Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

5 sekretów niesamowitego sukcesu Elona Muska

Wszyscy, Elon Musk; Znamy dyrektora generalnego Tesli. Kogoś, kto w krótkim czasie przedstawił się jako jeden z ludzi odnoszących największe sukcesy ery nowożytnej.

Kiedy patrzysz na jego CV, pierwszą rzeczą, którą sobie mówisz, jest: w jaki sposób taka osoba osiągnęła tak duży sukces w tak krótkim czasie? Bez wątpienia Elon Musk jest źródłem inspiracji dla wszystkich odnoszących sukcesy i aspirujących przedsiębiorców. Ale aby osiągnąć szczyt sukcesu, musisz być niezwykły; Wymaga czegoś więcej niż tylko wielkiego pomysłu i marzenia.

Miliarderzy odnoszący sukcesy, tacy jak Elon Musk, mają nawyki i cechy, które pomogły im dotrzeć do miejsca, w którym są dzisiaj. Poniżej wspominamy o niektórych z nich.

Zawsze przyjmuje krytykę

Elon Musk mówi: „Zawsze chcesz zbyt szczegółowo określić najlepszą rzecz, jaką możesz zrobić. Znajdź i napraw wszystko, co Twoim zdaniem jest nieprawidłowe. Szukaj negatywnych opinii, szczególnie od znajomych.”

Krytyka może być gorzka i bolesna, zwłaszcza jeśli poświęciłeś całe życie pracy i całą swoją energię poświęciłeś swojej karierze lub pomysłowi. Ale ostatecznie krytyka może być bardzo słodka, ponieważ na dłuższą metę przyniesie wiele korzyści. Krytyka pomaga ci się poprawić i spojrzeć na rzeczy z zewnątrz, ponieważ większość z nas ma tendencję do zapominania o tym. Jednak wielu starszych podkreśla, że ​​aby być wielkim; trzeba patrzeć na sprawy z zewnątrz. To sprawi, że będziesz się doskonalić i ulepszać z dnia na dzień.

Nigdy nie przestaje się uczyć.

Elon Musk w swoich wywiadach mówił, że jako dziecko czytał ponad 10 godzin dziennie. Czyta wszystko, co mu wpadnie w ręce; Bywały chwile, kiedy nie mógł znaleźć książki i zaczynał czytać encyklopedię. Ale te książki były nie tylko dla dzieci. Czytanie to coś więcej niż rozrywka. Czytanie pomaga poszerzyć krąg umiejętności, zwiększyć wiedzę i stać się bardziej kompetentnym.

CZYTAĆ:  Poznaj funkcję Ambient Mode, która zamienia ekran telefonu z Androidem w inteligentny wyświetlacz

Najważniejszą rzeczą, której można się nauczyć z nawyku czytania książek Elona Muska, jest ciągłe uczenie się. Świat wokół nas nieustannie się zmienia. Jedna osoba nie może wiedzieć wszystkiego, dlatego staraj się pamiętać i otwierać umysł na ciągłe uczenie się nowych rzeczy. Bądź najlepszy, jeśli nigdy nie przestaniesz się uczyć.

Uwielbia rozwiązywać złożone problemy.

Mówi: „Kiedy opuściłem PayPal, pomyślałem: cóż, jakie jeszcze problemy wpływają na przyszłość ludzkości? Jaki jest najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy?”

Elon Musk chciał zrobić coś, co zmieni świat i śmiało można powiedzieć, że udało mu się ten cel osiągnąć. Zawsze szukaj problemów w świecie i branżach; Znajdź sposób na ich rozwiązanie, a gdy tylko znajdziesz rozwiązanie, nie przestawaj szukać nowych sposobów rozwiązywania problemów i staraj się uczynić świat lepszym miejscem do życia.

Większość ludzi pracuje tylko dla pieniędzy. Wiele osób traci z oczu to, co robią i nie wiedzą, jaki wpływ może to mieć na przyszłość. Kiedy Musk zdecydował się wystrzelić SpaceX, jedyną rzeczą, o której nie myślał, był zysk. Jedynym powodem, dla którego rozpoczął tę pracę, były obawy; Problemy, które mogą dotknąć ludzkość na końcu drogi. Problemy, które mógł rozwiązać.

Porażka jest zawsze opcją.

Elon Musk wierzy, że porażka jest jedną z opcji, które stoją przed tobą. Jeśli nic się nie psuje i nic nie idzie źle, oznacza to tylko jedno: „Nie jesteś wystarczająco innowacyjny i kreatywny”.

A co jeśli nam się nie uda? Porażka jest czymś, czego wszyscy się boimy, zarówno w życiu osobistym, jak i biznesowym. Ale ten strach wzrasta, gdy wkraczasz w świat przedsiębiorczości i innowacji. Chociaż nigdy nie powinniśmy pozwolić, aby ten strach stanął nam na drodze, musimy zachować ostrożność. Ale gdybyśmy za bardzo martwili się porażką, czy nie spróbowalibyśmy?

CZYTAĆ:  Jak używać DALL-E do obrazów blogów (+ 3 Wskazówki dotyczące sukcesu)

Zaczął Elon Musk SpaceX z jednym warunkiem; Jeśli wydamy 100 milionów dolarów i nie osiągniemy sukcesu, poddamy się i to będzie koniec drogi. Ale po dwóch nieudanych próbach i wydaniu około 60 milionów dolarów za trzecim razem uzyskał pożądany rezultat. Dlatego zawsze planuj porażkę; Rozważ to. Kiedy wyznaczasz sobie cele, aby osiągnąć sukces, zastanów się nad momentem, w którym, jeśli do tego czasu ci się nie udało, wstań i przyznaj się, że poniosłeś porażkę.

Nauczyłam się liczyć na właściwych ludzi

Ludzie pracujący dla Elona Muska muszą mieć wysoki standard, zwłaszcza jeśli ma to miejsce w jego przedsiębiorczych firmach. Takie jest prawo Elona Muska. Szuka tych, którzy są najlepsi na świecie. Bardzo starannie dobiera swoich pracowników. Ilan mówi, że nie rozwija się tak szybko, aby zapomnieć o ludziach, którzy pomogli Ci w rozwoju. Nawet gdy Niro zatrudniał dla Tesli, przeprowadzał wywiady z ludźmi, aby mieć pewność, że zatrudni najlepszych ludzi.

Pocisz się, jeśli ciężko pracujesz nad tym, co robisz i swoimi celami. Jesteś pełen serca. Naturalnie chcesz pozostawić swoją pracę w rękach ludzi, którzy pod każdym względem są idealni dla Twojej kariery. Nie zadowalaj się mniej; Wybierz najlepsze opcje, aby wykonać swoją pracę. To sprawi, że będziesz gotowy na osiągnięcie sukcesu, a nie, że po pewnym czasie sprawią Ci ból głowy.

Mówi się, że Elon Musk jest kopią oryginalnego Steve’a Jobsa, a jego nawyki i wybory sprawiły, że wielokrotnie w swojej karierze odniósł sukces. Nie zapominaj, że wszyscy odnoszący sukcesy przedsiębiorcy, których widzisz, byli kiedyś w miejscu, w którym jesteś dzisiaj. Nawet jeśli nie sądzisz, że możesz być kolejnym Elonem Muskiem, spróbuj uczyć się od tych ludzi, którzy odnieśli sukces w życiu i karierze.

CZYTAĆ:  Potężne wskaźniki marketingowe potrzebne do osiągnięcia sukcesu opartego na danych

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz premium motywy WordPress za darmoudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie micromaxPobierz motywy WordPress za darmokurs Lyndy do pobrania za darmo