Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Sposoby uzyskania większego ruchu pieszego z profilu Twojej firmy w Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Sposoby uzyskania większego ruchu pieszego z profilu Twojej firmy w Google

Być może znasz już Profil Firmy w Google – platformę z informacjami o firmach, znaną wcześniej jako Google Moja Firma. Być może właśnie kilka dni temu utworzyłeś swój pierwszy wpis.

W każdym razie może być konieczne wprowadzenie pewnych strategicznych zmian, aby przyciągnąć uwagę użytkowników i przyciągnąć do nich więcej klientów. Dowiedz się, na czym polegają te zmiany, aby już dziś zacząć przyciągać więcej odwiedzających do swojej firmy.

1. Regularnie aktualizuj swoje godziny pracy

Łącznie z godzinami pracy Profil firmy w Google są pomocne, ale jeszcze lepsze jest ich regularne aktualizowanie.

W ten sposób możesz zapewnić klientów, że przeglądane przez nich informacje są prawidłowe, dzięki czemu mogą swobodnie przyjść do nas, zamiast tracić czas na zadzwonienie w pierwszej kolejności.

Dzieje się tak, ponieważ Profil Firmy w Google faktycznie pokazuje użytkownikom dokładnie, ile czasu minęło od aktualizacji lub zweryfikowania godzin pracy:

Kiedy więc klienci będą szukać Twojej firmy, aby sprawdzić, czy jest otwarta, i zauważą, że godziny otwarcia zostały niedawno zaktualizowane (najlepiej w ciągu ostatnich kilku tygodni), będą mieli pewność, że przeglądają dokładne informacje i mogą odpowiednio zaplanować podróż do Twojej lokalizacji.

2. Skorzystaj z edytora produktów i katalogu

Istnieją dwie funkcje Profilu Firmy w Google, które mogą pomóc przekonać widzów do zostania Twoimi płacącymi klientami. Są to tzw Edytor produktów i katalog produktów.

Za ich pomocą możesz łatwo zaprezentować użytkownikom wyszukiwarek swoje produkty wraz ze zdjęciami i cenami.

Niezależnie od tego, czy optymalizujesz witrynę restauracji, czy sklepu z narzędziami, skorzystanie z tych funkcji może mieć duże znaczenie:

Po kliknięciu każdego produktu użytkownicy mogą nawet zobaczyć szczegółowy opis, który jeszcze bardziej ich przyciągnie:

Jeśli nie korzystasz z Edytora produktów i Katalogu, aby umieścić ofertę swojej witryny na pierwszym planie, tracisz znaczącą okazję do sprzedaży.

3. Uzyskaj Visual

Sekcja produktów w Twoim profilu firmy w Google nie jest jedynym miejscem, w którym możesz zastosować atrakcyjne elementy wizualne, aby przyciągnąć klientów.

Tak naprawdę zdjęcia to prawdopodobnie jedne z pierwszych rzeczy, które użytkownicy Google zobaczą, szukając bezpośrednio Twojej firmy. Tutaj widzimy profil firmy w Google sklepu, który jest wyświetlany na samej górze wyników wyszukiwania po jego wyszukaniu:

Zwróć uwagę, że zdjęcie (i towarzyszący mu przycisk „zobacz zdjęcia”) pojawia się jeszcze przed nazwą sklepu – nic bardziej nie rzuca się w oczy.

Aby ten element projektu zadziałał w Twojej witrynie, upewnij się, że jej profil firmy w Google zawiera dużo zdjęć wysokiej jakości. Możesz nawet przejąć pełną kontrolę nad pierwszym wrażeniem użytkownika wybierz obraz, którego będzie używać Google za zdjęcie na okładce wpisu.

4. Skorzystaj ze statystyk Google

Profil Firmy w Google pochodzi od tej samej firmy, która udostępniła nam Google Analytics i Google Search Console, więc sensowne jest, aby zawierał własne, solidne analizy.

Możesz ich używać, aby dowiedzieć się, jak użytkownicy wchodzili z Tobą w interakcję, jak znaleźli wpis o Twojej firmie itp.:

Korzystając z tych informacji, możesz określić, jakie metody komunikacji użytkownicy preferują najbardziej, zidentyfikować kanały generujące największy ruch i nie tylko.

5. Publikuj odpowiedzi na często zadawane pytania

Jedną z najbardziej unikalnych i przydatnych funkcji Profilu Firmy w Google jest możliwość umożliwienia użytkownikom publikowania postów pytania i odpowiedzi:

Jeśli jednak profil Twojej firmy nie jest jeszcze pełen pytań użytkowników, możesz go wypełnić samodzielnie, zadając typowe pytania (z osobistego konta Google) i odpowiadając na nie (z firmowego konta Google).

Przykład Google pokazuje, jak konta firmowe mogą zapewnić odpowiedzi na często zadawane pytania:

W ten sposób (nawet nie czekając, aż inny użytkownik zada pytanie), możesz zapewnić potencjalnym klientom informacje, których szukają, bez konieczności wykonywania połączeń telefonicznych.

Osiągaj więcej korzyści dzięki Profilowi ​​Firmy w Google

Niezależnie od tego, czy nazywa się to Profil Firmy w Google, czy Google Moja Firma, usługa Google dotycząca wykazów firm jest dobrodziejstwem dla właścicieli firm na całym świecie.

Dzięki niezrównanej dostępności (użytkownicy nie muszą nawet opuszczać SERP!) i łatwym opcjom dostosowywania, jest to narzędzie, którego możesz użyć, aby przyciągnąć więcej użytkowników z domów do Twojego sklepu.

Kredyty obrazowe

Zrzuty ekranu autorstwa autora / lipiec 2023
Google / dostęp: lipiec 2023 r

Table of Contents