6 Aplikacje mobilne, które mogą pomóc w nauce dzieci kodowania

Jeśli chodzi o umiejętności, których dzieci powinny się uczyć na przyszłość, kodowanie powinno znajdować się na szczycie lub na górze każdej listy. Chociaż każde dziecko może wolić być profesjonalnym graczem, umiejętności kodowania będą poszukiwane przez wiele lat. Dzięki wykorzystaniu wyobraźni, zagadek i gier kodowanie może być zabawne i zabawne. Znalezienie aplikacji, które mogą pomóc nauczyć dzieci kodowania, jest łatwe, ponieważ są one setki. Przebicie się w poszukiwaniu najlepszych wyborów może być trudne, więc zrobiliśmy to za Ciebie.

1. Akademia CodeSpark

Aplikacje uczą kodowania Kids Codespark

Nagradzany wybór dostępny na stronie Android i iOS, CodeSpark Academy to jedna z najbardziej znanych aplikacji programistycznych dla dzieci 4 do 10. Dzięki ponad dwudziestu milionom dzieci w ponad 200 krajach korzystających z aplikacji, jasne jest, dlaczego ta aplikacja jest ulubiona. Korzystając z własnego opatentowanego interfejsu „bez słów”, dzieci zapoznają się z podstawami programowania komputerowego. Dzięki interaktywnym działaniom, łamigłówkom i kreatywnym projektom krok po kroku nauka jest zabawna i wciągająca. Lekcje opierają się na współpracy z zespołami z MIT, Princeton i Carnegie Mellon, co daje mu mocną pretensję do sławy. Aplikację można pobrać bezpłatnie i kosztuje $70,99 miesięcznie, aby kontynuować lekcje.

2. Kodowalny

Aplikacje uczą kodowania dla dzieci Kodable

Dobry na wieki 4 do 10, Kodable (dostępny na iOS) to kolejny wielokrotnie nagradzany program kodowania, z którego korzysta ponad 50 procent amerykańskich szkół podstawowych. Aplikacja twierdzi, że dzieci, które zaczynają pracę z Kodable w przedszkolu, będą pisać kod JavaScript do piątej klasy. Aplikacja zawiera rzeczy dla początkujących, takie jak nauka pojęć sekwencji, aby zdobyć plany lekcji dla rodziców. Gry są opracowywane przez prawdziwych nauczycieli i dzieci, aby pomóc w nauce podstawowych aspektów podstawowych funkcji programowania. Aplikacja zaczyna się od $60,99 miesięcznie lub można go kupić za 59,99 USD za 12 miesięcy lekcji.

3. LightBot

Aplikacje uczą kodowania Kids Lightbot

Jeśli chcesz aplikację, która może dać dzieciom (w wieku 4 do 13) od samego początku, spróbuj LightBot Amazon, Google Play i iOS. Sprawia, że ​​uczenie się kodu jest przyjemne dzięki użyciu gier i łamigłówek. LightBot to dobry wybór dla dzieci, które mają już niewielką wiedzę w dziedzinie kodowania. Na początek jest 20 darmowych poziomów i ponad 50 łącznych poziomów w wersji płatnej za $2.99. Przechodzenie na bardziej złożone lekcje wymaga umiejętności i umiejętności, które dzieci mogą rozwijać poprzez interaktywne lekcje. Nie daj się zwieść ślicznemu animowanemu robotowi. LightBot może być nawet trochę trudny dla dorosłych.

4. Box Island

Aplikacje uczą kodowania Kids Box Island

Box Island to jedna z najciekawszych aplikacji w tej przestrzeni. Aplikacja została zaprojektowana tak, aby czuć się jak gra wideo, jednocześnie ucząc się. Dostępne dla Android i iOSwiek dzieci 7 a w górę musi pomóc bohaterowi, Hiro, poruszać się po wyspie i unikać niebezpiecznych przeszkód. Dzieci są od razu zanurzone w świecie gier 3D, który jest idealny dla dzieci, które wolą grać w gry wideo. Gra fabularna jest przyjemna i przyjemna, dzięki czemu dzieci są przyklejone do ekranu przez wiele godzin. Dzieci będą kontrolować każdą sekwencję rozgrywki poprzez przeciąganie i upuszczanie, dzięki czemu dzieci będą uczyć się umiejętności rozwiązywania problemów. Box Island waha się w cenie od $2Od 0,99 do $7.99, w zależności od poziomu umiejętności.

5. Tynker

Aplikacje uczą kodowania Kids Tynker

Włączony do programu nauczania w szkole podstawowej na całym świecie, Tynker to doskonała aplikacja dla dzieci. Dzięki niektórym z najlepszych samouczków krok po kroku w przestrzeni kodowania nie jest zaskoczeniem, że Tynker jest hitem wśród nauczycieli. Oceniony dla dzieci w wieku 4 i dalej iOS i Android, cena może być nieco wysoka, od $10,99 za jedną lekcję do 95,99 USD za całą aplikację. Na szczęście te ostatnie ceny są stosowane głównie w szkołach. Dzięki temu rodzice nie będą odpowiedzialni za najwyższe ceny. Tynker wykonuje fantastyczną pracę, ucząc dzieci odkrywania STEM na nowe i angażujące sposoby. To, że mogą nauczyć się modyfikować Minecraft lub programować drony, to tylko wisienka na torcie.

6. Scenariusz

Aplikacje uczą kodowania dziecięcego scenariusza

ScreenPlay to znakomity wybór dla osób w wieku od ośmiu lat i starszych. Przejście do nowych lekcji wymaga od użytkowników aplikacji zanurzenia się w aplikacji i poznania podstawowych pojęć programistycznych. Ogromna różnorodność zagadek gwarantuje, że gra nigdy się nie zestarzeje. W cenie zaledwie $0.99, tę aplikację trudno zignorować. To, że aplikacja może być używana w trzech językach – angielskim, portugalskim i hiszpańskim – sprawia, że ​​korzystanie z niej jest jeszcze bardziej atrakcyjne dla rodziców. Wykorzystując sceny aktorskie jako tło, każdy poziom staje się coraz trudniejszy, a jednocześnie łatwo przyciąga uwagę użytkownika. ScreenPlay jest dostępny na iOS.

Wniosek

Umiejętności kodowania będą odgrywać główną rolę w potencjalnych przyszłych ofertach pracy. Pomaganie dzieciom w nauce kodowania w interaktywny i zabawny sposób pomoże im wytyczyć właściwą ścieżkę. Czy nam się to podoba, czy nie, rodziny są zanurzone w technologii, a to wymaga zupełnie nowego zestawu umiejętności. Pomóż swoim dzieciom przygotować się na przyszłość już dziś, a one będą gotowe na jutrzejszy świat.

Czy ten artykuł jest przydatny?