Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Sposoby na zwiększenie wydajności Twojego biznesu e-commerce

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Sposoby na zwiększenie wydajności Twojego biznesu e-commerce

Nie ma czegoś takiego jak biznes, który jest łatwy w prowadzeniu i zarządzaniu. Niezależnie od Twojej branży, rozwój i utrzymanie konkurencyjności będą napotykać różne wyzwania i przeszkody. Nie trzeba dodawać, że przy próbie prowadzenia jakiejkolwiek firmy — zwłaszcza stosunkowo małego sklepu eCommerce — ważne jest, aby właściciele i zarząd odpowiednio alokowali zasoby.

Na szczęście optymalizacja procesów i zapewnienie wydajności firmy może znacznie ułatwić pracę i ułatwić dostęp do niektórych kamieni milowych.

Chociaż zwiększanie wydajności procesów biznesowych jest istotnym aspektem zarządzania, może to być proces daleki od ideału. Zmiana operacji, szkolenie i próba zrozumienia nowego oprogramowania mogą wiązać się z wyzwaniami. Obejmuje to okres badań i testów. Jednak ta faza wzrostu jest konieczna, aby Twoja firma mogła pozostać aktualna.

Przy odrobinie czasu i pomocy Twoja firma będzie w stanie zmaksymalizować wydajność i zminimalizować tarcie. Dzięki temu przewodnikowi zrozumiesz, dlaczego ta koncepcja jest naprawdę ważna dla Twojej firmy i jak wdrożyć praktyczne strategie, które poprawią wydajność od góry do dołu.

Dlaczego efektywność biznesu eCommerce ma znaczenie?

Zanim zrozumiesz, jak sprawić, by Twoja firma była wydajna, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego ma to w ogóle znaczenie dla Twojej firmy. W końcu możesz niekoniecznie wiedzieć, czego brakuje w Twojej firmie lub co można poprawić, zanim spróbujesz tego samemu.

Niezależnie od tego, punkty te z pewnością można zastosować do Twojej firmy, niezależnie od branży lub wielkości. Biorąc to pod uwagę, korzyści te obejmują po prostu podstawy. Prawdopodobnie istnieje wiele dopracowanych i unikalnych sposobów, dzięki którym zwiększona wydajność może ulepszyć Twoją firmę.

Oszczędzaj czas

Jako właściciel eCommerce Twój czas jest cenny. Prawdopodobnie nosisz różne kapelusze, od rozwoju produktu po marketing. Twój czas jest cenny i tak należy go traktować. Uwalniając swój czas na różne zadania zwiększające wydajność, pozwalasz sobie zająć się sprawami najważniejszymi. Niektóre bezpośrednie obszary, które można zautomatyzować, obejmują:

  • E-mail i media społecznościowe
  • Wysyłka i realizacja
  • Płatności
  • Zarządzanie zapasami
  • podatki

Pozostań konkurencyjny

W miarę jak firmy i branże zmieniają się i rozwijają, adaptacja będzie miała kluczowe znaczenie dla ustalenia, kto ostatecznie to zrobi. Dostosowują się strategie i zmieniają się narzędzia. To prawda, niezależnie od tego, czy uznamy je za wygodne.

Niezależnie od tego, jakie są Twoje odczucia co do automatyzacji i wydajności, faktem jest, że wiele firm szuka nowych sposobów usprawnienia swoich procesów biznesowych. Według IBM’a badania61% firm na całym świecie korzysta z oprogramowania i narzędzi do automatyzacji.

Rekommenderad:  Przegląd Surveyworld – czy ta witryna jest legalna, czy to oszustwo?

Aby pomóc Ci zorientować się, jakie strategie wydajności mogą być dla Ciebie skuteczne, radzimy zobaczyć, co dokładnie działa dla innych. Przyjrzyj się ich narzędziom i technikom i zanotuj, co można zastosować w Twoim przypadku — a nawet ulepszyć.

Pomóż swoim klientom

Oczywiście Ty i Twoi pracownicy nie będziecie jedynymi osobami, które odniosą korzyści ze zwiększonej wydajności. W końcu jednym z głównych powodów, dla których te praktyki pomagają Ci zachować konkurencyjność, jest to, że Twoi patroni są bardziej skłonni do reagowania na nie.

Udoskonalając różne procesy, takie jak zautomatyzowane wiadomości e-mail i jednoetapowa realizacja transakcji, Twoi klienci otrzymują bardziej bezproblemową i pomocną obsługę, do której prawdopodobnie wrócą. Gdy Twoi klienci zobaczą, że Twój sklep zapewnia łatwe i przyjemne zakupy, Twoje nowe zyski i potencjalni klienci będą mówić sami za siebie.

Jak poprawić efektywność eCommerce w 5 Kroki

Dzięki różnorodności dostępnych strategii, podejść i narzędzi, które pomagają zwiększyć wydajność Twojego sklepu eCommerce, wiedza o tym, od czego zacząć, może być skomplikowana. Jeśli naprawdę nie wiesz, gdzie zacząć inwestować swoje zasoby w automatyzację, pomocne może być zrobienie kroku wstecz. Spróbuj zobaczyć, na co poświęcasz najwięcej czasu i ogólnych zasobów. Pomyśl o swoich problemach i o tym, jak można je poprawić.

Chociaż ta lista jest z pewnością doskonałym początkiem zrozumienia, w jaki sposób możesz poprawić swoją efektywność, istnieją sposoby, które możesz na niej budować. Po prostu wypróbuj niektóre z nich i zanotuj, co działa dla Ciebie.

1. Połącz swoje kanały sprzedaży

Nierzadko jeden sklep eCommerce ma kilka różnych kanałów sprzedaży. W końcu 86% marketerów wyższego szczebla zgodzą się, że to ważne stworzyć spójną podróż klienta we wszystkich punktach styku i kanałach.

Oprócz strony internetowej sprzedawca może umieścić swoje produkty na platformach sprzedaży o dużym natężeniu ruchu i niskich barierach wejścia, takich jak Amazon lub Etsy. Jednak wiele z tych sklepów nadal ma problemy z aktualizacją informacji o zapasach i księgowości we wszystkich kanałach.

Szczerze mówiąc, ręczne sprawdzanie i aktualizowanie każdego kanału sprzedaży może szybko stać się nużące i czasochłonne. Jednak zaniedbanie tego zadania może szybko spowodować poważne problemy, takie jak zamówienie przez klienta czegoś, czego może brakować w magazynie.

Możesz usprawnić ten proces za pomocą narzędzi do pliku danych, takich jak GoDataFeed, który pobiera dane z innych kanałów do centralnego repozytorium. Każda witryna sklepowa, którą utrzymujesz, synchronizuje się wraz ze sprzedażą, więc zapasy, ceny i księgowość są tak dokładne i aktualne, jak to tylko możliwe. Dzięki szczegółowym analizom zapewnianym przez to narzędzie możesz dostosować dostępność produktu na podstawie jego działania. Możesz nawet importować dane produktów bezpośrednio od dystrybutora do swojego sklepu.

Rekommenderad:  9 Sposoby oszczędzania czasu i pieniędzy dzięki treściom wideo

2. Zautomatyzuj pobór podatków

Prawdopodobnie nie musimy mówić, że podatki mogą szybko stać się przytłaczające i zagmatwane — zwłaszcza jeśli Twoja firma działa poza granicami stanu lub kraju. Niestety niespójne, nieprawidłowe lub spóźnione informacje podatkowe mogą spowodować, że będziesz mieć do czynienia z opłatami i możliwymi problemami prawnymi. Innymi słowy, niezbędne jest zautomatyzowanie procesów podatkowych i uczynienie ich szczelnymi.

Na szczęście nie musisz być pełnoetatowym zawodowym księgowym, jeśli masz po swojej stronie odpowiednią pomoc. Dawno minęły czasy i długie godziny zamartwiania się koniecznością ręcznego aktualizowania informacji podatkowych w sklepie, aby zachować zgodność i uniknąć rozbieżności.

Niektóre narzędzia, np Avalara, zapewnij automatyczne obliczanie podatku od sprzedaży w swoim sklepie internetowym. Pomaga to usprawnić proces przestrzegania przepisów podatkowych. Wiele platform eCommerce, w tym Shift4Shop, oferuje wbudowane narzędzia do automatyczne obliczanie podatku od sprzedaży.

3. Łatwa wysyłka i realizacja

Ponownie, ręczna wysyłka i realizacja to procesy biznesowe, które mogą łatwo odciągnąć zbyt wiele uwagi i innych zasobów od innych ważnych rzeczy.

Według pewnych studia, 69% konsumentów jest mniej skłonnych do robienia zakupów u sprzedawcy w przyszłości, jeśli zakup nie zostanie dostarczony w ciągu dwóch dni od obiecanej daty. Poszukując partnerów realizacyjnych, takich jak Fulfilltopia i ShipWire, możesz otrzymać wydajne i wygodne rozwiązanie do przechowywania swoich produktów. Może to również pomóc w zapobieganiu potencjalnemu nadmiernemu lub niedostatecznemu zapasowi produktu. Możesz ułatwić proces wysyłki dzięki usługom takim jak Endicja jeśli przechowujesz własne produkty. Ręczna wysyłka produktów i nadążanie za realizacją może być trudne — automatyzacja może usprawnić ten proces.

Jednym z ważnych czynników zwiększających efektywność Twojej realizacji jest przewidywalność. W przypadku niespójnych procesów i wyników, takich jak wysyłka towarów i niedokładne inwentaryzacje, możesz zacząć odczuwać wyższe koszty operacyjne.

4. Skonfiguruj automatyczne wiadomości e-mail

Marketing e-mailowy i ogólna korespondencja są niezbędnymi elementami każdego sklepu eCommerce. Są sposobem na zaangażowanie odbiorców poprzez informowanie ich o specjalnych wyprzedażach i promocjach, nowych produktach i wszelkich innych zmianach, które mogą zachodzić w Twoim sklepie.

Zamiast ręcznie wysyłać wiadomości e-mail do klientów, większość firm internetowych może usprawnić marketing e-mailowy za pomocą automatyzacji. W rzeczywistości znaczny odsetek (64%) respondentów B2B deklaruje używanie automatyzacja poczty techniki.

Oprócz oszczędności czasu i pieniędzy, istnieje wiele dodatkowych korzyści, jakie może zapewnić automatyzacja poczty e-mail. Możesz także oczekiwać skuteczniejszego targetowania odbiorców, konsekwentnie dostarczając wysokiej jakości potencjalnych klientów.

Narzędzia do automatyzacji poczty e-mail zazwyczaj obejmuje sposoby ustawiania automatycznych wiadomości e-mail na podstawie danych demograficznych Twoich klientów. Obejmuje to ich lokalizację geograficzną, płeć, wiek i różne zachowania zakupowe, na przykład kiedy kupują i ile zwykle wydają. Niektóre okazje, które mogą być odpowiednie do wysłania automatycznej wiadomości e-mail, obejmują okres po dokonaniu zakupu przez kupującego lub podczas niektórych corocznych wyprzedaży.

Rekommenderad:  Jak rozpocząć i rozwijać swój biznes e-commerce w 2023 roku

5. Usprawnij proces realizacji transakcji

Proces realizacji transakcji jest niezbędny, aby każdy sklep e-commerce działał prawidłowo. Błędy, nieefektywność i ogólne problemy z doświadczeniem użytkownika mogą utrudniać realizację transakcji.

A główny powód że konsumenci porzucają koszyk, jest to, że proces realizacji transakcji jest zbyt skomplikowany lub długi. Jednak z pewnym funkcje koszyka i narzędzi, możesz łatwo wprowadzać zmiany, które znacznie poprawiają komfort klienta podczas dokonywania zakupu.

Jednym ze sposobów usprawnienia procesu płatności dla kupujących jest optymalizacja interfejsu użytkownika witryny eCommerce. Obejmuje to usunięcie wszelkich niepotrzebnych elementów lub elementów wizualnych z obszaru kasy.

Jeśli to możliwe, ogranicz proces realizacji transakcji do jednej lub dwóch stron. Pamiętaj, nazwa gry polega na zmniejszaniu i upraszczaniu. Daj swojemu klientowi możliwość zapisania swoich danych lub założenia konta. Po powrocie do Twojego sklepu mogą wybrać opcję „jednoetapowej kasy”, która wykorzystuje wszystkie podane przez nich informacje, aby dokończyć tłumaczenie.

Wniosek

Firmy przeżywają i upadają dzięki temu, jak udaje im się zachować konkurencyjność. Oznacza to robienie wszystkiego, co w ich mocy, aby zwiększyć szybkość przy zachowaniu jakości. Innymi słowy, każda firma może odnieść korzyści z przyjrzenia się różnym narzędziom i technikom, które zwiększą ich wydajność.

Jednak nie wszystkie rozwiązania są takie same. Nikt nie chce inwestować pieniędzy i czasu potrzebnych na wdrożenie techniki automatyzacji i nie uzyskać pożądanych rezultatów. Możesz dodatkowo skorzystać z analizy automatyzacji, oceniając swoją firmę i określając, w których obszarach można najwięcej zainwestować i ulepszyć. Możesz nawet zacząć od wdrożenia jednej techniki na raz i obserwowania wyników przez określony czas tygodni lub miesięcy. Jeśli coś nie działa, zawsze możesz to zmienić na bieżąco.

Pamiętaj, że nie zawsze możesz zobaczyć pożądane rezultaty z dnia na dzień. Jednak wkrótce Twoja firma odniesie sukces, a Ty będziesz czerpał korzyści z włożonej pracy.