Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

5 sposobów na poprawę bezpieczeństwa WordPressa

Pięć sposobów na poprawę bezpieczeństwa WordPressa

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią (CMS), na którym działa 43,2% wszystkich stron internetowych. Niestety jej popularność przyciąga wszelkiego rodzaju cyberprzestępców, którzy wykorzystują luki w zabezpieczeniach platformy. W rezultacie bezpieczeństwo WordPressa jest bardziej narażone niż kiedykolwiek.

Nie oznacza to, że WordPress ma okropny system bezpieczeństwa – naruszenia bezpieczeństwa mogą się również zdarzyć, gdy użytkownicy nie są świadomi bezpieczeństwa. Dlatego lepiej wdrożyć zapobiegawcze środki bezpieczeństwa, zanim Twoja witryna stanie się celem hakerów.

Omówimy pięć sposobów na poprawę bezpieczeństwa WordPress i ochronę Twojej witryny przed cyberatakami. W tym artykule omówimy najlepsze praktyki i wskazówki – z wtyczkami WordPress lub bez nich. Niektóre metody dotyczą platform innych niż WordPress.

Najlepsze praktyki poprawy bezpieczeństwa WordPress

W tej sekcji omówionych zostanie pięć ogólnych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa WordPressa, które nie wymagają zaawansowanej wiedzy technicznej i inwestycji wysokiego ryzyka. Nawet początkujący może wykonać te proste zadania, takie jak aktualizacja oprogramowania WordPress i usuwanie nieużywanych motywów.

1. Regularnie aktualizuj swoją wersję WordPress

WordPress publikuje regularne aktualizacje oprogramowania w celu poprawy wydajności i bezpieczeństwa. Te aktualizacje chronią Twoją witrynę przed zagrożeniami cybernetycznymi.

Aktualizacja wersji WordPressa to jeden z najprostszych sposobów na poprawę bezpieczeństwa WordPressa.

Jednak prawie 50% witryn WordPress działa na starszej wersji, co czyni je bardziej podatnymi na ataki.

Aby sprawdzić, czy masz najnowszą wersję WordPressa, otwórz panel administracyjny WordPress i przejdź do Panelu sterowania -> Aktualizacje w lewym panelu menu.

Jeśli pokazuje, że Twoja wersja jest nieaktualna, zalecamy jej jak najszybszą aktualizację.

Śledź nadchodzące daty wydania aktualizacji, aby mieć pewność, że w Twojej witrynie nie działa przestarzała wersja WordPressa.

Zalecamy również aktualizację motywów i wtyczek zainstalowanych na Twojej witrynie WordPress. Starsze motywy i wtyczki mogą powodować konflikty ze zaktualizowanym podstawowym oprogramowaniem WordPress, powodując błędy i będąc podatnymi na zagrożenia bezpieczeństwa.

Wykonaj poniższe kroki, aby pozbyć się starych motywów i wtyczek:

  1. Przejdź do panelu administracyjnego WordPress i wybierz Panel -> Aktualizacje.
  2. Przejdź do sekcji Wtyczki i motywy i sprawdź listę motywów i wtyczek gotowych do aktualizacji. Należy pamiętać, że można je zaktualizować jednocześnie lub osobno.
  3. Kliknij Aktualizuj wtyczki:

2. Użyj bezpiecznych danych logowania WP-Admin

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez użytkowników jest używanie prostych i przewidywalnych nazw użytkowników, takich jak „admin”, „administrator” lub „test”.

Naraża to Twoją witrynę na ataki typu brute-force. Ponadto napastnicy wykorzystują ten atak również do atakowania witryn WordPress, które nie mają silnych haseł.

Dlatego zalecamy, aby nazwa użytkownika i hasło były unikalne i bardziej złożone.

Alternatywnie wykonaj następujące kroki, aby utworzyć nowe konto administratora WordPress z nową nazwą użytkownika:

1. Z panelu WordPress przejdź do Użytkownicy -> Dodaj nowy:

2. Utwórz nowego użytkownika i przypisz mu rolę Administratora. Dodaj hasło i po zakończeniu naciśnij przycisk Dodaj nowego użytkownika.

Uwzględnij w swoim haśle cyfry, symbole oraz wielkie i małe litery. Zalecamy użycie więcej niż 12 znaków, ponieważ dłuższe hasła są znacznie trudniejsze do złamania.

Porada eksperta: Im dłuższe hasło, tym jest bezpieczniejsze.

Jednak silne hasła nie muszą być długie i skomplikowane – zamiast powszechnie znanych liter używaj specjalnych symboli i cyfr. Na przykład @bAm@41! Zamiast Alabamy! Łatwe do zapamiętania i trudniejsze do złamania.

Alternatywnie użyj wzorca na klawiaturze zamiast rzeczywistych słów, np. qpzmwoxn. Dodatkowo połącz te dwa elementy, aby utworzyć silniejsze hasło.

Jeśli potrzebujesz pomocy w utworzeniu silnego hasła, skorzystaj z narzędzi online, takich jak LastPass i 1Password. Możesz także skorzystać z ich usługi zarządzania hasłami, aby bezpiecznie przechowywać silne hasła. Dzięki temu nie będziesz musiał ich zapamiętywać.

Po utworzeniu nowej nazwy użytkownika administratora WordPress musisz usunąć starą nazwę użytkownika administratora. Oto kroki, jak to zrobić:

1. Zaloguj się przy użyciu nowej nazwy użytkownika WordPress.

2. Przejdź do Użytkownicy -> Wszyscy użytkownicy:

3. Wybierz stare konto zarządzania, które chcesz usunąć. Zmień menu rozwijane Działania zbiorcze na Usuń i kliknij Zastosuj.

Aby Twoja witryna była bezpieczna, ważne jest przeskanowanie sieci przed zalogowaniem. Jeśli nieświadomie łączysz się z Hotspot Honeypot, siecią obsługiwaną przez hakerów, ryzykujesz wyciek danych logowania do operatorów.

Nawet sieci publiczne, takie jak Wi-Fi w szkolnej bibliotece, mogą nie być tak bezpieczne, jak się wydaje. Hakerzy mogą przechwycić Twoje połączenie i ukraść niezaszyfrowane dane, w tym dane logowania.

Z tego powodu zalecamy korzystanie z VPN podczas łączenia się z siecią publiczną. Zapewnia warstwę szyfrowania połączenia, utrudniając przechwycenie danych i chroniąc Twoją aktywność online.

3. Ustaw listę bezpiecznych i blokowanych dla strony administratora

Włączenie blokowania adresów URL chroni Twoją stronę logowania przed nieautoryzowanymi adresami IP i atakami typu brute-force.

Potrzebujesz usługi zapory aplikacji internetowych (WAF), takiej jak Cloudflare lub Sucuri.

Za pomocą Cloudflare można skonfigurować regułę blokady strefy. Określa Adresy URL chcesz zablokować, oraz zakres adresów IP umożliwiający dostęp do tych adresów URL. Żadna osoba spoza określonego zakresu adresów IP nie może uzyskać do nich dostępu.

Sucuri ma podobną funkcję zwaną listą blokowania adresów URL.

Najpierw dodajesz adres URL strony logowania do listy zablokowanych, aby nikt nie miał do niej dostępu. Następnie wypisz adresy IP, które mogą uzyskać dostęp do strony bezpiecznego logowania.

Z drugiej strony, konfigurując plik htaccess. Twoja witryna ogranicza dostęp do Twojej strony logowania. Przejdź do katalogu głównego, aby uzyskać dostęp do pliku.

Ważne: Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian zdecydowanie zalecamy skorzystanie z pliku .htaccess. Zrób kopię zapasową. Jeśli coś pójdzie nie tak, możesz łatwo przywrócić swoją witrynę.

Dodanie tej reguły do ​​.htaccess ograniczy dostęp do twojego wp-login.php tylko do jednego adresu IP. Dlatego osoby atakujące nie mogą uzyskać dostępu do Twojej strony logowania z innych lokalizacji.

# Blokuj żądania WordPress xmlrpc.php

zamów odmowę, zezwól
Odmowa od wszystkich
zezwalaj od 000.00.000.000

Regułę tę należy umieścić po poleceniach # BEGIN WordPress i # END WordPress, jak pokazano poniżej.

Ta zasada ma zastosowanie nawet jeśli nie masz statycznego adresu IP, ponieważ możesz ograniczyć logowanie do współdzielonego zakresu swojego dostawcy usług internetowych.

Możesz także użyć tej reguły, aby ograniczyć inne uwierzytelnione adresy URL, takie jak /wp-admin.

Porada eksperta: Należy pamiętać, że blokowanie jest skuteczne tylko w przypadku znanych zagrożeń.

Hakerzy mogą specjalnie zaprojektować złośliwe oprogramowanie, aby uniknąć wykrycia przez narzędzia korzystające z systemu list blokowania. Chociaż bezpieczna lista zapewnia większe bezpieczeństwo, jej wdrożenie może być również bardziej skomplikowane, zwłaszcza jeśli chcesz, aby zrobiła to osoba trzecia – potrzebuje ona informacji o wszystkich używanych aplikacjach. .

4. Korzystaj z zaufanych motywów WordPress

Zerowane motywy WordPress to nieautoryzowane wersje oryginalnych motywów. Zazwyczaj motywy te są sprzedawane po niższej cenie, aby przyciągnąć użytkowników. Zwykle jednak mają wiele problemów związanych z bezpieczeństwem.

Często dostawcami motywów zerowych są hakerzy, którzy włamali się do oryginalnego motywu i wstawili złośliwy kod, w tym złośliwe oprogramowanie i łącza spamowe.

Ponadto motywy te mogą stanowić backdoory dla innych exploitów, które mogą zagrozić Twojej witrynie WordPress.

Ponieważ motywy zerowe są dystrybuowane nielegalnie, ich użytkownicy nie otrzymują żadnego wsparcia od twórców. Jeśli w Twojej witrynie występują problemy, musisz dowiedzieć się, jak je naprawić i zabezpieczyć witrynę WordPress.

Zalecamy wybranie motywu WordPress z oficjalnego repozytorium lub zaufanych programistów, aby uniknąć ataków bezpieczeństwa.

Możesz też sprawdzić motywy innych firm na oficjalnych rynkach motywów, takich jak ThemeForest, gdzie dostępne są tysiące motywów premium:

5. Zainstaluj certyfikat SSL

Secure Sockets Layer to protokół przesyłania danych, który szyfruje dane wymieniane pomiędzy witryną internetową a jej odwiedzającymi, co utrudnia atakującym kradzież ważnych informacji.

Ponadto certyfikaty SSL wspomagają optymalizację witryny pod kątem wyszukiwarek (SEO) i pomagają przyciągnąć więcej odwiedzających.

Strony internetowe z zainstalowanym certyfikatem SSL korzystają z protokołu HTTPS zamiast HTTP, dzięki czemu są łatwe do wykrycia.

Większość firm hostingowych uwzględnia SSL w swoich planach.

Po zainstalowaniu certyfikatu SSL na swoim koncie hostingowym aktywuj go na swojej stronie WordPress.

Wtyczki takie jak Naprawdę Simple SSL lub SSL Insecure Content Fixer radzą sobie z technicznymi aspektami i aktywacją SSL za pomocą kilku kliknięć.

Wersja premium naprawdę prostego protokołu SSL może włączyć nagłówki HTTP Strict Transport Security, które wymuszają użycie protokołu HTTPS podczas uzyskiwania dostępu do witryny.

Po zakończeniu zmień adres URL witryny z HTTP na HTTPS.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia -> Ogólne i znajdź pole Adres witryny (URL), aby zmienić jego adres URL

Wniosek

Cyberataki mogą przybierać różne formy, od wstrzykiwania złośliwego oprogramowania po ataki DDoS. W szczególności strony oparte na WordPressie są częstym celem hakerów ze względu na popularność CMS-a. Dlatego bezpieczeństwo WordPressa jest stale zagrożone. W tym artykule omówiliśmy pięć sposobów zabezpieczenia WordPressa. Powodzenia!

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie micromaxPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmokurs Lyndy do pobrania za darmo