Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Zadania administratora wirtualnego, które nie wymagają doświadczenia

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Zadania administratora wirtualnego, które nie wymagają doświadczenia

Angielski eseista Joseph Addison powiedział kiedyś: „Nikt nie jest bardziej ceniony na tym świecie niż ktoś, kto ulży innym.

Nie mogę wymyślić lepszego opisu tego, co to znaczy być wirtualną asystentką. Możesz zaprowadzić porządek w chaosie i odciążyć właścicieli firm, którzy w przeciwnym razie nigdy nie byliby w stanie tego wszystkiego zrobić.

I zdecydowanie istnieje zapotrzebowanie na te zakulisowe role wsparcia. Jest to szczególnie prawdziwe w internetowej przestrzeni biznesowej, gdzie wielu właścicieli małych firm odkrywa, że ​​muszą korzystać z outsourcingu w celu skalowania.

Najlepsza część? Wiele z tych wirtualnych zadań administracyjnych nie wymaga doświadczenia.

Czy naprawdę możesz zostać wirtualnym administratorem bez doświadczenia?

Powszechnym błędem jest przekonanie, że nie możesz znaleźć pracy jako wirtualny administrator, jeśli nie wykonywałeś podobnej pracy w przeszłości. Prawda jest taka, że ​​jeśli chodzi o znalezienie pracy jako VA, bardziej chodzi o umiejętności miękkie niż o CV.

Chodzi mi o takie umiejętności jak:

  • Dbałość o szczegóły
  • Silna etyka pracy
  • Umiejętności komunikacyjne gwiazd
  • Umiejętność rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia
  • Silne umiejętności organizacyjne
  • Zdolność do postawienia się tam

Jeśli masz te cechy, wszystko gotowe. Nawet jeśli niektóre role wymagają umiejętności technicznych, są to rzeczy, których możesz się nauczyć. (Czasami możesz nawet zarabiać, aby uczyć się w pracy!)

To powiedziawszy, istnieją obszary pracy administracyjnej, do których łatwiej się włamać niż do innych. Oto pięć najlepszych zawodów wirtualnego asystenta, które nie wymagają doświadczenia.

Wirtualne oferty pracy dla administratorów idealne dla początkujących

1. Zarządzanie pocztą e-mail

Wielu właścicieli małych firm zmaga się z zalewem e-maili dzień po dniu, nie mając czasu na ich sortowanie lub odpowiadanie na nie. Jako administrator poczty e-mail przejmujesz kontrolę nad skrzynką odbiorczą klienta, organizując przychodzące wiadomości e-mail i udzielając odpowiedzi opartych na obsłudze klienta.

Rekommenderad:  Duże palce? ThickButtons powiększa klawisze, które najprawdopodobniej wciśniesz w następnej kolejności

Nawet jeśli nie znasz się na popularnych platformach poczty e-mail, takich jak Gmail czy Outlook, poznanie narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu nie wymaga dużego szkolenia. Pod warunkiem, że jesteś zorganizowaną osobą, która nie jest przytłoczona skrzynką odbiorczą z dwucyfrowymi (lub trzycyfrowymi) e-mailami, doświadczenie nie jest wymagane.

Jeśli jesteś zainteresowany tego rodzaju pracą, ale nie masz pewności co do technicznych aspektów zarządzania pocztą e-mail, Krok kariery oferuje specjalistyczny kurs dla asystentów wykonawczych, który nauczy Cię, jak poprawić umiejętności pisania, komunikacji i obsługi komputera.

Jedną z firm, która zatrudnia początkujących do zdalnego zarządzania pocztą e-mail, jest Skrzynka odbiorczaGotowe. Musisz być native speakerem języka angielskiego z doskonałymi umiejętnościami komunikacji w mowie i piśmie. Szkolenie jest płatne iw tej roli będziesz pracować jako niezależny wykonawca.

Powiązana treść: Jak znaleźć pracę bez doświadczenia, 12 genialnych strategii

2. Wprowadzanie danych

Jeśli jesteś wykwalifikowanym maszynistą, który potrafi pisać z prędkością co najmniej 40 WPM, możesz znaleźć zlecenia wprowadzania danych online bez wcześniejszego doświadczenia. Weź to bezpłatny test pisania nauczyć się szybkości pisania.

Niektóre renomowane firmy wprowadzające dane obejmują Dane Axiona I Inteligentny tłum. Większość urzędników zajmujących się wprowadzaniem danych może spodziewać się zarobków od 10 do 17 USD za godzinę, w zależności od firmy, w której pracujesz.

Jednak jedna uwaga — istnieje wiele oszustw związanych z wprowadzaniem danych, więc bądź ostrożny podczas wyszukiwania tego typu pracy wirtualnego administratora. Na przykład każda oferta pracy, która wymaga uiszczenia opłaty za rozpoczęcie pracy, jest jaskrawoczerwoną flagą!

3. Korekta

Korekta to pożądane zadanie administracyjne, które jest idealną pracą, jeśli lubisz czytać i doskonale radzisz sobie z językiem angielskim. Nie mylić z rolą redaktora, korektor wyszukuje i poprawia błędy ortograficzne, gramatyczne i interpunkcyjne.

Rekommenderad:  Ubersuggest vs SEMrush: które narzędzie SEO jest lepsze?

Bycie profesjonalnym korektorem wymaga pewnych umiejętności technicznych, ale kiedy już się nauczysz tej umiejętności, jest na nią ogromne zapotrzebowanie. Caitlin Pyle ma kilka bardzo popularne kursy korektorskie które pomogły dziesiątkom osób rozpocząć od podstaw odnoszącą sukcesy firmę zajmującą się korektą.

Według Rzeczywiściekorektorzy zarabiają średnio 20,99 USD za godzinę, ale niektórzy zarabiają nawet 45 USD za godzinę.

Mówiąc o Indeed, często można znaleźć wiele ról zdalnego sprawdzania tekstów na tej tablicy ogłoszeń. Możesz również aplikować do firm np domenit, Polerowany papierI Usługi korekty.com. W przypadkach, w których doświadczenie lub wykształcenie nie są wymienione jako wymagania, oczekuje się, że przystąpisz do testu sprawdzającego, aby wykazać się swoimi umiejętnościami.

4. Administrator treści

Niektórzy wirtualni asystenci pomagają właścicielom małych firm w ich strategii dotyczącej treści, tworząc kalendarz treści i zarządzając nim oraz przygotowując artykuły do ​​publikacji. Właściwe formatowanie postów i artykułów na blogu oraz optymalizacja pod kątem SEO na stronie może być czasochłonnym zadaniem dla wielu właścicieli firm. Obejmuje to dodawanie tekstu alternatywnego, obrazów, metaopisów, nagłówków i odpowiedniego tempa.

Inną stroną zarządzania treścią jest obsługa zaplecza bloga. Istnieje kilka platform internetowych, z których korzystają firmy, ale WordPress jest prawdopodobnie najpopularniejszą platformą blogową. I nawet jeśli nie masz z tym żadnego doświadczenia, możesz się tego nauczyć niedrogo, biorąc udział w zajęciach Udemy lub Skillshare.

Media społecznościowe to główna strategia marketingowa dla większości małych firm, ale prawidłowe ich wykonanie może być bardzo czasochłonne, co sprawia, że ​​jest to idealne zadanie do outsourcingu!

Jako początkujący administrator mediów społecznościowych jesteś odpowiedzialny za planowanie i selekcjonowanie treści, odpowiadanie na komentarze, zatwierdzanie próśb i moderowanie grup.

Aby odnieść sukces w tej roli, musisz znać wszystkie najpopularniejsze platformy mediów społecznościowych, takie jak Facebook, Pinterest, InstagramI Twittera także harmonogramy mediów społecznościowych, takie jak Buffer, Hootsuite i SocialBee.

Rekommenderad:  Aktualizacja algorytmu spamu Google jest już dostępna

Możesz patrzeć praca nadrzędna Lub Fabryka zysków do tego typu ról. Być może będziesz musiał zacząć od niższej stawki godzinowej, kiedy po raz pierwszy zmoczysz stopy, ale gdy dowiesz się więcej o strategii mediów społecznościowych, będziesz w stanie znaleźć lepiej płatne koncerty.

Wniosek

Istnieje wiele możliwości zdalnej pracy administracyjnej, jeśli szukasz sposobów na rozpoczęcie kariery w domu. I możesz zostać zatrudniony niezależnie od tego, ile (lub mało) historii masz w swoim CV.

W wielu przypadkach pracodawcy wolą nawet wirtualnych administratorów bez doświadczenia, aby mogli uczyć preferowanych metod i procesów.

I pamiętaj, zawsze możesz zainwestować w naukę nowych umiejętności administracyjnych!

Tylko takich rzeczy jak charakter i etyka pracy nie można się nauczyć.

Innymi słowy, tym, co wyróżni Cię na tle konkurencji jako wirtualnego asystenta, jest to, jak bardzo się tam stawiasz, ile chcesz się nauczyć i jak dobrze prezentujesz się przed swoimi klientami.

Table of Contents