Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Sposoby na pokonanie systemu śledzenia kandydatów (ATS) w przypadku pracy zdalnej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Sposoby na pokonanie systemu śledzenia kandydatów (ATS) w przypadku pracy zdalnej

Straciłeś rachubę, o ile zdalnych prac aplikowałeś i nie odniosłeś sukcesu? Cóż, być może spotkałeś się z systemem śledzenia kandydatów do pracy zdalnej.

Podczas przesyłania CV lub wypełniania aplikacji online Twoje dane przejdą przez oprogramowanie systemu śledzenia kandydatów, które wyszukuje określone słowa kluczowe w dokumencie.

Dzisiaj podzielę się kilkoma wskazówkami, jak możesz pokonać przeszkody związane z tym oprogramowaniem, pomagając ci poruszać się po tym systemie śledzenia we właściwy sposób.

Co to jest system śledzenia kandydatów (ATS)

Aby w pełni zrozumieć, czego potrzebujesz, aby list motywacyjny i CV przeszły etapy sprawdzania ATS, musisz wiedzieć, czego szuka system śledzenia kandydatów, znany również jako ATS,

Po pierwsze, ATS jest używany przez HR Managerów i rekruterów. Określone słowa kluczowe są zaprogramowane w oprogramowaniu, a system śledzenia wyszukuje wstępnie zaprogramowane słowa kluczowe.

Następnie ATS odfiltrowuje te aplikacje ze słowami kluczowymi i przenosi je do następnego etapu. Aplikacje bez słów kluczowych są ostatecznie odrzucane przez oprogramowanie.

Ma to na celu pomóc rekruterom szybko znaleźć odpowiednich kandydatów do pracy online. Oszczędza czas i pozwala osobom, które dokładnie zapoznają się z opisem stanowiska, słusznie przejść do kolejnego etapu, takiego jak test, rozmowa telefoniczna czy pierwsza rozmowa kwalifikacyjna.

Rekruterzy otrzymują setki, jeśli nie tysiące aplikacji, a proces rekrutacji jest usprawniony dzięki wykorzystaniu ATS.

Jak przejść przez system śledzenia kandydatów

Teraz, gdy wiesz, co robi ATS, nadszedł czas, aby przyjrzeć się swojej aplikacji i wprowadzić wymagane poprawki.

Prawdopodobnie świetnie czytasz list motywacyjny i CV, ale możesz przegapić kilka rzeczy. Oto krótki przewodnik na temat tego, czego szukać i co robić.

Rekommenderad:  Użyj narzędzia do śledzenia czasu przed ekranem, aby zrozumieć swoje nawyki związane z telefonem

krok #1 – Przeczytaj opis stanowiska

Brzmi to dość prosto, ale naprawdę musisz skupić się na tym, co dokładnie jest wymagane. Jaki jest tytuł pracy? Jaka jest główna funkcja pracy? Jakie narzędzia programowe są używane do pracy? Ile lat doświadczenia to wymaga?

Na przykład, jeśli zadanie wymaga zakończenia 5 lata doświadczenia i tylko ty masz 6 miesięcy, które obrócą się przeciwko tobie i możesz skończyć na stosie odrzuconych.

krok #2 – Użyj słów kluczowych

Po przeczytaniu opisu stanowiska powinieneś być w stanie łatwo dowiedzieć się, jakie są słowa kluczowe dla pracy zdalnej, o którą się ubiegasz. Zaznacz je, aby wrócić do nich później.

Upewnij się, że dodałeś te słowa kluczowe do swojego CV, listu motywacyjnego lub aplikacji i że dokument czyta się naturalnie.

Prostą wskazówką jest sporządzenie listy wszystkich słów kluczowych i odhaczanie ich po użyciu w całym dokumencie, aby nie przegapić żadnego ani nie nadużywać.

krok #3 – Sprawdź ton kultury firmy

Z tonu opisu stanowiska i wyszukiwania w Internecie można zwykle stwierdzić, czy środowisko pracy jest wyluzowane, czy bardzo formalne. Upewnij się, że Twój list motywacyjny odzwierciedla to uczciwie, aby pokazać, że dobrze pasujesz do firmy.

krok #4 – Zwróć uwagę na specjalne instrukcje

Pamiętaj, że niektóre firmy mogą zadawać dziwne prośby, aby sprawdzić, czy zwracasz szczególną uwagę i czy możesz postępować zgodnie z bezpośrednimi instrukcjami.

Być może widziałeś prośby o wpisanie słowa „królik” w temacie lub nazwanie ulubionego jedzenia gdzieś w liście.

Odbywa się to jako kolejny sposób na odfiltrowanie nieodpowiednich kandydatów, którzy nie postępują zgodnie z instrukcjami. Upewnij się, że to nie ty!

krok #5 – Przeczytaj wniosek przed złożeniem

Jednym prostym błędem, który czasami się popełnia, jest nieprzeczytanie dokumentu po raz ostatni przed jego przesłaniem.

Rekommenderad:  3 Sposoby personalizacji platformy uczenia maszynowego, aby była idealna dla Twojej firmy!

Dobrym pomysłem jest nie patrzenie na swoje CV lub list motywacyjny przez co najmniej godzinę, aby mieć świeższe oczy podczas czytania i wykrycia błędów, takich jak błędy ortograficzne lub zła gramatyka.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, jak podbić system śledzenia kandydatów

Nie traktuj Systemu Śledzenia Kandydatów jako sposobu na zablokowanie Ci możliwości zdobycia wymarzonej pracy zdalnej, wykorzystaj go na swoją korzyść, aby Twoja aplikacja była jak najlepsza.

Podążaj za 5 powyższych wskazówek, czytając opis stanowiska, dodając wymagane słowa kluczowe, sprawdzając ton, w jaki sposób napisana jest treść firmy, zwracając uwagę na wszelkie specjalne instrukcje i zdecydowanie czytając swoje podanie przed wysłaniem.

Mam nadzieję, że je znalazłeś 5 proste kroki przydatne, aby przejść do następnego etapu znajdowania idealnej pracy zdalnej i podziel się nim z innymi, którzy również szukają pracy online.