Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

6 Ciekawe rzeczy, które warto wiedzieć o nowościach Apple Watch Seria 6

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 Ciekawe rzeczy, które warto wiedzieć o nowościach Apple Watch Seria 6

Applepodczas dzisiejszego specjalnego wydarzenia poświęconego Apple Watch i nowych iPadów, ogłosił swój najnowszy smartwatch, Apple Watch Seria 6 obok Apple Watch SE. The Apple Watch Seria 6 wprowadza kilka znaczących zmian i ulepszeń w porównaniu z ubiegłorocznym Apple Watch Seria 5zwłaszcza związane z Covid-19.

Apple Watch Seria 6: Fajne funkcje

Postanowiliśmy sporządzić listę wszystkich nowych ulepszeń i nowych funkcji, które oferuje Apple Watch Seria 6 pakietów, a poniżej pokrótce omówimy każdą nową funkcję.

1. Czujnik stanu tlenu we krwi

Pandemia Covid-19 rozprzestrzenia się błyskawicznie i nie wydaje się, żeby miała się szybko zakończyć. Jednym z kluczowych parametrów zdrowotnych, które należy kontrolować podczas pandemii, jest poziom tlenu we krwi, powszechnie znany jako poziom SpO2. Nowa Apple Watch Seria 6 jest wyposażony w czujnik SpO2 wraz ze skanerem tętna i wykorzystuje światło podczerwone, aby zapewnić dokładny odczyt poziomu tlenu we krwi w zaledwie około 15 sekund. The Apple Watch Seria 6 może również mierzyć poziom tlenu we krwi w tle i ostrzegać, jeśli poziom jest niższy niż zwykle.

2. Nowy układ S6

Każdego roku, Apple aktualizuje Apple Watch z nowym chipsetem i tak jest w przypadku Apple Watch Seria 6 zbyt. Seria 6podobnie jak jego pseudonim, pochodzi z Applechip S6, który bazuje na podobnej architekturze, jak chip A13 Bionic, który znalazł się w zeszłym roku w iPhone’ach z serii 11. Układ S6 jest podobno nawet o 20% szybszy od zeszłorocznego układu S5, a także zapewnia lepszą żywotność baterii.

3. Lepszy, zawsze włączony wyświetlacz

Apple wprowadzono Zawsze włączony wyświetlacz z Apple Watch Seria 5 w zeszłym roku przy użyciu wyświetlacza ze zmienną częstotliwością odświeżania i serii 6, wydaje się, że to poprawili. Układ S6 umożliwi Apple Watch aby mieć lepszą żywotność baterii dzięki zawsze włączonemu wyświetlaczowi, a sam wyświetlacz jest teraz na odpowiednim poziomie 2.5 razy jaśniejszy niż ten w serii 5 Apple Watch aby zawsze włączony wyświetlacz był lepiej widoczny w bezpośrednim świetle słonecznym.

Rekommenderad:  Lista najlepszych przedsiębiorców społecznych w Indiach i ich dzieł

4. Zawsze włączony wysokościomierz

The Apple Watch Seria 6 ma wiele czujników, w tym żyroskop i akcelerometr, a teraz także wysokościomierz Apple Watch Seria 6 może mierzyć wysokość przez cały dzień i obliczać całkowitą wysokość, na którą się wspiąłeś w ciągu dnia, i odpowiednio synchronizować ją z danymi fitness.

5. Nowe tarcze zegarków

Apple wprowadziło wiele nowych tarcz zegarków z numerami w różnych nowych językach, w tym w języku hindi dla Indii. Do wyboru są nowe modele, w tym modele ze stoperami lub wbudowanym obrotomierzem do pomiaru prędkości. Możesz teraz używać Memoji jako tarczy zegarka na urządzeniu Apple Watch Seria 6.

6. Nowe paski do zegarków

The Apple Watch Seria 6 przedstawia również Applenowe spojrzenie na paski do zegarków dla Apple Watch poprzez pozbycie się jakiejkolwiek klamry lub mechanizmu blokującego. Nowe pętle solo i plecione opaski solo to w zasadzie zamknięte pętle silikonowe, które można nosić bez konieczności manipulowania mechanizmami blokującymi i które można rozciągnąć, aby dopasować je do każdego nadgarstka.

Bonus – Konfiguracja rodzinna

Jedną z głównych skarg wielu konsumentów było to, że Apple Watch trzeba było skonfigurować tylko z iPhonem i Apple wydaje się, że rozwiązano ten problem. Cóż, w pewnym sensie. Dzięki Family Setup można skonfigurować Apple Watch członków ich rodziny również za pomocą jednego iPhone’a, co można dodatkowo dostosować do potrzeb dzieci i osób starszych. Dostępny jest dedykowany tryb szkolny, tryb skupienia i śledzenie dzieci. Ta funkcja nie jest jednak ograniczona tylko do serii 6 Apple Watch ale można się nim cieszyć Apple Watch Seria 4 i wyżej z łącznością komórkową.

The Apple Watch Seria 6 cena wersji GPS zaczyna się w USA od 399 dolarów i nie zawiera w zestawie ładowarki, podobnie jak w przypadku iPhone’ów, o których krążą plotki. W Indiach, Apple Watch Seria 6 zaczyna się od 40 900 rupii za wariant GPS i 49 900 rupii za wersję GPS+komórkową. The Apple Watch Seria 6 będą dostępne w dwóch nowych wersjach kolorystycznych – Blue i Product Red.

Rekommenderad:  Apple sprzedaje nauszniki do AirPods Max za 7 tysiąc rubli

Table of Contents