Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Strategie marketingu detalicznego, które napędzają sprzedaż

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Strategie marketingu detalicznego, które napędzają sprzedaż

Marketing detaliczny to coś więcej niż tylko prowadzenie promocji i praca nad opakowaniem produktu. Przy tak wielu dostępnych opcjach konsumpcyjnych sprowadza się to do widoczności, jakości i lojalności konsumentów. Tworzenie tego kultu, którego pragnie każda marka, zależy nie tylko od tego, jak silna jest Twoja strategia społeczna, ale także od strategii marketingu detalicznego. Te pięć strategii marketingu detalicznego sprawi, że Twój produkt stanie się ulubieńcem fanów i zwiększy sprzedaż.

1. Marketing ukierunkowany w sklepie

W ostatnich latach postęp technologiczny i innowacje sprawiły, że ukierunkowany marketing w sklepie jest lepszym niż kiedykolwiek sposobem na przyciągnięcie uwagi klientów.

Na przykład w 2013 r Apple wprowadzono opcję kierowania na bardzo małe obszary tzw latarnie. Ta technologia oparta na lokalizacji jest w stanie dostarczać spersonalizowane aktualizacje marketingowe w sklepie (i poza nim) bezpośrednio na urządzenia mobilne w oparciu o bliskość. Teraz marki mogą przekazywać promocje, wyprzedaże i nagrody lojalnościowe kupującym, którzy znajdują się w zasięgu Twojego sygnału nawigacyjnego i korzystają z ich urządzeń mobilnych.

Niektóre inne pomysły na wzmocnienie działań marketingowych w sklepie obejmują:

 • Promocje – Oferowanie BOGO lub zniżki na Twój produkt może być łatwym sposobem na zapoznanie nowych klientów z Twoim produktem.
 • Zaślepki – Przyciągaj uwagę konsumentów zabawnymi, przyciągającymi wzrok ekspozycjami zorientowanymi na markę.
 • Próbowanie81% konsumentów zgadzają się, że byliby bardziej skłonni do zakupu produktu, gdyby zaproponowano im próbkę.
 • Konkurs w mediach społecznościowych – Poproś swoich obserwujących, aby wzięli udział w konkursie w sklepie, w którym zrobią sobie zdjęcie z Twoim produktem i opublikują je pod określonym hashtagiem w mediach społecznościowych.

2. Organizuj wydarzenia

Jeśli Twoja marka jest gotowa do zorganizowania wydarzenia, aby udoskonalić swoją strategię marketingu detalicznego, upewnij się, że jest ono wystarczająco atrakcyjne, aby przyciągnąć klientów. Niezależnie od tego, czy jest to duże, czy małe wydarzenie, po prostu upewnij się, że Twoja marka może zapewnić wszystko, co obiecuje.

Rekommenderad:  5 Proste wskazówki dotyczące sprzedaży Amazon (które nie wymagają prawie żadnego wysiłku)

Niektóre pomysły na wydarzenia obejmują:

 • Sprzedaż ograniczona czasowo – Zrób wyprzedaż, ale zrób to tylko na jeden weekend, aby zwiększyć szum. (Upewnij się, że Twój zespół społecznościowy również wie, jak go promować!)
 • Wyskakujące sklepy – Zorganizuj wyskakujące okienko w miejscu, w którym nie masz własnej lokalizacji. Zapraszanie lokalnych wpływowych osób na te wydarzenia, aby z wyprzedzeniem rozpowszechniać informacje.
 • Przykładowe przyjęcia – Zaproś swoich obserwujących w mediach społecznościowych, aby przyszli do twoich lokalizacji i wypróbowali twoje produkty. Możesz nawet opublikować harmonogram pokazu objazdowego i stworzyć torby z gadżetami dla każdego, kto się zatrzyma.
 • Dni charytatywne – Utwórz coroczną imprezę, podczas której część Twoich dochodów zostanie przekazana na określoną organizację charytatywną. W 2018 roku Cox Business Consumer Pulse przeprowadził ankietę dotyczącą małych firm i 71% konsumentów powiedziało, że wyda więcej na markę, która przekazuje darowizny na cele charytatywne społeczne lub środowiskowe.

Rothy’ego, zrównoważona marka obuwnicza, która produkuje buty z plastikowych butelek, przeprowadziła w październiku kampanię mającą na celu przekazanie limitowanych różowych butów kobietom dotkniętym rakiem piersi wraz z 50 000 USD na promowanie badań. W ramach programu podarunkowego klienci mogli podarować parę różowych Rothy’s z limitowanej edycji osobie, która ma lub miała raka piersi.

Statusfera Rothysa

3. Świąteczny szum

Zapełnianie kalendarza marketingowego kluczowymi świętami i promowanie ich w sklepach doskonale nadaje się do wspierania sprzedaży detalicznej. Od Dnia Matki do Czarnego Piątku i oczywiście pełnego sezonu świątecznego, istnieje wiele świąt, które możesz uwzględnić w swoich wiadomościach i obrazach. Dzięki temu Twoja marka wydaje się bardziej realna i może wzmocnić produkt.

Oto kilka sposobów na włączenie świąt do marketingu detalicznego:

 • Dopasuj opakowanie do pory roku.
 • Promuj sprzedaż za pomocą oferty ograniczonej czasowo.
 • Twórz treści w mediach społecznościowych, które przedstawiają Twój produkt w okresie świątecznym.
 • Przeprowadź konkurs lub skorzystaj z wpływowych osób, aby stworzyć aktualne treści.
Rekommenderad:  5 Amazon Alerty, które zmienią sposób zarządzania negatywnymi opiniami, zapasami i sprzedażą

Pamiętaj, aby działać z wyprzedzeniem, aby Twoja kampania miała wystarczająco dużo czasu, aby wywrzeć wpływ! Jeśli potrzebujesz pomysłów na to, jakie zabawne, niecodzienne wakacje możesz dodać do zwykłej mieszanki, sprawdź nasz świąteczny kalendarz redakcyjny.

4. Dołącz treści stworzone przez fanów

Uwzględnienie treści tworzonych przez fanów i użytkowników w strategii sprzedaży detalicznej sprawia, że ​​klienci czują się częścią Twojej marki i zwiększają ich lojalność wobec Twojego produktu. Kreatywne, wysokiej jakości treści generowane przez Twoich klientów mogą prowadzić do stosunkowo niedrogich kampanii – nie wspominając już o wykorzystaniu tych treści jako części materiałów marketingowych w sklepie lub na stronie internetowej, które przeniosą to połączenie na zupełnie nowy poziom.

Warby Parker przez lata wykonał niesamowitą robotę, integrując treści generowane przez użytkowników z ich brandingiem. Przy tak wielu opcjach okularów, kluczem do ich sukcesu jest zaprezentowanie eleganckiego i integracyjnego produktu, który dba o swoich klientów.

Kula statusu Warby'ego Parkera

5. Wdrażaj influencer marketing

Przeniesienie strategii sprzedaży detalicznej na wyższy poziom dzięki influencer marketingowi może otworzyć Twoją markę na nowych klientów i pomóc zwiększyć sprzedaż w nowych grupach demograficznych. Dopasowanie się do wpływowych osób, które pasują do misji Twojej marki, znacznie pomoże Ci w rezonowaniu z ich odbiorcami i przekształceniu polubień w sprzedaż.

Wybór odpowiedniej platformy do rekrutacji influencerów dla Twojej marki, jeśli chodzi o sprzedaż, może być trudny. Każda witryna społecznościowa ma swój własny urok i zalety. Aby uzyskać pomoc w podjęciu decyzji, która jest odpowiednia dla Twojej marki, zajrzyj na naszego bloga na temat różnic między nimi YouTube I Instagram influencerzy.

Wdrażanie własnej strategii marketingu detalicznego może wymagać intensywnych badań i być czasochłonne. Przy tak wielu opcjach do realizacji, trudno jest zawęzić wybór. Jeśli masz pytania dotyczące wykorzystania marketingu detalicznego do zwiększania sprzedaży, skontaktuj się z naszym zespołem tutaj! W Statusphere mamy ekspertów branżowych gotowych spełnić marzenia Twojej marki o mediach społecznościowych i sprzedaży.

Rekommenderad:  3 Strategie retargetingu dla płatnych reklam