonać pokusę, aby się przekraść.

Skomplikowane zdjęcia

Ten punkt nie ma nic wspólnego z prywatnością, nawet jeśli wydaje się kłamstwem. I jest tak, że aparat w okularach może być wygodny do robienia pewnych rodzajów zdjęć, ale aby robić bliskie zdjęcia użytkownik będzie musiał zbliż głowę do pożądanego obiektu. Wyobraźmy sobie sytuację z zewnątrz: facet w barze z głową przyklejoną do piwa, aby zrobić artystyczne zdjęcie lub, co gorsza, czołgający się na podłodze, aby zrobić zdjęcie butów przyjaciela. Oczywiście, w pewnym momencie zdasz sobie sprawę, że prawie lepiej jest wziąć Google Glass ręką i strzelać, co wyjdzie.

Inwazja stałej prywatności

Fakt, że Google Glass może robić zdjęcia bez uświadomienia sobie portretowanych osób, jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych problemów. Co się stanie, jeśli spojrzymy okularami na policjanta? Ale nie tylko, jest wiele osób, które nie robią radości, aby robić zdjęcia na ulicy lub gdziekolwiek indziej. Ta sama niezręczna sytuacja może wystąpić na spotkaniach roboczych.

Google Glass jest daleki od prawdziwego wdrożenia

To jest zupełnie inne urządzenie niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni, więc kiedy pierwsi użytkownicy wchodzą w interakcje ze swoimi okularami, działania mogą być postrzegane jako ekstrawagancja. Coś podobnego stało się już z pionierami korzystającymi z zestawów głośnomówiących na ulicy, dla wielu byli przez chwilę: ludzie, którzy mówili sam.

Zdjęcie: Zatrzymaj Cyborgi