Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

5 strategii marketingu cyfrowego B2B zapewniających sukces po Covid-19

5 strategii marketingu cyfrowego B2B zapewniających sukces po Covid-19

Strategia marketingowa powinna odzwierciedlać nieodłączne potrzeby Twojej marki. Każda strategia marketingowa generuje unikalny lejek sprzedaży, który składa się z różnych etapów, takich jak świadomość produktu/usługi, zainteresowanie, pragnienie, działanie i lojalność. Każdy etap od generowanie leadów aż do ostatecznej konwersji sprzedaży w podróży klienta po Twojej marce jest istotne w sprzedaży B2B, gdyż stwarza liczne możliwości personalizacji sprzedaży.

Strategie marketingowe B2B zapewniające sukces po pandemii

Możesz aktywnie monitorować każdy etap ścieżki sprzedaży za pomocą wskaźników KPI, takich jak unikalni użytkownicy, kliknięcia reklam, rankingi w wyszukiwarkach, czas spędzony w witrynie, współczynnik odrzuceń, link do banku, autorytet domeny, ranking stron trzecich, powracający odwiedzający, współczynnik konwersji itp. poprzez dzięki tym wskaźnikom możesz sterować swoją strategią.

Marketing cyfrowy

Zidentyfikuj potrzeby konsumentów: Ważne jest, aby podczas zamykania sprzedaży B2B unikać krótkowzroczności marketingowej. Sprzedaż B2B wymaga silnych relacji z klientami i głębokiego zrozumienia potrzeb klienta. Podczas zimnej rozmowy telefonicznej możesz zapytać swoich klientów o ich główne wyzwania, wady ich obecnych dostawców i oczekiwania wobec Twoich produktów/usług. Możesz także opracować kwestionariusz wielokrotnego wyboru dotyczący trendów w Twojej branży i przeprowadzić naszą kampanię e-mailową.

Zidentyfikuj punkty wejścia Musisz określić punkt wejścia do firm. Do niektórych firm możesz bezpośrednio zwrócić się za pośrednictwem LinkedIn, podczas gdy do innych potrzebujesz konkretnych potencjalnych klientów, którzy zostaną zweryfikowani i nawiążą kontakt za pośrednictwem kampanii e-mailowych lub rozmów telefonicznych.

Popraw perspektywy sprzedażyg: Praca z zimnymi leadami w przestrzeni B2B wymaga dużo wysiłku i czasu. Możesz użyć technik pozyskiwania klientów, aby filtrować i kategoryzować potencjalnych klientów przed przekazaniem ich do rozmów telefonicznych, poczty elektronicznej, marketingu na LinkedIn itp. Sukces strategii marketingowych zależy w dużej mierze od jakości Leeds. Możesz wdrożyć zautomatyzowane strategie LeadGen. Wszyscy współpracują z dostawcą usług tworzenia list, aby uzyskać wysokiej jakości Leeds.

Strategie marketingu cyfrowego przychodzącego.

Przychodzące Marketing cyfrowy strategie przyciągają klientów organicznie do Twojej marki.

Treści na LinkedIn i Twitterze

Jednym z najskuteczniejszych sposobów zwiększania popytu B2B jest konsekwentne publikowanie odpowiednich treści na LinkedIn. Pomaga zwiększyć autorytet domeny. Twitter może być również świetnym sposobem na nawiązanie kontaktu z klientami z Twojej branży. Możesz zyskać popularność na Twitterze, publikując jedynie inteligentne, kreatywne komentarze lub przejrzyste biuletyny. Możesz także rzucić wyzwanie swoim konkurentom, zapewniając równe szanse na obu tych platformach.

Organizowanie podcastów

Możesz organizować podcasty, aby zyskać dużą liczbę konwersji w swojej domenie. Możesz zaprosić osoby wpływowe z mediów społecznościowych i prominentnych przedstawicieli branży, aby zyskać wysoki autorytet domeny w swojej branży. Możesz omawiać popularne tematy lub dowolne treści, które mogą stać się wirusowe. Wyszukiwarka YouTube jest wciąż nieodkryta. Możesz organicznie powiększać swoją domenę, publikując odpowiednie treści i filmy promujące markę. Bądź konsekwentny w produkcji wideo i jakości treści.

optymalizacja wyszukiwarki

Optymalizacja wyszukiwarek jest podstawą cyfrowa strategia marketingowa. Wyszukiwarki stale rozwijają swoje algorytmy, aby wyświetlać trafne treści osobom wyszukującym w Internecie. Istnieje wiele dróg do osiągnięcia sukcesu SEO, bez skrótów. Musisz znaleźć słowa kluczowe w domenie swojej firmy i skierować na nie odpowiednią treść. Możesz także usprawnić aspekty techniczne swojej witryny, aby zyskać przewagę SEO

Każda branża ma określone władze domen lub strony internetowe o wysokich rankingach SERP. Istnieją również uniwersalne autorytety domenowe, takie jak LinkedIn, Instagram, YouTube, Reddit i Wikipedia. Możesz poprawić rankingi swoich witryn internetowych, poprawiając współpracę z innymi władzami domeny poprzez łączenie banków i zamieszczanie postów gościnnych. Możesz także płacić wyszukiwarkom poprzez kampanie PPP/PPC, aby utrzymać się na szczycie wyszukiwarek.

Strategie marketingu wychodzącego

Każda strategia marketingu wychodzącego dotycząca sprzedaży B2B powinna być strategią marketingową opartą na Koncie, która koncentruje się na relacjach z klientami poprzez profilowanie klientów. Profilowanie klientów pomaga personalizować komunikację i zapewnia kontekst zimnego startu. Podejście do przypadkowego klienta oznacza dźgnięcie w ciemność. Mapując idealny profil klienta ICP dla swoich potencjalnych klientów z kluczowymi atrybutami klienta i perspektywami sprzedaży, możesz wykryć słabe punkty.

Zimne dzwonienie

Pamiętać celem każdego pierwszego węgla węglowego jest umówienie się na kolejne spotkanie lub umówienie kolejnego spotkania. Możesz delikatnie nawiązać rozmowę, pytając o wyzwania, przed którymi stoją, i delikatnie przedstawiając swoją markę. Na etapie świadomości powinieneś delikatnie przedstawić swoją markę i pozostawić ją z broszurą za pośrednictwem poczty elektronicznej, strony docelowej, profilu LinkedIn itp. Powoli rozwijaj relację poprzez wiele rozmów telefonicznych poprzez łańcuch terminowych spotkań lub sekwencji sprzedaży. Każda sekwencja sprzedaży lub etap procesu telefonicznego powinien mieć elastyczny scenariusz z gotowymi do zaangażowania osobami rozpoczynającymi rozmowę. Możesz zamapować możliwe ścieżki konwersacji, aby pomóc swojemu zespołowi sprzedaży. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas rozmów telefonicznych na zimno, jest powolne podgrzewanie lodu poprzez słuchanie wyzwań klientów

Kampania e-mailowa

Krótko i słodko to mantra kampanii e-mailowych. Ostatecznym celem kampanii e-mailowej jest wygenerowanie Leeds. Twój e-mail powinien być na tyle zachęcający, aby odbiorca zaangażował się w CTA i dotarł do głównej treści. Powinieneś spróbować pracować nad podstawowymi ludzkimi uprzedzeniami, takimi jak obietnica zysków, większych oszczędności, lepszej wydajności i lepszego uznania. Zawsze inwestuj w zweryfikowane leady, które podają imię i nazwisko oraz profil klienta odbiorcy. Personalizacja e-maili może wygenerować do 80% dodatkowych interakcji.