50 najlepszych gier wszech czasów GBA (Game Boy Advance)

Jeśli jesteś dzieckiem z późnych lat 90. lub wczesnych 2000, możesz śmiało powiedzieć, że wiesz o niesamowitości Nintendo Game Boy Advance. Ta przenośna konsola była o krok od Gameboy Color, pozwalając graczom cieszyć się najlepszymi grami GBA bez żadnych problemów.

50 najlepszych gier wszech czasów GBA (Game Boy Advance) 1

Gameboy Advance był na rynku od dawna 9 lat i nadal jest uważany za jeden z najbardziej udanych urządzeń przenośnych. Podczas gdy ludzie wciąż mają swoje podręczne urządzenia w dzisiejszych czasach, niewiele osób jest w posiadaniu jednostek.

Na szczęście dzięki emulatorom nadal możemy cieszyć się wszystkimi grami GBA, które kiedyś graliśmy, ale teraz mamy do dyspozycji więcej. Celem tego artykułu jest wyszczególnienie najlepszych gier GBA wszechczasów, które można pobrać i grać.

Najlepsze gry wszech czasów GBA według gatunków

Biorąc pod uwagę, jak kroczymy po rozległym terenie, liczba gier jest duża. Spróbuję podzielić gry na różne sekcje oznaczone gatunkami, aby ułatwić czytelnikom.

Najlepsze gry fabularne GBA

Niezależnie od platformy, grasz w RPA – słynny gatunek z niezliczonymi grami dostępnymi dla graczy. Świętując tradycję niesamowitych gier fabularnych, na liście znajdzie się 1 z najlepszych gier fabularnych wydanych na GBA.

Boktai: Słońce jest w twojej dłoni

Boktai - The Sun Is In Your Hand

Pierwsza gra na liście to Boktai: The Sun Is in Your Hand; opublikowane przez Konami i zaprojektowane przez Hideo Kojima. The Sun Is in Your Hand to wyjątkowe doświadczenie, gra jest jedyną w swoim rodzaju, wykorzystując kilka ciekawych sztuczek, które zamierzam omówić.

Gra ma wbudowany zegar, a także układ słoneczny, w prawdziwym życiu gracze będą musieli naładować swoją broń energią słoneczną. Po naładowaniu broni mogą zacząć zabijać wampiry, których chcą.

Tak, gra wykorzystuje prawdziwą energię słoneczną do ładowania broni, a gdy noc się zbliża, wrogowie stają się coraz trudniejsi. Ta mechanika sprawia, że ​​gra jest tak oryginalna i zapewnia zanurzenie się w grach współczesnych.

Chociaż Konami może już nie być uważany za jedną z największych firm, fakt, że można grać w Boktai: The Sun Is in Your Hand, jest niesamowity.

Dragon Ball Z: Furia Buu

Dragonball Z - Buu

Dragon Ball Z jest znany jako jedno z najlepszych anime, jakie kiedykolwiek pojawiło się w telewizji, więc uczciwe jest, aby gry były równie dobre. Podczas gdy wrażenia z grania były mieszane, sprawy, Furia Buu maluje nieco inne doświadczenia.

Furia Buu to kolejny świetny przykład gier RPG z czasów, gdy gra była w najlepszym wydaniu. Gracze mają szansę wcielić się w rolę niektórych z najbardziej pamiętnych postaci ze świata Dragon Ball.

Możesz śledzić wciągającą fabułę za pomocą łatwych do opanowania elementów sterujących. Ta gra jest absolutnym doświadczeniem dla każdego, kto chce zapomnieć o otaczającym ją świecie. Burza Furii to idealna ucieczka, jeśli chodzi o przygodowe gry fabularne.

Granie w tę grę po prawie 14 latach sprawia, że ​​życzę kolejnej otwartej gry Dragon Ball, tak dobrej jak Furia Buu.

Tactics Ogre: The Knight of Lodis

Tactics Ogre - The Knight Of Lodis

Podczas gdy świat zachodu jest w dużej mierze zaznajomiony z grami takimi jak Final Fantasy i Elder Scrolls, ukryty jest klejnot o nazwie Tactics Ogre: The Knight of Lodis. Chociaż taktyczna gra RPG nigdy nie zdołała się włamać do głównego nurtu, rozwinęła kultowych zwolenników.

Chociaż nie mogę powiedzieć, że gra jest wyłącznie RPG akcji, ponieważ masz elementy zarówno z WRPG, jak i JRPG. Można powiedzieć, że gdyby Final Fantasy i Elder Scrolls połączyły się w erze bałkańskiej, ta gra byłaby rezultatem.

Nie trzeba dodawać, że twoje wrażenia będą wciągające dzięki satysfakcjonującemu światu, na którym opiera się gra. Nie ma mowy, aby gra taka, jak Tactics Ogre, znalazła się na liście najlepszych gier GBA.

The Legend of Zelda: The Minish Cap

The Legend Of Zelda - The Minish Cap

Dla wielu osób jedną z serii, która ustanowiła nowoczesny standard odgrywania ról, była Legend of Zelda. Tak bardzo, że kilku twórców gier jako wpływ podało Legend of Zelda. Mając to na uwadze, wykluczenie tego klejnotu z gry byłoby niesprawiedliwe.

The Legend of Zelda: The Minish Cap to jeden z niewielu tytułów Zelda, które zostały opracowane przez Capcom zamiast Nintendo. To był powód, dla którego gra nigdy nie otrzymała takiego samego odbioru.

Nie oznacza to jednak, że gra jest niesamowita. W rzeczywistości The Minnish Cap jest jedną z najlepszych gier Zelda, a na pewno jedną z najlepszych gier GBA.

Advance Final Fantasy Tactics

Final Fantasy - Advanced Tactics

Final Fantasy to seria, która jest synonimem RPG; chociaż gra ma swoje korzenie w erze JRPG, niektóre iteracje są mieszane. Final Fantasy Tactics Advance Jedna z najlepszych gier GBA, w którą miałem okazję zagrać.

Pamiętaj, że nie jest to od razu port oryginalnej wersji PlayStation. Pewnie możesz czuć się smutny z tego powodu, ale wiedz, że będziesz w pełni cieszyć się grą dzięki niesamowitym doświadczeniom Final Fantasy.

Castlevania: Aria Smutku

Castlevania - Aria Of Sorrow

Castlevania to seria, której wpływ można dostrzec w wielu współczesnych grach, jednak wizerunek tej serii pozostaje nieskalany. Pomimo kilku tandetnych wydawnictw, seria pozostaje mocna. Wszystko to dzięki takim częściom jak Castlevania: Aria of Sorrow.

Chociaż fani oryginalnej Castlevanii mogą czuć się trochę niezręcznie z powodu Aria of Sorrow, zapewniam cię, że gra zadowoli nawet długoletnich fanów. Dzięki szybkiej, zabawnej walce, wciągającej fabule i kolorowemu projektowi graficznemu gra zasługuje na miejsce na liście.

Pokémon Ruby / Sapphire / Emerald

Pokemon - wersja Ruby (V1.1)

Pokémon jest ulubioną serią fanów i nie można temu zaprzeczyć. Seria istnieje od czasu wydania pierwszego Gameboya. W tym momencie stała się kamieniem węgielnym wszystkich konsol przenośnych wydanych przez Nintendo.

Żadna lista gier GBA nie byłaby kompletna bez gier Pokémon Ruby / Sapphire / Emerald. Seria zgromadziła rzesze fanów. To samo pozwoliło Nintendo zarobić i wydać jedne z najlepszych gier Pokémon.

Trio gier opiera się na tej samej fabule, a legendarne Pokémony są inne.

Final Fantasy 6 Postęp

Final Fantasy 6 Postęp

Jeśli mam wymienić niektóre gry, które na zawsze zmieniły historię gier lub gatunku, Final Fantasy 6 Zaliczka będzie na liście. Znana jako jedna z najlepszych gier Final Fantasy, Final Fantasy 6 Advance to znak rozpoznawczy gier GBA i gier Final Fantasy.

FF6 jest pełen bogatych postaci i intrygującej fabuły. Nie wspominając, styl artystyczny pozostaje jednym z ulubionych. Pomimo opublikowania na osi czasu, gdy SNES był cały czas wściekły, gra odniosła ogromny sukces.

Godło ognia

Godło ognia

Zabawne jest to, że pomimo niesamowitej popularności w Japonii oryginalny Fire Emblem nigdy nie dotarł do Stanów Zjednoczonych. Jest tak, ponieważ gra została uznana za zbyt intensywną dla amerykańskich graczy. Szczerze mówiąc, stwierdzenie to jest nieco prawdziwe.

Pomimo bycia weteranem RPG miałem trudności z opanowaniem Godła Ognia, ale docenię, jak dobra jest ta gra. Jedna z najmądrzejszych implementacji gatunku RPG czyni go jedną z najlepszych gier RPG i jedną z najlepszych gier GBA

złote słońce

złote słońce

Kończę sekcję RPG, patrząc na jedną z moich ulubionych gier RPG, w którą miałem przyjemność grać. Przywitaj się ze Złotym Słońcem; jedna z najbardziej płodnych gier RPG, które publikuje Nintendo.

Chociaż seria ewoluowała, by być czymś epickim, oryginał pozostaje moim ulubionym do dziś. W końcu, jako dziecko, ta seria była najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek miałem. To naturalne, że moja miłość do tego wciąż rośnie.

Najlepsze gry GBA (Game Boy Advance) Pokonaj gry

Nie można zaprzeczyć, że gatunek beat''s up jest jednym z najpopularniejszych gatunków w branży gier. Chociaż współczesna branża gier nie ma tego samego gatunku, co kiedyś, pozostaje aktualna do dziś.

W tej sekcji skupię się na jednych z najlepszych gier GBA w beat beat'ach, na których grałem.

Final Fight One

Final Fight One

Seria Final Fight jest bardzo popularna na NES i SNES. Było więc oczywiste, że pewna iteracja dotrze również do GBA. Zrób miejsce dla Final Fight One, niesamowicie zabawnej gry GBA, która ma zadowolić najbardziej zagorzałych fanów.

Gracze mogą wcielić się w bohaterów Cody'ego, Guya i Haggara, którzy biją przestępców dla większego dobra. Final Fight One do tej pory należy do moich ulubionych tytułów Final Fantasy.

Double Dragon Advance

Double Dragon Advance

Double Dragon Advance po raz kolejny stawia nas w miejsce Jimmy'ego i Billy'ego, którzy przemierzają przestępcze podziemie w tym klasycznym beat'em. Pamiętam, jak grałem w Double Dragon na moim NES i byłem pod wrażeniem ataku kolana.

Granie w zaawansowaną wersję klasyki dało mi nostalgię w przeciwieństwie do innych rzeczy, i muszę powiedzieć, że tym razem grafika jest znacznie lepsza. Gra na zawsze pozostanie klasyką i jedną z najlepszych gier Double Dragon na rynku, a także na GBA.

TMNT

TMNT

TMNT pozwala graczom grać jako cztery kultowe żółwie ninja w tej grze opartej na hicie filmu animowanego z 2007 roku o tej samej nazwie. W oczach wielu krytyków film był niemal idealną reprezentacją Żółwi Ninja.

Chociaż gry nie otrzymały tej samej pochwały, nadal były dobrą zabawą, ponieważ pozwoliły graczom przejąć kontrolę nad ulubionym żółwiem w zabawny i dobrze wyglądający beat-up.

TMNT na zawsze pozostaje ulubioną grą fanów GBA, którą wiele osób zdecydowanie powinno sprawdzić.

Astro Boy: Omega Factor

Astro Boy - Omega Factor GBA

Pamiętam, jak widziałem Astro Boy w telewizji i od razu podłączyłem się do serialu. W tym czasie pomysł, że Astro Boy ma również kilka gier, był całkowicie nieznany. Po odkryciu Astro Boy: Omega Factor radość była niezaprzeczalna i nadmierna.

Granie jako bohater z dzieciństwa było źródłem ogromnej przyjemności, a eliminowanie wrogów za pomocą mojego zrobotyzowanego, ale wiarygodnego arsenału było wszystkim, co chciałem wtedy robić. Omega Factor znajduje się na mojej liście jako jedna z najlepszych gier GBA, w jakie mogłem grać.

Przygody Jackie Chan

Jackie Chan Adventures - Legend Of The Dark Hand

Nie ma wątpliwości, że Jackie Chan jest jednym z najlepszych bohaterów akcji, jakie ten świat kiedykolwiek widział. Chociaż jest przede wszystkim aktorem, serial animowany Jackie Chan Adventures jest jednym z jego najlepszych dzieł.

Przygody Jackie Chan oparte są na tej samej niesamowitej serii kreskówek, ale teraz możesz grać jako Jackie Chan. Gra ma tę samą obsadę niesamowitych postaci z serii kreskówek i bardzo gustownie wykonany styl walki, który przypomina, dlaczego Jackie Chan jest jednym z największych bohaterów akcji.

Bruce Lee: Return of the Legend

Bruce Lee - Return Of The Legend

Jackie Chan to nie tylko bohaterowie akcji, którzy zdobędą listę. Bruce Lee jest niezaprzeczalnie najlepszą supergwiazdą akcji, jaką ten świat kiedykolwiek widział. Dlatego naturalne jest, aby ekscytować się Bruce Lee: Return of the Legend.

Ten beat'em pozwala graczowi grać jako Bruce Lee, gdy pokonuje różnych bandytów za pomocą błyskawicznych ciosów i kopnięć. Nie martw się, gra ma ocenę E przyznawaną przez ESRB, więc mogą w nią grać nawet Twoje dzieci i młodsze rodzeństwo.

X-Men: Reign of Apocalypse

X-Men - Reign Of Apocalypse

W żaden sposób nie możemy stworzyć listy najlepszych beat'ów i wykluczyć tytuł X-Men z listy. Dla wielu seria X-Men zmodernizowała gatunek beat'm up i pozwoliła dotrzeć do współczesnej publiczności.

X-Men: Reign of Apocalypse jest jednak przeznaczony dla klasycznych miłośników X-Men, którzy uwielbiają pokonywać różnego rodzaju wrogów w grze. Oczywiście walczysz z Apokalipsą, jednym z najpotężniejszych bytów w Marvel komiczny wszechświat.

Niezależnie od tego, czy lubisz X-Men, czy jesteś tylko fanem serii X-Men, gra gwarantuje dobrą zabawę.

Batman: Rise of Sin Tzu

50 najlepszych gier wszech czasów GBA (Game Boy Advance) 2

Większość mojego dzieciństwa polegała na patrzeniu, jak Batman bije bandytów na różne sposoby. Nie trzeba dodawać, że tylko podsyciło to moje pragnienie zostania Batmanem. Kiedy miałem okazję zagrać w Batman: Rise of Sin Tzu, sen ten nieco się zmienił.

Jasne, gra tak naprawdę nie zmienia cię w prawdziwego Batmana, ale fakt, że pozwala ci grać jako peleryna, jest następną najlepszą rzeczą. Rise of Sin Tzu był wieloplatformowy, ale ta rozmowa dotyczy wersji GBA, wersji, w którą grałem i którą bardzo kochałem.

Dragon Ball GT: Transformacja

Dragonball GT - Transformacja

Dragon Ball GT: Transformacja to nie tylko bijatyka, ale przewijanie w bok, które należy również do panowania gier RPG. Jednak ten dotyczy więcej walki, a mniej odgrywania ról. Dlatego miejsce na liście zasługuje.

Dragon Ball GT: Transformation pozwala grać jako Goku z sagi GT i ma całkiem niezłe sekwencje oraz styl artystyczny przypominający anime. Gra dobrze sobie radzi między równoważeniem wszystkiego.

Z pewnością różni się od poprzednich części, ale wciąż jest wystarczający dla zapalonych fanów Dragon Ball.

Ultimate Spider-Man

50 najlepszych gier wszech czasów GBA (Game Boy Advance) 3

Ostatnia gra w sekcji beat''s up będzie klasyką z 2005 roku. Ultimate Spider-Man to gra dla wielu zapalonych fanów Spider-Mana. Jest też kilka powodów, że gra oferuje fantastyczny styl artystyczny i dość uzależniającą walkę.

Ultimate Spider-Man osadzony jest w tym samym komicznym wszechświecie, od którego pochodzi jego nazwa, a ty będziesz mógł walczyć z kilkoma kultowymi złoczyńcami ze świata Spider-Man, w tym z nadrzędnym wrogiem Spidey Venom, a także z Rhino.

Najlepsze gry sportowe GBA

Kolejnym gatunkiem na liście jest sport; gatunek jest zwykle zarezerwowany dla gier na konsole, jednak w czasach, gdy PS4 i Xbox One nie były głównym sukcesem, gry sportowe cieszyły się względną popularnością również na GBA.

Jeśli jeszcze się nie zgadłeś, będziemy patrzeć na gry takie jak FIFA, a także Tony Hawks, a także niektóre gry związane z Mario. Mario, ponieważ jest to największa seria Nintendo i znalazła swoją drogę w prawie każdym aspekcie.

Tony Hawks Pro Skater 2

50 najlepszych gier wszech czasów GBA (Game Boy Advance) 4

To smutne, że nigdy więcej nie zobaczymy kolejnej gry Tony Hawks, ale dobra wiadomość jest taka, że ​​nadal możemy grać w klasykę. To tam Tony Hawks Pro Skater 2 wchodzi; jedna z najlepszych gier sportowych na GBA.

Czy masz to, czego potrzeba, aby zostać łyżwiarzem, który jest wystarczająco dobry, aby rywalizować z legendą, Tony Hawk? Udowodnij siebie, ucząc się kilku umiejętności jazdy na łyżwach, od umiejętności pośrednich po zaawansowane umiejętności.

Mario Golf: Advance Tour

Mario Golf - Advance Tour

Oprócz Pokemona, jeśli istnieje jedno imię, które zawsze było synonimem Nintendo, to Mario. Dla osób, które lubią golfa w ten czy inny sposób, Mario Golf: Advanced Tour oferuje golf w mniej poważny, mniej techniczny sposób.

Tak, możesz cieszyć się golfem, ale z odrobiną Mario. Podczas gdy puryści na pewno będą mieli z tym problemy, uwielbiam tę grę jako dziecko. Mario Golf: Advanced Tour zawiera również elementy odgrywania ról, więc gra w golfa nie jest jedyną rzeczą, którą będziesz robić.

Madden NFL 07

Madden NFL 07

Podążając za trendem licencjonowanych gier, EA Madden NFL 07 trafia na listę najlepszych gier sportowych dla GBA. Jest to oczywiście platforma wieloplatformowa i chociaż nie odniosła takiego samego sukcesu na innych platformach, wersja GBA była świetna.

To jest istota, którą uwielbiam w grach GBA, w rzeczywistości nie jesteś ograniczony powagą i możesz cieszyć się grą bez świadomości tego, w co grasz.

Madden NFL 07 pozwala grać z kilkoma zespołami i cieszyć się grą bez profesjonalizmu, który był w innych wersjach.

SSX Tricky

SSX Tricky

W porządku, jeśli nie słyszałeś o SSX, kilka osób jest w ciemności. SSX to seria gier snowboardowych i narciarskich firmy EA. SSX Tricky to jedna z części GBA.

Oczywiście, wszystko na GBA musi być zręcznościowe, ponieważ posiadanie pełnej symulacji na podręcznej konsoli, takiej jak GBA, nigdy nie jest dobrym pomysłem. To jest droga, którą podąża SSX i robi to naprawdę dobrze.

Sterowanie jest przyjemne, rozgrywka może zapewnić dużo zabawy, nawet jeśli nie masz nic innego do roboty. Dla mnie SSX Tricky to jedyna gra, w którą będę grać, gdy będę już iść do łóżka.

Górne podkręcenie 2

Górne podkręcenie 2 (Endless Piracy)

Żywo pamiętam grę w Top Spin 2 na moim komputerze i bardzo mi się podobało. Mimo, że nigdy nie byłem wielkim fanem tenisa, gra sprawiła, że ​​poczułem się jak tenisista i do dziś tak jest.

Jak tylko zacząłem korzystać z wersji Top Spin GBA 2Wiedziałem, że mam w tym przyjemność. Górne podkręcenie 2 na GBA zdecydowanie różni się od wersji na PC, ale w tym przypadku nie jest to zła rzecz.

Gra gra dobrze, wygląda wystarczająco przyzwoicie na tytuł GBA i daje ci wystarczającą przyjemność z grania w kółko. Po prostu nie masz profesjonalnego poziomu oczekiwań, a będziesz dobrze iść.

FIFA 06

Mistrzostwa Świata FIFA 2006

Podążając za trendem licencjonowanych gier, patrzymy na FIFA 06. W przypadku, gdy nie jesteś świadomy, FIFA jest znana jako jedna z największych franczyz zarabiających w branży gier. Seria, która istnieje od ponad dekady.

FIFA 06 została wydana na prawie wszystkich platformach w 2005 roku i zaraz potem stała się ogromnym hitem. Fita 06 na GBA porzuca rozgrywkę w stylu symulacji na rzecz piłki nożnej w stylu arkadowym.

Szczerze mówiąc, wolę rozgrywkę w stylu arkadowym, ponieważ zapewnia dużo zabawy.

WWE Road to WrestleMania X8

WWE - Road To Wrestlemania X8

Nie byłaby to lista gier sportowych bez WWE Road to WrestleMania X8. Wszyscy dorastaliśmy, obserwując zapasy, więc to uczciwe, że chcieliśmy być na ringu lub mieć grę, która pozwala nam grać jako nasi ulubieni zapaśnicy WWE tej epoki.

Gra została wydana w 2002 roku, więc rozgrywka i grafika dobrze współgrają z tą erą. Możesz grać jako Hulk Hoga, Undertaker i mnóstwo innych zapaśników z tamtej epoki. wraz z wszystkimi ich końcowymi ruchami.

WWW Road to WrestleMania X8 nie jest bynajmniej idealną grą wrestlingową, jest jednak doskonałym przykładem epoki, w której gry były tworzone dla zabawy, a nie dla pieniędzy.

Bokserska gorączka

Bokserska gorączka

Gameboy Advance widział w swoim czasie sporo niesamowitych gier bokserskich, jednym z moich ulubionych jest Boxing Fever, chociaż gra nie wygląda dobrze dla wielu ludzi, to sposób, w jaki została zaprojektowana gra mnie zaczepił.

Gra jest naprawdę prosta i wciąż ma kilka sztuczek w rękawach. Nie możesz być po prostu nieostrożny i grać, aby cały czas wygrywać. Musisz być ostrożny na poziomach o wyższym stopniu trudności, ponieważ mogą cię naprawdę zepsuć i mieć szanse na wygraną.

Mat Hoffman Pro BMX 2

Mat Hoffman

Mat Hoffman jest legendą BMX i wszyscy to wiemy, więc posiadanie przez niego popartej gry Pro BMX jest zdecydowanie czymś, co zadowoli fanów długoterminowych. Zatwierdzone gry wideo są zdecydowanie dobrym pomysłem pod względem sukcesu i wartości.

Jednak nawet bez poparcia, Pro BMX Mat Hoffmna 2 to piekielnie sportowy tytuł dostępny na Gamboy Advance, który pozwala graczom naprawdę cieszyć się niesamowitym doświadczeniem BMX bez narażania się na związane z tym niebezpieczeństwo.

Major League Baseball 2K7

50 najlepszych gier wszech czasów GBA (Game Boy Advance) 5

Ostatni tytuł w dziale sportowym jest dla wszystkich fanów baseballu. Chociaż mecze baseballowe nigdy nie osiągnęły takiego samego sukcesu jak niektóre inne gry, nadal są czczone przez zapalonych fanów.

Pamiętaj, że Major League Baseball 2K7 na GBA to coś od hardkorowego, w rzeczywistości jest to bardzo swobodne. Nie jest to złe, biorąc pod uwagę sposób, w jaki gramy na konsoli podręcznej.

Gra jest łatwa do opanowania, a mimo to zapewnia wiele godzin zabawy, szczególnie jeśli jesteś fanem baseballu, a następnie wartość rośnie w drastycznym stopniu.

Najlepsze gry akcji GBA

Było kilka przypadków, w których gry akcji były mylone z beat-upami, ale istnieje bardzo cienka linia, która dzieli oba z nich. Na początek gra akcji skoncentruje się na arsenale różnych broni.

Podczas gdy beat''y zwykle obracają się wokół walki wręcz lub broni białej. Powiedziawszy to, zbadajmy zawsze tak piękny gatunek akcji.

Gunstar Super Heroes

Gunstar Super Heroes

Początkowa lista to Gunstar Super Heroes, a jeśli uważasz, że nazwa jest znana, być może grałeś w Gunstar Heroes na Genesis lub Mega Drive 2. Gunstar Super Heroes należy do tej samej niesamowitej, szybkiej gry.

Jednak tym razem gra jest o wiele mniej chaotyczna i odpowiednio rozwija postacie, które zanurzają gracza w grze. Nie można zapomnieć o niezapomnianej ścieżce dźwiękowej, a niektóre niesamowite postacie sprawiają, że jest to gra akcji.

Klonoa: Empire of Dreams

Klonoa - Empire Of Dreams

Gry akcji są często stereotypowe, ponieważ wszystko, co robisz, to wysadzenie rzeczy w powietrze i zrobienie czegoś więcej. Jednak Klonoa: Empire of Dreams podąża inną drogą, ponieważ gra zachęca do korzystania z mózgu do rozwiązywania zagadek i wyzwań.

Empire of Dreams to świeże spojrzenie na to, jak grasz w gry akcji, i moim zdaniem, utorowało drogę dla kilku nowoczesnych gier akcji na innych platformach. Jasne, niewiele osób może już rozpoznać grę, ale pozostawiło to po sobie spuściznę.

Wario Land 4

Wario Land 4

Wario jest dokładnym przeciwieństwem tego, czym jest Mario i chociaż może nie zadowalać lojalistów, nie trzeba dodawać, że jako antybohater Wario znajduje się na liście. Ponieważ Wario jest doskonałym arch-nemezis, nie musisz być dobrym facetem i uratować świat.

Zamiast tego możesz siać spustoszenie dokładnie tak, jak chcesz i być złym facetem, którym zawsze chciałeś być. Wario Land 4 to zabawa dla ludzi, którzy są zmęczeni byciem dobrym facetem.

Mega Man Zero 2

Megaman Zero 2

To smutne, że Mega Man nigdy nie ujrzał światła dziennego na nowoczesnych platformach. Ta gra odniosła ogromny sukces, jednak wciąż możemy wspominać przeszłość dzięki Mega Man Zero 2.

W grze możesz grać jako Zero, anty-bohater uzbrojony w miecz energetyczny, który zabierze Cię w podróż, w której będziesz walczył z ambitnymi i absurdalnymi bossami, a także wrogami. Poziom jest niesamowity z kilkoma świetnymi łamigłówkami, które mogą frustrować nawet najbardziej zapalonych graczy.

Rayman 3: Hoodlum Havoc

Rayman 3 - Hoodlum Havoc

Jest tak wiele niesamowitych franczyz, które zostały porzucone z tego czy innego powodu, a Rayman jest jednym z nich. Rayman 3: Hoodlum Havoc zabiera nas w przygodę inną niż poprzednie gry Rayman i pozwala być tak chaotycznym, jak chcesz.

Gracze mają zapewnioną najlepszą kontrolę, świetną rozgrywkę i genialny styl artystyczny, który sprawia, że ​​Rayman 3: Hoodlum Havoc to jedna z najlepszych gier GBA, która się pojawi, i zyskuje na tym miejscu, z którym nie można się kłócić.

Sonic Advance

Sonic Advance 3

Pierwszy Sonic, w którym grałem, był w Genesis, więc zdecydowanie był to dla mnie moment radości, kiedy miałem okazję zagrać w Sonic Advance. Oparta na tej samej formule, co oryginalne tytuły, Sonic Advance koncentruje się na zapewnieniu lepszej rozgrywki niż w poprzednich odsłonach.

Gra umożliwia grę czterema różnymi postaciami, z których każda ma własny styl gry. Gra toczy się fantastycznie, a projekt poziomu stanowi hołd dla klasycznego Sonica. Miejsce, od którego wszystko się zaczęło.

Spider-Man: Groźba Mysterio

Spider-Man - Mysterio

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale Spider-Man: Mysterio's Menace to tak naprawdę pierwsza gra Spider-Man wydana na GBA. Podczas gdy gracze myśleli, że ta gra może być całkowitym flopem, prawda jest wręcz przeciwna.

Gra oferuje na wszystkich frontach zabawną i wciągającą mechanikę rozgrywki, ładny kierunek artystyczny i fabułę, która zadowoli nawet najbardziej zapalonych fanów. Musisz to sprawdzić, jeśli szukasz najlepszych gier GBA.

To nie tylko dobra gra akcji, to świetna gra GBA jako całość.

Metroid: Zero Mission

Metroid - Zero Mission

Dla wielu seria Metroid to seria, która sprawiła, że ​​gry akcji stały się trafne, chociaż seria nigdy nie znalazła swojego miejsca we współczesnym przemyśle gier, dziedzictwo wciąż trwa. Od czasu premiery oryginalnego Metroida ta seria stanowi podstawowy element jednych z najlepszych chwil w grach.

Metroid: Zero Mission pozostaje wierny podstawowej mechanice rozgrywki i stylowi innych gier Metroid. Co więcej, stale się poprawiasz, gdy osiągasz wyższy poziom, ponieważ odkrywasz więcej umiejętności, które pomogą ci w walce.

Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana gier akcji.

Wiertarka Dozer

Wiertarka Dozer

W czasach, gdy królowała Nintendo, nie brakowało niesamowitych gier, które były zarówno oryginalne, jak i zabawne. Drill Dozer to jedna z pozostałości przeszłości, łącząca zabawę z niesamowitą platformówką.

Gra jest fajna i ma ciekawą historię. Z pewnością sama nazwa jest wystarczająco intrygująca. Styl artystyczny jest również świeży, a gra wygląda świetnie.

Metal Slug Advance

Metal Slug Advance

Metal Slug to moja ulubiona gra akcji na każdą platformę. Niezależnie od tego, czy grasz w Gameboy Advance, czy w wersję zręcznościową od SNK, gra pozostaje wyjątkowo przyjemna. Zawiera futurystyczną rozgrywkę z zabawnymi postaciami.

Ponadto nie można zapominać, że w grze wciąż trwają śmieszne bitwy z bossami, co powoduje, że kwestionujesz wszystko, co tam jest.

Najlepsze gry walki GBA

Ostatni gatunek na mojej liście będzie w grach walki. Chociaż ten gatunek jest w dużej mierze znany na automatach, GBA jest jednym z najlepszych miejsc, w których można cieszyć się niesamowitymi grami walki.

Jak już zapewne się domyślacie, będę mówić o grach takich jak King of Fighters, Street Fighters, Mortal Kombat i innych podobnych grach. Ponadto, przez walkę z grami rozumiem 1 na 1, 2 na 2 lub 3 na 3.

Nie zostaną uwzględnione żadne beat''y.

Mortal Kombat: edycja turniejowa

Mortal Kombat - edycja turniejowa

Kiedy ktoś mówi, że gra walki, Mortal Kombat to słowo, które dociera do wielu ludzi. Mortal Kombat: Tournament Edition to jedna z najstarszych serii gier walki, która wciąż jest mocno uparta, wprowadzając brutalne działania na konsole przenośne.

Gracze mogą wybierać spośród różnych postaci z klasyki i grać jako Sub-Zero, Scorpion i garść innych niesamowitych postaci. Ta gra stanowi idealną równowagę między swobodą, brutalnością i techniką.

Street Fighter Alpha 3

Street Fighter Alpha 3

Podczas gdy Mortal Kombat skupia się bardziej na brutalnej walce i super ruchach zwanych ofiarami śmiertelnymi, Street Fighter skupia się na grze bez wyzwalania. Nigdzie nie jest tak brutalny, ale techniczne są nadal dostępne, dzięki czemu Street Fighter Alpha 3 jedna z najlepszych gier GBA.

Gracze wcielają się w wielu oryginalnych i niektórych współczesnych bohaterów Street Fighter. Gra jest świetną zabawą, nawet jeśli grasz sam, aby doskonalić swoje umiejętności i być najlepszym wojownikiem ulicznym.

Mortal Kombat: Deadly Alliance

Mortal Kombat - Deadly Alliance

Jeśli nie masz jeszcze siły i przemocy, mamy kolejny tytuł Mortal Kombat. Zagrajmy w Mortal Kombat: Deadly Alliance, i tak, jest to w rzeczywistości podręczna wersja jednego z najbardziej udanych tytułów Mortal Kombat na rynku.

Chociaż grafika nie jest niczym, o czym można by pisać do domu, ale w tamtych czasach rozgrywka jest zabawna i tak brutalna, jak na to pozwala czas.

Tekken Advance

Tekken Advance

Gry walki zawsze były 2D, więc kiedy Taken przeprowadził eksperyment i wprowadził 3D do głównego nurtu, wiele osób było zdezorientowanych. Dzięki Tekken gracze dowiadują się, że nie potrzebujesz wysokich ruchów i krzykliwych ruchów.

Tekken wprowadza do gry bardziej skomplikowany styl walki, a także wolniejszy, bardziej techniczny styl gry, który uwielbiają eksperci.

Guilty Gear X

Guilty Gear X - Advance Edition

Guilty Gear przywraca szybką grę z takich gier jak King of Fighters i sprawia, że ​​jest jeszcze szybsza. Gra ma również walkę powietrzną, ale chociaż nie jest to czysta walka powietrzna, wciąż jest wystarczająco blisko.

Styl artystyczny jest spektakularny i do dziś Guilty Gear X pozostaje jedną z najlepszych gier GBA, w jakie miałem okazję zagrać.

Dragon Ball Z: Supersonic Warriors

Dragonball Z - Supersonic Warriors

Gatunek gier walki był raczej ograniczony, gdy pojawił się na Gameboy Advance, ponieważ gra na padzie cyfrowym jest stosunkowo inna niż gra na patyku analogowym. Dlatego ograniczam tę sekcję do sześciu gier zamiast zwykłych dziesięciu.

Ostatni tytuł to Dragon Ball Z: Supersonic Warriors, jedna z niewielu dobrych gier walki na GBA. Gra została opracowana przez utalentowanych ludzi z Arc System Works, tych samych programistów, którzy pracowali nad grami Guilty Gear.

Mając tyle talentu do rozwoju, z łatwością możesz nazwać go najlepszą grą Dragon Ball Z dostępną na Gameboy Advance.

Jak grać w gry GBA na PC i Androida?

Chociaż GBA nie jest już dostępne, ludzie nadal wolą grać w gry GBA. Ci, którzy nie posiadają konsoli podręcznej, najlepiej emulować je na PC i Androidzie. Istnieje kilka fantastycznych emulatorów do pobrania.

Gdzie grać online lub pobierać ROMy GBA?

Istnieje kilka stron internetowych, które pozwalają grać w gry GBA online, a nawet pozwalają na pobranie ROMy GBA. Możesz wypróbować następujące strony;

Chociaż odtwarzanie obrzydliwych reklam online może być trudne, zalecamy korzystanie z Adblockera w witrynach zawierających reklamy złośliwego oprogramowania lub niechciane wyskakujące okienka.

Wniosek

Uporządkowanie wszystkich genialnych gier na Gameboy Advance i znalezienie najlepszych z nich nie było łatwym zadaniem. Zwłaszcza, gdy uświadomisz sobie, jak ogromny jest katalog.

Jednak moim zadaniem jest dostarczanie czytelnikom najlepszych możliwych gier, więc kiedy chcą odkurzyć Gameboy Advance i móc grać w najlepsze gry GBA, nie jest to trudne zadanie.

Mam nadzieję, że granie w te gry GBA daje tyle samo radości, co pisanie o nich.