Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Trendy e-commerce B2B na 2018 rok

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Trendy e-commerce B2B na 2018 rok

Inteligentne firmy typu business-to-business (B2B) zwracają uwagę na trendy, słuchają klientów i podejmują działania w celu usprawnienia swojej działalności.

W nadchodzącym roku dla wielu osób w świecie B2B będzie to oznaczać rozwój B2B strategia handlu elektronicznego która zapewnia doskonałą, wielokanałową obsługę klienta.

W tym artykule przedstawiono pięć trendów e-commerce B2B, które będziesz chciał obserwować w 2018 roku.

NIE. 1: Profesjonalni nabywcy będą chcieli samoobsługowych ponownych zamówień

Jedno z najczęstszych nieporozumień nt e-commerce B2B jest to, że jest bezosobowe. Ten strach wynika z przekonania, że ​​technologia i e-commerce są w jakiś sposób nieludzkie, a nawet zimne.

Przypuszczenie to jest jednak dalekie od prawdy. W rzeczywistości, kiedy Twoi klienci — specjaliści ds. zakupów w firmach, którym sprzedaje Twoja firma — są w stanie zlokalizować dane produktu w Twojej witrynie i łatwo złożyć ponowne zamówienia, są wyzwoleni.

Samoobsługowe ponowne zamawianie i uzupełnianie zapasów pozwala klientom działać znacznie wydajniej, a zespołom sprzedaży zapewniać lepszą obsługę klienta, pozwalając im skupić się na problemach i pytaniach klientów lub nowych potencjalnych klientach, zamiast przepisywać faksem zamówienie. (Więcej o handlowcach w trendzie nr. 2.)

Samoobsługowa witryna e-commerce B2B może również sprawić, że Twoi dotychczasowi klienci staną się bardziej lojalni, a nawet pomóc Twojej firmie w wygodnym pozyskiwaniu nowych klientów.

Weźmy pod uwagę pojawienie się e-commerce opartego na subskrypcji typu business-to-consumer (B2C). Amazonna przykład, sprzedaje konsumentom wszystko, od detergentów do prania i papieru toaletowego po skarpetki i męską bieliznę usługa subskrypcji.

Wygoda czyni tę usługę atrakcyjną dla konsumentów i sprawia, że ​​konsumenci są bardzo lojalni. Jest mało prawdopodobne, że kupią detergent do prania lub skarpetki od jakiegokolwiek innego sprzedawcy.

Podobnie wygoda w postaci samoobsługowego e-commerce B2B może przyciągnąć nowych klientów biznesowych i pomóc Twojej firmie zatrzymać obecnych klientów.

Rekommenderad:  Pinterest : 12 kluczowych tematów na rok 2022

W 2018 roku Twoi klienci będą chcieli mieć możliwość składania i ponownego składania zamówień online.

NIE. 2: E-commerce B2B stanie się podstawowym systemem wsparcia sprzedaży

Niektórzy handlowcy boją się handlu elektronicznego B2B. Obawiają się, że sprzedaż online obniży ich prowizje, a nawet wyeliminuje ich miejsca pracy.

W praktyce jednak Twoja witryna e-commerce B2B stanie się główną platformą do generowania leadów i wsparcia sprzedaży, doładowując siły sprzedaży.

Po pierwsze, Twoja witryna B2B powinna ułatwiać ponowne zamawianie produktów lub uzyskiwanie odpowiedzi na często zadawane pytania, co z kolei może ułatwić Twoim sprzedawcom zarządzanie obecnymi klientami, pozwalając im spędzać więcej czasu na zawieraniu nowych umów.

Po drugie, dzięki dobrym informacjom o produkcie i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), Twoja witryna e-commerce B2B powinna przyciągać potencjalnych klientów — ponieważ według szacunków dziewięciu na dziesięciu specjalistów ds. zakupów przeprowadza badania online przed dokonaniem zakupu Accenture Interactive.

Twoi klienci zawsze będą cenić kompetentnych i doradczych sprzedawców, aw 2018 r. Twoja witryna e-commerce B2B może stać się narzędziem wsparcia sprzedaży, które pozwoli Twoim handlowcom skupić się na rozwoju.

NIE. 3: Mobilny e-commerce B2B stanie się głównym nurtem

W sierpniu 2017 r. zespół kupujący firmę zajmującą się handlem detalicznym o wartości 140 milionów dolarów wylądował na międzynarodowym lotnisku Minneapolis – Saint Paul w ciepłe piątkowe popołudnie.

Ci kupujący mieli właśnie wziąć udział w pięciodniowych targach. Spotykali się z nowymi dostawcami, oglądali nowe produkty, uczestniczyli w kilku prezentacjach i jedli kolacje z obecnymi dostawcami.

Będą poza biurem i poza swoim żywiołem, ale nadal będą musieli zarządzać swoimi sprawami w minutach między spotkaniami. Są mobilni iw 2018 roku będą oczekiwać, że Twoja witryna też będzie mobilna.

Nawet teraz wiele witryn B2B generuje znaczny ruch mobilny. Na szczęście, dzięki responsywnemu projektowi stron internetowych, oferowanie w 2018 roku zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych rozwiązania e-commerce B2B może być znacznie łatwiejsze niż sobie wyobrażasz.

Rekommenderad:  11 tanich posiłków do wypróbowania w ramach budżetu – zaoszczędź więcej pieniędzy i czasu

NIE. 4: E-commerce B2B zaoferuje doświadczenie podobne do B2C

„Można się wiele nauczyć od Alibaby i Amazon jeśli chodzi o zapewnienie doskonałej obsługi klienta. Obaj postawili poprzeczkę bardzo wysoko i dziś tego samego oczekuje się od dostawców B2B” — napisał Louis Columbus, dyrektor ds. globalnego zarządzania produktami w chmurze w Ingram Micro Cloud, w artykuł Forbesa z 2016 roku.

Klienci B2B oczekują doświadczeń e-commerce B2C.

Będą chcieli odpowiednich informacji o produkcie. Będą chcieli personalizacji. Będą chcieli łatwej w nawigacji strony internetowej. Będą chcieli zobaczyć ceny towarów sprzedawanych przez Twoją firmę.

W rzeczywistości w 2018 roku Twoi klienci prawdopodobnie będą oczekiwać zakupów B2B, które połączą to, co najlepsze w e-commerce B2C ze wszystkimi Twoimi usługami offline.

NIE. 5: Wielokanałowa B2B

W 2018 roku sprzedawcy B2B będą w coraz większym stopniu integrować e-commerce B2B z innym oprogramowaniem biznesowym, aby stworzyć platformę B2B wielokanałowa doświadczenie.

Celem będzie usunięcie barier między Twoją firmą a klientami, połączenie kropek, jeśli wolisz, między relacjami osobistymi a łatwością korzystania z Internetu.

Klienci B2B skorzystają na możliwości interakcji ze sprzedawcami w wielu kanałach, a dystrybutorzy i producenci skorzystają na zwiększonej sprzedaży.