Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Sposoby na zdobycie gotówki za złom

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Sposoby na zdobycie gotówki za złom

Być może słyszałeś lub czytałeś o ludziach, którzy zarabiają na sprzedaży złomu. Czy to jest legalne poboczne zgiełk? A jeśli tak, to jak zdobyć gotówkę?

Prawda jest taka, że ​​istnieje kilka różnych sposobów zarabiania pieniędzy na złomie. Musisz jednak wiedzieć, jakiego rodzaju metalu szukasz i jak go sprzedać.

W tym artykule omówimy różne sposoby zarabiania na złomie i jak najlepiej wykorzystać swój czas. Porozmawiamy również o rodzajach metalu, które możesz sprzedawać.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele legalnych pobocznych pośpiechów. Czytaj dalej, aby sprawdzić, czy jest to kolejna opcja do wypróbowania.

Różne rodzaje złomu przynoszą różne korzyści. Istnieją dwa podstawowe rodzaje złomu: żelazny i nieżelazny.

Metale żelazne

Metale żelazne składają się z żelaza, stopów żelaza, stali nierdzewnej lub podobnych metali. Większość złomu należy do tej kategorii.

Urządzenia i podobne przedmioty stanowią większość metali żelaznych, które możesz sprzedawać. Do tej kategorii należą piekarniki i kuchenki, lodówki, pralki i suszarki itp.

Samochody, traktory i inne podobne przedmioty również należą do kategorii złomu żelaznego.

Metale nieżelazne

Metale nieżelazne składają się z miedzi, aluminium, niklu, cyny, tytanu i innych podobnych metali.

Możesz sprzedać goły drut miedziany za gotówkę i dostać za to dobre pieniądze. Jednak drut miedziany może być trudny do znalezienia.

Puszki aluminiowe to kolejny rodzaj złomu nieżelaznego nadającego się do recyklingu, ale większość podmiotów zajmujących się recyklingiem nie płaci dużo za puszki aluminiowe. Jednak puszki aluminiowe są również znacznie łatwiejsze do zdobycia niż inne rodzaje metali.

Prowadzi to do naszego następnego pytania: Jaki rodzaj metalu najlepiej sprzedać?

Według Zippia średni serwis złomowy zarabia ponad 50 000 dolarów miesięcznie. Jakie więc rodzaje złomu należy sprzedawać, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy? Odpowiedź na to pytanie zależy od dostępnych zasobów.

Na przykład, jeśli pracujesz w branży budowlanej, możesz mieć dostęp do większej liczby metali nieżelaznych, takich jak miedź. Niektóre firmy budowlane wyrzucają duże ilości drutu miedzianego, ponieważ po prostu nie chcą zajmować się jego recyklingiem.

Dostaniesz więcej pieniędzy, jeśli usuniesz plastikową powłokę z miedzianego drutu przed jego recyklingiem, a firmy nie mają na to czasu. Więc po prostu wyrzucają drut miedziany.

Możesz także pracować w branży, w której masz dostęp do dużej liczby aluminiowych puszek po napojach. Jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę, możesz zabrać puszki i poddać je recyklingowi.

Jeśli jednak nie masz wewnętrznego dostępu do tego rodzaju metali, prawdopodobnie najwięcej zarobisz na recyklingu dużych urządzeń i innych niechcianych przedmiotów metalowych.

W rzeczywistości wiele osób, które pozyskują złom jako legalny dodatek, poddaje recyklingowi urządzenia i podobne przedmioty.

Niektóre przykłady tych elementów obejmują:

  • Pralki i suszarki
  • Zmiękczacze i podgrzewacze wody
  • Inne starsze metalowe urządzenia

Jakie są więc sposoby na zdobycie pieniędzy ze złomu? Oto kilka pomysłów.

W zależności od rodzaju złomu, który chcesz zbierać, istnieją różne sposoby pozyskiwania pieniędzy ze złomu. Oto kilka pomysłów.

1. Zdobądź pieniądze, zbierając aluminiowe puszki

Niektórzy zarabiają na złomie, zbierając aluminiowe puszki. Możesz zacząć od zbierania puszek, których używasz w domu, a także od znajomych i członków rodziny (lub współpracowników), którzy piją dużo napojów w puszkach.

Rekommenderad:  Jaka jest opłata roczna za kartę kredytową? (I sposoby, aby tego uniknąć)

Ale ponieważ aluminiowe puszki przynoszą tak mało pieniędzy w centrach recyklingu, będziesz musiał mieć dużo puszek, aby Twoja praca i podróż do centrum recyklingu były warte twojego czasu.

Możesz zdobyć więcej puszek, jeśli możesz je zebrać w miejscu pracy lub z innych źródeł. Więcej na ten temat poniżej.

2. Zdobądź pieniądze poprzez recykling innych metali nieżelaznych

Niektórzy ludzie zarabiają na złomie poprzez recykling innych metali nieżelaznych, takich jak miedź. Jest to prawdopodobnie tylko opcja, jeśli masz legalny dostęp do niechcianych rur miedzianych, przewodów lub innych metali nieżelaznych.

3. Zdobądź pieniądze poprzez recykling różnych metali żelaznych

Niektórzy ludzie zarabiają na złomie poprzez recykling różnych metali żelaznych. Mogą zbierać przedmioty, takie jak stare grille lub duże metalowe części od firm produkcyjnych.

Lub mogą poddać recyklingowi stare kosiarki do trawy lub inne różne metalowe przedmioty. Jeśli wybierzesz tę opcję, ważne jest, aby czas poświęcony na zbieranie tych rzeczy był wart pieniędzy, które otrzymujesz w centrach recyklingu.

Note że jeśli wybierzesz tę trasę, musisz upewnić się, że przedmioty nadające się do recyklingu są opróżnione z wszelkiej benzyny i innych płynów.

4. Zdobądź pieniądze poprzez recykling starych urządzeń

Innym sposobem pozyskiwania pieniędzy ze złomu jest recykling starych urządzeń. Znajdują darmowe urządzenia przy krawężniku i przynoszą je do centrów recyklingu.

Jednak jeśli wybierzesz tę opcję, będziesz potrzebować sposobu na przetransportowanie urządzeń. Więcej o tym później.

5. Zdobądź pieniądze, naprawiając stare urządzenia

Jednym z najpopularniejszych sposobów pozyskiwania pieniędzy ze złomu jest naprawa starych urządzeń. Aby to zrobić, zwykle musisz znaleźć darmowe urządzenia, które ludzie rozdają.

Jeśli można je naprawić, musisz je naprawić i odsprzedać z zyskiem. Aby wykonać tę dodatkową czynność, musisz wiedzieć — lub nauczyć się — trochę o naprawie urządzeń.

Niektóre naprawy urządzeń są szybkie, tanie i proste. Inni nie. Wypytując właściciela urządzenia o problem, możesz ustalić, co może być związane z jego naprawą.

To lepiej pomoże ci określić, czy urządzenie jest tym, z którego możesz czerpać zyski. W zależności od rodzaju potrzebnej pracy, naprawa urządzeń może być sposobem na zarabianie pieniędzy.

Note: Czyszczenie i malowanie zaprawek może być również dobre dla Twojej firmy zajmującej się naprawami. Pamiętaj o tym, szukając urządzeń do naprawy i odsprzedaży. Im ładniej urządzenie wygląda, tym bardziej będzie atrakcyjne dla potencjalnych nabywców.

Wielu handlarzy złomem zarabia pieniądze na jeden z pięciu sposobów wymienionych powyżej. Ale gdzie znaleźć przedmioty do recyklingu złomu?

Istnieje wiele sposobów na znalezienie złomu do sprzedaży. Oto kilka pomysłów.

Sprawdź na Craigslist

Craigslist zazwyczaj zawiera wiele ofert dla osób, które chcą, aby ktoś przyszedł i odebrał stare urządzenia. Ci ludzie nie mogą lub nie chcą ich naprawiać.

Nie chcą zajmować się transportem sprzętu do punktu recyklingu. Co gorsza, jeśli zabiorą je na złomowisko, zostaną obciążone opłatą za ich pozostawienie.

Ludzie wiedzą, że są handlarze złomem i będą reklamować darmowy złom, który możesz odebrać i wywieźć.

Ponadto firmy produkcyjne od czasu do czasu reklamują kawałki złomu, które ktoś może odebrać i wywieźć za darmo.

Poszukaj tego typu ofert w sekcji „darmowej” na Craigslist.

Skontaktuj się z lokalnymi firmami produkcyjnymi

Czasami lokalne firmy produkcyjne będą miały do ​​sprzedania złom lub części metalowe. Możesz zadzwonić lub odwiedzić lokalne firmy produkcyjne w pobliżu, aby zapytać. Sprawdź, czy pozwolą ci wywieźć ich złom za darmo.

Rekommenderad:  Hosting współdzielony a zarządzany hosting WordPress: jaka jest różnica?

Note że ta taktyka najlepiej sprawdza się w przypadku mniejszych firm. Większe firmy zazwyczaj mają plan usuwania złomu. Ale zawsze możesz zadzwonić i zapytać.

Sprawdź u swojego pracodawcy

Jak wspomniałem wcześniej, możesz pracować w dziedzinie, w której złom jest łatwiej dostępny. Jeśli pracujesz w branży budowlanej, możesz skontaktować się z kierownictwem, aby sprawdzić, czy możesz zdjąć z nich złom.

Jeśli pracujesz w firmie, w której znajdują się automaty z napojami gazowanymi lub duża liczba osób pijących napoje gazowane, sprawdź, czy możesz umieścić pojemnik do recyklingu w stołówce lub strefie z przekąskami.

Regularnie zbieraj puszki i przynoś je do lokalnego centrum recyklingu.

Zapytaj członków rodziny, przyjaciół i sąsiadów

Innym sposobem na zdobycie pieniędzy ze złomu jest poproszenie rodziny, przyjaciół i sąsiadów. Zapytaj, czy mają aluminiowe puszki, które byliby skłonni dla ciebie zaoszczędzić. Umów się na ich odbiór co tydzień.

Lub zapytaj, czy mają stare urządzenia lub samochody, które chcą zdjąć z rąk. Zgódź się je odebrać i wywieźć. Pomagałbyś im i zarabiał pieniądze w tym samym czasie.

Sprawdź swój garaż, dom lub schowek

Możesz mieć złom leżący na swojej własnej posesji. Sprawdź swój dom, garaż i schowek pod kątem przedmiotów, takich jak stare urządzenia i stare metalowe półki.

Przedmioty te często można oddać za gotówkę podmiotom zajmującym się recyklingiem złomu. Ale ile pieniędzy centra recyklingu płacą za złom?

Ceny skupu złomu różnią się w zależności od obszaru, w którym mieszkasz i rodzaju metalu, który sprzedajesz podmiotom zajmującym się recyklingiem. Kiedy sprawdziłem ceny sprzedaży złomu w mojej okolicy, oto co znalazłem.

Ceny metali żelaznych

Wszystkie strony internetowe, które sprawdziłem w mojej okolicy, mówiły, że ceny złomu metali żelaznych, takich jak urządzenia i samochody, są różne. Musiałbyś przynieść metal lub zadzwonić po więcej informacji.

Znalazłem trochę w internecie ceny od 75 do 115 USD za tonę dla metali samochodowych i jedną cenę 120 USD za tonę metalu do sprzętu rolniczego.

Recykling urządzeń w mojej okolicy kosztował od 10 do 15 centów za funt.

Ceny metali nieżelaznych

Oto niektóre ze średnich cen metali nieżelaznych w mojej okolicy. Note że ceny recyklingu w Twojej okolicy mogą się różnić.

  • Puszki aluminiowe: Średnio 60 centów za funt
  • Miedź: $3średnio 0,28 za funt
  • Mosiądz: $1średnio 0,79 za funt

Jak widać, metale nieżelazne przynoszą więcej pieniędzy za funt w zakładach recyklingu. Jednak trudno jest uzyskać liczbę funtów w metalach nieżelaznych, którą można uzyskać w metalach żelaznych, takich jak urządzenia i samochody.

Ceny tych metali oznaczają, że musisz zebrać dużo metalu, aby uzyskać jakikolwiek dochód. Mogą istnieć łatwiejsze sposoby szybkiego zarabiania pieniędzy. Ale jeśli zdarzy ci się mieć łatwy dostęp do dużej ilości złomu, recykling złomu może sprawić, że będziesz miłym małym pobocznym występem.

Większość ludzi, którzy wykorzystują złom jako dodatkową pracę, sprzedaje je lokalnym zakładom recyklingu. Polecam wyszukanie w Internecie „pobliskich firm zajmujących się recyklingiem złomu”, aby znaleźć firmy zajmujące się recyklingiem w Twojej okolicy.

Możesz także skorzystać z tzw aplikacja iscrap znaleźć znaleźć złomowiska w pobliżu roku.

Rekommenderad:  Czy Yandex jest rosyjski

Ważne jest również, aby zadzwonić do każdego podmiotu zajmującego się recyklingiem w Twojej okolicy i zobaczyć, ile płacą za funt. Wypłaty za złom mogą się znacznie różnić dla każdego podmiotu zajmującego się recyklingiem.

Jeśli sprzedajesz złom w postaci regenerowanych urządzeń, Craigslist i Facebook Marketplace to prawdopodobnie najlepszy sposób na reklamę.

Teraz, gdy zdecydowałeś się spróbować recyklingu złomu, będziesz potrzebować pewnych narzędzi.

Narzędzia, których będziesz potrzebować, zależą od rodzajów przedmiotów, które planujesz poddać recyklingowi.

Recykling dużych urządzeń i samochodów

Czy planujesz recykling metali żelaznych, takich jak duże urządzenia, samochody, części maszyn itp.? Jeśli tak, możesz chcieć posiadać pickupa. Posiadanie przyczepy, którą można ciągnąć za samochodem, to kolejna dobra opcja.

Będziesz potrzebował czegoś wystarczająco dużego, aby przetransportować duże urządzenia do centrum złomu. Będziesz także potrzebować pojazdu, który poradzi sobie z ciężarem urządzenia lub ciężarem przyczepy i urządzenia.

Ponadto będziesz potrzebować pewnych narzędzi do recyklingu metali żelaznych, takich jak duże urządzenia. Niektórzy recyklerzy złomu zalecają noszenie ze sobą małego magnesu, aby sprawdzić metale, co do których nie masz pewności.

Metale żelazne będą przyciągać magnes, metale nieżelazne nie. Ponadto pomogą narzędzia takie jak klucz i śrubokręt. Mogą one być potrzebne do usunięcia części niemetalowych z urządzenia.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz naprawić sprzęt AGD, możesz potrzebować dodatkowych narzędzi. Możesz również potrzebować zasobów szkoleniowych. YouTube jest doskonałym źródłem do nauki naprawy urządzeń.

A co jeśli zdecydowałeś się poddać recyklingowi metale nieżelazne, takie jak aluminiowe puszki po napojach? Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to duży bagażnik lub miejsce w hatchbacku w samochodzie, aby przewieźć puszki do centrum recyklingu.

Jeśli masz pickupa i/lub przyczepę, możesz poddać recyklingowi oba rodzaje metali. Ponadto, zanim zaczniesz, musisz wiedzieć o recyklingu złomu.

Jak otrzymam zapłatę?

Sposób, w jaki otrzymujesz zapłatę za znaleziony złom, zależy od tego, co z nim zrobisz. Jeśli zaniesiesz go do centrum recyklingu, otrzymasz zapłatę zgodnie z zasadami centrum recyklingu.

Niektóre centra recyklingu płacą na miejscu. Inni każą czekać dzień lub dwa, zanim ci zapłacą. Skontaktuj się z najbliższymi centrami recyklingu, aby uzyskać więcej informacji.

Jeśli zdecydujesz się na naprawę i odsprzedaż urządzeń, będziesz otrzymywać zapłatę od kupujących. Jak wspomniano wcześniej, reklamuj swoje odnowione przedmioty na Craigslist lub Facebook. Rozważ również dodanie przesyłki za dodatkową opłatą.

Streszczenie

Zbieranie złomu może być wartościową opcją poboczną, jeśli robisz to w sposób, który jest dla ciebie najłatwiejszy. Może to oznaczać zbieranie aluminiowych puszek.

Lub może to oznaczać zbieranie i naprawę starych urządzeń. Po wykonaniu powyższych czynności możesz zarabiać na złomie.