Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Zabawne gry Wikipedii online, które pozwalają zdobywać wiedzę podczas gry

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Zabawne gry Wikipedii online, które pozwalają zdobywać wiedzę podczas gry

Wszyscy kochają Wikipedię. Ale niektórzy kochają to tak bardzo, że zamienili to w grę! Nie, nie redagowanie samych artykułów. Ponieważ dane w Wikipedii są ogólnodostępne, niektórzy programiści wykorzystali je do stworzenia innowacyjnych i zabawnych gier, które również pomagają nauczyć się kilku rzeczy podczas gry.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Usunięcie tytułu (sieć): Zagraj w kata, aby odgadnąć tytuł artykułu z Wikipedii

Tytuł Takedown to dopracowana nowa wersja klasycznej gry słownej Wisielec z zabawnym akcentem z Wikipedii. Najwyraźniej nieuczciwa sztuczna inteligencja przejęła kontrolę nad Wikipedią i fałszuje tytuły artykułów. Wcielasz się w wykwalifikowanego hakera, który musi przywrócić ich oryginał, odgadując tytuł na podstawie wskazówki z opisu artykułu.

Każda gra zaczyna się od braku wszystkich liter, co oznacza słowo tytułu artykułu poprzez puste kafelki. Poniżej znajdziesz opis lub wskazówkę dotyczącą tytułu artykułu. Klikaj litery na wirtualnej klawiaturze ekranowej, a zostaną one automatycznie dodane do kafelków, do których należą. W każdej grze masz sześć żyć, a każde błędne odgadnięcie oznacza utratę życia.

Gracze mają możliwość zarejestrowania konta, aby śledzić swoje postępy. Dzięki temu możesz konkurować z innymi w globalnej tabeli liderów, ale co ważniejsze, Twój poziom umiejętności zostanie ustawiony na miejscu, w którym ostatnio przerwałeś. Na koncie Gość musisz za każdym razem zaczynać od najłatwiejszej umiejętności.

2. Linkdle (sieć): Codzienna gra w Wikipedię polegająca na znalezieniu drogi do innego artykułu

Wordle szturmem zawojował internet, oferując ludziom proste codzienne zagadki do rozwiązania. Linkdle próbuje tego samego, chociaż zagadka nie jest tak łatwa. Każdego dnia gra daje nowy artykuł docelowy pochodzący z Wikipedii i losową stronę początkową dla pozornie zupełnie niepowiązanego artykułu Wiki.

Rekommenderad:  Tworzenie linków: zmniejsz ryzyko, zmaksymalizuj nagrodę

Celem gry jest przejście od artykułu początkowego do artykułu docelowego za pomocą jak najmniejszej liczby kliknięć. Ale możesz kliknąć tylko na niebieskie linki w każdym artykule Wikipedii, który jest już otwarty w grze. Sprawdzi twoją umiejętność myślenia bocznego, a także wiedzę ogólną, gdy spróbujesz dowiedzieć się, co powinieneś kliknąć, aby znaleźć się na stronie, na której znajduje się link do docelowego artykułu.

Linkdle odświeża się co 24 godziny z nowym celem i stroną początkową, co czyni go jedną z najlepszych codziennych alternatyw dla Wordle. Możesz także utworzyć niestandardowy problem Linkdle i udostępnić go znajomym, rzucając im wyzwanie połączenia dwóch artykułów w mniejszej liczbie kroków niż ty.

3. Gra Wiki (sieć): Wyścig dla wielu graczy, aby przejść z jednej Wiki na drugą

Gra Wiki istnieje od lat, ale nadal jest jednym z najlepszych sposobów na odkrywanie interesujących treści Wiki. Podobnie jak Linkdle, celem jest przejście od artykułu początkowego do artykułu docelowego. Ale tutaj szybkość ma znacznie większe znaczenie niż najmniejsza liczba kliknięć. To wyścig online z innymi graczami!

Każda runda Wiki Game trwa 120 sekund. Zobaczysz wszystkich globalnych uczestników na lewym pasku bocznym wraz z liczbą kliknięć, których użyli do tej pory, a także, czy osiągnęli cel, czy nie. Tymczasem nadal musisz starać się jak najszybciej dotrzeć do celu samemu, więc mądrze wykorzystuj swoje kliknięcia.

Jeśli skończysz w ciągu 120 sekund, możesz rozpocząć kolejną rundę, jeśli czas na to pozwoli. Spróbuj pokonać poprzednią rundę w wyznaczonym czasie, a gra Wiki zsumuje obie próby, dając ci dodatkowe punkty.

Gra działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i istnieje ciągła tabela wyników, w której można sprawdzić liderów bieżącej rundy, dziennych, tygodniowych lub wszechczasów. Możesz grać jako gość, jeśli nie zależy ci na punktach wszechczasów, ale w przeciwnym razie musisz się zarejestrować, aby śledzić swoje postępy.

Rekommenderad:  Raport odbioru z kodem kreskowym VB.NET

4. Redactle Unlimited (sieć): Odkryj zredagowane słowa, aby ujawnić stronę Wiki

Zredagowano najważniejsze słowa w całym artykule w Wikipedii. Pozostały przedimki, spójniki, przyimki i inne podobne słowa, które tak naprawdę nie mówią ci o temacie. Twoim zadaniem jest odgadnąć słowa, aby nadać sens zdaniom, a tym samym odblokować tytuł artykułu. Takie było założenie Redactle, które zostało teraz zamknięte. Ale fan stworzył darmową alternatywę o nazwie Redactle Unlimited, z kilkoma lepszymi funkcjami.

W Redactle Unlimited za każdym razem, gdy odgadniesz poprawne słowo, zobaczysz, ile trafień ma wśród wymazanych słów. Możesz szybko przewinąć do nich przez prawy pasek boczny. Gra wykorzystuje „inteligentne zgadywanie”, aby uwzględnić liczbę mnogą i odmianę, więc nie martw się o dokładne dopasowanie słowa.

Jak możesz sobie wyobrazić, jest to czasochłonna gra, biorąc pod uwagę samą liczbę redagowanych słów. Ale gdy rozwikłasz kilka słów w zdaniu, prawdopodobnie odgadniesz resztę; a następnie możesz spróbować zrozumieć ten akapit; a potem sekcja. To dziwnie wciągające, ale dość geekowskie zajęcie. A jeśli utkniesz, możesz skorzystać z maksymalnie trzech wskazówek na łamigłówkę.

5. WikiTrivia (sieć): Ułóż chronologicznie karty artykułów Wikipedii, aby wygrać

Uważasz się za miłośnika historii? Sprawdź swoją wiedzę w zabawnej grze Toma J. Watsona opartej na Wikipedii, która pozwala odgadnąć, kiedy coś się wydarzyło. Jest bezpłatny i działa świetnie zarówno na ekranach komputerów stacjonarnych, jak i telefonów.

Gra daje ci artykuł z Wikipedii w formie karty, która zawiera tytuł artykułu, krótki opis i główny obraz Wiki. Korzystając z tych informacji, musisz umieścić je na osi czasu u dołu ekranu. Karta musi być umieszczona we właściwej chronologii, aby zachować twoje życia; trzy błędy i gra skończona.

Za każdym razem, gdy umieszczasz kartę, WikiTrivia pokaże jej datę. Możesz teraz także kliknąć kartę, aby ją odwrócić i uzyskać krótki opis. Możesz także kliknąć, aby przeczytać cały artykuł w Wikipedii. WikiTrivia śledzi Twoje serie, aby dowiedzieć się, ile kart masz tuż przed zakończeniem gry. To naprawdę jedna z najlepszych aplikacji, które sprawiają, że historia jest ekscytująca.

Rekommenderad:  Jak oglądać Finlandia vs Belgia na Euro 2020 na żywo online?

Pamiętaj, aby zachować artykuły na później

Te gry są świetną zabawą i prawdopodobnie będziesz pochłonięty i rywalizujący, próbując być najlepszym. Ale nie zapominaj, że natkniesz się także na dziwne i interesujące strony Wikipedii, które zechcesz przeczytać. Dobrym pomysłem jest utworzenie folderu zakładek i zapisanie tych artykułów do późniejszego przeczytania. Lub jeśli korzystasz z telefonu komórkowego, użyj aplikacji Wikipedia zamiast strony internetowej, aby zapisać je do czytania w trybie offline.

Table of Contents