5+ Przyczyny i sposób przezwyciężenia Uzyskiwanie adresu IP WiFi na Androidzie

Jak przezwyciężyć uzyskanie adresu IP Wi-Fi

Dla tych z Was, którzy używają Wi-Fi od dłuższego czasu, termin ten jest znany. Uzyskiwanie adresu IP to pobieranie adresu IP, które działa, gdy telefon komórkowy jest podłączony do Internetu. Co do normalności, jak poniżej:

    Najpierw włącz ikonę Wi-Fi na smartfonie. Następnie stuknij sieć Wi-Fi, z którą chcesz się połączyć. Następnie zostaniesz poproszony o podanie hasła. Ale zwykle jest też Wi-Fi, które nie jest hasłem, więc wystarczy wpisać raz i automatycznie połączyć się z Wi-Fi. Co więcej, twój telefon pobierze adres IP z Wi-Fi, a kiedy będzie to możliwe, wtedy twój telefon będzie mógł się z Tobą połączyć, będziesz mieć połączenie z Internetem.

Zwykle przypomina to powyższy proces. Ale czasami nie wszystko, co planujemy, może działać płynnie, jak chcemy. Występuje problem polegający na tym, że telefonu komórkowego nie można połączyć z siecią Wi-Fi, nawet jeśli wykonano czynności zwykle wykonywane w celu podłączenia.

Błąd o treści „Uzyskiwanie adresu IP WiFi„Jest jednym z najbardziej irytujących błędów dla użytkowników, którzy chcą połączyć się z Wi-Fi. Dlatego poniżej wyjaśnię przyczyny, w jaki sposób pokonać uzyskanie adresu IP Wi-Fi na Androidzie.

Przyczyny i sposób przezwyciężenia Uzyskanie adresu IP WiFi

1. Urządzenie nie otrzymuje adresu IP

1. Aby rozwiązać ten problem, wejdź do menu Ustawienia na twoim telefonie komórkowym. Następnie wybierz Sieć i Internet.

Jak przezwyciężyć uzyskanie adresu IP Wi-Fi

2. Następnie wejdź do menu Wi-Fi.

Pokonaj uzyskanie adresu IP WiFi Android 2

3. W menu Wi-Fi pojawi się kilka punktów aktywnych / identyfikatorów SSID. Kliknij + przytrzymaj w nazwie punktu dostępowego (np. Pevita), który ma problemy / nie może się połączyć. Następnie wybierz Zapomnij o sieci.

Jak przezwyciężyć uzyskanie adresu IP Wi-Fi

4. Następnie kliknij ponownie nazwę punktu aktywnego i wprowadź ponownie hasło. Następnie wybierz Połącz.

Pokonaj uzyskanie adresu IP WiFi Android 4

5. Możesz ponownie podłączyć punkt dostępu bez obawy o błąd Uzyskiwanie adresu IP Wi-Fi.

Jak przezwyciężyć uzyskanie adresu IP Wi-Fi na telefonach z Androidem

2. Urządzenie nie otrzymuje adresu IP #2

1. Jeśli pierwsza metoda nie działa, możesz wypróbować drugą metodę. Wejdź do menu Ustawienia, a następnie wybierz Sieć i Internet.

Dodaj SSID ręcznie 1

2. Wejdź do menu Wi-Fi.

jak rozwiązać brak alokacji IP

3. Tutaj próbujemy ręcznie dodać SSID. Upewnij się, że znasz nazwę SSID / hotspot, musi być dokładna i nie powinno być literówek podczas wprowadzania nazwy SSID. Następnie wybierz Dodaj sieć.

Dodaj SSID ręcznie 3

4. Wpisz to Nazwa SSID / hotspot w kolumnie Nazwa sieci następnie wybierz WPA / WPA2 PSK w kolumnie Bezpieczeństwo. Wejdź ponownie Hasło Wi-Fi w kolumnie Hasło. Następnie wybierz Zapisz.

Dodaj SSID ręcznie 4

5. Sukces Zostaniesz ponownie połączony z hotspotem.

Dodaj SSID ręcznie 5

3. Ograniczeni użytkownicy Hotspot

Zwykle właściciele Hotspotów ograniczają liczbę użytkowników, którzy mogą się połączyć, na przykład tylko 20 użytkowników może połączyć się z hotspotem. Odbywa się to tak, że ruch sieciowy pozostaje stabilny, a prędkość Internetu nie jest niska. Ponieważ wiesz, że im więcej użytkowników jest podłączonych, przepustowość w sieci również będzie współdzielona z każdym z tych użytkowników.

Aby rozwiązać ten problem, jest to dość kłopotliwe, ponieważ musisz poprosić właściciela hotspotu o zwiększenie liczby użytkowników, abyś mógł ponownie połączyć się z hotspotem.

4. Słaba sieć WiFi

Pierwszą rzeczą, która powoduje, że nie łączysz się z Wi-Fi, jest to, że sieć Wi-Fi jest słaba. Wiemy, że WiFi wykorzystuje sygnał jako nadajnik, dzięki któremu można połączyć się z Wi-Fi za pomocą danego sygnału. Sygnały Wi-Fi mają ograniczenia, dlatego należy również zwrócić uwagę na odległość między tobą a centrum Wi-Fi.

Gdy sygnał Wi-Fi, z którym się łączysz, jest słaby, może to uniemożliwić nawiązanie połączenia z urządzeniem. Nawet jeśli w tym czasie może, ale zwykle sygnał łatwo się przerwie i na pewno cię zirytuje. Dlatego przed połączeniem Wi-Fi upewnij się, że znajdujesz się w miejscu, w którym prawidłowo można uzyskać sygnał.

5. Hasło WiFi zostało zastąpione

Drugą przyczyną, która uniemożliwia połączenie z Wi-Fi, jest hasło, które zostało zmienione. Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy z tego, kiedy po podłączeniu do Wi-Fi nagle przestaliśmy działać. Chociaż nie ma powiadomienia, że ​​musisz wprowadzić nowe WiFi.

Zamknięcie

Tak wiele artykułów na temat przyczyn i sposobów przezwyciężenia Uzyskanie adresu IP WiFi. Ten problem jest dość denerwujący, w rzeczywistości jesteś już podłączony do Wi-Fi. Problem w tym, że nie możesz połączyć się z Internetem. Takie rzeczy z pewnością spowodują, że wszyscy będą sfrustrowani. Zwłaszcza jeśli w tym czasie mieliśmy pilne potrzeby, takie jak pobieranie plików tymczasowych, że nie mieliśmy pakietu danych.

Dlatego powinieneś dowiedzieć się, jak radzić sobie z uzyskaniem adresu IP Wi-Fi, który tym razem udostępnimy. Ale wcześniej musisz wiedzieć o tym, co powoduje, że nie możesz połączyć się z Wi-Fi.