Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Typy influencerów w mediach społecznościowych, którzy wzmocnią Twoją markę w 2023 roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Typy influencerów w mediach społecznościowych, którzy wzmocnią Twoją markę w 2023 roku

​Influencer w mediach społecznościowych może zwiększyć Twój zasięg i zwiększyć zaangażowanie, a wszystko to bez wypalania dziury w Twojej kieszeni.

Jednak trudno jest znaleźć odpowiedniego influencera dla swojej marki.

Ten post przybliży Cię o tym i nie tylko. przedstawimy:

 • pięć typów influencerów w mediach społecznościowych
 • omówić wady i zalety każdego z nich
 • zada Ci kilka pytań, które pomogą Ci wybrać najlepszego influencera dla Twojej marki.

Brzmi dobrze?

Zanurkujmy od razu.

Kim jest influencer mediów społecznościowych?

Większość ludzi jest aktywna w mediach społecznościowych i zgromadziła obserwujących, ale to nie czyni cię influencerem.

Influencer w mediach społecznościowych to osoba, która:

 1. ugruntowaną wiarygodność w niszy
 2. stworzył entuzjastyczną publiczność
 3. znaczny wpływ na swoich zwolenników

Siła influencerów w mediach społecznościowych wynika z ich zdolności do nawiązywania autentycznych relacji ze swoimi obserwatorami. To z kolei pomaga im zwiększyć zaangażowanie na platformie.

Dlaczego influencerzy są ważni dla Twojej marki?

Osoby mające wpływ na media społecznościowe mogą zamienić niezdecydowanych kupujących w płatnych klientów dzięki sile przekazu ustnego.

Jak?

Jak wspomniano powyżej, nawiązali autentyczny związek ze swoimi wyznawcami.

W rzeczywistości 63% osób w wieku 18-34 lat bardziej ufa influencerom w mediach społecznościowych niż markom.

Tak więc prosta rekomendacja od kogoś, kogo podziwiasz lub komu bezgranicznie ufasz, może zmienić cię w klienta.

Ponadto osoba wpływowa w mediach społecznościowych może zwiększyć zasięg i wpływ Twojej marki za ułamek kosztów i wysiłku, które wymagałyby konwencjonalnych środków.

Ponadto szacuje się, że influencer marketing generuje 11-krotnie wyższy zwrot z inwestycji niż media cyfrowe i ~6-krotnie wyższy zwrot w porównaniu z mediami płatnymi.

5 Rodzaje influencerów w mediach społecznościowych, którzy wzmocnią pozycję Twojej marki

Nie każdy influencer w mediach społecznościowych ma taki sam wpływ. Niektóre mogą zwiększyć świadomość marki, podczas gdy inne skupiają się na zaangażowaniu.

Tak więc, chociaż istnieje kilka sposobów na ich kategoryzowanie, spójrzmy na „przyjazny dla początkujących” sposób ich segregacji.

1. Mega Influencer

To ludzie z ponad milionem obserwujących. Niektóre z nich to celebryci w świecie offline — pomyśl o aktorach, piosenkarzach, sportowcach itp.

Ale inni to zwykli ludzie, którzy zbudowali masową rzeszę fanów.

Na przykład sprawdź Cristiano Ronaldo na Instagram. Z ponad 471 milionami obserwujących, jeden jego post może zgromadzić miliony wyświetleń w zaledwie kilka sekund.

Ten sponsorowany post dla „talabatMart” (wiodącej platformy dostarczania żywności i artykułów spożywczych na Bliskim Wschodzie iw Afryce Północnej) uzyskał ponad 37 milionów wyświetleń.

Zalety

Wystarczy jeden mega influencer, aby zwiększyć świadomość marki, wzmocnić wiarygodność w swojej niszy i zwiększyć sprzedaż.

Nie będziesz musiał zatrudniać większej liczby wpływowych osób, ponieważ mega influencer może przebić się przez bałagan i zapewnić Twojej marce ogromną ekspozycję za pomocą jednego posta.

Niedogodności

Mega influencerzy są niezwykle kosztowni — podobno Cristiano pobiera nawet do $1.6 milion za poparcie postu w mediach społecznościowych.

Ponadto, chociaż takie podejście może zagwarantować szeroki zasięg, nie jest skuteczne w zwiększaniu zaangażowania.

Dlaczego?

Ponieważ trudno jest kierować reklamy do określonej niszy lub odbiorców, biorąc pod uwagę, jak różnorodni są ich zwolennicy.

Rekommenderad:  Genius Repair: startup oferuje bezpłatną usługę odbioru dla tych, którzy muszą naprawić swój smartfon

2. Makro Influencer

Każdy, kto ma od 100 000 do miliona obserwujących, jest makroinfluencerem. Są konsekwentnymi twórcami treści — blogerami, vlogerami, podcasterami i tym podobnymi.

Większość z nich to silni marketerzy stowarzyszeni. Z biegiem czasu ugruntowali swoją wiedzę specjalistyczną w określonej niszy i mają potężny wpływ na swoich odbiorców.

Weźmy pod uwagę Thomasa Heatona, który stał się ulubionym fotografem krajobrazów.

Za pośrednictwem swojego kanału na YouTube uczy swoich ponad 518 tys. odbiorców, jak robić niesamowite zdjęcia w plenerze. Jest również w stanie subtelnie wplatać w swoje treści rekomendacje partnerów.

Zalety

Makroinfluencerzy są ekspertami w tworzeniu wysoce angażujących treści. Jeśli Twój produkt stanowi wartość dodaną i jest odpowiedni dla ich odbiorców, byliby bardziej niż chętni do nawiązania z Tobą długoterminowej relacji.

Kilka takich strategicznych współpracy może zdziałać cuda, jeśli chodzi o zaangażowanie Twojej marki i zapewnienie stabilnej sprzedaży.

Niedogodności

Uwaga na potencjalnych oszustów! Niektórzy z tych „influencerów” zdobyli fałszywych obserwujących, kupując ich (dosłownie) zamiast zarabiać na nich na własnej skórze.

Poza tym ci influencerzy są nadal kosztowni ze względu na ich większą liczbę obserwujących i mogą wydawać się nieelastyczni w podejściu do współpracy z tobą.

3. Mikro Influencer

Mikroinfluencer to każdy, kto ma od 1 do 100 tysięcy obserwujących. Większość z nich pilnie pracowała, aby stać się wiarygodnym źródłem informacji w swojej docelowej niszy.

Na przykład Char jest Instagram influencer, który zgromadził 31,9 tys. obserwujących mówiących o lokach, modzie, urodzie i stylu życia.

Często publikuje posty sponsorowane, takie jak ten powyżej, dla Spotify, co spowodowało duże zaangażowanie w jej społeczności — zebrała 1197 polubień i 57 komentarzy.

Zalety

Ściśle powiązana społeczność tych wpływowych osób w mediach społecznościowych zapewnia aktywny udział. Może to prowadzić do wysokich konwersji, jeśli wartości Twojej marki współgrają z odbiorcami influencera.

Niedogodności

Mikroinfluencerzy mogą być wybredni w kwestii marek lub produktów, z którymi współpracują, ponieważ ich społeczności są luźno powiązane wspólnymi interesami.

Jeśli odejdą od tych zainteresowań, ich publiczność nie zastanowi się dwa razy przed kliknięciem przycisku przestań obserwować i przejściem do innego influencera.

Na przykład, jeśli Char („entuzjastka kręconych włosów” – powyżej) nagle zaczęła promować prostownice do włosów, jej publiczność natychmiast podążyłaby za innym influencerem inspirowanym kręconymi włosami.

4. Nano Influencer

To ktoś, kto ma do 10 000 obserwujących. Ale nie daj się zwieść (stosunkowo) małym rozmiarom. Ci wpływowi w mediach społecznościowych mogą mieć bardzo duże zaangażowanie, ponieważ obsługują wyspecjalizowane segmenty i nisze.

Spójrz na Lewisa, który jest stylem życia Instagram wpływowy.

Współpracował z markami z najwyższej półki, takimi jak okulary przeciwsłoneczne Oliver Peoples i markami odzieży męskiej, takimi jak Sprezz. W 2019 roku był współzałożycielem marki odzieży męskiej Charles Paige Atelier szytej na miarę.

Jego posty regularnie przyciągają ponad 200 polubień i komentarzy od jego obserwujących. O stopniu zaangażowania świadczy jakość komentarzy pod postami.

Zalety

Jeśli Twój produkt jest przeznaczony dla bardzo konkretnej niszy, nano influencerzy są dla Ciebie.

Nie tylko wygenerują ogromne emocje związane z Twoim produktem, ale mają najbardziej zaangażowaną publiczność w porównaniu z innymi typami influencerów.

Rekommenderad:  Najlepsze reklamy Super Bowl 2023: motywy i amp; Dania na wynos z najlepszych reklam roku

Do tego są stosunkowo niedrogie. Niektórzy mogą nawet promować Twoją markę w zamian za darmowy produkt.

Niedogodności

Ale jeśli Twój produkt jest częścią większej niszy, potrzebny byłby większy zasięg, aby wybić się na rynku.

W takim przypadku musiałbyś pracować jednocześnie z kilkoma nano influencerami, co może być trudne do zarządzania.

5. Influencer pracowniczy

Pracownicy są idealnymi influencerami w mediach społecznościowych.

Dlaczego?

Bo znają markę od podszewki!

Ich zdolność do dodawania osobistych doświadczeń może sprawić, że marka będzie bardziej kojarzona z konsumentami, w przeciwieństwie do „profesjonalnych” influencerów.

Sprawdź ten post Sahil Khanna.

Często publikuje posty na temat wspaniałej pracy Sun Kinga (jego pracodawcy) polegającej na dostarczaniu pozasieciowych produktów fotowoltaicznych ludziom mieszkającym na obszarach o zawodnym dostępie do energii.

Note jak osobista narracja i nieformalny obraz sprawiają, że marka Sun King jest znacznie bardziej atrakcyjna i atrakcyjna dla czytelników.

Zalety

Przede wszystkim wykorzystanie wpływowych pracowników w Twojej firmie to prosty, opłacalny sposób na zwiększenie zasięgu i konwersji.

W końcu już dla ciebie pracują.

Po drugie, influencer pracowniczy to twarz stojąca za marką. Kogoś, komu konsumenci mogą zaufać i kto dostarcza autentyczne treści, które rezonują z odbiorcami.

Niedogodności

Przy tak wielu platformach społecznościowych i milionach kont firmom trudno jest kontrolować treści pochodzące od wpływowych pracowników.

To nie problem ze szczęśliwym pracownikiem, ale co z niezadowolonym?

Niezadowolony pracownik może łatwo zacząć rozpowszechniać negatywne lub fałszywe informacje o firmie — niezależnie od tego, czy jest to uzasadnione, czy nie.

5 Kluczowe pytania, które pomogą Ci znaleźć odpowiedniego influencera dla Twojej marki

Gotowy, aby wykorzystać branżę influencer marketingu?

Zacznijmy od odpowiedzi na kilka podstawowych pytań, które pomogą Ci zidentyfikować odpowiedniego influencera w mediach społecznościowych dla Twojej marki.

1. Jakie są Twoje cele marketingowe w mediach społecznościowych?

Innymi słowy, co chcesz osiągnąć dzięki influencer marketingowi? Czy chcesz:

 • zwiększyć świadomość marki?
 • zwiększyć ruch na swojej stronie?
 • generować leady?
 • zwiększyć sprzedaż produktów?
 • poprawić zaangażowanie społeczności?
 • przyciągnąć talenty do swojej organizacji?

Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ, jak omówiliśmy wcześniej, nie wszyscy influencerzy w mediach społecznościowych są sobie równi. Na przykład mega influencer drastycznie zwiększy świadomość marki, podczas gdy nano influencer poprawi zaangażowanie społeczności.

2. Jaka jest Twoja grupa docelowa?

Twoja grupa docelowa to Twój idealny klient. Ktoś, dla kogo Twój produkt jest idealnie dopasowany.

Gdy już poznasz swojego idealnego klienta, znajdź influencerów w mediach społecznościowych, których obserwatorzy pokrywają się z grupą docelową.

Pamiętaj, że tak naprawdę interesują Cię zwolennicy influencera. Influencer to po prostu „wehikuł”, dzięki któremu możesz szybciej i skuteczniej do nich dotrzeć.

3. Która platforma mediów społecznościowych?

Znajomość upodobań, antypatii i zainteresowań idealnego klienta nie wystarczy.

Musisz także wiedzieć, na której platformie cyfrowej spędzają najwięcej czasu.

I tak, media społecznościowe to znacznie więcej niż tylko Facebook I Instagram. Jest TwitterLinkedInie, Pinterest, TwitchYoutube, Reddit, Quora, Snapchat, Tiktok itp.

Ponadto każda z tych platform ma własne ramy treści.

Rekommenderad:  Best of 2020: ranking 20 najczęściej pobieranych aplikacji na iOS w tym roku

Zasadniczo sposób dotarcia do odbiorców na jednej platformie może nie być taki, jak dotrzesz do nich na innej.

Na przykład, jeśli Twoja grupa docelowa istnieje na LinkedIn, nie zatrudniłbyś influencera TikTok.

Czy możesz sobie wyobrazić wyzwanie TikTok na Linkedin?

4. Jaki jest Twój budżet?

Znajomość budżetu ma kluczowe znaczenie, ponieważ określi rodzaje wpływowych osób w mediach społecznościowych, do których masz dostęp.

Na przykład możesz być dużą marką z ogromnym budżetem marketingowym i chcesz zwiększyć świadomość swojej marki. W takim przypadku włączenie mega influencerów do swojego marketingu mix może przynieść dobre rezultaty.

Lub, jeśli Twoim celem jest uzyskanie trwałych wersji próbnych produktu SaaS przy ograniczonym budżecie, lepsza może być dla Ciebie współpraca z kilkoma makroinfluencerami.

Być może oferujesz wysokiej jakości produkt lifestylowy i dysponujesz skromnym budżetem. Jeśli tak, praca z mikro lub nano influencerami może być bardziej odpowiednia.

5. Jak znaleźć influencera w mediach społecznościowych?

Odkrycie A wpływ społeczny jest łatwy. Znalezienie odpowiedniego dla siebie jest trudne… ale nie niemożliwe.

Twoja grupa docelowa pomoże Ci zidentyfikować kilka platform, z których często korzystają Twoi klienci.

Zrób krótką listę kilku wpływowych osób w mediach społecznościowych na tych platformach i przeanalizuj, który z nich będzie w stanie najlepiej osiągnąć Twoje cele. Dotrzyj do wybranych, zaproponuj współpracę i gotowe.

Alternatywnie możesz użyć narzędzia rynku influencerów, takiego jak creative.co.

Zawiera bazę danych zawierającą ponad 500 milionów makro- i mikro-influencerów, których możesz ręcznie przeszukiwać, aby znaleźć tych, którzy pasują do Twojej marki.

Możesz też pójść o krok dalej i zautomatyzować wyszukiwanie, definiując kampanię influencerów. Następnie algorytmy Creator.co dopasowują osoby mające wpływ na media społecznościowe do Twoich wymagań, pozostawiając Ci wybór i dotarcie do wybranych osób mających wpływ na media społecznościowe.

Jak sprawić, by marketing influencerów w mediach społecznościowych działał dla Ciebie?

Marketing influencerów w mediach społecznościowych to ten sam stary „tradycyjny” marketing z cyfrowym akcentem. Zasady pozostają te same – zmienia się tylko medium.

Dostępnych jest wiele narzędzi i platform, które uprościły cały proces. Musisz tylko się zalogować, tworzyć, uruchamiać i zatrzymywać kampanie.

Więc, co zrobisz?

Zrobisz wymówkę? A może już dziś zaczniesz wykorzystywać influencerów w swojej strategii marketingowej w mediach społecznościowych, aby jutro osiągnąć znacznie większe zyski?

Daj mi znać w komentarzach pod spodem.

Table of Contents