Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Sposoby tworzenia dokumentów Word online

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Sposoby tworzenia dokumentów Word online

Microsoft Word to świetna aplikacja będąca częścią pakietu Microsoft Office. Aplikacja może tworzyć wiele dokumentów, od prostych listów i raportów po bardziej złożone projekty, zawierające funkcje sprawdzania pisowni i gramatyki. Brak przenośności lub wysoki koszt całego pakietu narzędzi Microsoft mogą stanowić duże wady dla osób chcących tworzyć dokumenty.

Tworzenie dokumentów Word można wykonać za pomocą bezpłatnych lub płatnych alternatyw, znalezione w Internecie. Czasami mogą oferować lepsze wrażenia niż te z Microsoft Word. Nawet jeśli trzeba będzie za nie zapłacić, będzie to niewielka kwota w porównaniu z rozwiązaniem Microsoftu, a poza tym mogą zaoferować przechowywanie utworzonych dokumentów w chmurze. Na przykład Grammarly, jedno z najlepszych narzędzi do sprawdzania gramatyki, pisowni i plagiatu, zapewnia internetową platformę chmurową do przechowywania wszystkich Twoich tekstów w czasie rzeczywistym.

5 sposoby tworzenia dokumentu Word bez pakietu Office

Internetowe edytory tekstu to łatwy i tani sposób na utworzenie dokumentu bez konieczności instalowania lub kupowania drogiego oprogramowania. Dlatego stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnego oprogramowania firmy Microsoft, szczególnie jeśli nie jesteś codziennym użytkownikiem Worda. Większość tych usług ma zaimplementowaną przynajmniej podstawową funkcjonalność Worda, a niektóre z nich oferują także możliwość pracy w atmosferze współpracy. W tym artykule znajdziesz pięć sposobów tworzenia dokumentów online bez pomocy programu Microsoft Word.

1. dysk Google

Jedno z przydatnych rozwiązań dla tworzenie dokumentu Word online to słynna usługa oparta na chmurze dysk Google. Dostępny dla każdego użytkownika posiadającego konto Google, Drive umożliwia dostęp do osobistych plików cyfrowych (zdjęć, dokumentów, filmów) przechowywanych w chmurze z dowolnego miejsca. Oprócz funkcji chmury, usługa ta oferuje również bezpłatne rozwiązanie do tworzenia i zapisywania dokumentów Word. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz wybraną przeglądarkę i przejdź do Google. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany na konto Google, naciśnij przycisk „” u góry prawej strony.
  2. Teraz przejdź do sekcji „” u góry ekranu, która przekieruje Cię do menu Dysku Google.
  3. Kliknij przycisk „”, a pojawi się podmenu z różnymi typami dokumentów: „folder”, „dokument”, „arkusz kalkulacyjny”, „prezentacja”, „rysunek” i „formularz”.
  4. Wybierz „”, a pojawi się pusta strona. Zacznij pisać, a od czasu do czasu dokument będzie automatycznie zapisywany na Twoim koncie Dysku Google.

Aby zmienić nazwę utworzonego dokumentu, po prostu kliknij tytuł „” u góry strony lub po prostu naciśnij „” pod menu „”. Aby pobrać lub wyświetlić podgląd i poprawić dokument, po prostu wróć do swojego konta Dysku Google.

2. Dokumenty.com

Microsoft uruchomił swoje alternatywa dla pakietu Office online z Facebook integracji, aby przyjść z pomocą użytkownikom. Podczas gdy Microsoft Word rządzi światem offline, ta nowa usługa, która wciąż jest w fazie beta, stara się zapewnić przenośność, której każdy potrzebuje, umożliwiając użytkownikom tworzenie dokumentów, prezentacji i arkuszy kalkulacyjnych online. Zacznijmy od prostego przewodnika, jak utworzyć nowy dokument:

  1. Iść do witryna Dokumenty.com i zaloguj się za pomocą Facebook konto. Póki co, jedyną możliwością zalogowania się jest przy użyciu konta Facebook konto, ale w przyszłości prawdopodobnie wdrożą Yahoo! i Google jako alternatywy.
  2. U góry ekranu pojawi się menu z czterema opcjami: „Strona główna”, „Moje dokumenty”, „Dokumenty znajomego” i „Dodaj dokument”. Proszę wybrać to drugie.
  3. Teraz powinien pojawić się podobny interfejs programu Word, w którym możesz po prostu utworzyć dokument, wpisując go, a zostanie on zapisany na Twoim koncie.

Dokumenty oferują także sprawdzanie pisowni i możliwość otwarcia właśnie utworzonego dokumentu w aplikacji Microsoft Word działającej w trybie offline, jeśli jest ona zainstalowana na tym komputerze. W sumie jest to dobre rozwiązanie, gdy zależy nam na przenośności i łatwości pisania dokumentu.

3. Pisarz Zoho

Pisarz Zoho to złożony edytor tekstu online, który jest bardzo łatwy w użyciu i ma niesamowite funkcje. Ta aplikacja umożliwia tworzenie i zapisywanie dokumentów na każdym koncie oraz dostęp do nich później z dowolnego komputera lub lokalizacji. Autor jest częścią Zoho Docs, która zawiera także arkusze kalkulacyjne i prezentacje oraz bezpośrednią korespondencję z programami Microsoft Excel i PowerPoint.

Poza podstawowymi opcjami, takimi jak kursywa, pogrubienie czy podkreślenie tekstu, oferuje możliwość zmiany tekstu na małe i duże litery lub na wielkie litery. Co więcej, w Zoho Writer można tworzyć linki, dodawać nagłówki i stopki, a nawet wstawiać zdjęcia. Obecność edytora równań jest również bardzo przydatna, szczególnie dla profesorów, studentów i inżynierów.

Kolejną interesującą funkcją jest edycja w czasie rzeczywistym wdrożenie, które oferuje użytkownikom możliwość współpracy nad dokumentem z kolegami. Każdemu użytkownikowi aktualnie pracującemu nad plikiem przypisany jest inny kolor, aby zobaczyć, kto wprowadza zmiany i ułatwić cały proces. Aby rozpocząć korzystanie z tej bezpłatnej aplikacji, wystarczy ją utworzyć darmowe konto. Ten typ konta nazywany jest kontem osobistym i pozwala na przesyłanie plików 1 GB dokumentów, natomiast oferują dwie pozostałe opcje, Standard i Premium 2 GB, odpowiednio 5 GB, w cenie $3 lub $5 na miesiąc.

Na tym wielkość się nie kończy, ponieważ Zoho ma aplikacje na urządzenia z systemem Android i iOS, umożliwiające użytkownikom dostęp do dokumentów i edytowanie ich za pośrednictwem telefonów.

4. Myśl niezależnie

Myśl niezależnie jest darmowy edytor tekstu online który jest przeznaczony do przechowywania dokumentów online, tak aby można było uzyskać do nich dostęp z każdego komputera z dostępem do Internetu. Ponadto usługa ta oferuje możliwość tworzenia dokumentów pakietu Office w przeglądarce.

Do uzyskaj dostęp do ThinkFree wystarczy odwiedzić ich stronę internetową i utworzyć konto lub zalogować się za pomocą konta Google. Interfejs jest bardzo podobny do aplikacji Thinkfree Word z pakietu ThinkFree Office, która przypomina wersję Word 2003 firmy Microsoft.

Konto jest bezpłatny i przydziela 1 GB przestrzeni w chmurze na Twoje dokumenty, a dzięki narzędziu ThinkFree Power Tool wszystkie dokumenty z komputera mogą być automatycznie synchronizowane z kontem online. Programiści stworzyli także specjalne aplikacje na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS, które umożliwiają użytkownikom przeglądanie dokumentów lub wysyłanie ich pocztą elektroniczną ze swoich telefonów.

5. Shutterb.org

Warto też się przyjrzeć Shutterb.org, który jest edytorem tekstu online, który umożliwia tworzenie i zapisywanie dokumentów za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Kiedy po raz pierwszy odwiedzasz tę witrynę, zostaniesz poproszony o otwarcie istniejącego dokumentu lub rozpoczęcie nowego od zera. Jego prostota polega na tym, że nie oferuje przechowywania dokumentów i nie prosi o założenie konta, po prostu tworzy nowy dokument na miejscu. Wszystkie pliki można zapisać lokalnie w formacie .doc lub .pdf. Jeśli chodzi o funkcje, Shutterb.org ma tylko podstawowe funkcje, takie jak zmiana czcionki, koloru, wyrównania i tak dalej.

Table of Contents