Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

5 Zdumiewające decyzje Apple Wykonane z nowym MacBookiem Pro

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 Zdumiewające decyzje Apple Wykonane z nowym MacBookiem Pro

Apple zeszłej nocy podczas wydarzenia w Cupertino w końcu zaktualizował swoją ofertę MacBooków Pro. Notebooki najnowszej generacji oferują kilka nowych dodatków, takich jak atrakcyjny pasek dotykowy, masywny gładzik, lepsze elementy wewnętrzne, nowy wygląd w wersji Space Grey i wiele więcej. Jednakże, Apple musiał także zrezygnować z wielu funkcji, które fani komputerów Mac znają i kochają od lat. Ponadto nowy MacBook Pro usprawnia sekcję we/wy i kładzie duże nadzieje na przyszłość USB Type-C, co również doprowadziło do pewnych niewygodnych poświęceń. Dlatego w tym artykule omawiamy pięć zdumiewających decyzji Apple wykonane na MacBooku Pro 2016.

1. Nie można bezpośrednio podłączyć/naładować iPhone’a

Nowy MacBook Pro nie ma standardowego portu USB, co w zasadzie oznacza, że ​​będziesz musiał kupić adapter do podłączenia urządzeń z systemem iOS, takich jak iPhone lub iPad. Jak na ironię, możesz bezpośrednio ładować większość zaawansowanych urządzeń z Androidem smartphones z któregokolwiek 4 Porty USB typu C! Apple sprzedaje własny adapter, ale kosztuje 25 dolarów i też wygląda brzydko. Na szczęście obsługa akcesoriów dla Apple produktów jest wystarczająco szeroki i miejmy nadzieję, że wkrótce będziesz mógł uzyskać lepiej wyglądający (i tańszy) klucz sprzętowy innej firmy. Jednak myślę Apple powinien był dołączyć jeden do pudełka (ze względu na ekosystem).

2. Zniknęło także gniazdo kart SD

MacBooki cieszą się ogromną popularnością wśród społeczności artystów, takich jak fotografowie i kamerzyści, dzięki fantastycznemu wsparciu programistów. Jednak nowe MacBooki pozbawione są ukochanego gniazda kart SD, a jeśli planujesz importować zdjęcia z lustrzanki cyfrowej, będziesz musiał kupić inny klucz sprzętowy, chyba że obsługuje Wi-Fi. Jednak rezygnacja z gniazda karty SD z pewnością będzie jedną z głównych niedogodności w przypadku tych nowych laptopów.

3. Powodzenia w korzystaniu ze słuchawek Lightning

Tak, jest gniazdo słuchawkowe. Dzięki Bogu za to. Ale jeśli zainwestujesz w iPhone’a 7 ekosystemie, prawdopodobnie nauczyłeś się już żyć bez gniazda słuchawkowego. Jednakże, Apple ma dla ciebie kolejną przeszkodę. Jak zapewne zauważyłeś, nie możesz używać słuchawek Lightning z nowym MacBookiem Pro, ponieważ nie ma dla nich portu. Więc tak, najcenniejsza firma na świecie ominęła wiele rzeczy w przypadku tych nowych maszyn. To całkiem oczywiste Apple Chciałem uspójnić konstrukcję laptopa, jednak te niespójności z pewnością będą męczyć niektórych potencjalnych nabywców.

4. Nigdy więcej świecenia Apple Logo

Pamiętasz świecące logo częściowo zjedzonego jabłka, które zdobiło każdą elegancką kawiarnię w mieście? To też zniknęło. MacBook Pro 2016, podobnie jak MacBook wprowadzony na rynek w zeszłym roku, ma z tyłu standardowe, błyszczące logo marki, które nie świeci. Auć!

5. RIP Magsafe

Jeśli kiedykolwiek miałeś przyjaciela, który jest właścicielem MacBooka, z pewnością zademonstrował ci na żywo, jak zaprojektowano ładowarkę magnetyczną tak, aby wytrzymała przypadkowe uderzenia. Apple uważa, że ​​nie jest to już potrzebne, ponieważ ludzie ewoluowali, aby chodzić, pamiętając o kablach. OK, właściwie tego nie powiedzieli. Ponieważ jednak najnowszy MacBook nie ma dedykowanego portu ładowania, Apple musiałem także zrezygnować z intuicyjnego połączenia Magsafe. Z pewnością wygodne jest użycie dowolnego z nich 4 porty do ładowania MacBooka Pro, ale Magsafe miał własną wygodę w świecie rzeczywistym. Niestety!

Oto pięć najbardziej krytycznych wad nowych laptopów MacBook Pro (czy wspominałem, że nie ma szeregu funkcji fizycznych, których profesjonaliści przyzwyczajeni do skrótów klawiaturowych strasznie by przegapili?). Jednakże nadal stanowią one znaczący postęp w stosunku do poprzednich generacji. Więcej na ich temat możesz przeczytać tutaj.

Table of Contents